Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, .:Gerard:. napisał:

 

Dokladnie, ale pisales o naturalnosci wykokich tonow z kolumn F.Serblin i dobrej jakosci basu z Herbeth, a jednak polaczenie nie pasuje

 

...odnosiłem się tylko do wysokich tonów...ale jest OK

10 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Moze to ty masz racje co do jakości tych kolumn, wyraziłem tylko moja opinie z odczuc

....jakbyśmy wszyscy mieli jednaką opinie to byłoby nudno ? 

.....czasami warto przyznać komuś  rację nawet jak się nie zgadzamy - bo wtedy zyskujemy spokój ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

Jest w fajnym systemie w 3-city;-)

to akurat słychać zawsze jeśli się słyszy;-)

Ale nie zawsze te zjawiska występują,to miałem na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

Ale nie zawsze te zjawiska występują,to miałem na myśli?

A tu pełna zgoda;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

polecam by ''grubasy'' które mają wielkie/ogromne kolumny

nie grubasy, a dobrze zbudowani ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Miroslav1 napisał:

....Tony Iommi z Black Sabbath ze względu na palce ( miał wypadek) miał niżej strojoną gitarę - i właśnie takie brzmienie lubię.....wtedy wstawiłem do siebie Metronome CD8T ....i od razu mnie ten cedek chwycił za serce.....lubię nasycone, może nawet lekko pogrubione brzmienie.... DCS  z całą pewnością do takich nie należy.....przynajmniej tak było u mnie....

 

Specjalistą od takiego lekkiego pogrubiania kreski dźwięku, w granicach kultury rzecz jasna, jest bardziej imo Pass niż tytułowy Krell. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, KSA50/100 to również pogrubiony, masywny dźwięk. KSA80, 200 itp. są już jednak inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Krell' a

X lat temu, a było to jakoś w okresie, gdy Rumunia i Bułgaria wchodziły do Unii, Maciek dał się złapać na prasę i kupił to to;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pręciorem spakował, zwrócił skąd dostał i błagał, aby przypadkiem nie wrócił. 

z niewielką dopłatą wymienił na to; ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to pamietam, kiedyś przywiozłeś go do nas na kujawy;-)

Niezłe były te spotkanka, z tego co pamiętam;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wit-told napisał:

Niezłe były te spotkanka, z tego co pamiętam;-)

kujawiaczki i obertasy były ? 

.., łezka w oku 

no i była jaskinia i kule były też ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

a propos Krell' a

X lat temu, a było to jakoś w okresie, gdy Rumunia i Bułgaria wchodziły do Unii, Maciek dał się złapać na prasę i kupił to to;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak ja Cię dobrze rozumiem?Ja też po sprzedaży tego cuda otwierałem szampana???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 23:55, Huberto1984 napisał:

Pmc fact 12....problem w tym, ze te kolumny z leema tucana anniversary, ktora kosztuje 3 razy mniej zagraly prawie identycznie. Wzmak nie wart swojej ceny. 

Ciekaw jestem, jak zagrałby z głośnikami o nieco "powłóczystej", gęstej sygnaturze dźwięku. Anyway, cena wydaje się przesadzona, bo w UE uraczyć tego Ayre na rynku wtórnym niemal nie sposób. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piano napisał:

a propos Krell' a

X lat temu, a było to jakoś w okresie, gdy Rumunia i Bułgaria wchodziły do Unii, Maciek dał się złapać na prasę i kupił to to;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...też go miałem...... widocznie taką drogę trza  przejść ? szuflada tak głośno w nim chodziła jak w tanim DVD.... ...Techniksa i Altusy  też mus było zaliczyć....

6 godzin temu, JarlBjorn napisał:

Specjalistą od takiego lekkiego pogrubiania kreski dźwięku, w granicach kultury rzecz jasna, jest bardziej imo Pass niż tytułowy Krell. 

