Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

Maciek a jak jest w rzeczywistości ... ilość basu w stosunku do średnicy?

jest go mniej niż przy '15 😉 

a bardziej na serio, z charki wynika niezmienna od lat, spora zapadlina na 50Hz liczona nie w paru, a parunastu dB.

przy osobnych pomiarach L i osobno R zjawisko ustępuje. Występuje tylko, gdy pomiar dokonywany jest z obydwu kanałów jednocześnie L i R z miejsca i na wys. odsłuchu. Reszta interesującego obszaru Hz, mieści się w normie, choć;

- nie było pomiaru końcowego ( tak się złożyło) 

- nausznie, jest mała górka - jak mi się zdaje - w okolicach 90 Hz i to trochę słychać, co zauważył Asura ( da się zauważyć na partiach kontrabasów w "Strasznym Dworze" i na Cyrille małe, bo małe, ale jest. 

ale to słyszą tylko Ci.., nieuleczalni 😉

Z poprzednich pomiarów ( Atc 150, Altec, Isis) to z grubsza jest tak;

 - spadek > 9 kilo 

 - dziura na 50 Hz

- rezonans pomieszczenia na 44 Hz

to ost, załatwiły strojone Hermholtz. Na zapadlinę 50 Hz ( póki co) nie mam wpływu, a góra jeszcze daje radę.

Wracając do pytania. Nausznie jest OK jak na 7 cali w 30 m2, ale tak długo grałem na '15, że dopuszczam lekką pomyłkę w precyzyjnej ocenie. Na większości realizacji nie czuję ubytku, choć jak już wiemy, Maciek nie jest basolubem w rodzaju KD, więc jak ognia, unikam efektów specjalnych. Czasem mnie nawet ten bas zaskakuje. Trzeba oddać, ze ten ichni driver to nie wypadek przy pracy.

Jest jeszcze szansa i obszar na dopracowanie, ale jak już pisałem, zg i amp, to u mnie gra zastępczo, idą pod młotek, więc wiecie, rozumiecie 😉 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Wuelem napisał:

Nie ma "basu" i "średnicy".

Są instrumenty i głosy 🙂

Proponuję nie przenosić zwyczajów dyskusji z innych zakładek - tych niższych.

W dobrym sprzęcie jest zawsze równowaga - odpowiadając na pytanie.

nie będę się powtarzał 🙂

jakoś tak dziwnie wyszlo , że babę jeszcze daję radę czytać ciebie już nie

ignor i eot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

jakoś tak dziwnie wyszlo , że babę jeszcze daję radę czytać ciebie już nie

Brak argumentów i aktywność głównie podyktowana naganianiem na własne kolumny. Masz rację - nie dogadamy się. Forum to nie słup ogłoszeniowy i nie trawię rozwalania wątków przez poprawiaczy wszystkiego i/lub handelkujących (w odróżnieniu od "handlujących" na poważnie).

Tak to widzę, sam dbasz o to, by tak cie postrzegać.

A wgląd w nagranie, to nie "dzielenie włosa na czworo". W dobrym zestawieniu w niewymuszony sposób słyszy się wszystko. I każdy skupia się na tym, co akurat lubi (ja np. skrzypce w muzyce rockowej). Nikt nie słucha "środka" czy "basu" - to dowód na obcowanie ze zdecydowanie niewłaściwymi sprzętami.

To łatwe rozróżnienie składników muzycznych można osiągnąć tak ze wzmacniaczem lampowym, jak i tranzystorowym. Z uwagi na nieprzeciętną czystość dźwięku (coś jak brak podbarwień w kolumnie), dość łatwo jest ten efekt uzyskać ze wzmacniaczem D-klasy. Np. efekty z płyty Watersa "Amused to death" są osiągalne i słyszalne jak na dłoni. Z klasycznym wzmacniaczem klasy A/B z niższych pułapów czy lampowym - jakoś się nie udaje. I rzeczywiście prawie nikt nie potrafi prawidłowo występujących na tej płycie efektów. Ale dziś, dzięki nowej technologii, ma szansę podejść ponownie i się zaskoczyć. Zostaje kwestia kolumn, bo wzmacniacza jest rozwiązana. Czyli... jest postęp we wzmacniaczach i nawet jeśli nie dziś, to wkrótce nie-lampowe wzmocnienie będzie (jakościowo...) nie do zastąpienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

Ale JAKIEKOLWIEK wyciąganie wniosków jak wysokiej klasy  system audio brzmi na podstawie tych filmików to kompromitacja.

🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wuelem napisał:

aktywność głównie podyktowana naganianiem na własne kolumny

Co ty trujesz. Sławek nigdy nie naganiał na swoje ani żadne inne kolumny. Jest pomocny bezinteresownie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piano napisał:

spora zapadlina na 50Hz liczona nie w paru, a parunastu dB.

przy osobnych pomiarach L i osobno R zjawisko ustępuje. Występuje tylko, gdy pomiar dokonywany jest z obydwu kanałów jednocześnie L i R z miejsca i na wys. odsłuchu.

Jest to przypadłość kiedy kolumny stoją w nieodpowiedniej odległości od siebie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piano napisał:

dla jego królewskiej mości pewnie tak, ale dla ludu, to rodzaj zabawy. 

Zapomniałeś dodać, że dla  hi-endowego ludu, który nasłuchuje różnic w podkładkach pod kable i bezpiecznikach, do tego opisuje te wrażenia w zakładce Hi-End. I potem ten Lud ma zabawę opisując brzmienie systemów lub poszczególnych elementów na podstawie odsłuchów na smartfonach ?  Nie ma tu spójności, koherencji i równowagi tonalnej - że zastosuje audiofilski slang. W każdym  razie wszyscy się bawimy - lud słucha i ocenia systemy na podstawie filmików na YT, a   ja mam ubaw z tego ludu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> JBN,

mam mieć bazę 1 m ;-)))

ps. mierzone były na dziesiątki sposobów/ ustawień i jak był dołek tak jest z różnicami ledwo o parę dB, a nie paręnaście. 

dotychczasowe założenia wskazują, że problem jest złożony i ma związek m. in. z niesymetrycznie zlokalizowanym dużym oknem balkonowym vs równoległymi ścianami. Po jego wymianie na nowe w tym oszybowanie 3x grubsze, udało się odzyskać parę dB( jeśli dobrze pamiętam ok. 6dB), ale dalej jest to wartość parunastu dB. Najlepiej, byłoby zamurować, ale to już inna sprawa i nie związana z kosztem zamurowania. 

To nie jedyna bolączka tego pokoju i z punktu widzenia reprodukcji - delikatnie mówiąc - należy do grupy środowisk raczej temu nie sprzyjających. Wykusz zlokalizowany pod drugiej stronie jednej z dłuższych ścian, to jeden z baboli, a 2x wys = długość pokoju, to następna. I tak oto mamy u podstawy pokoju klasyczną literę L, co zdecydowanie nie ułatwia mi zabawę z reprodukcją. Czasem myślę, ze lepiej byłoby mi zbierać znaczki. Sęk w tym, że mnie to nie kręci. 😉

23 minuty temu, babatular napisał:

a   ja mam ubaw z tego ludu.

nic nowego. Władza zawsze miała ubaw z ludu. Obecna, szczególnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba, Ty ten cały Hi-end, traktujesz zdecydowanie za poważnie, jakby to był jedyny cel życia. Kolanka złączone, krawat u szyi , pośladki napięte. Niestety, nie jesteś wyjątkiem, choć przodujesz. 

m. in. dlatego nie lubię terminu Hi-end. 

Ja się tym bawię, paru z nas podobnie. co widać m. in. po zalinkowanych YT. Lotto mi to jak, kto i czy w ogóle będzie oceniał. Szczęśliwie, większość traktuje wrzuty z YT jak traktować powinno, mając przynajmniej dobre słuchawki na uszach. ale nikt nie robi mi uwag poza Tobą 😉 

O lampach napisałeś już i zmarnowałeś 3 tony papieru, ale nie pamiętam, abyś coś wspomniał o trafach, bo to one są kluczowe, a nie lampa sama w sobie. O zg do lampy, aby jej spadkiem nie zamęczyć, szczególnie przy układach SE, też jakoś nie piszesz. 

