Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.....może tak jest że topowe urządzenia nie tyle wymagają drogich kabli, tylko że te bardzo drogie kable   potrafią podnieść w pewien sposób jakość brzmienia....podobnie mam teraz z Argento FLOW ? 

Czasami to mam wrażenie że już na pewnym poziomie kable wnoszą tyle samo co źródło. Ale pod warunkiem że system już jest tak spasowany że lepiej kupić lepszy kabel niż wymieniać np źródło. Jak system jest złożony pod nasze gusta to dobry kabel będzie jak kropka nad i. 

Miroslav1 a jak przebiega test kabli?Jakie wnioski ? Napisz proszę kilka słów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, damazy napisał:

Czasami to mam wrażenie że już na pewnym poziomie kable wnoszą tyle samo co źródło.

W przypadku mojego MCD1000 zmiana kabli daje więcej, niż zmiana samego źródła. Niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, wit-told napisał:

Piszecie Koledzy o kablach sygnałowych, czy zasilajacych?

W moim przypadku zasilający (głownie) oraz cyfrowy interconnet (też bardzo duże zmiany, ale łatwiejszy do dobrania). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mam podobne spostrzeżenia - u mnie największą róznicę robią zasilające;-)

Cyfrowe też słychać, ale mniej i od pewnego poziomu różnice stają się niewielkie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, damazy napisał:

Czasami to mam wrażenie że już na pewnym poziomie kable wnoszą tyle samo co źródło. Ale pod warunkiem że system już jest tak spasowany że lepiej kupić lepszy kabel niż wymieniać np źródło. Jak system jest złożony pod nasze gusta to dobry kabel będzie jak kropka nad i. 

Miroslav1 a jak przebiega test kabli?Jakie wnioski ? Napisz proszę kilka słów. 

Damazy, szkoda że tak  rzadko tutaj zaglądasz, ale widocznie tak musi być...no dobra....na topowe zródło Jadisa mnie nie stać i w najbliższym czasie nie ma widoków by  coś  się zmieniło , tak więc na otarcie łez zostaje jakiś dobry kabel ? .....nie potrafię pisać jakiś testów ale bez wahania mogę powiedzieć które kable u mnie sprawdziły się najlepiej.....dwa pożyczone Furutech Alpha OCC DUCC DSS-4.1,  Argento FLOW i moja  Tara Labs The 0.8.....w moim systemie z moimi gratami najlepszy jest Argento FLOW następnie Tara Labs i Furutech....

...FLOW pokazał przepiękne wysokie tony, bardzo ładną rozdzielczą średnice, no  i bas....powiem tak...pal licho te wysokie tony, pies trącał średnicę (widzisz jaki ''merytoryczny test'' ? ) ale basu u mnie tak dobrego jeszcze nie było - dosłownie rewelacja.....jednak połączenie srebra i miedzi u mnie doskonale się sprawdza....powiem inaczej...mam dwie sieciówki Argento Flow Master Ref i z audiofilskiego obowiązku i zarazem ciekawości muszę jeszcze u siebie posłuchać głośnikowy  Argento Flow Master Ref....jutro napiszę coś więcej o FLOW bo na to zasługuje.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLOW idealnie u mnie się wpasował....dwie strony wcześniej napisałem pierwsze wrażenia odnośnie tego kabla....dziś to wszystko potwierdzam...jest to najlepszy kabel głośnikowy jaki miałem u siebie, nastąpiła pełna synergia...ten kabel jest też bardzo giętki/lekki i idealnie się układa, po tych wszystkich sztywnych i ciężkich które miałem - aż przyjemnie się podłącza....z kablami bywa różnie....nie ma na to gotowej recepty...nawet podobnie złożone systemy niekoniecznie muszą ''zaakceptować'' te same kable......

Flow wpierw doceniłem za piękne wysokie tony i średnicę z akcentem na ten pierwszy aspekt....takie wokale jak  A.M. Jopek czy Youn Sun Nah, Diana Krall itp. brzmią po prostu pięknie...na przeciwległym biegunie tacy goście jak Tom Waits,   J.L.Hooker,  Howling Wolf brzmią grubo, ochryple i gardłowo....natomiast Paco de Lucia i te wybrzmienia, szarpnięcia strun aż miło się słucha.....podobnie AL Di Meola czy John McLaughlin.....ale to wszystko chociaż tak dobre i piękne  oddałbym za ten cholerny bas... ? 

