Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa dyskusja w tym wątku na tylu stronach. Dla wielu osób tranzystor to po prostu święty spokój. Kupujesz raz i zapominasz na lata, tylko słuchasz muzyki. Natomiast wzmacniacz lampowy wymaga pracy, trzeba co kilka miesięcy/lat wymieniać lampy, ustawiać bias. Poza tym charakteryzuję się małą mocą, przez to może mieć problem z wysterowaniem niektórych kolumn, co też budzi obawy przy rozważaniu zakupu. Co do brzmienia lampy- wydaję się, że poprawia źle nagrane płyty, których jest mnóstwo na rynku, przez to cieszy się popularnością. Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat, czasem przypomina to dyskusje o tym czy kable grają w systemie czy nie. Tam też jest mnóstwo zwolenników i zagorzałych przeciwników, ale skoro jedni słyszą to ci którzy tego nie słyszą nie powinni negować bo każdy ma inny słuch, podobnie jak widzi inne kolory, czy czuje trochę inne aromaty. Poza tym jak robi wielu melomanów, można przecież to wszystko połączyć- lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowa końcówka mocy- wilk syty i owca cała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sofokles napisał:

Poza tym jak robi wielu melomanów, można przecież to wszystko połączyć- lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowa końcówka mocy- wilk syty i owca cała.

o to to to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wspominki po ostatnim odsłuchu 🙂

No muszę napisać że Krell polubił się z głośnikowymi Cardas Clear. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez damazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden filmik 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie bawimy to i ja trolling wstawię 😉

moze kiedyś w realu posłuchamy bo video z telefonu oszukuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tu początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to tam gra na tym filmiku? 

13 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Jak sie bawimy to i ja trolling wstawię 😉

moze kiedyś w realu posłuchamy bo video z telefonu oszukuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tu początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wielokrotnie już o tym pisałem, teraz jest okazja by ponownie o tym wspomnieć....do tych filmików trzeba podchodzić z dużym dystansem....mnie dzwięk z tych nagrań nie bardzo się podoba, żeby nie powiedzieć ostrzej - zapewniam że na żywo brzmi to o wiele lepiej 😉 ....takie filmiki zakłamują (nie mam pewności czy jest to odpowiednie słowo) ale wiadomo o co chodzi  i to w dużym stopniu...przykład pierwszy z brzegu....z Damazym nagraliśmy  utwór  z filmu BRAVEHART (5 na płycie) a następnie przesłuchaliśmy....kompletna padaka!!....na samym końcu utworu  następuje niesamowite  spiętrzenie energii - zazwyczaj gdy ktoś z kolegów u mnie słucha  ten utwór to komentarze są tylko dwa.... ''o k**wa'' lub ''ja pier**le'';-) taka dynamika/energia grania, tutaj FBI pokazuje swoje najmocniejsze strony  ....natomiast już ten sam utwór nagrany telefonem wyszedł kompletnie kiepsko.....dlatego ''apeluję'' o pewien dystans  😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, inna charakterystyka, zero stereofonii, rozplanowania źródeł pozornych itd.
mikrofon to nie uszy w dodatku ograniczenie techniczne, gdyby bylo dobrze nagrywane to by w studio czy z koncertów telefonami realizowali 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
....wielokrotnie już o tym pisałem, teraz jest okazja by ponownie o tym wspomnieć....do tych filmików trzeba podchodzić z dużym dystansem....mnie dzwięk z tych nagrań nie bardzo się podoba, żeby nie powiedzieć ostrzej - zapewniam że na żywo brzmi to o wiele lepiej ....takie filmiki zakłamują (nie mam pewności czy jest to odpowiednie słowo) ale wiadomo o co chodzi  i to w dużym stopniu...przykład pierwszy z brzegu....z Damazym nagraliśmy  utwór  z filmu BRAVEHART (5 na płycie) a następnie przesłuchaliśmy....kompletna padaka!!....na samym końcu utworu  następuje niesamowite  spiętrzenie energii - zazwyczaj gdy ktoś z kolegów u mnie słucha  ten utwór to komentarze są tylko dwa.... ''o k**wa'' lub ''ja pier**le'';-) taka dynamika/energia grania, tutaj FBI pokazuje swoje najmocniejsze strony  ....natomiast już ten sam utwór nagrany telefonem wyszedł kompletnie kiepsko.....dlatego ''apeluję'' o pewien dystans   

