Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

.....jeżeli chodzi o problemy z basem to powiem w ten sposób.....wstawiając te duże kolumny na których obecnie gram i Harbeth m40.1 (nie m40.2) ale właśnie tą starszą konstrukcję do tak małego pokoju  20m2 to bez wątpienia i chwili zawahania większe problemy z basem będą z m40.1....do  tak małego pokoju i m40.1 to juz trzeba ''ruszyć'' akustykę i przede wszystkim dać mocny wzmacniacz....z OPEN 5 nie słyszę problemów, a przy tym  grają swobodnie i bardzo czystym dzwiękiem....tak jak wcześniej powiedziałem potrzebują trochę prądu.....więc dostaną - jeżeli z integra Jadisa będzie za mało to sięgnę po monobloki Jadisa....wpierw muszę poznać te kolumny by robić jakieś zmiany....puki co mam 3 wzmacniacze i jestem na etapie sprawdzania/porównywania 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miroslav1 napisał:

puki co mam 3 wzmacniacze i jestem na etapie sprawdzania/porównywania

A wystarczyłby 1 który łączy zalety tych 3 np końcówka stereo Gryphon Essence i dobrany preamp. Nie koniecznie pre Gryphona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....OPEN 5 mają też jeszcze jedną fajną cechę....w tej zwrotnicy która jest na zewnątrz jest możliwość regulacji - mogę zrobic brzmienie bardziej (tak w skrócie) jasne/ciemne....jako że lubię brzmienie bardziej ciemne więc i ten dinks przekreciłem delikatnie w tą stronę....

1 minutę temu, sly30 napisał:

A wystarczyłby 1 który łączy zalety tych 3 np końcówka stereo Gryphon Essence i dobrany preamp. Nie koniecznie pre Gryphona. 

....może tak być że te kolumny bardziej będą potrzebować tranzystora zamiast lampy....tego jeszcze nie wiem....pewne sprawy wyjaśnią się po podpięciu FBI.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Miroslav1 napisał:

z OPEN 5 nie słyszę problemów, a przy tym  grają swobodnie i bardzo czystym dzwiękiem...

i gitara.

Dalsze klepanie o tym jak bardzo jest to skaszaniona konstrukcja jest bez sensu, dreptaniem w miejscu i psuciem zabawy.  Tu śmiało można postawić kropkę i skupić się na amp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

.........puki co mam 3 wzmacniacze i jestem na etapie sprawdzania/porównywania 😉 

Mirosławie, tyś to jest jednak bat Ci powiem. 😁 

Jo to bym chyba fijoła dostał mając kilka wzmacniaczy w jednym czasie. 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....może tak być że te kolumny bardziej będą potrzebować tranzystora zamiast lampy....tego jeszcze nie wiem....pewne sprawy wyjaśnią się po podpięciu FBI.....

O co innego mi chodziło. Masz 2 skrajnie grające wzmacniacze i przez to ciągle dylematy. FBI jest fajny, lubiłem go. Ale to typowy tranzystor. A można w jednym wzmacniaczu mieć ciemne, gęste granie z zaletami lamp jak i tranzystorów. To ciągłe zmienianie wzmacniaczy jest wkurzające. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mircysko napisał:

Mirosławie, tyś to jest jednak bat Ci powiem. 😁 

Jo to bym chyba fijoła dostał mając kilka wzmacniaczy w jednym czasie. 😂

...tego fijoła to mam już od dawna i jakoś fajnie mi z nim 😉 

31 minut temu, sly30 napisał:

. A można w jednym wzmacniaczu mieć ciemne, gęste granie z zaletami lamp jak i tranzystorów. 

....rozumie że wymieniony  przez Ciebie wcześniej Gryphon ma to wszystko ??

39 minut temu, sly30 napisał:

FBI jest fajny, lubiłem go. Ale to typowy tranzystor. 

....tak wiem, ale on mi pokaże czy te kolumny potrzebują więcej prądu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...rozumie że wymieniony  przez Ciebie wcześniej Gryphon ma to wszystko ??

Moim zdaniem ma, ale oczywiście trzeba dostroić okablowaniem, pod własny gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, 

Wchodzisz w level przy którym warto zastanowić się czy kierunek integra, to dobra droga. 

Tylko w ostatnim miesiacu miałem u siebie gościnnie 6 integr na różnych lampach/ trafach, większość ogólnie znanych i.., i już dałem se siana z integrami. Jak to w życiu - z jednymi było mi przyjemniej z innymi mniej, ale zawsze wracałem do modelu pre+końcówka. 