Problem w tym, że to do Ciebie nie trafia w żaden sposób, więc stukam się w czółko i zadaje pytanie po co ja to piszę?! 

nie spinaj się tak, puść kiedyś bąka na powietrzu z wiatrem, serio ;-))

5 godzin temu, sly30 napisał:

Co ty trujesz. Sławek nigdy nie naganiał na swoje ani żadne inne kolumny. Jest pomocny bezinteresownie. 

potwierdzam. Wszędzie nie bywam, ale pierwsze słyszę, aby sławek xm naganiał na cokolwiek. Nawet sam byłem zainteresowany i zostałem z elegancją odprawiony ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Zapomniałeś dodać, że dla  hi-endowego ludu, który nasłuchuje różnic w podkładkach pod kable i bezpiecznikach, do tego opisuje te wrażenia w zakładce Hi-End. I potem ten Lud ma zabawę opisując brzmienie systemów lub poszczególnych elementów na podstawie odsłuchów na smartfonach ?  Nie ma tu spójności, koherencji i równowagi tonalnej - że zastosuje audiofilski slang. W każdym  razie wszyscy się bawimy - lud słucha i ocenia systemy na podstawie filmików na YT, a   ja mam ubaw z tego ludu.

...co w tym złego że ktoś wrzuci jakiś filmik/nagranie na YT....i niech nawet coś ktoś napisze czy odniesie się do tego....nie ma w tym nic złego....przynajmniej ja tak to odbieram...widzę że rzeczy które tu robimy (filmiki z YT) Ciebie jakoś o dziwo drażnią i powodują że zbyt poważnie do tego podchodzisz....jeżeli nie jesteś w stanie powiedzieć jaki masz sprzęt a o wrzuceniu filmiku to już  nawet nie mówię, to proponuję iść za radą Maćka.... wrzuć na luz i pozwól innym się w to bawić....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

Co ty trujesz. Sławek nigdy nie naganiał na swoje ani żadne inne kolumny. Jest pomocny bezinteresownie. 

Żeby wszyscy tutaj byli jak Sławek... post Wojtka kompletnie nietrafiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...co w tym złego że ktoś wrzuci jakiś filmik/nagranie na YT....i niech nawet coś ktoś napisze czy odniesie się do tego....nie ma w tym nic złego....przynajmniej ja tak to odbieram...widzę że rzeczy które tu robimy (filmiki z YT) Ciebie jakoś o dziwo drażnią i powodują że zbyt poważnie do tego podchodzisz....jeżeli nie jesteś w stanie powiedzieć jaki masz sprzęt a o wrzuceniu filmiku to już  nawet nie mówię, to proponuję iść za radą Maćka.... wrzuć na luz i pozwól innym się w to bawić....

 

Absolutnie nic w tym złego - poza kompromitacją tych słuchających i oceniających brzmienie systemów za setki tysięcy złotych na podstawie filmików z YT.

5 godzin temu, piano napisał:

baba, Ty ten cały Hi-end, traktujesz zdecydowanie za poważnie, jakby to był jedyny cel życia. Kolanka złączone, krawat u szyi , pośladki napięte. Niestety, nie jesteś wyjątkiem, choć przodujesz.

Traktuje ten HI-END śmiertelnie poważnie. Szczególnie jak czytam co tu się wypisuje za bzdury i bzdety. Jestem napięty jak baranie jaja. Spać nie mogę z tego powodu. Jak żyć Panie Piano, jak żyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 09:52, bum1234 napisał:

Hybryda to takie modne ostatnio słowo.

Naprawdę???

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

co w tym złego że ktoś wrzuci jakiś filmik/nagranie na YT

Oczywiście, że nic, ale traktujmy to jako zabawę, a nie poważne ocenianie brzmienia systemu. Wielu niestety tak tutaj robi. W komentarzach na YT zresztą też. I tu akurat wyjątkowo baba ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Meloman said:

Naprawdę???

Oczywiście, że nic, ale traktujmy to jako zabawę, a nie poważne ocenianie brzmienia systemu. Wielu niestety tak tutaj robi. W komentarzach na YT zresztą też. I tu akurat wyjątkowo baba ma rację.

A gdzież tu powaga, przecież te wszystkie oceny to są zwykłe żarty 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował, do czego się odnoszę, żeby nie powielać nietrafionych sformułowań. Wychodzi po Waszych głosach, że poczyniłem niepotrzebne uwagi. Przepraszam @slawek.xm, mam nadzieję będziesz pomocny jak dotąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, babatular napisał:

Absolutnie nic w tym złego - poza kompromitacją tych słuchających i oceniających brzmienie systemów za setki tysięcy złotych na podstawie filmików z YT.