Myślę Mirek że w tym wątku to każdy ma trochę oleju w głowie a nawet więcej niż trochę i traktuje to jako zabawę tj nagrywanie telefonem.
Taki numer wam opiszę - nagrywałem w Tajlandii przy pomocy aparatu Canon 60D jak żona taka pałą wali w wielki talerz / gong. Bardzo niski dźwięk z wielką energia. Za chwilę odtwarzam na aparacie który ma funkcję kamery i .... Żona wali w gong a tu cisza kompletna cisza dzwieku brak a sprzęt sprawny. Poprostu mini wypierdek głośnik nic nie przenosił nawet zakłóceń. Dobrze że mikrofon "coś" nagrał. Ale to coś dalekie od tego co słyszeliśmy. Dzięki temu przypadkowi wyjaśniłem rodzinie po co mi taki sprzęt do grania w domu. Uwierzyli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _Ged_ napisał:

 

Ostatecznie: i tak nie ma nowego Jadis i50 do kupienia, trzeba zamawiać, więc zaczekam na dostawę i70, porównam oba i kupię lepszy. Chyba, że coś się wydarzy w międzyczasie. Ew do przemyślenia wypożyczenie Gryphona w klasie A z przedwzmacniaczem. Wersja szalona - wzorem Mirka autora wątku - kupić lampę i tranzystor 🙂

 

....nie namawiam na dwa wzmacniacze ale warto przesłuchać i88, tym bardziej że wcześniej już poznałeś i50 i DA88....największa różnica między i88 a DA88 jest w dynamice i na basie - może podpasuje do Accordo....świetne kolumny wymagają wzmacniacza na podobnym poziomie 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.04.2021 o 18:02, Sofokles napisał:

Bardzo ciekawa dyskusja w tym wątku na tylu stronach. Dla wielu osób tranzystor to po prostu święty spokój. Kupujesz raz i zapominasz na lata, tylko słuchasz muzyki. Natomiast wzmacniacz lampowy wymaga pracy, trzeba co kilka miesięcy/lat wymieniać lampy, ustawiać bias. Poza tym charakteryzuję się małą mocą, przez to może mieć problem z wysterowaniem niektórych kolumn, co też budzi obawy przy rozważaniu zakupu. Co do brzmienia lampy- wydaję się, że poprawia źle nagrane płyty, których jest mnóstwo na rynku, przez to cieszy się popularnością. Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat, czasem przypomina to dyskusje o tym czy kable grają w systemie czy nie. Tam też jest mnóstwo zwolenników i zagorzałych przeciwników, ale skoro jedni słyszą to ci którzy tego nie słyszą nie powinni negować bo każdy ma inny słuch, podobnie jak widzi inne kolory, czy czuje trochę inne aromaty. Poza tym jak robi wielu melomanów, można przecież to wszystko połączyć- lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowa końcówka mocy- wilk syty i owca cała.

Oj Sofokles, gdyby tak było. Wciąż ustawiam prąd spoczynkowy w swojej hybrydzie AR HD 220. I nie prąd lamp , ale tranzystorów. No mają one taką przypadłość - tranzystory thermatrack, stosowane też w McIntosch z tymi samymi problemami, co przeczytałem w klubie marki - rozjeżdża im się co jakiś czas ten prąd. Nie wiem, czy to wina tranzystorów, czy konkretnych konstrukcji, w każdym razie kilka razy jeździłem z nim na ustawienia, a teraz sam to robię. I powiem Wam, już nawet bez miernika. Po prostu jak któryś kanał za bardzo się grzeje, to go "przykręcam" na regulacji, żeby temperatura była podobna. Dlaczego tak robię? Ano dlatego, że kompletnie nie słyszę różnicy w graniu tak regulowanych "na słuch" i "na temperaturę" kanałów, chociaż słyszę zmiany w dźwięku po podłożeniu podstawek pod głośniki, sprzęty, o zmianie kabli interkonektów, zasilających nie mówiąc. Wcześniej prosiłem, błagałem panów techników żeby mi to ustawiali jak najszybciej a i tak czekałem miesiąc i dwa na taką operację. W końcu któryś mi pokazał, gdzie regulować i jaki powinien być ten prąd spoczynkowy, ale też wyjaśnił, że właściwie wartość tego prądu ma drugorzędne znacznie, byle nie przekroczyć maksymalnego napięcia. A dlaczego nie mierzę? Bo mam lewe łapy to drobnych elektronicznych elementów. Kiedy mierzyłem miernikiem, nieopatrznie dotknąłem czegoś innego i spaliłem rezystor (na szczęście tylko to). No to sobie dałem spokój. I jest ok teraz. Taka zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.07.2021 o 11:45, _Ged_ napisał:

Vitus SIA-025

Wygląd – bardzo brzydki, twórca chyba chciał bezwzględnie aby jego urządzenia nie kupowano dla urody tylko dla dźwięku. Niewielki, ale niesamowicie ciężki wzmacniacz (40kg). Bardzo wysoka jakość wykonania, pilot duży, nieporęczny, z wyświetlaczem. Zmianę głośności słychać, co mi przeszkadza. Nieco ciszej niż w Circle Audio i bez przerw w dźwięku, ale jednak. Wzmacniacz odrobinkę się grzeje przy dłuższym graniu.

