Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
27 minut temu, sly30 napisał:

Lampa potrafi fajnie zagrać ale zniechęca to zużywanie się lamp, rozjeżdżanie się parametrów w trakcie użytkowania, później problemy z kupnem dobrych kemp, to z czasem męczy. 

Dokładnie tak to wyglada w moim przypadku. Myśle że gdybym miał kasę na na prawdę dobry tranzystor, to lampkę bym miał tylko w drugim systemie, żeby sobie raz na jakiś czas posłuchać. Do tego kolumny jakieś małe Spendor Classic  plus gramofon. Ale główny system w przyszłości to właśnie myślę o poważnym tranzystorze i dobre CD do tego. 

23 minuty temu, Kazik II napisał:

Znakomite podejście ?

Po prostu się nie łudzę, że jest coś takiego jak „system docelowy”. Co jakiś czas po prostu palce świerzbią do kolejnych eksperymentów i zabaw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Po prostu się nie łudzę, że jest coś takiego jak „system docelowy”. Co jakiś czas po prostu palce świerzbią do kolejnych eksperymentów i zabaw. 

Ciekawość, jest motorem postępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lampy i fajnie grały ale jednak raz na rok wymiana na oba kanały, bo jeden zawsze padał. Poza tym przy burzy i np spadkach napięcia prądu, wzmacniacze się wyłączały. Nie można było od razu włączać, trzeba było odczekać aż lampy wystygną. Później na próbę włączyłem Vitusy i okazało się, że lamp mi wcale nie brakuje, a komfort używania nieporównywalny. Teraz mam jeszcze inne tranzystory i nie tęsknie za lampami, choć też je nadal lubię na swój sposób. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem wzmacniacza na lampach F2a, znakomite granie, ale koszty wymiany spore 4x 259.00EUR , powinny z 5 lub więcej lat wytrzymać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkie, ale z tego co mi wiadomo, to lampy mocy grają ok 3000h, a to u mnie rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 19:04, piorasz napisał:

"FBI robi wrażenie od samego początku tym  spektakularnym graniem i to może się podobać i się podoba dlatego niektórzy koledzy postawiło właśnie na FBI jako ten lepszy wzmacniacz " 

 

Ok. Podaj z jaką muzyką i na jakiej się wykłada? Wiem już (z relacji), że klasyka świetnie wypada. Ale... Nikt mi nie powie , że jak klasyka gra super to wszystko inne też gra super.

Miroslav1 mógłbyś wreszcie podać konkrety z jaką muzyką FBI nie ma problemu a z jaką ma niedobór.

 

Ja podam konkretny przykład:

Płyta ze zdj poniżej. Jak wiecie gram na końcówkach w klasie D (o fuj). Ta płyta że zdjęcia jest konretnym przykładem jak może źle zagrać z klasą D. Ale...Daj świetny pre.. I co i gra jak live. Chcę tylko podpowiedzieć odnośnie FBI - nic więcej.

Granie geeeenielne. Prawdziwy live. c9f73fbb15b96e44e5e491b60b23497f.jpg

 

 

 

 

Masz podnoszony na siłowniku telewizor na czas słuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, plastik1989 napisał:

Problem w tym, że moim zdaniem to nie tyle granica (choć faktycznie bardzo wysoki poziom) co głównie inny rodzaj grania. 

Lampą jestem ostatnio zmęczony trochę, gdyż kilka miesięcy dobierałem lampy i kondensatory sygnałowe w lampowcu, no i kable - nie lubię tak grzebać i testować, więc trochę mnie to znużyło. Ale w końcu wydaje się, że znalazłem zadowalające mnie połączenie i  na razie już nie kombinuje nic. 

Główny problem, że Accu da mi co innego, niż daje lampa i pewnie po zamianie, jakiś czas później zaczęło by mi lampy brakować... Najlepiej byłoby mieć dwa system właśnie, ale finansowo nie jestem tego ogarnąć póki co ?

