Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie zmiany! 

W sumie to nikt się mnie nie pytał co u mnie? Ale mi to nie przeszkadza ?

 

Powrot do analogu. I co tu dużo mówić. Takie płyty po prostu brzmią obłędnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, damazy napisał:

A u mnie zmiany! 

W sumie to nikt się mnie nie pytał co u mnie? Ale mi to nie przeszkadza ?

 

Powrot do analogu. I co tu dużo mówić. Takie płyty po prostu brzmią obłędnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te kolumny to co to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sly30 napisał:

Te kolumny to co to jest?

Tak to jest Ubiq Audio Model One i jestem nimi zauroczony. Już to pisałem także nie będę się powtarzał jak bardzo ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, damazy napisał:

Tak to jest Ubiq Audio Model One i jestem nimi zauroczony. Już to pisałem także nie będę się powtarzał jak bardzo ?

 

OK, rozumiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, AnAm napisał:

Damazy gratulacje. Ty to jednak dzik jesteś?

Dzięki! 

Oj jestem jestem Dzik ? Jak coś zagra od pierwszych sekund tak jak lubię to decyzja jest błyskawiczna ? No taki jestem ale to się tyczy tylko sprzętu audio i mam jeszcze jedną pasje ale to już inna bajka ?

Nie zmieniam tylko żony i najbliższych ? Przywiązuje się do ludzi. Natomiast dobra materialne mają mi sprawiać przyjemność i jak mi się nudzą to zmieniam. I tu nie chodzi o to że coś jest słabe. Po prostu mi się znudziło i wymieniam na inne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sly30 napisał:

OK, rozumiem. 

na basie typowy woofer SB acoustic na średnicy z rynku pro Faital j jednocalowy kompresyjny tweeter od BMS

ostatnio obserwuję zwracanie uwagi konstruktorów hi-fi na głośniki estradowe

dotyka to nie tylko  niszowych producentów

takim przejawem mody jest np nowy woofer Scana 38we posiadający parametry i zawieszenie membrany jak rasowy estradowiec ?

"Reportedly, the result of all these big-bore efforts had NYC's Avantgarde Acoustic dealer once call Igor to gush that the Model One's performance gave him the same intensely dynamic experience that he gets from his Avantgarde Trio" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, damazy napisał:

I tu nie chodzi o to że coś jest słabe. Po prostu mi się znudziło i wymieniam na inne

Gdyby grało PRAWDZIWIE, by się NIE znudziło.

 

W takim razie dobrze, że zmieniłeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, slawek.xm napisał:

na basie typowy woofer SB acoustic na średnicy z rynku pro Faital j jednocalowy kompresyjny tweeter od BMS

ostatnio obserwuję zwracanie uwagi konstruktorów hi-fi na głośniki estradowe

dotyka to nie tylko  niszowych producentów

takim przejawem mody jest np nowy woofer Scana 38we posiadający parametry i zawieszenie membrany jak rasowy estradowiec ?

"Reportedly, the result of all these big-bore efforts had NYC's Avantgarde Acoustic dealer once call Igor to gush that the Model One's performance gave him the same intensely dynamic experience that he gets from his Avantgarde Trio" ?

Teraz takie mamy czasy. Ma być jako takie granie z w miarę jak najtańszych podzespołów, aby finalny produkt nie był bardzo drogi, a jednocześnie, w tej cenie nadal był w miarę duży zysk dla producenta i sieci pośredników. Dziś kolumny projektują księgowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, slawek.xm napisał:

na basie typowy woofer SB acoustic na średnicy z rynku pro Faital j jednocalowy kompresyjny tweeter od BMS

ostatnio obserwuję zwracanie uwagi konstruktorów hi-fi na głośniki estradowe

dotyka to nie tylko  niszowych producentów

takim przejawem mody jest np nowy woofer Scana 38we posiadający parametry i zawieszenie membrany jak rasowy estradowiec ?

"Reportedly, the result of all these big-bore efforts had NYC's Avantgarde Acoustic dealer once call Igor to gush that the Model One's performance gave him the same intensely dynamic experience that he gets from his Avantgarde Trio" ?

Juz i tak jestesmy coraz mniejszym gronem, D-klasa, sprzęt estradowy silą ekonomiczną (tanio i wydajnie) przechodzi w dominacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, damazy napisał:

Takie płyty po prostu brzmią obłędnie

Pisałem to, dziesięć lat wstecz.