Dźwięk:

Totalna rewelacja. Pełna kontrola nad wszystkimi pasmami. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, bez względu na rodzaj muzyki, jakość nagrania słychać wszystkie dźwięki z właściwym natężeniem, nic się nie gubi (w przeciwieństwie do lampy). Ilość magii jest w sam raz, nie za dużo, nie za mało. Gdybym nie miał Jadis u siebie to wzmacniacz by został, do tej pory nie miałem zaszczytu obcować z takim urządzeniem tranzystorowym. Cały repertuar gra wspaniale. Szczegółnie lepiej niż Jadis sprawuje się w rocku, popie i dużych składach. Jednak czysta magia lamp przeważa w muzyce, której słucham na co dzień – głosach ludzkich, instrumentach solo w tym fortepianie.

Miałem SIA-025 zaraz po SS-010. Ten drugi to starszy i słabszy brat SIA-025, ale u mnie grał lepiej (szczególnie pod względem magii i planktonu, na których coś czuję zależy Tobie podobnie jak mi). Do tego stopnia, że nie mogłem się przyzwyczaić do SIA (a raczej zapomnieć o SS-010) i ostatecznie wyruszyłem szukać dalej.... Nie mniej, do tej pory już nic nie było takie same..... Czarujące lampy odpadają u mnie (a co jakiś czas próbuję się przekonać) za nagrzewanie pokoju, jak i (niestety wciąż) ze względu na zbyt wymagające głośniki.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foni - dzięki za komentarz.

W sumie jest SS-010 na hifi gielda. Uważasz, że jest lepszy niż SIA-025 ? A uciągnie moje Franco Serblin Accordo Essence (88dB) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim SS-010 mkII ciągnąłem wredne i prądożerne Boenicke W8.  Tak mi zależało na nim, że pojechałem po niego do Holandii🙂 Pomimo, że mam wrażenie, iż mamy podobny gust to nie będę namawiać na zakup w ciemno. 

Jest na hifi.pl bo wg mnie dzisiejsza cena transakcyjna to na bank nie więcej niż 20kzł. To jest urządzenie dobrze ponad 10 letnie (a pewnie nawet bardziej 15-to letnie) i to właśnie ten fakt był dla mnie kluczowy przy sprzedaży mojego SS.

Sorry ale nie pamiętam już czym się różniło mkI od mkII, a zdaje się oznaczenia takiego na samym urządzeniu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-20210909-WA0000 (2).jpg

....co prawda ta integra u mnie jest ale nie jestem w stanie nic o niej (jaki o całej reszcie)  powiedzieć - bo porostu jeszcze nie słuchałem.....nie jest to sprzęt dany mi na odsłuch (żeby nie było jakiś zbędnych przepychanek).....wszystkie graty są moje 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell FBI mocno się grzeje i nie powinien być tak ciasno wciśnięty w szafkę. Powinien po bokach i od góry mieć wolną przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

wszystkie graty są moje 😉 

Co to za kolumny, te największe?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sly30 napisał:

Krell FBI mocno się grzeje i nie powinien być tak ciasno wciśnięty w szafkę. Powinien po bokach i od góry mieć wolną przestrzeń.

....oczywiście że tak, tam ma za ciasno dlatego muszę przekładać wzmacniacze....teraz słucham lampę i FBI jest półkę niżej ale gdy przychodzi czas na słuchanie FBI to daję go na górę a Jadis idzie pod pokład ;-).....

6 minut temu, Adi777 napisał:

Co to za kolumny, te największe?

 