Tak czy siak w następnym tygodniu najprawdopodobniej zagości u mnie E800 + DP700 na dłuższy odsłuch i wtedy zastanowię się co robić dalej. Czuje, że tym krokiem byłbym w stanie uzyskać progres, ale dopiero co poukładałem sobie system po dłuższych tyradach i na samą myśl o kolejnej roszadzie, poszukiwań kabli, sięgania do portfela itd. to mi się odechciewa... ? Chyba wolę sobie kilka dobrych miesięcy posłuchać swojej kolekcji płyt i tak na zimę jak mnie złapie audio-nervosa to pogrzebię coś w systemie...

No chodzi za mną ten E800 odkąd pierwszy raz go posłuchałem... E650 miałem u siebie, fajny sprzęt, ale nie wywołał u mnie takiego mętliku w głowie jak E800 - ten od pierwszej chwili niesamowiecie mi się spodobał. To w ogóle inna liga niż E650, MZ znacznie lepszy.  

…...jednak w połączeniu  E800 + Dp700 dochodzimy do pewnej granicy ale zostawmy to....jest to z całą pewnością inne granie od lampy.....lepsze czy gorsze - już sam zdecydujesz.....znam kilka urządzeń zintegrowanych Accu i nie tylko intuicja podpowiada mi że tandem E800/Dp700 to coś bardzo mocnego....wiadomo że takie zmiany/roszady generują pewne koszty - ale co zrobisz, poszła buda nich idzie łańcuch....koniecznie napisz jak  zaprezentował się ten duet - trzymam kciuki by został u Ciebie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 godzin temu, sly30 napisał:

Nie wiem czy wszystkie, ale z tego co mi wiadomo, to lampy mocy grają ok 3000h, a to u mnie rok.

Ja też raz w roku zmieniałem lampy mocy. Nawet jak nie padną (to nigdy mi się nie zdarzyło) to po 2000h-3000h (a tyle przegrają u mnie w rok) rozjeżdżają się parametry na tyle, że trzeba wymienić - widać to na pomiarach. Ciężko mówić o Hi-Fi jak lampy różnią się od siebie po 20% i straciły też 30% emisji. Grać to bez problemu i 5 lat jeszcze by pociągneły, ale jeśli chce się by sprzęt grał tak jak został zaprojektowany to lampy muszą być świeże. 

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

koniecznie napisz jak  zaprezentował się ten duet - trzymam kciuki by został u Ciebie ? 

na pewno skrobnę parę słów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sly30 napisał:

Nie wiem czy wszystkie, ale z tego co mi wiadomo, to lampy mocy grają ok 3000h, a to u mnie rok.

Być może miałem szczęście, ale u mnie wytrzymały 5 lat bez dwóch miesięcy, a u mnie to ok. 5000 h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, ps39 napisał:

Być może miałem szczęście, ale u mnie wytrzymały 5 lat bez dwóch miesięcy, a u mnie to ok. 5000 h.

Wytrzymać wytrzymają i z 10 lat, ale pytanie czy je zmierzyłeś? Bo grać będą latami ale % emisji, zniekształceń i rozjazdu między lampami rośnie cały czas. Pytanie tylko gdzie ustalić akceptowalną granicę i kiedy wziąć się za wymianę lampy.  Ja przy 80-90% emisji już wymieniam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..faktycznie na drugi dzień zawsze jest lepiej   ….wcześniej już pisałem że poza Heglem reszta wzmacniaczy które do mnie przytargałeś dobrze się zaprezentowała (Hegel akurat trafił nie na te kolumny co trzeba) .....szkoda że nie zdążyłem u siebie posłuchać  monobloków EC AW400 które miałeś - ale u Ciebie z Dynaudio S25se  ładnie zagrały - tak z pazurem.....
….ciekawe jaka będzie twoja ocena Krella - myślę że się spodoba, w sumie jest wszystko co powinno być a system z FBI brzmi ( tak ogólnie i w skrócie) jak gitara Tony Iommi z Black Sabbath….ze względu  na palce (miał wypadek) gitara była niżej strojona i dźwięk był przez to taki bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny.....
...u mnie jest trochę podobnie ….system niżej strojony z mocną podstawą basową + odpowiednia energia/rozmach/dynamika.....każdy instrument ma swoją ''wagę'' brzmienie jest dociążone i fajnie się tego słucha....jeżeli pierwszego dnia się nie spodoba to zostaje nam drugi dzień - a tu wszystko pasuje ;-)…. Hania powiedziała że FBI brzmi tak bardzo po męsku/dosadnie ale ją to męczy
Co ciekawe to, ze Alan Shaw laczy swoje Harbethy z Heglem H360 i H390 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 minut temu, Patryks26 napisał:

Co ciekawe to, ze Alan Shaw laczy swoje Harbethy z Heglem H360 i H390 ?

Co ciekawe to zarówno Harbeth jak i Spendor odradzają korzystnie ze wzmacniaczy lampowych. A 3/4 użytkowników tych marek własnie tak gra. Wg Alana kable nie grają (no chyba, że coś się zmieniło ale jakiś czas temu negował wpływ kabli na granie), śmiało można powiedzieć, że połowa użytkowników Harbth jednak lepsze kable stosuje. Więc też trzeba brać poprawkę, że to tylko ludzie i kierują się swoimi preferencjami i mają swoje teorie z którymi można się zgodzić lub nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sly30 napisał:

to lampy mocy grają ok 3000h, a to u mnie rok.

 

1 godzinę temu, plastik1989 napisał:

to po 2000h-3000h (a tyle przegrają u mnie w rok)

=3000/365= ~8 godz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patryks26 napisał:
W dniu 24.05.2020 o 13:02, Miroslav1 napisał:
…..faktycznie na drugi dzień zawsze jest lepiej emoji6.png  ….wcześniej już pisałem że poza Heglem reszta wzmacniaczy które do mnie przytargałeś dobrze się zaprezentowała (Hegel akurat trafił nie na te kolumny co trzeba) .....szkoda że nie zdążyłem u siebie posłuchać  monobloków EC AW400 które miałeś - ale u Ciebie z Dynaudio S25se  ładnie zagrały - tak z pazurem.....
….ciekawe jaka będzie twoja ocena Krella - myślę że się spodoba, w sumie jest wszystko co powinno być a system z FBI brzmi ( tak ogólnie i w skrócie) jak gitara Tony Iommi z Black Sabbath….ze względu  na palce (miał wypadek) gitara była niżej strojona i dźwięk był przez to taki bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny.....
...u mnie jest trochę podobnie emoji6.png ….system niżej strojony z mocną podstawą basową + odpowiednia energia/rozmach/dynamika.....każdy instrument ma swoją ''wagę'' brzmienie jest dociążone i fajnie się tego słucha....jeżeli pierwszego dnia się nie spodoba to zostaje nam drugi dzień - a tu wszystko pasuje ;-)…. Hania powiedziała że FBI brzmi tak bardzo po męsku/dosadnie ale ją to męczy emoji6.png

Co ciekawe to, ze Alan Shaw laczy swoje Harbethy z Heglem H360 i H390 ?

….u mnie Hegel H300 z m40.1 nie zagrał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Meloman napisał:

=3000/365= ~8 godz

Zgadza się. Tak właśnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 minut temu, Meloman napisał:

 

=3000/365= ~8 godz.

Ja pracuję z domu. Zwykle odpalam sprzęt 9-11 rano i przez cały dzień sobie plumka. Wieczorem tak koło 18 siadam na poważniejszy odsłuch i dopiero tak 22-23 ściszam, czasem jeszcze do 1 w nocy sobie plumka w tle. U mnie te 2000-3000h rocznie jak najbardziej ma miejsce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ja też raz w roku zmieniałem lampy mocy. Nawet jak nie padną (to nigdy mi się nie zdarzyło) to po 2000h-3000h (a tyle przegrają u mnie w rok) rozjeżdżają się parametry na tyle, że trzeba wymienić - widać to na pomiarach. Ciężko mówić o Hi-Fi jak lampy różnią się od siebie po 20% i straciły też 30% emisji. Grać to bez problemu i 5 lat jeszcze by pociągneły, ale jeśli chce się by sprzęt grał tak jak został zaprojektowany to lampy muszą być świeże. 