W obszarze tranzystorów - jak donosi życie -  to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sly30 napisał:

Moim zdaniem ma, ale oczywiście trzeba dostroić okablowaniem, pod własny gust.

....wiem że kablami można dopieścić brzmienie ale to na zwykłych kablach  muszę usłyszeć to co chcę/lubię, dopiero wtedy mozna sięgnąć po topowe....właśnie teraz gram na zwyklakach i zajebiści mi się to podoba.....

9 minut temu, piano napisał:

Miro, 

Wchodzisz w level przy którym warto zastanowić się czy kierunek integra, to dobra droga. 

Tylko w ostatnim miesiacu miałem u siebie gościnnie 6 integr na różnych lampach/ trafach, większość ogólnie znanych i.., i już dałem se siana z integrami. Jak to w życiu - z jednymi było mi przyjemniej z innymi mniej, ale zawsze wracałem do modelu pre+końcówka. 

W obszarze tranzystorów - jak donosi życie -  to samo. 

...zgadza się, jak będę chciał iść level wyżej to zapewne  będę musiał wejść w dzielonkę....myślę że tak się stanie i te 3 wzmacniacze +  jedne kolumny pójdą na sprzedaż....tylko puki co nie mam żadnego ciśnienia - więc se słucham 😉 

...co  za integry miałeś u siebie  i to aż 6sztuk - no nie bądz taki, skrobnij coś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się wezwany do wypowiedzi;))Mam odgrody, które są konstrukcją Sonus Oliva. Kiedyś były jego flagowymi kolumnami. Dół 15 calowy PHL, średnica Goerlich-Podzsus, góra Eton ER4. Pomieszczenie około 49 m2, prostokąt 8,5 x 5,8 m. Kolumny stoją wzdłuż dłuższej ściany. Część pokoju ma symetryczne skosy. Jest zaadaptowane akustycznie- projekt i wykonanie Acoustic Lab. Kolumny są zbudowane na dole jako półodgrody- dół ma boki w kształcie litery u. Co do brzmienia to powiem, że kilkukrotnie myślałem aby kupić coś innego i za każdym razem upewniałem się, że moje „trumny” zostają. Bas jest konturowy, szybki, naturalny, nie ma sztucznego podbicia. Nie jest go za mało mimo jednego PHL-a ( dlatego też dół został zaprojektowany jako półotwarty). Kolumny grają pełnym pasmem. Nie mają problemów z „zszyciem” zakresów i budową sceny. Jedynie mogę się czepiać lokalizacji źródeł pozornych, ale to może być też cecha amplifikacji- napędzają je MUSA BAE 400. Jeśli chodzi o głębokość i szerokość sceny to jest super. Moje doświadczenia z odgrodami są takie, że warunkiem ich dobrego grania jest duże pomieszczenie i staranne ustawienie. Każde 5 cm w rozstawieniu, kąt przygięcia do słuchacza, odległość od miejsca odsłuchowego jest ważne. Ale najważniejsze jest to, że nie mogą stać blisko ścian. Wymagają sporo miejsca. Wtedy też rodzą się problemy- duże pomieszczenie= duże odgrody. Duże kolumny bez bass reflexu= duże głośniki niskotonowe, najlepiej 2 x 15 cali lub więcej, zależnie od wielkości pokoju. Pod tym względem rozumiem Sly30. Nie rozumiem natomiast dlaczego odgrody nie miałyby podbijać modów. Ja jak miałem system w innym pokoju jeszcze większy) bez akustyki podbijały. Ogólnie to jak ktoś ma możliwości i warunki to odgrody są ciekawą alternatywą. Pozdrawiam forum. Czytam dużo. Piszę rzadko. Życzę Nam wszystkim więcej luzu. W końcu muza i audio to nasze hobby i coś co sprawia Nam radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miroslav1 napisał:

co  za integry miałeś u siebie  i to aż 6sztuk - no nie bądz taki, skrobnij coś....

nie mogę. Nadepnąłbym na ogon ofiarodawcom. 

