Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek,

w kraju lampowych z metką jak mrówków, dobrych znacznie mniej, a tych b. dobrych co kot napłakał, a na GU81 nie znam nikogo poza wyżej piszącym. Był jeszcze jeden, ale się zmył...

Z drugiej strony, to trzeba uczciwie napisać, ze przecie wszystkiego nie słuchałem. 

ps. obawiam się, że w kraju w obszarze GU81 pozostaje diy 

ps. II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie pamiętam czy przypadkiem Sly nie miał NAT u siebie, ale miał mieć lub miał Jarek/ Axilotti z Gdyni. 

Jesli chodzi o mnie, to nie słuchałem i bladego pojęcia jak to gada, a z obrazka, to jeszcze nie umiem wywróżyć ;-)))

ps. III

wybacz, trochę z fusów, bo przecie nie znam ucha twego/ zg ale o ile się nie mylę nie skreślasz hybryd, więc słuchawszy poniżej, to też nie gupie, ale tylko seria Kronzilla. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawiasem, nie masz daleko k. Berlina. Parę razy byłem u niego, spoko gość. Można przytargać swoje graty i zestawić, jak co. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piano napisał:

a z obrazka, to jeszcze nie umiem wywróżyć ;-)))

sam fakt , że ktoś skonstruował wzmacniacz na Gu81 jest godny uznania

ze względu na wiedzę inżynierską

jest kilka problemow z którymi trzeba się zmierzyć np samo żarzenie pobiera 11 A prądu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piano napisał:

miałem na myśli NAT-a 😉

wiem , ale udało mi się wcisnąć dygresję , mimo to 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

z pokorą i zrozumieniem przyjąwszy na klatę 😉 

a ja przepraszam , że poniekąd zmusiłem Cię do dodatkowego wysiłku tłumaczenia

 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie żeby komuś coś ująć ale wzmacniacze diy mnie nie interesują....

2 godziny temu, wit-told napisał:

jak to co... kolejny kroczek w stronę raju;-)

Witek, oby tak było, bo robię sufit na pałę bez pomiarów....ale jak to mówią mocy we wzmacniaczu nigdy za wiele i rozpraszania również....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapewne odpowiedz na te pytanie może być trudna (sprzęt raczej mało znany)  ale nie zaszkodzi.....

  słuchał/miał ktoś te wzmacniacze o których wspomniał Piano.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, 

Jeśli mogę podpowiedzieć.;-)

Audio ma sprawiać przyjemność, a nie udrękę z ryzykiem zakupu w ciemno. To nie parę zeta, że można wtopić, tylko grube 20 kilo euro z ogonem.

Ikon Audio nie łatwo będzie posłuchać, a już zestawić z twoim torem, niemalże nie wykonalne. Do tego trzeba dobrać Pre, a to znów nie takie hop, a efekt bez gwarancji.

Po niektóre graty ( jak w/w Icon) trzeba się najeździć po EU, a to już nie każdemu się chce. 

Pasja, pasją, ale nawet i tu są jakieś granice, więc jeśli Ci się chce uganiać po Ikon po EU, to śmigaj, jeśli nie, jak sądzę, to może tak;

Po co sobie żywot utrudniać.

Lubisz Jadis, lubisz ten sznyt.

masz już źródło Jadis, a to już coś 

pożycz od Grobela Pre z mono amp Jadis 

Co zyskujesz?

m. in. ulubiony sznyt, metkę, wygląd, zgodność i możliwość wymiany, rozliczenia lub odsprzedaż na wtórnym. 

----------------------------------------------------------------------------------------

Jasne, ze to nie jedyna opcja, ale skoro lubisz ten sznyt..., to po co się męczyć.

a przy okazji, może pasować do 40.2 w razie planu B 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piano napisał:

Mirek, 

Jeśli mogę podpowiedzieć.;-)

Audio ma sprawiać przyjemność, a nie udrękę z ryzykiem zakupu w ciemno. To nie parę zeta, że można wtopić, tylko grube 20 kilo euro z ogonem.

 

Maciek, zawsze podpowiadaj, a ja zawsze wysłucham

oczywiście że audio ma sprawiać przyjemność i jeżeli chodzi o mnie to czyni.....

to że więcej pytań zadaję niż udzielam odpowiedzi nie znaczy że nie wiem w jakim kierunku podążyć (mówię to bez żadnej złośliwości)....sprzęty które wymieniłeś są dla mnie nowością, nigdy o nich nie słyszałem i dlatego zapytałem

fajnie se na forum o czymś pogadać 😉 

.... pamiętaj Panie Kolego że cenię sobie Twoje zdanie - poza tym nawet jak się nie zgadzam z tym co piszesz to i tak z przyjemnością to czytam....