No i tu się nie zgodze.

To juz jest kwestia psychiki i dobrego samopoczucia. Ja lampy wymiene jak padną albo przestanie mi się podobać dźwięk a nie jak starcą parametry. Nie jestem elektronikiem i nie mam w tej kwestii wiedzy ale wszystko się starzeje i traci paramerty, nawet wzmacniacze tranzystorowe. Wiadomo że wzmacniacze Lampowe wymuszają na nas co jakiś tam czas wymianę lamp mocy, ale spokojnie na pięc lat wystarczy. A przy naszym hobby to kto trzyma wzmacniacz dłużej niż pięć lat hahahaha ;-) Za to dźwięk wzmacniaczy lampowych rekompensuje wszystkie niedoskonałości użytkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 minut temu, damazy napisał:

No i tu się nie zgodze.

To juz jest kwestia psychiki i dobrego samopoczucia. Ja lampy wymiene jak padną albo przestanie mi się podobać dźwięk a nie jak starcą parametry. Nie jestem elektronikiem i nie mam w tej kwestii wiedzy ale wszystko się starzeje i traci paramerty, nawet wzmacniacze tranzystorowe. Wiadomo że wzmacniacze Lampowe wymuszają na nas co jakiś tam czas wymianę lamp mocy, ale spokojnie na pięc lat wystarczy. A przy naszym hobby to kto trzyma wzmacniacz dłużej niż pięć lat hahahaha ? Za to dźwięk wzmacniaczy lampowych rekompensuje wszystkie niedoskonałości użytkowe.

Jak się nie zgadzasz, jak właśnie się zgadzasz ? Oboje stoimy na stanowisku, że czas wymiany lamp to kwestia indywidualna, kiedy dźwięk lamp przestaje odpowiadać słuchaczowi, więc się zgadzamy z tym:-). Ja po prostu nie mam tak wyczulonego ucha, żeby pełzające obniżenie parametrów wyłapać na ucho, więc zawierzam to pomiarom. A, że dla mnie słuchając lampowca Single Ended koszt zmiany lamp mocy nie jest jakiś astronomiczny, to dmucham na zimne i co rok zmieniam. Koszt lamp to i tak mały % kasy wydanej na kable czy nawet na prąd w skali roku. Pozdr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, plastik1989 napisał:

Koszt lamp to i tak mały % kasy wydanej na kable czy nawet na prąd w skali roku. Pozdr. 

Zależy jakie lampy. NOSy 6H30P DR z ruskiej produkcji z końca lat 70-tych i początków 80-tych, to koszt $300.00 za sztukę, i dodatkowo niełatwo je dostać. Jak jest osiem takich lamp, to rachunek jest prosty - $3,200.00 i nie chce być mniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryks26 napisał:
W dniu 24.05.2020 o 13:02, Miroslav1 napisał:
…..faktycznie na drugi dzień zawsze jest lepiej emoji6.png  ….wcześniej już pisałem że poza Heglem reszta wzmacniaczy które do mnie przytargałeś dobrze się zaprezentowała (Hegel akurat trafił nie na te kolumny co trzeba) .....szkoda że nie zdążyłem u siebie posłuchać  monobloków EC AW400 które miałeś - ale u Ciebie z Dynaudio S25se  ładnie zagrały - tak z pazurem.....
….ciekawe jaka będzie twoja ocena Krella - myślę że się spodoba, w sumie jest wszystko co powinno być a system z FBI brzmi ( tak ogólnie i w skrócie) jak gitara Tony Iommi z Black Sabbath….ze względu  na palce (miał wypadek) gitara była niżej strojona i dźwięk był przez to taki bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny.....
...u mnie jest trochę podobnie emoji6.png ….system niżej strojony z mocną podstawą basową + odpowiednia energia/rozmach/dynamika.....każdy instrument ma swoją ''wagę'' brzmienie jest dociążone i fajnie się tego słucha....jeżeli pierwszego dnia się nie spodoba to zostaje nam drugi dzień - a tu wszystko pasuje ;-)…. Hania powiedziała że FBI brzmi tak bardzo po męsku/dosadnie ale ją to męczy emoji6.png

Co ciekawe to, ze Alan Shaw laczy swoje Harbethy z Heglem H360 i H390 ?