...chętnie  posłuchałbym u siebie takiego int-250....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziś miałem przyjemność słuchać Muddy Watersa na Sonus Faber Stradivari + Jadis JA200MK2 + CD Jadis ( topowy) .....powiem  że brzmienie było bardzo analogowe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

...dziś miałem przyjemność słuchać Muddy Watersa na Sonus Faber Stradivari + Jadis JA200MK2 + CD Jadis ( topowy) .....powiem  że brzmienie było bardzo analogowe....

Dziś miałem przyjemność posłuchać Muddy Watersa z jutuba na głośniczku blutut. Potwierdzam. Super brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...też go miałem......

mi ten model Cd Krella zawsze podpadał, chuć pisano, że super-duper....

10 minut temu, Miroslav1 napisał:

dziś miałem przyjemność słuchać Muddy Watersa na

Pisz jak najwięcej, jakie były odczucia!

 

10 minut temu, przemak napisał:

Dziś miałem przyjemność posłuchać Muddy Watersa z jutuba na głośniczku blutut

.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, przemak napisał:

Dziś miałem przyjemność posłuchać Muddy Watersa z jutuba na głośniczku blutut. Potwierdzam. Super brzmienie. 

Chciałeś zabłysnąć czy pajacować? Może lepiej uprawiaj swoje mądre pogaduchy z iroiii i im podobnymi, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...też go miałem...... widocznie taką drogę trza  przejść ? szuflada tak głośno w nim chodziła jak w tanim DVD....

 

6 godzin temu, wit-told napisał:

mi ten model Cd Krella zawsze podpadał, chuć pisano, że super-duper....

ufff.., a już myślał, że komu na ogon najechałem. Pamiętam, ze gdy go oddawałem, sprzedawca nie wydał mi się tym szczególnie zaskoczony, a zajrzałem mu w oczy jak tylko mogłem.

Szczęśliwie, udało się wymienić na Adagio, który był jaki był, ale sonicznie i obsługowo wydał mi się przepaścią vs KAV 280. 

Dobra, było mięło, grunt, ze udało się go wymienić, straciwszy jedynie bak ropy na dojazd i parę h cennego żywota. 

.., ale to nie koniec przygód z Krellem, ale to już innym razem.

Opowiadaj Miro jak tam Muddy Waters i nie oszczędzamy papieru ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wit-told napisał:

 

Pisz jak najwięcej, jakie były odczucia!

....wzmacniacze te najmocniejsze a takim z pewnością jest JA200 MK2.. (160W w A Klasie to juz nie w kij dmuchał) mają taką niesłychaną swobodę grania/lekkość, jakby dzwięki/muzyka płynęła od niechcenia, bez żadnej napinki/nerwowości....właśnie takie coś wczoraj usłyszałem....natomiast za tą analogowość grania moim zdaniem odpowiadał  topowy CD...tu nie mam nic więcej do powiedzenia....może poza jednym....myślę że zagorzali miłośnicy taśmy/gramofonu nie specjalnie by zgrzytali zębami słuchając taką muzykę....co tu dużo mówić....topowy sprzęt + profesjonalnie zrobiona akustyka = piękna a zarazem zwyczajna muzyka.....

....nie żebym miał coś przeciwko Stradivari ale chciałbym kiedyś posłuchać z tą elektroniką i w tych warunkach moich m40.2....największa różnica między graniem u mnie a tym co usłyszałem jest to przestrzeń....powiem nawet że to jest ogromna różnica....w porównaniu u mnie gra płasko...wiadomo o co chodzi....najsłabszym elementem jest pokój a raczej   jego wielkość....tego się nie przeskoczy.....

 

4 godziny temu, piano napisał:

 

Opowiadaj Miro jak tam Muddy Waters i nie oszczędzamy papieru ?

 

...myślę że Tobie by się spodobało....to jest już takie granie, gdzie nie analizuje się/wsłuchuje czy jest odpowiednia rozdzielczość itp....ale tylko słucha się muzykę....właśnie tak wczoraj miałem....

