Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Roxi napisał:

Wiadomo, że łatwiej takie gotowce w razie czego odsprzedać. Z tym, że nie mam już zamiaru zamykać się na jedną lub dwie marki i przyglądać się stale rosnącym cenom. Niczego nie wykluczam, ale interesują mnie kolumny w stylu jakie ma w ofercie Lampizator itp. Miałem już kolumny z tubami, coaxem, klasyczne z subem itd. Trzeba zainteresować się kolejnym projektem, tym bardziej, że wiele doświadczonych osób mówi, że ma niewątpliwe zalety. 

A do tego Krella nie możesz podpiąć zewnętrznego PRE?

…..nie potrafiłbym złożyć systemu jakbym tego dźwięku nie miał w głowie - chodzi mi o to co lubię i co chcę osiągnąć ...dlatego ''gotowce'' są dla mnie dużym ułatwieniem....wiem jak brzmią Sonusy, Dynaudio, Harbeth, Spendor itd......znam cechy różnych wzmacniaczy, Cd, kabli, lamp i w ten oto sposób składam to  jak puzzle.....może kulawo  to tłumaczę ale  takie sprawy trzeba przegadać  bo takie pisanie to w pewnym sensie jest jakimś  ograniczeniem - przynajmniej dla mnie.....

...dla mnie najważniejsza jest średnica, tam najwięcej się dzieje i do tego zakresu przykładam największą wagę....dlatego mam Harbethy które kładą akcent na środek, dlatego mam lampę która również średnice ładnie pokazuje....jeżeli naturalność grania jest na bardzo wysokim poziomie tak zwane brzmienie ''live'' to nie zwraca się uwagę na jakieś słabości basu  bo średnica jest ekstremalnie piękna i to przykuwa uwagę, to angażuje, wciąga i sprawa frajdę .....do tego musi być odpowiednio dobra energia, dynamika i mamy na tacy całkiem przyjemne brzmienie ? tak do tego podchodzę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Roxi napisał:

Wątek założyłeś, aby się cieszyć ze spełnienia marzeń, a Tobie wszyscy mówią o zakupie dzielonki ? Fakt jest jednak, że jak ktoś go nie miał, to jego osądy opierają się na własnych doświadczeniach typu zmiana integry na jakiś zestaw dzielony i wartość takich doświadczeń będzie raczej wątpliwa. Ja gdybym osobiście miał takiego FBI, to pewnie by mi wystarczył ? Zestaw dzielony, myślisz o tym aby kupić jakiegoś DAC? Wiem, ze kiedyś z sukcesem łączyli Audio Note z Krellami i dobrze to grało. To może jakiś Lampizator w złotej obudowie? Pasowałby Ci design do Jadisów ? 

….naprawdę bardzo lubię rozmawiać/pisać na te tematy - jak nie ma jakiś spięć to jest super.....

….FBI musi  dostosować się  do tego co mam - w sumie i tak trafił w dość przyjazne środowisko ale nie będę dobierał specjalnie CD pod FBI - tak nie będzie......dostał CD Jadis i dobrze wyszedł na tym....

….są tylko dwa zródła dzielone które biorę pod wzgląd - na jeden i drugi nie mam kasy ale pogadać sobie można - to topowy Jadis lub topowy Metronome….nie stać mnie na dzielonkę więc mam integrę Jadis Orphee - bardzo dobre zródło tym bardziej że od jakiegoś czasu mam tam wstawione Telefunkeny ECC802S …..integrę Metronome CD8T też miałem i jak najlepiej ją wspominam - król rytmu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakovsky na forum nie było jeszcze nigdy osoby która miałaby rownie irytujący ton co Ty, nawet zdjęcie przy nicku jakieś takie odpychające ?

Czy ty ogolnie miałeś jakiś ze sprzętów o których piszesz w domu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

naprawdę bardzo lubię rozmawiać/pisać na te tematy - jak nie ma jakiś spięć to jest super.....

Musisz się jednak określić Mirek czy jak wspominasz o Opusach czy dzielonych rozwiązaniach, to masz monopol na hipotetyczne rozwiązania które jak widać do końca się Tobie nie podobają później. Na YT są standardem kanały, że ktoś coś robi razem ze społecznością. Np. kupuje jakiegoś grata, widzowie pomagają w naprawach udzielając porad. Różne mogą oczywiście być cele takiego działania, ale często założycie tylko do tego dokłada. Jak rozumie, to Twój wątek, to taki wytwór mądrości zbiorowej w jakim kierunku ma się to dalej potoczyć pod Twoim czujnym okiem, a wyrazy niezadowolenia i pochwały wytyczają kierunek możliwym dalszym scenariuszom. Taka audiofilską przygoda ?