...tu nie będę się rozpisywał....powiem tylko....jeżeli chodzi o ten zakres to punktem odniesienia jest dla mnie FBI....moje słowa odnośnie  basu zostaną szybko zweryfikowane jak odwiedzi mnie Witek i Yoachim....postaram się jeszcze raz pożyczyć Flow by chłopacy mogli to usłyszeć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co słyszę tj czytam to przez wasze ręce sporo się przewinęło Krelli i pytanie czy Evo 402 mieliście okazję posłuchać lub posiadać i słuchać ? Czego można się po nim spodziewać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, choć też mnie trochę kusi.... podobno bardzo się grzeje w odróżnieniu od 402e.....

Chyba dalej będę się czaił na FPB ....CX

... a spodziewać się można MOCY i to dobrej, jak to u Kryla;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wit-told napisał:

Chyba dalej będę się czaił na FPB ....CX

NIe zapominaj Witek o EC. Nawet o "takich" 180'tkach. Miałem FPB300cx i ... co nowe to nowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czytasz mi w myślach....

poza linią Krell KCT + np. 400CX widzę drogę EC 4.8 + EC 400/600;-)

czas pokaże jak się to skończy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wit-told napisał:

poza linią Krell KCT + np. 400CX widzę drogę EC 4.8 + EC 400/600;-)

Ja to przerobiłem. Z tym, że na ile te sprzęty po wielu latach i przejściach grają jak fabryczne, to trudno stwierdzić. Wprawdzie sam jestem fanem Vintage, to ma on sens jak cena jest dobra i wyraźnie różni się od nowego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Krelli i pytanie czy Evo 402 mieliście okazję posłuchać lub posiadać i słuchać ? Czego można się po nim spodziewać ?

Ja mam 402 (a miałem FPB 200, 300 i 300cx), to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie w ogóle są, i o ile pomiędzy starymi FPB a cx'ami nie ma jakiejś spektakularnej różnicy to pomiędzy EVO a cx'ami jest ogromna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie z tego co słyszę tj czytam to przez wasze ręce sporo się przewinęło Krelli i pytanie czy Evo 402 mieliście okazję posłuchać lub posiadać i słuchać ? Czego można się po nim spodziewać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to hi end.i tego sie po nim spodziewaj.do kompletu hi endowy preamp.

duzo lepszy od gryphona diablo 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kaviter napisał:

Ja mam 402 (a miałem FPB 200, 300 i 300cx), to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie w ogóle są, i o ile pomiędzy starymi FPB a cx'ami nie ma jakiejś spektakularnej różnicy to pomiędzy EVO a cx'ami jest ogromna.

....w przyszłym roku zainteresuję się 402 evo - oczywiście chciałbym go wcześniej posłuchać...jeżeli okaże się że różnica miedzy FBI a 402 EVO jest bardzo znacząca, to nie będę miał sentymentu wymienić FBI na 402.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

jeżeli okaże się że różnica miedzy FBI a 402 EVO jest bardzo znacząca, to nie będę miał sentymentu wymienić FBI na 402.

FBI ma kiepski preamp, różnica na korzyść EVO z dobrym preampem (202 ale nawet z 222) będzie kosmiczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kaviter napisał:

FBI ma kiepski preamp, różnica na korzyść EVO z dobrym preampem (202 ale nawet z 222) będzie kosmiczna

...praktycznie wymiana FBI na 402 odbyłaby  się raczej  '' bezboleśnie'' w podobnych cenach - koszt tylko pre + IC....może wiesz w jakich cenach można dostać 202 lub 222?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

..praktycznie wymiana FBI na 402 odbyłaby  się raczej  '' bezboleśnie'' w podobnych cenach - koszt tylko pre + IC....może wiesz w jakich cenach można dostać 202 lub 222?

Nie śledzę jakoś specjalnie rynku wtórnego bo nie zamierzam swojego zmieniać. Rozpiętość cen jest pewnie spora, moim zdaniem 222 która kosztowała katalogowo około 40k jest w tej chwili pewnie do kupienia za  około 15k, a 202 która jeżeli pamiętam nowa kosztowała ponad 70k pewnie gdzieś w okolicach 25k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaviter napisał:

Ja mam 402 (a miałem FPB 200, 300 i 300cx), to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie w ogóle są, i o ile pomiędzy starymi FPB a cx'ami nie ma jakiejś spektakularnej różnicy to pomiędzy EVO a cx'ami jest ogromna.

Napisz coś więcej o różnicach w porównanie z CX-ami....