 

Aby przekonać się jaka jest różnica między jakością z gramofonu a źródłami cyfrowymi, rok słuchałem tylko jednego analogowego medium, kolejny tylko cyfrę, tak zwaną, psychiki nie da się oszukać, słuch jest tu tylko wówczas dodatkiem, wewnętrzne wrażenia jak akceptacja czy odrzucenie, jest jednoznaczną zawsze trafną wyrocznią.

Pozdrawiam.

P.S.

Dźwięk z gramofonu dużo zyskuje, lub zaczyna się, wyczynowy, przy masie rotacyjnej rzędu 30kg.

Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Juz i tak jestesmy coraz mniejszym gronem

Efekt podcinania gałęzi na której...

Ludzie nie mają czystych intencji, wypowiadają się na temat jakości, produkują, bez przygotowania, bez oglądania się na cokolwiek innego, prócz zysku, by wygodnie żyć.

Ilu jest takich jak Dan D'Agostino którzy tworzą prawdziwy hi end audio ?

On pokazał tym wszystkim biznesmenom gdzie jest ich miejsce.

Zdeklasował ich do roli producentów AGD..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucek1

(Konto usunięte)
26 minut temu, 747 napisał:

Pisałem to, dziesięć lat wstecz.

Napisano 1 Września 2011

Nie jestem audiofilem, ani konsumentem z tej dziedziny, zajmuję się zagadnieniami, które po przeprowadzeniu optymalizacji, mogą znaleźć znaczące zastosowanie w audio.

To oczywiste, że z tej perspektywy, nie odnajduję już atrakcyjności w produktach obecnie oferowanych na rynku.

 

Składałem DAC3 Signature.

https://www.audiostereo.pl/topic/14709-audio-note-dac3dac5/page/2/?tab=comments#comment-2263573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, damazy napisał:

A u mnie zmiany! 

W sumie to nikt się mnie nie pytał co u mnie? Ale mi to nie przeszkadza ?

 

Powrot do analogu. I co tu dużo mówić. Takie płyty po prostu brzmią obłędnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...żeby nie było....jak można nie zapytać ...Damazy co u Ciebie? ? 

super to wygląda....nie mogę się już doczekać kiedy toto posłucham....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucek1

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, 747 napisał:

Efekt podcinania gałęzi na której...

bombowy bełkot.

https://www.audiostereo.pl/topic/123080-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-co-polecacie/page/5/?tab=comments#comment-3622285

 

Proszę nie dyskutować w tej zakładce bez posiadania wiedzy.

 

https://www.audiostereo.pl/topic/123080-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-co-polecacie/page/4/?tab=comments#comment-3621270

 

Jestem na forum, tylko dla upowszechnienia światełka wiedzy, w prawdzie ona tu nie jest specjalnie honorowana, lecz jestem z tym pogodzony, proszę więc zwolnić mnie z dokumentowania obrazami, wkleiłem jeden niedawno, niepotrzebnie zresztą, w innym miejscu zamieszczam bardziej atrakcyjne obrazki...

 

https://www.audiostereo.pl/topic/123080-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-co-polecacie/page/4/?tab=comments#comment-3621796

 

Nic z tego, miałem 6 lat skleiłem z bloku technicznego obudowę do głośnika, wyciągnąłem z starego radia sprawny głośnik, podłączyłem i tak powstała moja pierwsza konstrukcja, dziś mam blisko pół wieku, pracuje nad najbardziej zaawansowaną formułą przetwarzania magneto-elektrycznego, co w tym dziwnego, posiadam mnóstwo już mi niepotrzebnej wiedzy, przekazuję ja tu, aby się nie zmarnowała, może ktoś skorzysta, na przykład zbuduje sobie linię zasilania 230V, z najwyższej klasy przewodników, tych najdroższych i opisze tu jaki jest tego efekt, widziałem na zdjęciach z USA, audiofile tam montują sobie takie..stać ich, u nas niestety bieda z nędzą w tym względzie.

 

https://www.audiostereo.pl/topic/123080-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-co-polecacie/page/4/?tab=comments#comment-3621817

 

Posiadam poważne możliwości dzięki wiedzy, nie wyobrażeń, wiedzy, dlatego wiedzy, gdyż ona jako zasada, użyta w innym miejscu, lecz ta sama, daje efekty dostrzegalne fizycznie, takie, które można dotknąć, pomierzyć, nawet prostymi miernikami, dlatego ostrzegam za każdym razem że będzie wielki wstyd, kiedy osoba mało precyzyjna w ocenie tego co przedstawiam, zderzy się z rzeczywistością, polegającą na zaprzęgnięciu do pracy w systemie hi end, wytworzonych technik.