 

...kompletnie nie rozumiesz co chciałem Ci przekazać....ale pies to drapał....

już tak na koniec....pamiętaj że udział w tym wątku nie jest obowiązkowy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, babatular napisał:

Jak żyć Panie Piano, jak żyć ?

dobre pytanie, ale dla tych u steru, bo zupka już za 8 zeta. 

.., a z pianem da się żyć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...co w tym złego że ktoś wrzuci jakiś filmik/nagranie na YT....i niech nawet coś ktoś napisze czy odniesie się do tego....nie ma w tym nic złego....przynajmniej ja tak to odbieram...widzę że rzeczy które tu robimy (filmiki z YT) Ciebie jakoś o dziwo drażnią

Lampy złe, Herbatniki do bani, YT, to kompromitacja...

Może nie piszmy nic, wyłączmy komputery, zgaśmy światło, usiądźmy w kącie i popłaczmy nad drożyzną. 

Wątek umrze śmiercią naturalną, my zamkniemy się jeszcze bardziej w sobie, a nasz Król, zostanie sam ze sobą i swoim Hi-endem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 godzin temu, babatular napisał:

Zapomniałeś dodać, że dla  hi-endowego ludu, który nasłuchuje różnic w podkładkach pod kable i bezpiecznikach, do tego opisuje te wrażenia w zakładce Hi-End. I potem ten Lud ma zabawę opisując brzmienie systemów lub poszczególnych elementów na podstawie odsłuchów na smartfonach ?  Nie ma tu spójności, koherencji i równowagi tonalnej - że zastosuje audiofilski slang. W każdym  razie wszyscy się bawimy - lud słucha i ocenia systemy na podstawie filmików na YT, a   ja mam ubaw z tego ludu.

Oczywiście, że masz racje iż ograniczenia mikrofonu w smartfonie nie może oddać pełni tego jak gra system, a zatem nie można wyciągać jednoznacznych wniosków tylko po takim „słuchaniu”. Ale (o dziwo) nawet tak prymitywnie urządzenie jak smartfon potrafi zebrać ogólny obraz tego jak system gra i taki nieco zniekształcony cień tego jak gra system da się wyłapać. Przecież nawet na filmikach z YT całkiem inaczej grają stare JBL, inaczej tuby Avangarda czy jakieś SF.  
 

Jeśli ktoś potrafi z tych filmików wyciągnąć jakąś wskazówkę dla siebie, to co w tym złego…? Dla mnie to dużej (muzycznie) wartości nie ma, ale czasem miło popatrzeć sobie na czyjś dopracowany system i wynikająca z tego satysfakcję przełożona na opublikowany na YT filmik… 

Wszystkie opinie o dźwięku są mocno subiektywne i ogólnie ciężkie do ubrania w słowa, zwłaszcza ze nie da się wykonać żadnej standaryzacji słownictwa… Możesz się śmiać z „koherencji” itd. ale spróbuj samemu opisać jakieś dźwięki i zobacz jaka grafomania z tego wychodzi… Chyba nie da się inaczej tego zrobić… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy iPhone 13 Pro na pewno nie jest prymitywnym urządzeniem - zdjęcia, video i sound z 13 Pro są rewelacyjne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chicago napisał:

Najnowszy iPhone 13 Pro na pewno nie jest prymitywnym urządzeniem - zdjęcia, video i sound z 13 Pro są rewelacyjne. 

nagraj proszę filmik z systemem i tym sposobem zaprezentuj jego możliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 minut temu, Chicago napisał:

Najnowszy iPhone 13 Pro na pewno nie jest prymitywnym urządzeniem - zdjęcia, video i sound z 13 Pro są rewelacyjne. 

W stosunku do studyjnej aparatury i poważnego mikrofonu, relatywnie prymitywne. 
 

Natomiast jakiś czas temu nagrałem wyklad całkiem niezłym rejestratorem dźwięku/dyktafonem, który kilka lat temu kosztował Ok 2 tys zł. Żona nagrała iPhonem i ku mojemu zaskoczeniu znacznie lepiej słyszalne jest właśnie jej nagranie… Co do zdjęć, to nowe Iphony pod każdym względem biją jakością zdjęcia, lustrzanki nikona czy cannona sprzed kilkunastu lat i każdy kompakt jaki kiedykolwiek istniał na rynku. 