Chciałem dla siebie, uprościć system, ale słyszę, że się nie da, ni uja. Najeździłem się, naniosłem i tylko doopę innym zawróciłem, tracąc ich i mój czas. Altec + inegra, to kiepski pomysł, chyba że Kondo Overture - jak dotąd, jedyny wyjątek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i takie coś właśnie najbardziej lubię....jakieś 40min temu (wiadomo że kable również potrzebują  czasu)  dałem do kolumn a dokładnie zwrotnicy zworki Furutecha (były zwykłe druciki)  gdzieś przeczytałem żeby właśnie te druciki w pierwszej kolejności wymienić - i też tak uczyniłem.....chyba jeszcze nigdy za tak małe pieniądze nie dostałem tyle dobrego, a to tylko świadczy o tym jak dziadowskie były te druciki i jak dobre są Furutechy.....bez rozpisywania się i wchodzenia w jakieś szczegóły powiem że  dostałem większą  szlachetność dzwięku w całym paśmie....nawet cisza jest piękniejsza 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....i takie coś właśnie najbardziej lubię....jakieś 40min temu (wiadomo że kable również potrzebują  czasu)  dałem do kolumn a dokładnie zwrotnicy zworki Furutecha (były zwykłe druciki)  gdzieś przeczytałem żeby właśnie te druciki w pierwszej kolejności wymienić - i też tak uczyniłem.....chyba jeszcze nigdy za tak małe pieniądze nie dostałem tyle dobrego, a to tylko świadczy o tym jak dziadowskie były te druciki i jak dobre są Furutechy.....bez rozpisywania się i wchodzenia w jakieś szczegóły powiem że  dostałem większą  szlachetność dzwięku w całym paśmie....nawet cisza jest piękniejsza 😉

Mam rozumieć że zostają? 

No i kolejne pytanie, kiedy jakoś flaszka pijemy, bo jak się wku.. to do tego Torunia pojadę. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sly30 napisał:

O co innego mi chodziło. Masz 2 skrajnie grające wzmacniacze i przez to ciągle dylematy. FBI jest fajny, lubiłem go. Ale to typowy tranzystor. A można w jednym wzmacniaczu mieć ciemne, gęste granie z zaletami lamp jak i tranzystorów. To ciągłe zmienianie wzmacniaczy jest wkurzające. 

A jakie to są zalety lamp w stosunku do dzisiejszych tranzystorów ? Nie widzę ani jednej takiej zalety. Te lampy do dalej bujdy i opowiastki z mchu i paproci. Zresztą podobnie jak gramofony analogowe w stosunku do CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

A jakie to są zalety lamp w stosunku do dzisiejszych tranzystorów ? Nie widzę ani jednej takiej zalety. Te lampy do dalej bujdy i opowiastki z mchu i paproci. Zresztą podobnie jak gramofony analogowe w stosunku do CD.

Odważnie Panie, odważnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mircysko napisał:

Odważnie Panie, odważnie. 

to nie odwaga, to niewiedza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piano napisał:

to nie odwaga, to niewiedza. 

Wywal tą cyfrę MBLa i kup sobie gramofon analogowy. Jeszcze przedwzmacniacz zmień na jakiś lampowy wynalazek, taki by pasował do tych twoich lampowych wynalazków i skrzyń gdańskich.

Audiofil z taką wiedzą jak Ty jeszcze nie ma gramofonu i przedwzmacniacza lampowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mircysko napisał:

Mam rozumieć że zostają? 

No i kolejne pytanie, kiedy jakoś flaszka pijemy, bo jak się wku.. to do tego Torunia pojadę. 🙂

...oczywiście że zostają....zajebiste są te zworki.....

Mirek, wielkie dzięki.....

Damazy coś wspominał że chce zorganizować takie  kameralne Audio Show.....mam nadzieję że dojdzie to do skutku i wtedy wypijemy flache dobrego bimbru 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

A jakie to są zalety lamp w stosunku do dzisiejszych tranzystorów ? Nie widzę ani jednej takiej zalety. Te lampy do dalej bujdy i opowiastki z mchu i paproci. Zresztą podobnie jak gramofony analogowe w stosunku do CD.

Chyba chodziło o coś innego, Tranzystor a tranzystor, identycznie jak 15" a 15" czy OB do OB
§To wszystko tak potrafi różnie grac ze może 5% z rynku mi się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bilikiewicz napisał:

Mam odgrody, które są konstrukcją Sonus Oliva.

Mógłbyś wkleić więcej zdjęć kolumn i pomieszczenia? Fajny sufit. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bilikiewicz napisał:

 Czytam dużo. Piszę rzadko. Życzę Nam wszystkim więcej luzu. W końcu muza i audio to nasze hobby i coś co sprawia Nam radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....nie namawiam ale fajnie jakbyś częściej pisał.....

....co masz na suficie?...działa? ..... pytam bo za niebawem również zabieram się za sufit....