 

https://www.audiostereo.pl/topic/123080-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-co-polecacie/page/5/?tab=comments#comment-3622192

 

Ps.

PETARDA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wuelem napisał:

Gdyby grało PRAWDZIWIE, by się NIE znudziło.

Nie ma czegoś takiego jak prawdziwie granie. Albo dźwięk ze sprzetu audio Ci się podoba albo nie i tyle. Nie wnikajmy w neutralność czy naturalność bo to są odczucia subiektywne i nie ma sensu się o to spierać.

A co do znudzenia to niech pierwszy rzuci kamień któremu sprzęt lub dźwięk ze sprzętu się po prostu nie znudził. Dlaczego ciągle coś tam mieszamy w naszych systemach?  Ile razy ja to już sam mówiłem i słyszałem od innych, że to już jest koniec. Mam sprzęt taki że lepiej się już chyba nie da?. A po jakimś czasie słyszałem o wymianie. Mieszanie sprzętem jest częścią tej pasji także albo jesteśmy zakłamani i oszukujemy samych siebie albo po prostu sprzęt lub dźwięk nam się nudzi i zaczynamy mieszać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, slawek.xm napisał:

ostatnio obserwuję zwracanie uwagi konstruktorów hi-fi na głośniki estradowe

Rozumiem że piszesz o Ubiq audio model one. Otóż mnie nie bardzo interesują materiały z których sprzęt jest zrobiony czy magiczna technologia czy jeszcze lepsze legendy życiorysów konstruktorów i magiczne technologie. Sprzęt ma mi się podobać z wyglądu i brzmieć tak jak w danym momencie chce żeby brzmiał. I tyle. Już nie raz słyszałem super najlepsze przetworniki magiczne technologie i mega wykresy. I co z tego jak muzyka na takim sprzęcie mnie nie angażowała i nie sprawiało mi przyjemności słuchanie na takim sprzęcie. Jeżeli w Ubiq montowane są przetworniki estradowe. To widocznie takie lubię bo mi się to bardzo podoba. I jak zmienię te kolumny na inne to nie dlatego że nagle usłyszałem coś kiepskiego tylko dlatego że po prostu mi się zanudzą i będę chciał coś innego. Przecież to jest normalne z dobrami materialnymi. Np samochody. Jeżeli jesteśmy zadowoleni to dlaczego zmieniamy? Albo dlaczego nie kupujemy cały czas tego samego modelu? Po prostu chcemy czegoś innego i nie ma wpływu na to że poprzedni sprzęt był kiepski. Gwarantuje wam wszystkim i mogę nawet obiecać ? że nie przestanę mieszać i wymieniać sprzętu ? Jak przestanę to będzie to znaczyć że już mnie temat audio się znudził i już mnie nie interesuje. 

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

super to wygląda....nie mogę się już doczekać kiedy toto posłucham....

No ja też nie mogę się doczekać naszego spotkania ? Myślę że będzie Ci się podobać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, damazy napisał:

Rozumiem że piszesz o Ubiq audio model one. Otóż mnie nie bardzo interesują materiały z których sprzęt jest zrobiony czy magiczna technologia czy jeszcze lepsze legendy życiorysów konstruktorów i magiczne technologie. Sprzęt ma mi się podobać z wyglądu i brzmieć tak jak w danym momencie chce żeby brzmiał. I tyle. Już nie raz słyszałem super najlepsze przetworniki magiczne technologie i mega wykresy. I co z tego jak muzyka na takim sprzęcie mnie nie angażowała i nie sprawiało mi przyjemności słuchanie na takim sprzęcie. Jeżeli w Ubiq montowane są przetworniki estradowe. To widocznie takie lubię bo mi się to bardzo podoba. I jak zmienię te kolumny na inne to nie dlatego że nagle usłyszałem coś kiepskiego tylko dlatego że po prostu mi się zanudzą i będę chciał coś innego. Przecież to jest normalne z dobrami materialnymi. Np samochody. Jeżeli jesteśmy zadowoleni to dlaczego zmieniamy? Albo dlaczego nie kupujemy cały czas tego samego modelu? Po prostu chcemy czegoś innego i nie ma wpływu na to że poprzedni sprzęt był kiepski. Gwarantuje wam wszystkim i mogę nawet obiecać ? że nie przestanę mieszać i wymieniać sprzętu ? Jak przestanę to będzie to znaczyć że już mnie temat audio się znudził i już mnie nie interesuje. 

