Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, damazy napisał:

 

Na to że Krell tak świetnie brzmi ma wpływ w dużej mierze źródło Jadis Orphee 1 no i te kable Wile które świetnie oddają to co sprzęt przekazuje. Do tego dochodzi bardzo dobra akustyka no i oczywiście gościnność gospodarza ?

.... z całą pewnością FBI nie jest wzmacniaczem grającym analogowo - przede wszystkim jest to wzmacniacz neutralny/przejrzysty  i dokładnie/precyzyjnie pokazuje jak brzmi reszta toru....pamiętasz jak miałeś tandem Marka Levinsona integre 586 + CD 512....wiele dobrego o tym połączeniu powiedziałeś ale nie było to granie analogowe....tam nie był słychać '' szpulaka'' .... jak podłączyłem Esoterica (którego miałeś) pod FBI to uzyskałem coś podobnego....to może się podobać  i wielu za takie granie dałoby się pokroić - ale nie jest to moje brzmienie i  nie tego szukam.....natomiast WILE 2020  bardzo dobrze spasowały się z FBI - ze względu na cenę kable warte zainteresowania.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 12:50, damazy napisał:

 

Na to że Krell tak świetnie brzmi ma wpływ w dużej mierze źródło Jadis Orphee 1 no i te kable Wile które świetnie oddają to co sprzęt przekazuje. Do tego dochodzi bardzo dobra akustyka no i oczywiście gościnność gospodarza ?

Kable Wile świetnie oddają to co sprzęt przekazuje ? proszę przeczytać uważnie co piszecie o brzmieniu KRELA  (mi jego jest znane z wystaw) i o finalnym dźwięku ,oddanym przez kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krelle, te starsze, dobrze graja;-) tak raczej neutralnie - to sobie cenię....

ze sprzętem Mirke powinno być b. dobrze...

doniosę, jak posłucham;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadis i88 to z pewnością wspaniały wzmacniacz, choć nie było mi dane posłuchać

jednak bardziej ciekawym porównaniem dwóch światów i technologii byłby challange

w/w integry Krella vs SET bez NFB ( kwintesencja lampowości )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....myślę że miłośnicy lampy docenią FBI - bo ma dużo znakomitych cech ale w ogólnym rozrachunku ten wzmacniacz  nie przekona do tego  by zmienić/zamienić.......pojawia się ponownie  pytanie... lampa czy tranzystor.... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

lampa czy tranzystor.... ? 

Oczywiście, że elektrownia Solid-State 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, naturalnie bez pudrowania noska z okolic "mojej stylistyki" reprodukcji. hi hats w tle, lekko stłumiony, podobnie talerz ?

wszystko wydaje się na swoim miejscu, bez ujadania, krzykliwości...

jak nie można, gdy można;-)

choć wiadomo, że gra cały system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

lampa czy tranzystor...

Rano tranzystor, wieczorem lampa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kazik II napisał:

Rano tranzystor, wieczorem lampa ?

....u mnie jest trochę inaczej - wiosna/lato tranzystor, jesień/zima lampa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kazik II napisał:

Rano tranzystor, wieczorem lampa ?

zauważam tu treść podprogową o wyższości lampy, albowiem rano zazwyczaj się pracuje, a wieczorem słucha ;-)))

1 minutę temu, wit-told napisał:

Kurcze, a ja ciągle tranzystor, chociaż wieczorami przy lampie;-)

lampce ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wit-told napisał:

Kurcze, a ja ciągle tranzystor, chociaż wieczorami przy lampie;-)

Lampka wskazana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajny pomysł, bo lampa daje taki fajny klimat wieczorem jak się zgasi światło.

Moja nie daje Nuvistory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecidełek sobie doczepicie czy jakąś lampkę solną ustawicie i będziecie mieli swe klimaty lampowe (w lepszym wydaniu) bez lampowych ułomności brzmieniowych, dotyczących co najmniej 99.9% urządzeń lampowych - to do kulawych kolumienek, które (podobnie jak ich właściciele) boją się rzetelnych tranów ukazujących ich wady.

10 godzin temu, Kazik II napisał:

Rano tranzystor, wieczorem lampa ?

Gdyż boicie się zasnąć bez nocnej lampy :), obawiając się prześladujących Was koszmarów :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dla mnie najważniejsza jest naturalność i emocjonalność  grania i to  daje mi  ''zwykła'' lampa Push Pull ....natomiast FBI tego nie potrafi, on zagra  mocno  i ładnie  ale do najlepszych cech lampy to mu daleko

 

10 godzin temu, Kazik II napisał:

Lampka wskazana ?

....oczywiście że lampka jest wskazana, istnieję również druga ewentualność ale to już dla mocnych zawodników - szklanka ? 