Z ciekawostek jeszcze z innych portali, to Ok 90% to tkz gapowicze, którzy nic nie piszą i czytają, ok 10% w jakiś sposób bierze udział, a 2-0,5% tworzy coś ciekawego. Prawie wszyscy chcą czytać, ale mało komu chce się wysilać, o zdjęciach już nawet nie wspominam... ? FB to oczywiście nie dotyczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.dla mnie najważniejsza jest średnica, tam najwięcej się dzieje i do tego zakresu przykładam największą wagę....dlatego mam Harbethy które kładą akcent na środek, dlatego mam lampę która również średnice ładnie pokazuje....jeżeli naturalność grania jest na bardzo wysokim poziomie tak zwane brzmienie ''live'' to nie zwraca się uwagę na jakieś słabości basu  bo średnica jest ekstremalnie piękna i to przykuwa uwagę, to angażuje, wciąga i sprawa frajdę .....do tego musi być odpowiednio dobra energia, dynamika i mamy na tacy całkiem przyjemne brzmienie ? tak do tego podchodzę....

Czyli ta hiend-owa najlepsza najzajebistrza średnica potrzebuje też tego chamskiego prostackiego pierdolnięcia z dołu ?

Jak dla mnie jak system gra tylko średnicą to taki czaso umilacz lub kastrat eunuch .To taki mp3 też up***dala co nie potrafi przenieść.Bez pełnego pasma nie ma hi endu.Dobranoc

Czyżby wszystkie audiofilskie złote uszy bały się jak ognia piekielnego wysokich tonów?No a jak systemki nie pozwolą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi, wątek brzmi lampa czy tranzystor i to jest główny temat... że czasami pisanie zdryfuje w stronę kabli czy dzielonki to normalne....ale podstawą jest lampa vs tranzystor.......wiem że z jednym i drugim można zbudować znakomity system ale dla mnie - powtarzam dla mnie lampa jest lepsza...dlatego w bezpośredniej ''konfrontacji'' i88 vs FBI ten pierwszy jest lepszy....

….powiedzmy że  te dwie integry porównałbym na Audio Show - wchodziłbym raz do jednego pokoju raz do drugiego i  taką opinię napisałbym w tym wątku....wiadomo jakie byłby efekty....te dwa wzmacniacze ma u siebie i z całą odpowiedzialnością i świadomością to napisałem .....Ty wybrałeś tranzystor ja lampę....i pełna zgoda.....natomiast co do kolumn to już się różnimy i to  dość znacznie....

napisałeś że nie chcesz się zamykać na jakieś dwie/trzy firmy, to znaczy że rozpiętość kolumn może być jeszcze większa....z tego wychodzi że Ty szukasz dopiero swojego dźwięku natomiast ja od lat już mam co chciałem...jeżeli znajdziesz już swoje brzmienie (kolumny) to życzę Ci tyle zadowolenia/radości ile ja mam z ''gotowców '' ?

7 godzin temu, surfbrother napisał:

Czyli ta hiend-owa najlepsza najzajebistrza średnica potrzebuje też tego chamskiego prostackiego pierdolnięcia z dołu ?

...na samym początku napisałem dlaczego wstawiłem FBI....

7 godzin temu, surfbrother napisał:

 

Jak dla mnie jak system gra tylko średnicą to taki czaso umilacz lub kastrat eunuch .To taki mp3 też up***dala co nie potrafi przenieść.Bez pełnego pasma nie ma hi endu.

 

…..można i tak, akurat tu mam inne zdania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem FBI w domu ponad miesiąc porównywałem go z końcówką halcro dm38 oczywiście w swoim systemie przez długi okres czasu, odniesieniem był mój ulubiony wzmacniacz sun audio 2a3 oraz monobloki jolida fusion na lampach 211. Jestem zwolennikiem lamp najlepiej SET a krella FBI odebrałem bardzo pozytywnie to soczyste i dociążone granie z bardzo obfitym ale kontrolowanym dołem.

Halcro natomiast bardziej przypominało to co kocham w lampach Set - więcej odcieni, większe zróżnicowanie barwowe choć jaśniejsza od krella tonacja do tego rewelacyjna mikrodynamika, bas bardziej powściągliwy ale z jeszcze lepszą kontrolą i rozdzielczością jeśli można użyć takiego określenia dla basu.

Dzięki temu porównaniu stałem się posiadaczem monobloków halcro dm68 i odkąd je mam nie zapinam lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet na fotce się utrwalił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szatan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet na fotce się utrwalił ?