Z jakim pre go użytkujesz i jak to jest z tym grzaniem się tej końcówki, bo może to faktycznie lepszy wybór niż starsze CX-y...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podejście do zmiany mojego FPB-400cx, na Evo-402, czyli klasy A na AB.
Jakby zsumować punkty za wszystkie aspekty grania, to Evo były by lepsze, zgadzam się.
Ale nie we wszystkim, więc niektóre aspekty dziwęku FPB-400cx mnie powstrzymały przed zmianą.
Z tym, że to już każdy sobie musi sam posłuchać i wyrobić zdanie, wpasować w system, itd.

Ale chciałem podrzucić jedną, dla mnie istotną informację:

Po zmianie z klasy A (FPB) na klasę AB (EVO), chciano zachować jak najwięcej tego dobrego z poprzedniach wersji, więc wymyślono, że jak na "stand by" będą się grzały niektóre tranzystory z toru wzmocnienia, to po włączeniu dzwięk będzie znacznie lepszy, niż gdyby startować na zimno. Niestety, pociąga to za soba 370W (w EVO 402) poboru przez 24h, co może w Stanach nie robiło wrażenia, ale w Europie już tak. Dlatego też dośc szybko powstała nowa wersja EVO 420e, która miała już dodany "zimny stand by", ale zachowano też ten originalny "ciepły stand by" - do wyboru, kompromisem jest długość dochodzenia do najlepszego dzwięku. FPB-400cx na "stand by" nie grzeje tranzystorów, a pobiera jedynie 75W.

Różnica w cenie pomiędzy 402 and 402e jest spora, właśnie z ww. powodu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tybero napisał:

Robiłem podejście do zmiany mojego FPB-400cx

Coś mi na ten temat wiadomo;-)

o tej różnicy między 402, a 402e eż czytałem....

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Miroslav1 napisał:

402 evo

Pamietam 2 lata temu wisial na ebay uk za  £4k (wersja bez e) i za £6k wersja e. Sie nad nimi wtedy zastanawialem, ale koniec koncow nie bylo jak go porownac z konkurencja a kupowac w ciemno to bez sensu. Moze kiedys uda sie go jakos przytargac do domu, albo posluchac w salonie. 

Ogolnie to koncowka plus pre kosztujace nowe x2 tyle co integra powinno lepiej zagrac. Koniec kropka. Gdyby bylo inaczej to bylby jakis bubel. 

Co mnie jednak zastanawia to dlaczego te wzmaki tak traca na wartosci? Przeciez mozna je kupic bez problemu za 25-30% ceny nowego. Zazwyczaj to co dobre trzyma cene. Jesli brzmieniem sie bronia to co jest nie tak, ze ceny tak leca? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK 402e w 2013 £18500, 402 w 2010 cos ok £14000. Ten za £6k sprawdzilem I wystawiony byl przez salon w 2018 na ebay czyli do urwania spokojnie 10% od tej ceny jeszcze bylo. Pamietam ten model bo to bylo jak szukalem nowych kolumn i wzmaka. Chyba tydzien po tym jak ten krell poszedl kupilem swoje kolumny pmc. 

Dlatego sie zastanawiam co jest przyczyna. Vitus sia25, ktory nowy teraz kosztuje podobne pieniadze a uzywki po £9k chodza jak nie wiecej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Przeciez mozna je kupic bez problemu za 25-30%

Jakby to bylo takie łatwe, to dawno by u mnie coś takiego stało, a tak ciągle "chodzę i szukam, szukam i chodzę" że zacytuję zupełnie nieznanego niszowego wykonawcę    Kazika;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, wit-told napisał:

Jakby to bylo takie łatwe, to dawno by u mnie coś takiego stało, a tak ciągle "chodzę i szukam, szukam i chodzę" że zacytuję zupełnie nieznanego niszowego wykonawcę    Kazika;-)

Nie ma problemu. Przeciez jest wyzej link z olx z 402 za 25k pln do potargowania na pewno, zwlaszcza, ze juz wisi troche. Na ebay miesiac temu poszedl w podobnych pieniadzach (od tych cen sie urywa 10-15%). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego pre 222 za £2750 tez do negocjacji i gotowe. Wysyla do PL a platnosc paypal wiec ryzyko zerowe..nie to co na jakis dziwnych stronach z ogloszeniami i platnosc na konto bankowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I za ok £7k masz koncowke plus pre krell, ktory kosztowal jakies £24k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wit-told napisał:

Napisz coś więcej o różnicach w porównanie z CX-ami....