9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Moja nie daje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nuvistory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

....przymierzałeś się do FBI ale widzę że wylądował u Ciebie MF....jak gra? - mile widziane kilka słów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.. dla mnie najważniejsza jest naturalność i emocjonalność  grania i to  daje mi  ''zwykła'' lampa Push Pull ....natomiast FBI tego nie potrafi, on zagra  mocno  i ładnie  ale do najlepszych cech lampy to mu daleko

To trochę taki dyskusyjny pogląd, bo raz, że dla każdego czym innym jest ta naturalność, a dwa, że lampy jednak dość mocno kolorują dźwięk, jednoczenie wygładzając pewne aspekty, przez co może się to podobać, może być miłe, ale czy jest naturalne? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiedyś szymonfaber napisał bardzo ''pozytywną'' recenzję kolumn Harbeth m40.1 z której można wnioskować że jest to produkt kompletnie nieudany....natomiast o Jadis i88 napisał że jest to produkt częściowo udany....dla mnie te dwa elementy kompletnie nieudany i częściowo  udany dają takie połączenie że mam ogromną radość słuchania muzyki ? 

...tak się zastanawiam czy kiedyś nie sprawić sobie drugiej pary kolumn - stylistyką grania odbiegającą od tego co prezentuje Harbeth....

Godzinę temu, sly30 napisał:

To trochę taki dyskusyjny pogląd, bo raz, że dla każdego czym innym jest ta naturalność, a dwa, że lampy jednak dość mocno kolorują dźwięk, jednoczenie wygładzając pewne aspekty, przez co może się to podobać, może być miłe, ale czy jest naturalne? 

... nie chodzi mi o jakieś koloryzowanie dzwięku.....nie dogadamy się - ale tak chyba powinno być ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Miroslav1 napisał:

...tak się zastanawiam czy kiedyś nie sprawić sobie drugiej pary kolumn - stylistyką grania odbiegającą od tego co prezentuje Harbeth....

a po co, jeśli jak piszesz wyżej, 

 

17 minut temu, Miroslav1 napisał:

mam ogromną radość słuchania muzyki ? 

jeśli choć w części tak samo rozumiemy "ogromną radość", to dalsze mieszanie wydaje się być mało zasadne, tym bardziej, ze nie rzadko wiąże się to z przemeblowaniem całego systemu, a nawet strojeniu pokoju. Inna sprawa, ze czas na sprzedaże lichy, a perspektywy jeszcze gorsze. Jak się podoba, to słuchać i cieszyć się zdrowiem, każdym dniem i koopą muzy. 

Tym co pisże Sz czy inni się nie przejmuj. Tobie ma to grać. 

Co innego, gdy doopa swędzi czy z pobudek finansowych.

I nie piszę bez podstaw. Mnie samego hajend lotto już od dłuższego czasu. Ma być przyjemnie, ma nie drzeć ryja i nie buczeć, a konkursy o miano systemu Polski Północnej zostawiam innym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemność jest najważniejsza, tylko czy przyjemne, miłe dla ucha granie oznacza, że jest to naturalne granie? Herbata z cytryną i dobrym sokiem jest fajna. Chyba większość lubi. Ale czy to wtedy jest naturalny smak herbaty? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie i tu zgoda.

Taka postawa jak moja nie wzięła się z kaprysu czy kapelusza i ma tę wadę, że jest hmm.., nierozwojowa w aspekcie audio. 

Przyczynum tego jest złożone i w części wynika z braku odpowiedniego pokoju na level jakim jest hajend, szczególnie w braku symetrii, a dwa są rzeczy ważne, ważniejsze i najważniejsze. 

Znudziło mnie też uganianie się za blaskiem talerza i nie chcę, aby tresć przebiła sedno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Zastanawiam się tylko, czy w różnych dyskusjach i opiniach, ludzie nie mylą pojęć....naturalny i przyjemny. To często są dwie zupełnie różne kwestie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

a po co, jeśli jak piszesz wyżej, 

... bardzo często ludziska mnie pytają po co kupiłeś tranzystor jeżeli jestem  miłośnikiem lampy - zrobiłem to z kilku powodów które  wcześniej  w tym wątku opisałem i wcale nie chodzi o to że latem lepiej mieć tranzystor a zimą..... podobnie podchodzę do kolumn... Harbeth bedzie u mnie zawsze na pierwszym miejscu, natomiast inne kolumny będą jako drugie....na jednych i drugich będzie przyjemność słuchania muzyki....jeżeli gustuję w blondynkach to wcale nie oznacza że na brunetki wilkiem patrzę ? 

3 godziny temu, piano napisał:

jako posiadacz lampy, głosuje za tranem ;-))) 

...jako posiadacz lampy i tranzystora, głosuję za tym pierwszym ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sly30 napisał:

Tak, wiem. Zastanawiam się tylko, czy w różnych dyskusjach i opiniach, ludzie nie mylą pojęć....naturalny i przyjemny. To często są dwie zupełnie różne kwestie. 

z obserwacji ludu wnioskuje, że;

 - lud nie bardzo chyba wie co to takiego naturalność, a co gorsze, boją się tego jak ognia, bo to nie łatwe zadanie wystrugać tak system, aby ukazał możliwie wierną naturalność.

 - wolą upudrować nosek, bo tak jest łatwiej, dużo łatwiej, a dysponując workiem lamp jest szansa na full zabawy.

ale to nie wsio, bo trzeba zacząć od własnego aparatu analizującego.