11 godzin temu, piano napisał:

 

Lubisz Jadis, lubisz ten sznyt.

masz już źródło Jadis, a to już coś 

pożycz od Grobela Pre z mono amp Jadis 

Co zyskujesz?

m. in. ulubiony sznyt, metkę, wygląd, zgodność i możliwość wymiany, rozliczenia lub odsprzedaż na wtórnym. 

----------------------------------------------------------------------------------------

....nic dodać nic ująć....celująco 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Miroslav1 napisał:

nie znaczy że nie wiem w jakim kierunku podążyć

nie wątpię, a podpowiedź raczej w duchu koleżeńskich spostrzeżeń/ wymian poglądów, niż mentorskich wskazówek. Sam nie jestem wolny od błędów i czasem myślę, ze to mnie mentor bardziej potrzebny na zasadzie szewc bez butów chadza. 

Zza monitora łatwo się podpowiada czy krytykuje, łatwo wytykać błędy czy wyznaczać kierunki. Gorzej w praktyce, gdy trzeba podjąć decyzję i zapłacić, szczególnie, gdy fv gruba.  

Dlatego raczej nieśmiało coś podpowiadam w formie dyskusji, bo czasem w głowie mętlik siedzi czy zagwozdka. Czasem daleko szukamy, a tu pod płotem odpowiedź leży. Ja często się radzę innych, analizuje, słucham i czytam, a i tak ciągle gupi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....myślałem że te Vicustici DC2 będę miał już na suficie w tym tygodniu, ale odwlecze się to o tydzień....(malowanie i takie tam inne sprawy)....z jednej strony nawet się cieszę bo jutro będę miał integrę (spokojnie nie prowadzę skupu wzmacniaczy zintegrowanych 😉 ) ale dobrze będzie przesłuchać jeszcze w starych warunkach akustycznych coby nie było.....

...oczywiście że rozpatruję zakup wzmacniacza dzielonego, i zapewne za jakiś czas dzielonka u mnie na odsłuchu wyląduje....wtedy podejmę decyzję czy w tak małym pokoju warto iść w system dzielony....oczywiście koszty (przynajmniej u mnie) są ważne....tak na brudno, taki wzmacniacz dzielony + pre + kable to koszt (tak z grubsza) jakieś 120/140 tys ....więc nie jest to mało - rozpatruję urządzenia nowe ale zobaczymy co czas pokaże....

 ....kolejna sprawa....aby mieś 100% pewność co do dzielonki to musiałbym mieć taki wzmacniacz na odsłuchu przynajmniej 2/3 tygodnie coby dobrze poznać i mieć pewność co dalej robić.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Miroslav1 napisał:

zapewne za jakiś czas dzielonka u mnie na odsłuchu wyląduje....wtedy podejmę decyzję czy w tak małym pokoju warto iść w system dzielony

a ja gupi myślałem, że chodzi o jakość 😉😉 😉

a jednak '15 wcisnąłeś ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piano napisał:

a ja gupi myślałem, że chodzi o jakość 😉😉 😉

a jednak '15 wcisnąłeś ;-))

Maciek, uwierz mi na słowo że te 15' u mnie nie są trudne do ogarnięcia - sam jestem tym zdziwiony...ale to już mądre głowy muszą  wytłumaczyć - bo ja jestem za głupi.... 😉 

żadnych problemów z basem (oczywiście zawsze może być lepszy) ale nie czuję aby te 15' mnie jakoś nie przytłoczyły... 

tak jak wcześniej powiedziałem te kolumny mają coś podobnego do m40.2....to nie jest jakoś inne brzmienie  jak w przypadku KTEMY....kolega który słuchał u mnie OPEN 5 powiedział coś takiego.... ,, one grają podobnie do m40.2 tyle że nie mają ich wad,, ciekawa opinia....