4 godziny temu, piano napisał:

 

ufff.., a już myślał, że komu na ogon najechałem. 

 

...myślisz że takim pisaniem  nie podnieśliśmy komuś ciśnienia....zobaczysz, pewnie mi się dostanie za te tanie dvd ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...myślisz że takim pisaniem  nie podnieśliśmy komuś ciśnienia....zobaczysz, pewnie mi się dostanie za te tanie dvd  
Czyli odwiedziny w stolicy
Tam zawsze gra świetnie, "nawet" na Ktemach hihi

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

to jest już takie granie, gdzie nie analizuje się/wsłuchuje czy jest odpowiednia rozdzielczość itp

 

16 godzin temu, pantagruel napisał:

Chciałeś zabłysnąć czy pajacować? Może lepiej uprawiaj swoje mądre pogaduchy z iroiii i im podobnymi, co?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wit-told napisał:

był ogień...i ognista;-)

 

22 godziny temu, piano napisał:

wino i pianista

a najlepsza była czysta ?

 

I Wy tak bez zakąski ? na kujawach

Muzą przekąszali, to rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...myślę że Tobie by się spodobało...

tiaaa, trzeba było zabrać Maćka, a nie teraz mi tu lizaka na pocieszenie podsuwa. ? 

Którą Watersa grali, ze tak z zachwytu zgrzytali? 

2 godziny temu, Kazik II napisał:

I Wy tak bez zakąski ? na kujawach

Muzą przekąszali, to rozumiem.

tam Panie wsio było, stoły się uginały od delicji, ale swojsko ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 20.01.2021 o 12:09, Miroslav1 napisał:

... jak ogarniesz temat kabli to skrobnij kilak słów....

Jak prosił gospodarz, po około dwóch tygodniach słuchania na podwójnym okablowaniu polskiej firmy, załączam kilka słów, wziętych z mojej recenzji na stronie producenta, co by dwa razy to samo nie pisać. Opuszczam nazwę firmy, co by nie być zlinczowanym za reklamę. Cena kabli jest podobna do kabli Wile, ale zupełnie inna konstrukcja. To tyle, jeśli ktoś będzie chciał więcej info to przekaże namiar na firmę na priv.