Jeżeli komuś przez lata kładziono do głowy, że bez lampy nie ma grania, to ten ktosik ma to tak mocno zapisane na dysku, ze jakikolwiek argument w dyskusji nie jest skuteczny.

Podobnie jest np. z basem. Niektóre mają zakorzenione, ze ma być ogromny, łapać diabła za rogi. Tymczasem w naturze rzadko taki jest. 

Co więcej, to nie jest sprawa tylko ucha i danych na dysku. To też sprawa oka, bo gdy oko lampiarza nie widzi lampy, to już na starcie nie ma grania. Z podświadomością i zapisanymi w niej danymi b. trudno walczyć.

Dlatego m. in. te i podobne dyskusje kończą się ..,tym czym się kończą. Każda ze stron okopana i przełomu nie ma i nie będzie. 

Ja już podchodzę żartem do tego, bo wiem, ze nikogo nie przekonam, a szczerze, to lotto mi to.

Niech każdy sobie ściele tak, aby się wyspał. 

Ja lubię lampę, ale w sumie bawię się nią. Traktuję jako umilacz, ale gdybym miał więcej $ i odpowiednie warunki lokalowe, to budowę systemu nigdy nie oparłbym o lampę. Niestety, amp tranzystorowych na których bym budował też niewiele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

Panowie, proszę odpuście sobie te kłótnie w tym wątku - od takiego napierdalania jest bocznica i wątek ,,ubita ziemia,, 

Sorry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, piano napisał:

z obserwacji ludu wnioskuje, że;

 - lud nie bardzo chyba wie co to takiego naturalność, a co gorsze, boją się tego jak ognia, bo to nie łatwe zadanie wystrugać tak system, aby ukazał możliwie wierną naturalność.

 - wolą upudrować nosek, bo tak jest łatwiej, dużo łatwiej, a dysponując workiem lamp jest szansa na full zabawy.

... ,,upudrować nosek,,  odczytuję jako  złośliwość pod adresem lampiarzy ? - ale niech tam....może słowo odnośnie naturalności....nie pamiętam w którym wątku ale był dyskusja na temat sceny 3D tz. selektywności....jeżeli jestem w filharmonii to słyszę plamy dzwięku a nie 3D....natomiast na sprzęcie audio ten element audiofil dowolnie może sobie podrasować....moje kolumny grają plamami dzwięku....więc co jest wg Ciebie naturalność?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

złośliwość pod adresem lampiarzy ?

wcale, a wcale ? muszę jednak używać jakiś zwrotów co by się poruszać po forum różnorakiej interpretacji. Poza tym ja też lampiarz, więc sam siebie w  kostkę strzelać, to tak średnio ;-))

Co do sceny? hm.., każdy ma własną. Jakby co, to też tak to widzę w sensie plam i altec/ gpa w podobny sposób ją kreują. Ale tu mamy pewną stałą, ponieważ, albowiem, są to szerokofrontowce, a one w określonych warunkach lokal. zachowują się w zbliżony sposób w sensie sceny. Mi w to graj cyganie, ja to lubię, ale jak wiemy są zwolennicy np. stadionowej sceny, a ja za nią nie przepadam, bo zwykłem siadać na koncertach w pierwszych rzędach. 

U mnie bez względu na konstrukcje/ drogi i przetworniki, szerokofrontowce kreowały b. zbliżoną scenę. tzn, trochę do tyłu, część na linii, i nieco w przód, ale wiadomo, ze to z grubsza, bo różne realizacje, bo tylna ściana, odległosci, ustawienie, dogięcia... mozliwości od metra...

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

więc co jest wg Ciebie naturalność? 

jakikolwiek wysiłek słowny w opisanie tego zjawiska może być interpretacyjnie mylnie odebrany. I tu możnaby postawić kropkę.

Gdy to słyszę, wiem, ze coś jest temu bliskie, tj. oryginałowi, bo 100% never, ale opisać, zdefiniować, to naprawdę jest problem. Teoria mówi o wierności, ale przecież tylko jeden instrument z danej grupy może zabrzmieć nie tyle różnie co prowadzony inną ręką, techniką itp. Ci, którzy często chodzą na koncerty, szczególnie te kameralne, mają z tym mniejszy problem. np. skrzypków jest jak mrówków, i ręków ich prowadzących smyczków też, ale chyba jeszcze nigdy lajf nie słyszałem, aby piszczały, skrzeczały, darły japę, szczególnie w okolicach 1,5- 3 kilo, nawet wśród braci cygańskiej. One z grubsza mają taką słodką, lekko przytępioną, drewnianą charakterystykę. ciężko to opisać, a odtworzyć przez system jeszcze trudniej i na moje, właśnie na smyczkach słychać klasę lub bezklasowość systemu. Ja ciągle próbuje i ciągle przegrywam ?

np. perkusja i jej złożoność, różnorakość, różnobarwność. Zgoda. Jednak b. często spotykam się z graniem przez system w którym akcent postawiony jest na talerze, a z grubsza w perkusji mz, zaakcentowana jest stopa i werbel.

Ale co mi po pisaniu i tak każdy będzie miał swoje zdanie w tym temacie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.