...średnica w m40.2 jest bardziej nasycona a przy tym taka ''słodka'' ja przyjmuję to jako zaletę, natomiast kumpel odbiera to jako wadę/słabość...dla mnie OPEN 5 grają trochę (średnica) osuszonym dzwiękiem...kumpel twierdzi że tak powinno być....ja twierdze inaczej i w ten oto sposób dochodzi do ''sprzeczek'' ale szklaneczka dobrego trunku łagodzi atmosferę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam 40.2 i znam duże papierzaki. Nie mnie osądzać, bo to w duzej mierze jest wypadkową;

- gustu

- przyzwyczajenia

- konfiguracji/ zestrojenia wsio do kupy

 

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

kumpel twierdzi że tak powinno być.

Oczywiście, jedne i drugie zg mogą się podobać i na podobanie nic nie poradzę, natomiast, gdybym musiał postawić/ wybrać w/g mojego ucha, to mnie bliżej do powyższego zdania.

Ciekawym doświadczeniem może być sytuacja w której przez dłuższy czas będziesz grał na Open i na chwilę wrócisz do 40.2 z racji, że jeszcze masz. 

Ciekawym wtedy czy aby zaleta nie stanie się wadą 😉

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piano napisał:

 

 mnie bliżej do powyższego zdania.

 

... nie jestem tym zdziwiony, wiedziałem że tak napiszesz 😉 

9 minut temu, piano napisał:

 

Ciekawym doświadczeniem może być sytuacja w której przez dłuższy czas będziesz grał na Open i na chwilę wrócisz do 40.2 z racji, że jeszcze masz. 

Ciekawym wtedy czy aby zaleta nie stanie się wadą 😉

.....jeżeli po  jakimś czasie odbiorę zalety m40.2 jako wadę, wtedy będę wiedział co zrobić....

 ale na chwilę obecną dla mnie jest największym zaskoczeniem (brak mi odpowiedniego słowa) że nie ''tęsknię do m40.2....to jest mi trudno (poważnie) zaakceptować......

...w m40.2 wysokie są lekko wycofane, natomiast w OPEN bardziej wyeksponowane....mnie bardziej odpowiadają wysokie które ma m40.2....pewnie przez tyle lat słuchania Harbs przywykłem do takiej prezentacji....ale nie uważam tego jako wadę/słabość OPEN....te kolumny tak mają....ale nie jest to problem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...średnica w m40.2 jest bardziej nasycona a przy tym taka ''słodka'' ja przyjmuję to jako zaletę, natomiast kumpel odbiera to jako wadę/słabość..

Ja również odbieram to jako zaletę (największą IMO) Harbeth. Nawet pójdę trochę dalej bo prócz subiektywnej przyjemności ze słuchania jaką to daje to moim zdaniem jest to również bliższe prawdzie. Wiele razy słuchając wokalu na żywo, niezależnie czy nagłośniony czy nie, czy w dobrej akustyce czy nie, a nawet czy muzyk uzdolniony czy nie, nigdy na żywo nie odebrałem wokalu jako "suchego". Natomiast w wielu sprzętach grających "naturalnie" takie coś ma miejsce. Więc, może wynika to z indywidualnych doświadczeń, oczekiwań czy sposobu odbioru muzyki, ale "suchość" w mojej opinii nie ma absolutnie nic związanego z "naturalnością" i "prawdziwością" czy nawet jakimś urojonym "dźwiękiem live"...

Piszę to w oparciu o H40.1 które znam całkiem dobrze, 40.2 nie znam, ale chyba w kwestii średnicy można sporo wspólnych cech znaleźć i lekko uogólnić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, w kwestii co jest naturalne, a ściślej czemu bliżej do naturalności, każdy ma swoje zdanie. Dlatego też kupujmy co się nam podoba, a naturalność zostawmy instrumentom. 😉

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

..oczywiście że rozpatruję zakup wzmacniacza dzielonego, i zapewne za jakiś czas dzielonka u mnie na odsłuchu wyląduje....wtedy podejmę decyzję czy w tak małym pokoju warto iść w system dzielony....

Ja bym radził Ci nie kierować się wielkością pomieszczenia, czy jakością (z założenia) lepszą dzielonki nad integrą. MZ to złe podejście do tematu. Różnica między dzielonką a integrą jest jedna, prosta. Dzielonka ma mieć miejsce wtedy, gdy urządzenie nie daje się w sensowny sposób zmieścić w jednej obudowie. Np. zestaw 20kg pre i dwa monobloki po 35 kg daje urządzenie prawie 100 kg i gabaryty rzędu 1m x 1m... Plus spore problemy z sensownym oddawaniem ciepła czy izolacji drgań traf itd. Ale to samo w sobie nie daje żadnej przewagi, po prostu zastosowane rozwiązania elektroniczne wymuszają podzielenie obudowy na kilka... To co w największej mierze pompuje masę i rozmiar to jest moc, gdyby użyć mniejszych końcówek to wtedy całość, aż tak nie urośnie.