A to też ciekawe, u mnie H360 i Harbeth 30.1 nie zagrały ?, widać że każdy ma swoje oczekiwania, preferencje i akustykę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Wytrzymać wytrzymają i z 10 lat, ale pytanie czy je zmierzyłeś? Bo grać będą latami ale % emisji, zniekształceń i rozjazdu między lampami rośnie cały czas. Pytanie tylko gdzie ustalić akceptowalną granicę i kiedy wziąć się za wymianę lampy.  Ja przy 80-90% emisji już wymieniam. 

Dla mnie czas wymiany to taki gdy lampy zaczynają być niestabilne (bias).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Chicago napisał:

Zależy jakie lampy. NOSy 6H30P DR z ruskiej produkcji z końca lat 70-tych i początków 80-tych, to koszt $300.00 za sztukę, i dodatkowo niełatwo je dostać. Jak jest osiem takich lamp, to rachunek jest prosty - $3,200.00 i nie chce być mniej ?

O tym doskonale wiem, bo akurat parkę takich lamp ostanio miałem u siebie ? Lampy sterujace zwłaszcza te wykonaniach HQ czy wojskowych 10 tys h wytrzymują. Nigdy nie zdażyło mi się zmienić lampy sterującej ze względu na zużycie, zawsze wcześniej następowało znudzenie i szukanie innej lampy NOS. Natomiast lampy mocy, pracujące w aplikacji wyciskającej 90 czy 100% mocy z lampy, zużywają się znacznie szybciej. Zresztą gdyby koszt moich lamp mocy nie wynosił 1500zł/rok to też tak chętnie bym ich nie wymieniał. A w takiej cenie to jeszcze jest to do przeżycia. 

1 minutę temu, ps39 napisał:

Dla mnie czas wymiany to taki gdy lampy zaczynają być niestabilne (bias).

A w urządzeniach z autobiasem, jak to sprawdzasz? Zresztą jak się zachowują z BIASEm wynika bezpośrednio z tego w jakiej aplikacji grają. Co innego PP gdzie moc na jednaj lampie 80% jest ustawiona, a co innego SE gdzie każdy Watt się liczy i ustawiono na 100%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam autobiasu, więc mam prościej. Gdyby nie to, że jedna  z lamp zapaliła się jak żarówka i zadziałał automat wyłączający urządzenie to pewnie grałyby dalej. Odsłuchowo było dla mnie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, ps39 napisał:

Nie mam autobiasu, więc mam prościej. Gdyby nie to, że jedna  z lamp zapaliła się jak żarówka i zadziałał automat wyłączający urządzenie to pewnie grałyby dalej. Odsłuchowo było dla mnie OK.

No widzisz. Gdybyś miał lampę SE, bez dodatkowych zabezpieczeń, np. Kondo, Audio Note, Unison Research prawdopodobnie właśnie byś szukał serwisu... Przy odrobinie pecha, gdyby doszło do uszkodzenia transformatora głośnikowego, spora szansa że naprawa mogła by być już niemożliwa lub nieopłacalna (zwłaszcza w przypadku sprzętów kilkuletnich i starszych)...

W specyfikacjach lamp z epoki zwykle za koniec życia lampy uznaje się wartość 60%, a w przypadku sprzętów Hi-Fi 80% - to dużo wcześniej niż lampa spektakularnie zapłonie... 

Ja u siebie po roku grania, jak wsadzałem nową parkę, to zawsze odczuwałem większą precyzję w budowaniu sceny i wzrost dynamiki - ale to głownie zależy od aplikacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, GrzesiekP napisał:

A to też ciekawe, u mnie H360 i Harbeth 30.1 nie zagrały ?, widać że każdy ma swoje oczekiwania, preferencje i akustykę ?