Na kablach głośnikowych nr 1 gram od 3-4 tygodni. Poszukiwałem głośnikowych, na koniec wymiany całego okablowania. 
Wygrzewanie przebiegało dokładnie, jak opisał to konstruktor. 20 godzin i praktycznie grają, jak powinny – potem jeszcze nabierają kultury, gładkości i większej czystości.
Nie będę odnosił się do innych kabli, bo doświadczenie moje marne. Napiszę, co słyszę.
Początkowo, po wygrzaniu i słuchaniu pierwszych płyt rockowych i jazzowych, przyszły mi do głowy określania: że to rockendrolowe kable – bo chce im się grać, są zadziorne, z dobrym atakiem i wykończeniem dźwięków, energetyczne, świetne rytmicznie. Przy słuchaniu jazzu, że są takie swingujące – muzyka buja się fajnie, miłe dźwięki płyną gładko, ale wyraziście, rozdzielczo, z dużym zróżnicowaniem poszczególnych instrumentów – ich barwy, etc. Przy tym wszystkim, moje odczucie jest takie, że wszystkie zakresy są prezentowane równo. Nic nie jest wypchnięte do przodu, wyeksponowane. Z drugiej strony – nic nie ginie, nie jest maskowane, przykrywane innymi dźwiękami. Nic też zupełnie nie jest zmieniane w brzmieniu systemu – tzn. według mnie, te kable nie robią NIC. Nie wnoszą żadnej swojej sygnatury do brzmienia elektroniki i głośników albo małą. Są bardzo dobrym drutem przekazującym sygnał z elektroniki do głośników, nie zmieniając przy tym nic. Jakby ich nie było. Dla mnie to wielka zaleta. I dzięki temu, teraz słyszę na każdej płycie po prostu więcej – wszystkiego: drobnych wybrzmień, dźwięk bardziej szczegółowy, ale nigdy nie ostry czy suchy, dobrze zaznaczony bas, bo atak wyraźny, przez co wydaje się, że jest go więcej. Nie jest, ale słychać go poprawnie, podobnie jak kontrabasy, dużą różnorodność instrumentów perkusyjnych, dęte wyraźnie rozróżnialne w big bandzie np. Wokale nabrały wypełnienia, siły i barwy, czasem chrypki, czasem blasku – no kto, jaki ma charakter głosu. To samo dotyczy gitar elektrycznych, które do tego, dzięki czystości przekazu tych kabli, zabrzmią czasem tak fajnie rockowo-brudno, jakkolwiek dziwnie by to określenie wydawało się…
U mnie scena ładnie budowana jest wgłąb raczej od linii głośników, z dobrą separacją planów. Horyzontalnie zaś, to w moim pomieszczeniu dźwięk mieści się głównie między głośnikami, rzadko wychodząc na boki poza głośniki – jednak to w dużej mierze wynika chyba z akustyki pomieszczenia – głośniki stoją pod skosami dachu a to pewnie wiele zmienia w stereofonii. No i naturalnie ta uwaga nie odnosi się do każdej realizacji, bo są takie, gdzie przestrzeni robi się naprawdę dużo. Poza tym, nie słucham muzyki klasycznej, gdzie scena i realizacje nagrań są inaczej robione, bardziej przestrzennie, jak sądzę.
I mógłbym długo tak wymieniać – ponieważ wg mnie te kable wszystko robią dobrze albo bardzo dobrze – w zależności od punktu odniesienia lub też naszych oczekiwań. Przede wszystkim zaś, nie psują tego, co dostają na wyjściu wzmacniacza. Bardzo mi odpowiadają i nie tylko zostały w moim systemie, ale poprosiłem o drugi komplet do bi wiring’u. Dostałem. Miałem szczerą nadzieję, że nie zadziała, że nic, albo niewiele zmieni się wobec zworek (też nr 1). Ale myliłem się. Zmieniło się. Nie o klasę lepiej, bo nawet nie o to chodzi – charakter dźwięku jest ten sam, ale wszystkiego jakby trochę więcej, wszystko jakby jeszcze dokładniej, większa wyrazistość, separacja, plany, stereofonia. Np. wokaliści wyszli o pół kroku do przodu przed linie głośników. I w każdym aspekcie jest właśnie o te pół kroku do przodu. Drugi komplet też ze mną zostaje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 19:25, piano napisał:

 

Którą Watersa grali, ze tak z zachwytu zgrzytali? 

 

....zwykła jakaś płyta/składanka - nie moja ? 

13 godzin temu, pantagruel napisał:

 Opuszczam nazwę firmy, co by nie być zlinczowanym za reklamę. 
 

....nie wiem czy to jest właściwe podejście...tylko dlatego że bez krępacji wymieniamy (przynajmniej ja) takie firmy jak Tara Labs, Argento, Transparent, Nordost, Furutech....dlatego też miejsce  powinno  być dla  rodzimej firmy.....tu nie ma cudów - wszystko prędzej czy pózniej zostanie zweryfikowane....tak więc.... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, Miroslav1 napisał:

....nie wiem czy to jest właściwe podejście...tylko dlatego że bez krępacji wymieniamy (przynajmniej ja) takie firmy jak Tara Labs, Argento, Transparent, Nordost, Furutech....dlatego też miejsce  powinno  być dla  rodzimej firmy.....tu nie ma cudów - wszystko prędzej czy pózniej zostanie zweryfikowane....tak więc.... ? 

Pewnie masz rację, zresztą wcześniej wspominałem, że korzystam z sieciowych Solid Core Audio i teraz mam też ich głośnikowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.