...może głupie pytanie ale w jakim stopniu zrobienie akustyki poprawiło u Ciebie brzmienie?.....akustyka to chyba najbardziej kulejący element toru i to pewnie u wszystkich - no prawie wszystkich....ale nie ma takiego kto zacząłby  zabawę w audio od zrobienia akustyki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze się wtrącam, mam sporo kombinacji na suficie i robiłem trochę prób, akustyka bardzo łatwo popsuć sobie naturalność wybrzmień
Trzeba pamiętać ze każde pomieszczenie ma własne akustyczne fale stojące, ze absorbery na pierwszych odbiciach są efektywne dla wyższych zakresów i wybrzmienia zaczyna być bardzo skracane

Dlatego polecam miedzy bazą systemu a słuchaczem (w centrum ) absorber ale działający tylko na najwyższe zakresy, dlatego ze, jak zadziała na niską średnice to odczujemy to na dociążeniu wokali itd.
Na pierwsze odbicia dyfuzory, regulują pogłos poprawia się lokalizacja źródeł pozornych nie wpływając znacznie na charakterystykę, odczuwały więcej od bazy a nie od całego pomieszczenia
Narożniki znowu absorbery aby skrócić wszystkie buczenia dudnienia

U mnie taki sufit jak u Bilikiewicz psuł mi dźwięk
Fale stojące u każdego znajdują sie w innym miejscu i ma inną klasę grania, dlatego każdy indywidualnie powinien podejść do tematu
Nie polecam ściągać jak u kogoś bo to ja w gra w lotto

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam na suficie to część profesjonalnego projektu Mirka z Acoustic Lab. Na jego stronie są realizacje, między innymi podobny sufit w Warszawie z panelami Ecophon 1,2x1,2 m. Sam projekt akustyki zamówiłem około 5 lat temu. Pokój służył przez lata jako gościnny. Nie było tam sprzętu. Około 1,5 roku temu COVID przyspieszył decyzję o finalizacji projektu. Razem z Mirkiem zmieniliśmy koncepcję. Cała tylna ściana przyjechała w częściach i zmontowana w jeden dzień. Sufit wieszałam z żoną- produkt jest lekki i gotowy. Odnośnie tego co napisał Gerard to powiem tylko tyle- każdy powinien robić to na czym się zna. Ludzie kupują sprzęt za grubą kasę, a oszczędzają na akustyce, która kosztuje dużo mniej. Dla mnie to najlepiej wydane pieniądze w audio. Dzień w którym odpaliłem sprzęt w moim obecnym pokoju zapamiętam jako jeden z najbardziej zaskakujących in plus. Żałuję tylko, że czekałem 5 lat. Miałem też szczęście, że miałem fajny pokój jako bazę oraz to, że przez kumpla poznałem Mirka. To bardzo skromny i fajny chłopak. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
41 minut temu, Bilikiewicz napisał:

Miałem też szczęście, że miałem fajny pokój jako bazę oraz to, że przez kumpla poznałem Mirka. To bardzo skromny i fajny chłopak

Dzień dobry, czołem, witajcie.

@Bilikiewicz z przyjemnością czytam Twoje wypowiedzi. Proszę o więcej.

Żałuję, że tak daleko mieszkam od Mirka/Niderlandy. Miałem przyjemność otrzymać od niego odpowiedź na moje zapytanie w temacie akustyka/mody osiowe. Choć mam „przyjazną” akustykę, być może kiedyś będę mógł Mirka u mnie ugościć i porozmawiać nie tylko o akustyce.
 

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

nie namawiam ale fajnie jakbyś częściej pisał.....

o to to👍

@Miroslav1 witaj, studiowałem w Bydgoszczy na ATR, często u moich sióstr/UMK/biologia, ekonomia bywałem w Toruniu. Chciałbym w przyszłe wakacje z córeczką do Kopernika przyjechać  i pierniki po latach sprobować.
Czytam Twój wątek, Twoje i paru kolegów wypowiedzi, dzięki nim parę „klamotów” udało mi się „posłuchać”