Ale ogólna zasada jest chyba zrozumiała, w przypadku nagrywania systemu audio telefon jest zdecydowanie najsłabszym ogniwem i degraduje cześć informacji. Co nie zmienia faktu, ze takie filmiki nadal mogą komuś się przydać. Mi się je fajnie ogląda, pomimo tego, ze nie maja dla mnie prawie zadnej wartości informacyjnej, ale jako owoc czyjejś pracy, są dla mnie budujące. Nie widzę wiec powodu by się z nich tak nabijać. Oczywiście, wiem że sa tez ludzie którzy TYLKO na podstawie takich filmów wyciągają wnioski o tym jak gra system - takich ludzi mi żal. Najgorzej jak późnej jescze pragną narzucać innym jak co gra, a słyszeli tylko w necie… Ale co zrobić, z takimi też trzeba jakoś umieć żyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

Lampy złe, Herbatniki do bani, YT, to kompromitacja...

Może nie piszmy nic, wyłączmy komputery, zgaśmy światło, usiądźmy w kącie i popłaczmy nad drożyzną. 

Wątek umrze śmiercią naturalną, my zamkniemy się jeszcze bardziej w sobie, a nasz Król, zostanie sam ze sobą i swoim Hi-endem. 

....jeżeli zgasimy światło to będzie znaczyć że baba i babo podobni wygrali....jeżeli chodzi o mnie to nie dam im takiej satysfakcji...koniec kropka....

Maciek, zobacz jaka to jest sztuka umieć ze sobą rozmawiać...przecież zakończyłeś ''romans'' z lampą do tego integra która Ciebie kompletnie nie interesuje...już dwa powody by skoczyć sobie do gardła 😉....pewnie jeszcze coś by się znalazło....a jednak jest inaczej....i wiesz co? cieszę się z tego....jest grono chłopaków którzy z przyjemnością wymieniają się doświadczeniem i potrafią  to robić  w normalny sposób....i właśnie dla takich ludzi jest tu miejsce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Miroslav1 napisał:

Maciek, zobacz jaka to jest sztuka umieć ze sobą rozmawiać...przecież zakończyłeś ''romans'' z lampą do tego integra która Ciebie kompletnie nie interesuje...już dwa powody by skoczyć sobie do gardła 😉....pewnie jeszcze coś by się znalazło....a jednak jest inaczej....i wiesz co? cieszę się z tego....jest grono chłopaków którzy z przyjemnością wymieniają się doświadczeniem i potrafią  to robić  w normalny sposób....i właśnie dla takich ludzi jest tu miejsce....

.., bo z upływem lat, staram się nie ingerować w czyjeś wybory, tj. staram się nie przekraczać pewnej granicy przy której kończy się doradzanie, wymiana opinii, a zaczyna nachalność z narzucaniem własnego zdania. Jeśli z rozmowy wyczuwam, że rozmówca nastawiony jest na lampę, to "naciskanie" na tranzystora wydaje się z góry przesądzone. Prędzej czy później dojdzie zgrzytu. Narzucanie "swojego", to też rodzaj odpowiedzialności, bo co jeśli rozmówca kupi tranzystora i next, będzie marudził? Będę mu się śnił dłuuuugie lata 😉 

Dlatego nie przekraczam pewnej granicy. Jest czas na dyskusję, wymianę opinii i czas na decyzję. Ta ost, musi być jego i tylko jego, a nie pod presją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plastik1989 napisał:

Przecież nawet na filmikach z YT całkiem inaczej grają stare JBL, inaczej tuby Avangarda czy jakieś SF.  

.., no pewnie. Już nie posunę się do brzydkich słów, ale jak ktoś tego nie słyszy, to w duchu zadaje pytanie, co szuka w audio. Na przyzwoitych rec. i słuchawkach, słychać mnoga informacji i to znacznie więcej niż tylko to czy grają stare JBL czy SF. 