Pięknie grające głośniki. Z wielką przyjemnością ich słuchałem ,kiedyś na AS. Mowa o tych z pierwszego planu :)

W dniu 15.05.2020 o 20:25, szatan napisał:

Czy ty ogolnie miałeś jakiś ze sprzętów o których piszesz w domu ?

Brak odpowiedzi jest znaczący...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2020 o 11:23, Miroslav1 napisał:

Kondo Overture -130tys

W tej cenie to mogliby się postarać o 2 oddzielne zasilacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….na samym początku FBI był podłączony do tego chudziaczka po prawej, wcześniej wspomniałem że nie  był wstanie przekazać tej energii (pomijam wszystkie inne aspekty) grania....ale zostawiam go niech leży w szafie.....za niebawem przyjdzie do mnie kolega dla którego kable nie mają kompletnie żadnego znaczenia - już wiem że pierwszą flaszkę dobrej gorzałki mam wygraną ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Miroslav1 ale kabel wygląda jak Anaconda ? Napisz coś więcej o tym co wniósł ten kabel do brzmienia Krella. No i jak go oceniasz w stosunku do poprzednich wersji kabli Wile. 

Ja też mam teraz na testy wyśmienite kable Black Cat Cable. Jakość dźwięku do ceny jest wręcz rewelacyjna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 17:56, Miroslav1 napisał:

....jeżeli naturalność grania jest na bardzo wysokim poziomie tak zwane brzmienie ''live'' to nie zwraca się uwagę na jakieś słabości basu  bo średnica jest ekstremalnie piękna i to przykuwa uwagę, to angażuje, wciąga i sprawa frajdę .....

Nie przeczę, Harbethy mają ładną średnicę choć ... nieprawdziwą. I z graniem live nie maja nic wspólnego.

Jeśli chcesz granie live to duzy papier na basie i jak największy papier na średnicy. Wysokie odpowiednio skuteczne. Ot i cała tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, damazy napisał:

Łoo Miroslav1 ale kabel wygląda jak Anaconda ? Napisz coś więcej o tym co wniósł ten kabel do brzmienia Krella. No i jak go oceniasz w stosunku do poprzednich wersji kabli Wile. 

Ja też mam teraz na testy wyśmienite kable Black Cat Cable. Jakość dźwięku do ceny jest wręcz rewelacyjna. 

...faktycznie gruby jest jak cholera, tyle że bardzo łatwo się układa...nie mogę za wiele o tym kablu napisać bo nie mam punktu odniesienia, przecież nie będę go porównywał do tego chudziaczka - byłoby to nie fair....Witkowski wiedział  że robi sieciówkę  do FBI....wiem  że jest to kabel do urządzeń wysokoprądowych....jak każdy kabel Wile jest bardzo neutralny...chyba na tą chwile nie mam nic więcej do powiedzenia....w przyszłym tygodniu wypożyczam WILE TON XLR wtedy spokojnie mogę odnieść się do Cardasa którego mam  wpiętego do FBI.....

….co to za kable - nie słyszałem o tej firmie - skrobnij kilka słów....

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie przeczę, Harbethy mają ładną średnicę choć ... nieprawdziwą. I z graniem live nie maja nic wspólnego.

 

…. ,,choć nieprawdziwą,, - masz na myśli neutralność ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie przeczę, Harbethy mają ładną średnicę choć ... nieprawdziwą. I z graniem live nie maja nic wspólnego.

Jeśli chcesz granie live to duzy papier na basie i jak największy papier na średnicy. Wysokie odpowiednio skuteczne. Ot i cała tajemnica.

Najlepsze są właśnie taki kategoryzmy,są obecne tylko na polskich forach. Miałem w swoich systemach wiele kolumn,wśród nich kolumny na przetwornikach: kompozytowych,plastikowych,metalowych tubowych i papierowych jak choćby JBL Monitor Studio,czyKlipsch i żaden,podkreślam żaden z nich do naturalizmu ludzkiego głosu,jaki w swojej prezenatcji ma zaszyty Radial nie zbliżył się nawet na milimetr. Można oczywiście porównywać SPL różnych głośników,ale to można odnieść do ciśnienia akustycznego a nie tego,czy coś brzmi naturalnie. Chociaż po odsłuchu modelu 40.1 gdzie przy pięknym i pełnym dźwięku słuchacza wręcz wydmuchiwało z pokoju i ta cecha jest doskonale zdefiniowana w Harbeths. To jest synonim naturalnego grania a wiec grania live. Megafony na ulicy też mają wysoki SPL,czy ktoś taki„naturalny” dźwięk chce mieć w domu?wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...faktycznie gruby jest jak cholera, tyle że bardzo łatwo się układa...nie mogę za wiele o tym kablu napisać bo nie mam punktu odniesienia, przecież nie będę go porównywał do tego chudziaczka - byłoby to nie fair....Witkowski wiedział  że robi sieciówkę  do FBI....wiem  że jest to kabel do urządzeń wysokoprądowych....jak każdy kabel Wile jest bardzo neutralny...chyba na tą chwile nie mam nic więcej do powiedzenia....w przyszłym tygodniu wypożyczam WILE TON XLR wtedy spokojnie mogę odnieść się do Cardasa którego mam  wpiętego do FBI.....