Dlaczego od razu zakładasz ,ze ogólny opis budowy kolumn jest ich negacją? hę?

ci którzy znaja sygnature brzmieniową konkretnych układów moga sobie w bardzo przyblizony sposób wyobrazić jak mogą grac kolumny złozone z danych elemntów , i nie jest to krytyka tylko przyblizenie budowy

trend pogoni za układami wysokoskutecznymi oddającymi w bardziej przyblizony sposób granie estradowe jest faktem

Twoje kolumny takie nie sa ze wzgledu na zastosowany woofer i to juz niektórym wystarcza do wysnucia wniosku jaka skale dźwieku mogą wytworzyć

ale nie ma to nic wspolnego z krytyka Twoich upodobań czy samych kolumn bo drogi do subiektywnie fajnego dźwieku sa bardzo różne a kwestia nudy czy snobizmu to ju zupełnie inny temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ten co rzuci kamieniem, bo źródło i Pre mam od wielu już lat. Jak dotąd nie ma żadnego znudzenia i nic nie wskazuje, aby miało to nastąpić.  O ZG czy amp pisałem nie raz, nie dwa. Wiem co chciałbym mieć, co służyłoby mi przez dłuuugie lata, abym nie musiał nic zmieniać, majstrować.  Ale jak dziura w budżecie, to jest, co jest. Cóż, są rzeczy ważne i ważniejsze. 

Także, nie wszystkie mają potrzebę majstrowania i zmian w dźwięku czy jego inności, jeśli już to z pobudek finansowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

nie wszystkie mają potrzebę majstrowania i zmian w dźwięku czy jego inności, jeśli już to z pobudek finansowych

nie tylko, sama radocha majstrowania i eksperymentowania czasem równa jest tej ze słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

nie tylko, sama radocha majstrowania i eksperymentowania czasem równa jest tej ze słuchania ?

Yes,Yes,YES !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piano napisał:

potwierdzam jaklo widz i sympatyk Adama Słodowego ?

mam jeszcze gdzies jego książkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, slawek.xm napisał:

ale nie ma to nic wspolnego z krytyka Twoich upodobań czy samych kolumn

Ależ ja nic to tu było napisane nie odbieram jako krytykę ? Lubie dyskusje o sprzęcie. A żeby dyskusja była ciekawa to niestety musi balansować na granicy i to mi się właśnie podoba ? Nie ma sprzętu co by się każdemu podobał i to jest w tej pasji właśnie fajne. 

I właśnie odnośnie gramofonu. Jeden woli gramofon inny CD a jeszcze inni wolą pliki. Pod względem audiofilskim to ta wyżej wymieniona plyta ZZ TOP na pewno zagra lepiej na CD natomiast gramofon daje coś co jest subtelne a zarazem istotne w odbiorze tej płyty i nie tylko tej ? płyty, oddaje klimat tamtych lat. Niestety ja nie słyszałem jeszcze CD które by to dawał. To tak jakby się w czasie przenieść. O gładkości i analogowości nie będę pisał bo to jest chyba oczywiste ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, damazy napisał:

Nie ma czegoś takiego jak prawdziwie granie. Albo dźwięk ze sprzetu audio Ci się podoba albo nie i tyle. Nie wnikajmy w neutralność czy naturalność [...].

Zmartwię Cię. Kilka razy słuchałem zestawień, gdzie na myśl przychodziło tylko jedno: żeby nic nie zmienili i TEGO nie zepsuli.

Jeden z nich sobie sprawiłem (inne były po nim i ciut gorsze :-))

Tak więc, za przeproszeniem - PUDŁO.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie nudzi mój system. Czasem coś zmieniam, testując z ciekawości czy nie będzie lepiej. Ale nigdy motywacją do zmian nie jest znudzenie dźwiękiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lucek1 napisał:

bombowy bełkot

Nie męcz się tak.

Kiedy miałem 6 lat wiedziałem czy zajmę się w swoim życiu, dlatego wiem co piszę po 48 latach.

 

Zacytuj coś jeszcze, miło powspominać.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.