Tri-Art Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Tri-Art Audio

Oj zrobiły te kolumny Tri-Art na mnie ogromne wrażenie 👍 Dźwięk był naturalny z pięknym oddaniem przestrzeni. Jeszcze tak realistycznego oddania przestrzeni nie słyszałem. Nie chodzi o wielkość bo ta na kolumnach Tri Art wcale nie była jakaś stadionowa. Bardziej chodzi o oddanie klimatu studia gdzie płyta była nagrywana. Do tego dynamika i naturalny zadzior. Wokale brzmią na tych kolumnach naturalnie. Wyraźnie słychać chrypkę. Ciężko to opisać bo ta wyrazistość dotyczy całego pasma a co za tym idzie wszystkich instrumentów. No muszę przyznać że te kolumny polubiły się z Jadisem i to bardzo. Stary Blues wypadł po prostu obłędnie. Co do innej muzyki to już po dłuższym czasie niech się wypowie Miroslav1. Ciekawy jestem jak z uniwersalnością muzyczną będzie. Bo to że Blues brzmi świetnie to wiem 🙂 A wiadomo że w audio ciężko żeby sprzęt był wybitny w każdym gatunku. O wzmacniaczu Extraudio X250 się nie wypowiem bo słuchałem go może dwie minuty. Ale mam nadzieję że może kiedyś sie zdarzy żeby zagościł u mnie w systemie 😉😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...faktycznie, te kolumny + mocna lampa to zestaw idealny do Bluesa...wokal na  płytach jak James Cotton, J.L. Hooker, Howlin Wolf, Fred  Mcdowell itd....jest  tak gardłowy, wręcz bulgoczący - coś wspaniałego (oczywiście poza wokalem cała reszta równie dobra).....takie naturalne brzmienie tak zwane tu i teraz....duża obecność, wręcz pewnego rodzaju fizjologiczność dzwięku, to robi wrażenie.....po jakimś czasie zmieniłem wzmacniacz w miejsce Jadisa wszedł Extraudio.....wzmacniacz nie tylko zimy ale wręcz przez  wiele  tygodni odłączony od prądu - więc pierwsze chwile z nim nie były zbyt radosne, tym bardziej że lampa z tymi kolumnami pokazała się z najlepszej strony (przynajmniej na Bluesie)......wiedziałem że ten wzmacniacz potrzebuje czasu.....i dostał odpowiedni czas....wczoraj grał kilka godzin, dziś z rana pograł i teraz od kilku godzin  słucham muze na nim.....

 

...powiem tak.....jest to wzmacniacz hybrydowy więc znajduję się gdzieś pomiędzy Jadis - FBI.....ma ładną lampową barwę i odpowiednią dynamikę/prąd by z lekkością wysterować kolumny....pod względem pewnej subtelności/uroku/barwy   bardziej podoba mi się od FBI.....on mi trochę przypomina Vitusa sia-025......ale to tylko moje gdybanie....to jest moje takie  pierwsze wrażenie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

co '15, to '15.

może być lepsza lub gorsza, ale to zawsze '15 

Mozna i więcej, tylko zszycie i uzyskanie proporcjonalnego ciśnienia akustycznego w całym pasmie ne jest dane każdemu  
Raz mi sie udalo to usłyszeć ale konstrukcja była około 2m i miała dużo litrów z aktywnym 15 " subbasem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piano napisał:

co '15, to '15.

może być lepsza lub gorsza, ale to zawsze '15 

bzdury, powtarzanie przez ,,,,,

Wszyscy korzystaliby z błogosławieństwa 15 cali, niestety niektórzy maja uszy i nie wielkość jest priorytetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety juz nie mogę edytować, w każdym razie polskie dno to lampa i 15"

wiec zniekształcenia + nadinterpretacja, siądę z każdym audiofilem  ramie w ramie i to wskaże palcem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Niestety juz nie mogę edytować, w każdym razie polskie dno to lampa i 15"

wiec zniekształcenia + nadinterpretacja, siądę z każdym audiofilem  ramie w ramie i to wskaże palcem

Mam 15 cali i nie chcem już mniej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piano napisał:

co '15, to '15.

może być lepsza lub gorsza, ale to zawsze '15 

Co za bzdury.

15 calowy głośnik ? Ciekawe jak go chcecie wykorzystać i okiełznać. Raz - lampową integrą Jadisa ? Dwa - od strony środowiska akustycznego - tutaj Dyfuzory 1D czy 2D nic nie dadzą. Trzy - nie słyszałem jeszcze dobrze brzmiących kolumn na 15 calowym wooferze. Cztery - takie mastodonty potrzebują dużej kubatury - a jeszcze nie słyszałem by w wielkim pokoju 60-100m.kw muzyka odtwarzana ze sprzętu audio dobrze brzmiała.

To ze wokalista ma 4 m wysokości a jego gardło jest wielkie jak studnia - to nie jest jakość. Mylicie pojęcia panowie audiofile-melomani.

Wielkość to nie jest jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

Trzy - nie słyszałem jeszcze dobrze brzmiących kolumn na 15 calowym wooferze.

wcale mnie to nie dziwi. Sam pisałeś, że jesteś mało mobilny. To wiele wyjaśnia, a poniższy cytat doskonale temu dowodzi, że o '15 masz blade pojęcie, a o lampach bladziuchne, że nie wspomnę o kompromitacji z 1 i 2D

14 minut temu, babatular napisał:

To ze wokalista ma 4 m wysokości a jego gardło jest wielkie jak studnia - to nie jest jakość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.