….co to za kable - nie słyszałem o tej firmie - skrobnij kilka słów....

…. ,,choć nieprawdziwą,, - masz na myśli neutralność ? 

czy FBI ma gniazdo standartowe.czy wysokopradowe.

jesli to pierwsze.to warto je zmienic na wysokopradowego furutecha.i ciezyc sie mozliwoscia korzystania z kabli wysokopradowych.

jak to rozpoznac.wysokopradowe ma piny rownolegle do dluzszego boku gniazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomek7776 napisał:

 

jak to rozpoznac.wysokopradowe ma piny rownolegle do dluzszego boku gniazda.

….jest tak jak napisałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

33 minuty temu, Margol napisał:

Najlepsze są właśnie taki kategoryzmy,są obecne tylko na polskich forach. Miałem w swoich systemach wiele kolumn,wśród nich kolumny na przetwornikach: kompozytowych,plastikowych,metalowych tubowych i papierowych jak choćby JBL Monitor Studio,czyKlipsch i żaden,podkreślam żaden z nich do naturalizmu ludzkiego głosu,jaki w swojej prezenatcji ma zaszyty Radial nie zbliżył się nawet na milimetr. Można oczywiście porównywać SPL różnych głośników,ale to można odnieść do ciśnienia akustycznego a nie tego,czy coś brzmi naturalnie. Chociaż po odsłuchu modelu 40.1 gdzie przy pięknym i pełnym dźwięku słuchacza wręcz wydmuchiwało z pokoju i ta cecha jest doskonale zdefiniowana w Harbeths. To jest synonim naturalnego grania a wiec grania live. Megafony na ulicy też mają wysoki SPL,czy ktoś taki„naturalny” dźwięk chce mieć w domu?wątpię.

...aż tyle kolumn nie przerzuciłem (tz miałem u siebie) ale całkowicie się z tym zgadzam - jest to synonim naturalnego grania a więc grania live....tym właśnie mnie urzekły, dlatego już nie szukam innych.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Najlepsze są właśnie taki kategoryzmy,są obecne tylko na polskich forach. 

To co napisałem wynika z moich osobistych doświadczeń w moim systemie na różnych sprzętach, które miałem przez ostatnie 20 lat. Kropka.

W tym dwie pary Harbethów.

Godzinę temu, Margol napisał:

Chociaż po odsłuchu modelu 40.1 gdzie przy pięknym i pełnym dźwięku słuchacza wręcz wydmuchiwało z pokoju i ta cecha jest doskonale zdefiniowana w Harbeths. To jest synonim naturalnego grania a wiec grania live. 

Si ... ze zdupionym całym zakresem niskotonowym.

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

 

…. ,,choć nieprawdziwą,, - masz na myśli neutralność ? 

Nie. Raczej barwę. Z Harbethów jest fantastycznie ale w sali koncertowej brzmi to inaczej. Mam na myśli porównania big bandu Glenn Miller Orchestra by Wil Salden, którego słuchałem w salach kilkanaście razy, a w domu do totalnego upojenia ? . Na różnych kolumnach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

To co napisałem wynika z moich osobistych doświadczeń w moim systemie na różnych sprzętach, które miałem przez ostatnie 20 lat. Kropka.

W tym dwie pary Harbethów.

A ja pisałem pewnie o doświadczeniach sąsiada. Jestem w tym od 35 lat,pierwsze poważne hifi dostałem w liceum. Także ten tego takie prawdy objawione mam już dawno  za sobą,zostańmy zatem przy swoim  i nie trollujmy wątku.

6 minut temu, szatan napisał:

Miroslav 

Pewnie było ale przypomnij jakie kolumny pędzi FBI i w jakim metrażu ?

Harbeth 40.2 metraż 20 m2 czuwaj ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pmcomp napisał:

To co napisałem wynika z moich osobistych doświadczeń w moim systemie na różnych sprzętach, które miałem przez ostatnie 20 lat. Kropka.