Ogólnie jest szybszy, gładszy lepiej różnicuje dźwięk i ma lepszą barwę, różnica na plus jest ogromna. Gra bardziej otwartym, płynnym i rozdzielczym dźwiękiem szczególnie po CAST. Bas tak samo inna liga, dużo szybszy i lepiej zróżnicowany. Ja mam tą wersję bez "e" grzeje się oczywiście ale te stare też się grzały. Jedyną wadą jest to że potrzebuje dużo więcej czasu od zimnego startu, szczególnie względem starych FPB, cokolwiek zaczyna grać dopiero godzinę od włączenia a na pełnię dźwięku trzeba poczekać kilka godzin, no i w moim brzęczy transformator co biorąc pod uwagę klasę tego sprzętu jest słabe, trzeba to brać trochę pod uwagę bo spotkałem się z wieloma osobami narzekającymi na to.  Patrząc katalogowo był też dużo droższy niż poprzednicy, preampy zresztą też, a na preampach różnica jest chyba nawet jeszcze większa. Wersja "e" ma sporo innych zmian nie tylko odnośnie zużycia energii podczas czuwania, ma przekonstruowany zasilacz dużo większa pojemność kondensatorów i gra podobno trochę lepiej, ja niestety nie miałem okazji tego przetestować. Jedyne co mi przychodzi do głowy jako negatyw względem tych starszych i co może zabrzmieć trochę dziwnie, te starsze zawsze czym głośniej się grało tym było lepiej, nie wiem może czy zaczynam się starzeć ale z evo mam tendencję do ściszania głośne granie szybko zaczyna mnie męczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Huberto1984 napisał:

Nie ma problemu. Przeciez jest wyzej link z olx z 402 za 25k pln do potargowania na pewno, zwlaszcza, ze juz wisi troche. Na ebay miesiac temu poszedl w podobnych pieniadzach (od tych cen sie urywa 10-15%). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego pre 222 za £2750 tez do negocjacji i gotowe. Wysyla do PL a platnosc paypal wiec ryzyko zerowe..nie to co na jakis dziwnych stronach z ogloszeniami i platnosc na konto bankowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I za ok £7k masz koncowke plus pre krell, ktory kosztowal jakies £24k. 

No jak zakupy w Anglii i wysyłka do Polski, to trzeba się spieszyć, bo od nowego roku cło i VAT, bo to już będzie z poza EU.
No chyba że coś się zmieniło, bo nie sprawdzałem ostatnio....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tybero napisał:

No jak zakupy w Anglii i wysyłka do Polski, to trzeba się spieszyć, bo od nowego roku cło i VAT, bo to już będzie z poza EU.
No chyba że coś się zmieniło, bo nie sprawdzałem ostatnio....

Mozliwe. Teraz wszystko w UK jest do gory nogami. Nie dosc, ze korona to jeszcze rzad firma, ktore w wiekszosci i tak ledeo co ciagna z milionowymi stratami kaze sie przygotowtwac na super brexitowe zmiany. A propaganda w tv jak z archiwum prl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie jest szybszy, gładszy lepiej różnicuje dźwięk i ma lepszą barwę, różnica na plus jest ogromna. Gra bardziej otwartym, płynnym i rozdzielczym dźwiękiem szczególnie po CAST. Bas tak samo inna liga, dużo szybszy i lepiej zróżnicowany. Ja mam tą wersję bez "e" grzeje się oczywiście ale te stare też się grzały. Jedyną wadą jest to że potrzebuje dużo więcej czasu od zimnego startu, szczególnie względem starych FPB, cokolwiek zaczyna grać dopiero godzinę od włączenia a na pełnię dźwięku trzeba poczekać kilka godzin, no i w moim brzęczy transformator co biorąc pod uwagę klasę tego sprzętu jest słabe, trzeba to brać trochę pod uwagę bo spotkałem się z wieloma osobami narzekającymi na to.  Patrząc katalogowo był też dużo droższy niż poprzednicy, preampy zresztą też, a na preampach różnica jest chyba nawet jeszcze większa. Wersja "e" ma sporo innych zmian nie tylko odnośnie zużycia energii podczas czuwania, ma przekonstruowany zasilacz dużo większa pojemność kondensatorów i gra podobno trochę lepiej, ja niestety nie miałem okazji tego przetestować. Jedyne co mi przychodzi do głowy jako negatyw względem tych starszych i co może zabrzmieć trochę dziwnie, te starsze zawsze czym głośniej się grało tym było lepiej, nie wiem może czy zaczynam się starzeć ale z evo mam tendencję do ściszania głośne granie szybko zaczyna mnie męczyć.

Kaviter I inni koledzy dzięki za wpisy.
Co mnie zaskakuje to że kaviter masz Evo bez "e" czyli jak rozumiem w trybie standby jest częściowo pod prądem i pomimo tego mówisz że potrzebuje godziny grania żeby pokazać swoje możliwości ? Czy źle coś zrozumiałem ?
To mnie zaskoczyło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.