Ja bym właśnie rozpoczął proces decyzyjny od tego parametru - ile realnie chcesz/potrzebujesz mocy?  Powyżej pewnej wartości jesteś skazany na dzielonki, a to wcale nic dobrego. Więcej miejsca, kilka razy droższe kable (bo więcej potrzeba), znacznie większy koszt zakupu samego urządzenia. Więc o ile faktycznie wykorzystasz tą dodatkową moc jaką daje dzielonka to ma to sens, a w przeciwnym przypadku już nie. 

Kilka razy porównywałem urządzenia gdzie producent wypuszczał je jako integrę, oraz w zasadzie to samo w zestawie dzielonym. W sytuacji gdy faktycznie 90% urządzenia była taka sama, tylko różniła się upchaniem tylko do jednej obudowy, to różnice w sprzętach takich były na poziomie kilku %, a największą zmienną wnosiły interconnecty... 

Dodam jeszcze, że wg mnie, powyżej pewnego poziomu największą rolę zaczyna odgrywać preamp. I jeśli iść już w dzielonkę, to z założeniem wypasionego i dobrze dobranego preampa. Bo kupując coś przeciętnego, tylko po to by zmieścić się w budżecie na dzielonkę nie ma sensu... Przeciętny preamp i końcówka mocy w większości znanych mi przypadków nie zagra lepiej, niż analogiczna integra tego samego producenta, a będzie kosztować znacznie więcej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Wiele razy słuchając wokalu na żywo, niezależnie czy nagłośniony czy nie, czy w dobrej akustyce czy nie, a nawet czy muzyk uzdolniony czy nie, nigdy na żywo nie odebrałem wokalu jako "suchego". Natomiast w wielu sprzętach grających "naturalnie" takie coś ma miejsce.

coś mi tu nie pasuje 😉

jeśli dobrze odbieram w/w, to nie były i nie mogły być to systemy naturalne. Jeśli sucho, to nie naturalnie. Skąd zatem domniemanie, ze to były systemy naturalne? hmm.., 

co jest wzorcem 1 m, punktem odniesienia, poza samym instrumentem?

ps. 

inna sprawa, że jak słuchacz przez lata słuchał - w tym przypadku 40.2- to wszystko "poniżej" tego sznytu lub jak kto woli, wartości barwowej, nasycenia tego modelu, będzie odbierane za suche, chłodne, nie naturalne. 

To jak z wychowanymi na kinie domowym. Oni, słuchając HiFi, zawsze mówią ;

- nima basu !

i teraz weź takiemu wytłumacz, ze bas, to nie efekt specjalny i to czego słuchał przez lata, to lipa, nie bas. 

Gardło zedrzesz, a nie przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w mocach to jedno,

ale różnica miedzy Integra vs Pre+Amp vs Pre+2XAmp to najczęściej poprawa w wyrazistości, przejrzystości i efektami stereofonii, przy monoblokach czuć poprawę dynamiki na kanał
ale tez zależne jest to od połączenia, wiec bez mieszania, mostkowania tylko oddzielna sekcja na kanał

12 minut temu, piano napisał:

coś mi tu nie pasuje 😉

jeśli dobrze odbieram w/w, to nie były i nie mogły być to systemy naturalne. Jeśli sucho, to nie naturalnie. Skąd zatem domniemanie, ze to były systemy naturalne? hmm.., 

co jest wzorcem 1 m, punktem odniesienia, poza samym instrumentem?

ps. 

inna sprawa, że jak słuchacz przez lata słuchał - w tym przypadku 40.2- to wszystko "poniżej" tego sznytu lub jak kto woli, wartości barwowej, nasycenia tego modelu, będzie odbierane za suche, chłodne, nie naturalne. 

To jak z wychowanymi na kinie domowym. Oni, słuchając HiFi, zawsze mówią ;

- nima basu !

i teraz weź takiemu wytłumacz, ze bas, to nie efekt specjalny i to czego słuchał przez lata, to lipa, nie bas. 

Gardło zedrzesz, a nie przekonasz.