dziękuję

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się wezwany do wypowiedzi;))Mam odgrody, które są konstrukcją Sonus Oliva. Kiedyś były jego flagowymi kolumnami. Dół 15 calowy PHL, średnica Goerlich-Podzsus, góra Eton ER4. Pomieszczenie około 49 m2, prostokąt 8,5 x 5,8 m. Kolumny stoją wzdłuż dłuższej ściany. Część pokoju ma symetryczne skosy. Jest zaadaptowane akustycznie- projekt i wykonanie Acoustic Lab. Kolumny są zbudowane na dole jako półodgrody- dół ma boki w kształcie litery u. Co do brzmienia to powiem, że kilkukrotnie myślałem aby kupić coś innego i za każdym razem upewniałem się, że moje „trumny” zostają. Bas jest konturowy, szybki, naturalny, nie ma sztucznego podbicia. Nie jest go za mało mimo jednego PHL-a ( dlatego też dół został zaprojektowany jako półotwarty). Kolumny grają pełnym pasmem. Nie mają problemów z „zszyciem” zakresów i budową sceny. Jedynie mogę się czepiać lokalizacji źródeł pozornych, ale to może być też cecha amplifikacji- napędzają je MUSA BAE 400. Jeśli chodzi o głębokość i szerokość sceny to jest super. Moje doświadczenia z odgrodami są takie, że warunkiem ich dobrego grania jest duże pomieszczenie i staranne ustawienie. Każde 5 cm w rozstawieniu, kąt przygięcia do słuchacza, odległość od miejsca odsłuchowego jest ważne. Ale najważniejsze jest to, że nie mogą stać blisko ścian. Wymagają sporo miejsca. Wtedy też rodzą się problemy- duże pomieszczenie= duże odgrody. Duże kolumny bez bass reflexu= duże głośniki niskotonowe, najlepiej 2 x 15 cali lub więcej, zależnie od wielkości pokoju. Pod tym względem rozumiem Sly30. Nie rozumiem natomiast dlaczego odgrody nie miałyby podbijać modów. Ja jak miałem system w innym pokoju jeszcze większy) bez akustyki podbijały. Ogólnie to jak ktoś ma możliwości i warunki to odgrody są ciekawą alternatywą. Pozdrawiam forum. Czytam dużo. Piszę rzadko. Życzę Nam wszystkim więcej luzu. W końcu muza i audio to nasze hobby i coś co sprawia Nam radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem przyjemność poznać Pana Andrzeja Witka i ma gość wiedzę i kulturę na najwyższym poziomie. Wierzę że to gra u ciebie. Robił dla mnie zwrotnice prądowe do JBL L-300. Sam był zaskoczony jak jego dzieło zagrało.
Na basie w twoich ogrodach 15"? Piękny wygląd .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że z akustyką jest jak ze sprzętem i podlega ona również naszemu gustowi. Ja u siebie z tego co na początku zrobił mi "fachowiec" sporo usunąłem. W odbiorze pomieszczenie było przetłumione. Po tym jak pozbyłem się kilku ustrojów pochłaniających może i straciłem część zalet adaptacji, ale taki charakter pomieszczenia bardziej mi odpowiada.

 

U mnie najwięcej dało zrobienie sufitu, panele na pierwszym odbiciu i pułapki basowe. Plus symetria która jest kluczem do dobrej stereofonii i cienki dywan z naturalnego materiału na podłodze.

 

ULDpR7n.jpg

 

FECISq1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....dokładnie taki sam sufit chce zrobić - to jest Vicoustic?

 

Tak, Multifuser DC2. Była też wersja z drewna która podobno działa sporo lepiej, ale ze względu na masę nie brałem ich pod uwagę. Jeżeli masz lampę na suficie to najlepiej ją usunąć. Ja miałem lampę na początku i dyfuzory były przyklejone wokół niej, kiedy ją na próbę zdjąłem to już nie wróciła na sufit. Teraz mam tak zrobione że dyfuzory są przyklejone do dwóch warstw płyt GK i w tej jakby "wnęce" jest taśma LED która robi za główne oświetlenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaviter napisał:

 

Tak, Multifuser DC2. Była też wersja z drewna która podobno działa sporo lepiej, ale ze względu na masę nie brałem ich pod uwagę. Jeżeli masz lampę na suficie to najlepiej ją usunąć. Ja miałem lampę na początku i dyfuzory były przyklejone wokół niej, kiedy ją na próbę zdjąłem to już nie wróciła na sufit. Teraz mam tak zrobione że dyfuzory są przyklejone do dwóch warstw płyt GK i w tej jakby "wnęce" jest taśma LED która robi za główne oświetlenie. 

chcę dać DC2 tylko w kolorze białym....właśnie mam lampę i żeby tą cholerą  zdjąć będzie problem, myślałem okleić dyfuzory wokół - inaczej się nie da....taka znacząca różnica z lampą i bez lampy? ....jak dużą wyspę masz zrobioną?....chodzi mi czy dyfuzory  nachodzą na kolumny i dalej idą do miejsca gdzie słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.