 

….. mam na myśli że H300 nie wydolił prądowo z m40.1 - nie był w stanie napędzić tych kolumn...klasyczny przykład niewysterowania - brak dynamiki, płaska scena, basu jak na lekarstwo, a wzmacniacz rozkręcony prawie na 80/90% swoich możliwości.... więc jak  oceniać dźwięk gdy brakuje prądu...

...co nie zagrało z H360 + m30.1 ? rozumie że takie połączenie Tobie się nie podobało, bo od strony prądowej powinno być OK 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

Jak się nie zgadzasz, jak właśnie się zgadzasz ? 

Hahaha ? W sumie masz rację ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….. mam na myśli że H300 nie wydolił prądowo z m40.1 - nie był w stanie napędzić tych kolumn...klasyczny przykład niewysterowania - brak dynamiki, płaska scena, basu jak na lekarstwo, a wzmacniacz rozkręcony prawie na 80/90% swoich możliwości.... więc jak  oceniać dźwięk gdy brakuje prądu...

...co nie zagrało z H360 + m30.1 ? rozumie że takie połączenie Tobie się nie podobało, bo od strony prądowej powinno być OK 

Wydaje mi się że to nie słaba wydajności prądowa była powodem kiepskiego wyniku H300 z Harbeth 40.1, przypuszczam że się nie spasował elektrycznie z źródłem, Hegle ogólnie mają niską czułość wejściową … dla H300 Czułość (dla maksymalnej mocy) [V] 1x 1,08 i aby wykrzesać z nich wszystkie waty to trzeba by podłączyć źródło o wysokim napięciu na wyjściu.... (jestem średnio techniczny, więc jak bredzę to mnie poprawcie).

Ciekawostka -> u mnie na H360 z Dynaudio S1.4 spokojnie docierałem w rejony 60-70 na volume

Co do połączenia Hegla H360 i Harbeth 30.1 to monitory zagrały mocnym środkiem bez emocji z zaokrągloną górą... do tego kolumny były nieco za duże do pomieszczenia/ustawienia...

Pamiętam ja wówczas był u mnie Damazy i powiedziałem mu że gra to jak ze starego radia... bez urazy dla H360 i M30.1

Dla mnie to był klasyczny zły dobór elementów do pomieszczenia i oczekiwań słuchacza...

Poniżej fragmenty recenzji Hegla H300

"Bas jest mocny, niski, wypełniony, z czytelnym wyższym podzakresem, gdzie pokazuje się wybrzmienie podstawowych dźwięków kontrabasu czy gitary basowej. To będzie się podobało - chyba nawet największym purystom, lubiącym bas oszczędny."

"Urządzenie ma dość niską czułość, nieznacznie powyżej 1 V, ale w dobie źródeł cyfrowych nie będzie to miało praktycznego znaczenia, jednak nie powinna dziwić konieczność mocnego "odkręcenia" gałki głośności."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GrzesiekP napisał:

 

Pamiętam ja wówczas był u mnie Damazy i powiedziałem mu że gra to jak ze starego radia... bez urazy dla H360 i M30.1

Dla mnie to był klasyczny zły dobór elementów do pomieszczenia i oczekiwań słuchacza...

 

 

Grzesiu, od razu widać że Harbeth to kolumny nie dla Ciebie.....jeżeli po jakichkolwiek zmianach uzyskuje  efekt ''starego radia'' to wiem że zrobiłem coś dobrego ? …..tak miałem po zabawie standami....wywaliłem granit, kolce, jakieś tam podkładki i  usłyszałem tą naturalną barwę Harbeth jak  ze  ''starego  radia''  ….wtedy nie muszę sprawdzać bo wiem że skrzypce i inne takie tam brzmią jak należy....nie tylko słychać struny ale i drewno - i takie coś lubię ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie co dla kogo jest brzmieniem "starego radia", każdy z nas mógł mieć inne radyjko ? 

Na obecnych P3esr nie słyszę tej maniery... a przeca to Harbeth ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.