W tym dwie pary Harbethów.

Si ... ze zdupionym całym zakresem niskotonowym.

Nie. Raczej barwę. Z Harbethów jest fantastycznie ale w sali koncertowej brzmi to inaczej. Mam na myśli porównania big bandu Glenn Miller Orchestra by Wil Salden, którego słuchałem w salach kilkanaście razy, a w domu do totalnego upojenia ? . Na różnych kolumnach. 

 

nie ma na swiecie takiego zestawu audiofilskiego .ktory by odtworzyl koncert z filharmonii.tak jak to brzmi w filharmonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szatan napisał:

Miroslav 

Pewnie było ale przypomnij jakie kolumny pędzi FBI i w jakim metrażu ?

….tak jak Margol napisał 20m2 z lekkim ogonkiem ? co prawda ogarnięty akustycznie 

….wracając do FBI, miałeś więc dokładnie wiesz - najbardziej  potrafi rozwinąć  się i pokazuje swoje możliwości  przy muzyce symfonicznej(chodzi mi o tą energię i dynamikę grania) ….oczywiście biorę tylko pod uwagę wzmacniacze zintegrowane 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

A ja pisałem pewnie o doświadczeniach sąsiada. Jestem w tym od 35 lat,pierwsze poważne hifi dostałem w liceum. Także ten tego takie prawdy objawione mam już dawno  za sobą,zostańmy zatem przy swoim  i nie trollujmy wątku.

Ja wolę rude ... . A w liceum mi sie starsze podobały.

Godzinę temu, tomek7776 napisał:

nie ma na swiecie takiego zestawu audiofilskiego .ktory by odtworzyl koncert z filharmonii.tak jak to brzmi w filharmonii.

Pełna zgoda.

 

Upppps ... jest jeden ... tenże z tej Filharmonii. Zamiast sprzetu za pierdyliony kilkunastu lub kilkudziesieciu muzyków. 

Marzy mi sie Glenn Miller by Wil Salden w moim ogródku. Może kiedyś ???... Tak rok przed przejsciem w stan spoczynku, cena nie bedzie grala roli ... tylko muzyka.

Słuchałem ich kiedys na ... łące ... brzmi fantastycznie.

 

PS. w tym roku zaplanowalem sobie postawic dwie kolumny na srodku mojego trawnika bez zadnych scian ... zobaczymy co bedzie. Bo od trzech lat stawiam kolumny tak, ze z tylu za kolumnami jest jedna sciana mojego domu, a z boków i za mna z tylu ... jest nic ... wrażenia są fantastyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pmcomp napisał:

To co napisałem wynika z moich osobistych doświadczeń w moim systemie na różnych sprzętach, które miałem przez ostatnie 20 lat. Kropka.

W tym dwie pary Harbethów.

Widzisz. Mimo wieloletnich doświadczeń zapomniałeś o jednym. O pokoju odsłuchowym. Dajmy na to wybitne kolumny grające w pokoju x nie zagrają tak wybitnie jak w pokoju y i odwrotnie.  Sam tego doświadczyłem ale też mam mniejszy staż w przewalaniu klockami niż Ty co w pewnym sensie jest na plus. Choć bardzo szanuję Twój wkład na forum oraz doświadczenie myślę jednak, że czasem rutyna wprowadza Cię na złe tory. Osobiście (z tego co czytam) kolega Miroslav1 doskonale wie co robi i nie sądzę żeby robił sobie krzywdę kupując Herbatniki za dość grubą kasę. Pozostają oczywiście preferencje osobiste ale o tym chyba nie muszę wspominać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piorasz napisał:

Widzisz. Mimo wieloletnich doświadczeń zapomniałeś o jednym. O pokoju odsłuchowym. Dajmy na to wybitne kolumny grające w pokoju x nie zagrają tak wybitnie jak w pokoju y i odwrotnie.  Sam tego doświadczyłem ale też mam mniejszy staż w przewalaniu klockami niż Ty co w pewnym sensie jest na plus. 

Ja nie twierdzę, że Herbatniki to sa złe kolumny. Jak napisałem sam miałem dwie pary HL. Można pokochać ten dźwięk.

Ale twierdzę, że mi bardziej pasuje papier. W tym samym pomieszczeniu. I twierdzę, że raczej że materiał z którego zrobiono membrany ma sie nijak do pomieszczenia. Jeszcze nie słyszałem stwierdzenia, że w danym pomieszczeniu lepiej zagrały membrany z "x" niż z "y".

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.