A ile jest nagrań z muzyką gdzie instrumenty są jako "surowe" "suche" bez "podbarwień" ?
Jak system czy kolumny wymuszają obudową rezonansy instrumentów, przetworniki usztywnioną membraną skracają wybrzmienia do stopnia cech które podałem w cudzysłowy,
to nie jest efekt naturalnie tylko spie.... i wymuszenie nienaturalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do integra vs dzielony, to krótko i na temat, bo głownie o Jadis mowa.

- spróbuj który namówić Milimetra na powrót do integry 😉

Dobranoc, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 22:12, plastik1989 napisał:

Dodam jeszcze, że wg mnie, powyżej pewnego poziomu największą rolę zaczyna odgrywać preamp. I jeśli iść już w dzielonkę, to z założeniem wypasionego i dobrze dobranego preampa.

Właśnie o tym trąbie od jakiegoś czasu, a się z Maćkiem szarpią, ze z integrą można podbić świat ;-)))

Na marginesie, u Mirka to chyba jest ten poziom co nie 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piano napisał:

Właśnie o tym trąbie od jakiegoś czasu, a się z Maćkiem szarpią, ze z integrą można podbić świat ;-)))

można

mając już wzmacniacz lampowy potraktować go tylko jako pre napięciowe

obciążyć trafo wyjściowe rezystorem do masy rzędu 15-20 om i podlączyć przezroczysty wtórnik prądowy w stylu F4 lub B3

taki wtornik jest bardzo przezroczyszty i przekazuje charakter grania ukladu napięciowego... w tym wypadku wzmacniacza lampowego , a jednocześnie dostarcza prądu do pełnego wysterowania kolumn

 

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele można, w tym diy, a przekonał się o tym Maciek na własnych uchach.

Sęk w tym, ze tu nie o mnie idzie. Ja patrzę oczami Mirka, nie swoimi i.., i już widzę jak się ślini na ten projekt 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, piano napisał:

wiele można, w tym diy, a przekonał się o tym Maciek na własnych uchach.

Sęk w tym, ze tu nie o mnie idzie. Ja patrzę oczami Mirka, nie swoimi i.., i już widzę jak się ślini na ten projekt 😉

F4 to przede wszystkim produkt komercyjny wypuszczony w nieduzej serii

pózniej dopiero przedstawiony spolecznosci diy do wlasnych eksperymentów

poza tym jesli ktos sie nauczył podłacznia kabli to i nauczy się wpinac rezystor w wyjscie wzmacniacza lampowego tylko trzeba mu pierwszy raz pokazać 🙂

wzmacniacze hybrydowe czyli lampka wzmacniająca napięcie i tran dostarczajacy prąd to aktualny trend lączacy dwa światy  i wydobywający z nich to co najlepsze

wg mnie warto iść w takim kierunku , ale rozwiązań może byc naprawdę wiele nawet w kontekście takich hybryd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwa i88, całkiem fajnie to wygląda 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

592AE098-4466-4144-8FE7-CE35099BC2B2.jpeg

....w nowych i88 firma Jadis stosuje już inny transformator  sieciowy ....w moim i88 jest pierwsze wydanie trafo że tak się wyrażę......z tego co się wcześniej dowiedziałem - i88 z nowym transformatorem  brzmi bardziej dynamicznie/prądowo/z lepszym basem....i takie tam inne....dlatego chciałem się przekonać i porównać....

Damazy odwiedził  mnie ze swoim i88  więc  nadarzyła się okazja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w piątek i trochę w sobotę słuchaliśmy tej hybrydy Extraudio....był mile zaskoczony nawet w pewnej chwili powiedział 

,,mam obawy czy mój i88 pokaże coś więcej,, 

....jeszcze wspomnę o jednym....do tej hybrydy daliśmy inne kable głośnikowe....w miejsce Tri Art Audio wpięliśmy 

  Cardas Clear....na tych pierwszy kablach brzmienie było trochę za bardzo szkliste natomiast Cardasy to zniwelowały/wygładziły.....daliśmy też pod zewnętrzną zwrotnice deskę bambusową....i parę innych pierdółek.....

 ...i tak przetrenowaliśmy dość sporo płyt....w sobotę podpięliśmy Damazego i88.....nie ma co za bardzo się rozpisywać....od razu było słychać że jest to lepszy wzmacniacz....chyba największa różnica była w barwie/muzykalności i basie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pantagruel napisał:

No i masz klops, na własną prośbę..., ech życie

....sprawa jest klarowna i jasna....nie ma co gdybać tylko oddam  mój i88 do dystrybutora coby wymienić trafo....i wracam na tor 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.