 

., i niech mi tu nawet Jego Królewska Wysokość nie próbuje vetować 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

nagraj proszę filmik z systemem i tym sposobem zaprezentuj jego możliwości

Możliwości Pro 13 widzę i słyszę, i pomimo tego, że jest to 'tylko telefon', to spokojnie można nakręcić profesjonalny film w wysokiej rozdzielczości. Nagrałem kilka swoich sesji i brzmi naprawdę bardzo dobrze. Muzyki z domowego stereo nigdy nie nagrywałem, ale spróbuję, chociaż mnie głównie chodzi o dżwięk realny - dżwięk z instrumentów akustycznych - gitara, fortepian, instrumenty perkusyjne, flet... etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Chicago napisał:

Możliwości Pro 13 widzę i słyszę, i pomimo tego, że jest to 'tylko telefon', to spokojnie można nakręcić profesjonalny film w wysokiej rozdzielczości. Nagrałem kilka swoich sesji i brzmi naprawdę bardzo dobrze. Muzyki z domowego stereo nigdy nie nagrywałem, ale spróbuję, chociaż mnie głównie chodzi o dżwięk realny - dżwięk z instrumentów akustycznych - gitara, fortepian, instrumenty perkusyjne, flet... etc.

generalnie oddanie brzmienia systemu nagrywanego za pomocą mikrofonu u siebie w pokoju odsluchowym jest bardzo trudne rzekłbym nawet , że niemożliwe

dlatego ciekawi mnie każda opcja

Kenrick nagrywa podobno mikrofonami Rode

ale jego filmy są tak nierowne jakościowo , że trudno o jakieś konstruktywne wnioski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, plastik1989 napisał:

Oczywiście, że masz racje iż ograniczenia mikrofonu w smartfonie nie może oddać pełni tego jak gra system, a zatem nie można wyciągać jednoznacznych wniosków tylko po takim „słuchaniu”.

Nie "w pełni" - tylko w ogóle smartfon czy komp nie może oddać tego jak gra wysokiej klasy system.

Nie że "nie można wyciągać jednoznacznych wniosków" - ale żadnych wniosków nie można wyciągnąć na podstawie słuchania systemów na YT - ŻADNYCH.

16 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...kompletnie nie rozumiesz co chciałem Ci przekazać....ale pies to drapał....

już tak na koniec....pamiętaj że udział w tym wątku nie jest obowiązkowy....

więc nie masz obowiązku tu zaglądać - nawet pomimo tego że go założyłeś

9 godzin temu, piano napisał:

Lampy złe, Herbatniki do bani, YT, to kompromitacja...

A co - Ty się pod tym  nie podpiszesz ? Lampy wyrzuciłeś na śmietnik  i sam nie chcesz ich widzieć u siebie w systemie, Herbatniki są do bani - masz wątpliwości ? Podobają Ci się te wkręty karton gips, chybotliwe cieniutkie ścianki, rozwarstwiająca się obudowa ? A może super jest zwrotnica czy te skandalicznej jakości "terminale" przyłączeniowe w Harbsach ?

Poza tym bądź precyzyjny. Nigdzie nie napisałem, że YT jest do bani, ani że oglądanie czy słuchanie filmików z systemami na YT jest do bani. Do bani jest JAKAKOLWIEK ocena brzmienia systemów audio wysokiej klasy na podstawie  filmików na YT ( w 99% nagrywanych smartofonem lub tabletem - i na nich słuchana - czyli na głośniczkach wielkości pineski. To jest KOMPROMITACJA.

7 godzin temu, piano napisał:

Na przyzwoitych rec. i słuchawkach, słychać mnoga informacji i to znacznie więcej niż tylko to czy grają stare JBL czy SF.

proszę Cię............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, babatular napisał:

Lampy wyrzuciłeś na śmietnik  i sam nie chcesz ich widzieć u siebie w systemie,

kolejny dowód, ze z treści, którą tu zamieszczam, wyciągasz tylko to co chcesz. 

To nieprawda.

a teraz trochę faktów;

1. w obecnym systemie mam lampę, a nawet parkę - ECC81

dalej;

2. odstawiłem lampę małych/ średnich mocy, bo trudno nią napędzać ATC

3. nie wykluczam widzenia u siebie dobrych amp w oparciu o lampę, natomiast wykluczam większość znanych mi amp lampowych. Są nieliczne wyjątki i mógłbym do nich wrócić np. w pełni sprawne mono amp Shindo Richerbourg na 6L6G

42 minuty temu, babatular napisał:

A co - Ty się pod tym  nie podpiszesz ?

podpiszę się pod czyimś zadowoleniem. Wolę jednego szczęśliwego z Harbatnikiem, niż 3 wiecznie stękających hajendowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.