Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lucek1 napisał:

nie odnajduję już atrakcyjności w produktach obecnie oferowanych na rynku

To częściowo uległo zmianie uczynił to wzmacniacz Relentless, informowałem na ten temat forum.

 

P.S.

Ludzie idą na szczyt K2, po zdobyciu udają się tam podczas zimy, następnie wchodzą bez tlenu, następnie metodą alpejską, następnie samotnie..

 

Wyluzuj Lucyferku.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Ludzie idą na szczyt K2, po zdobyciu udają się tam podczas zimy, następnie wchodzą bez tlenu, następnie metodą alpejską, następnie samotnie..

aż któregoś razu nie wracają.....bo postawili poprzeczkę zbyt wysoko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wuelem napisał:

Zmartwię Cię. Kilka razy słuchałem zestawień, gdzie na myśl przychodziło tylko jedno: żeby nic nie zmienili i TEGO nie zepsuli.

Wcale mnie nie zmartwiłeś a wręcz przeciwnie ? Powiem tak. Ile razy ja miałem takie zestawienia. Z akcentem na miałem ? 

To co napisze tyczy się tylko mnie a jeżeli ktoś ma tak samo to bardzo mi miło ? Mam pewne etapy w naszej pasji. Jest szukanie odpowiedniego systemu. Strojenie dobieranie elementów i przy okazji jest słuchanie muzyki. Tak tak. Nie wstydzę się tego napisać. W takim momencie liczy się sprzęt a muzyka jest przy okazji. I jak już sprzęt jest mniej więcej złożony. Piszę mniej więcej bo zawsze jest jakieś ograniczenie, przeważnie finansowe. To wtedy muzyka jest na pierwszym miejscu. I zaczyna się odkrywanie nowych płyt i ten etap jest do momentu znudzenia się już szukaniem nowej dobrej muzyki. I nie raz już miałem tak że zaczynałem w muzyce kręcić się w miejscu. No to wraca w tym momencie chęć zmiany brzmienia systemu. I tak w kółko. Na tym polega ta moja pasja. Mieszanie sprzętem sprawia mi taką samą przyjemność jak odkrywanie nowej muzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wit-told napisał:

zbyt wysoko

Tak.

W audio wielu nie wchodzi na szczyt, zadawalają się pierwszym obozem.

Cieszą się samym przebywaniem w górach, czasami nawet wysokich.

/Chodzą w kółko, kręcą się dookoła namiotów/

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, 747 napisał:

W audio wielu nie wchodzi na szczyt

ja osiągnałem szczyt ,słucham na żywo o sprzęt się kurzy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpotek73 napisał:

ja osiągnałem szczyt ,słucham na żywo o sprzęt się kurzy.....

znakomitej większości na żywo już nie posłuchasz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ciągle jest co słuchać ,zamiast wydawać na urządzenia elektroakustyczne przetwarzające prąd na dzwięk wolę teraz wydać pieniądze racjonalniej i kupić bilety na koncert,powoli pandemia się kończy...

nawet z biletami na samolot do Wiednia czy Berlina taniej wychodzi niż tego relentlessa kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szpotek73 napisał:

no ale ciągle jest co słuchać ,zamiast wydawać na urządzenia elektroakustyczne przetwarzające prąd na dzwięk wolę teraz wydać pieniądze racjonalniej i kupić bilety na koncert,powoli pandemia się kończy...

nawet z biletami na samolot do Wiednia czy Berlina taniej wychodzi niż tego relentlessa kupić?

No ja i moja żona ubolewamy nad tym że nie można pójść do Opery bo chodziliśmy parę razy w roku. A co do dźwięku na żywo to jak zaczynała się Carmen to żona mbie się pyta jak dźwięk. No a ja jej na to że kable do wymiany bo słychać lekki kocyk ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, damazy napisał:

No ja i moja żona ubolewamy nad tym że nie można pójść do Opery bo chodziliśmy parę razy w roku. A co do dźwięku na żywo to jak zaczynała się Carmen to żona mbie się pyta jak dźwięk. No a ja jej na to że kable do wymiany bo słychać lekki kocyk ??

Widać że prawidłowo słyszysz bo jak orkiestra w budynku Opery gra z kanału (fosy orkiestrowej) to jak muzyków nie widzisz bezpośrednio wzrokowo to taki dokładnie efekt jest

 

No kable do wymiany a raczej miejscówki :)))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

to jak muzyków nie widzisz bezpośrednio wzrokowo to taki dokładnie efekt jest

Tu wzrok nie ma nic do rzeczy, tylko jak wcześniej napisałeś fakt iż grają w "kanale"....

1 godzinę temu, 747 napisał:

Cieszą się samym przebywaniem w górach,

to ja tak mam - nieustanny zachwyt - oczywiście w prawdziwych górach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wit-told napisał:

to ja tak mam - nieustanny zachwyt - oczywiście w prawdziwych górach.

to zupełnie tak jak ja. Wyższe partie gór i niższe.., i ciągle w zachwycie ;-))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to znowu nie pytany co u mnie, napiszę że dziękuje u mnie wszystko w porządeczku :-) No i dodam że miałem przyjemność gościć u siebie i przez parę dni słuchać na wzmacniaczu Circle Labs A200

To była prawdziwa przyjemność obcować z tym wzmacniaczem. Raz że to nasz Polski produkt, dwa że wykonany jest po prostu rewelacyjnie a trzy że jest po prostu piękny. Zdjęcia tego nie oddają ale wierzcie mi na słowo że na żywo robi świetne wrażenie. Płyta czołowa to grube szkło ręcznie szlifowane. Precyzja wykonania jest topowa. Wzmacniacz jak widać na zdjęciu nawet z tyłu wygląda świetnie. Jeżeli chodzi o walory wizualne to jego największą zaletą jest to że nie jest oczojebny i nie zwraca za bardzo na siebie uwagi. Za to upiększa otoczenie w którym się znajduje. Dosłownie, jak wsadziłem go do swojej szafki to szafka zaraz zrobiła się taka fajniejsza :-) Wiem ze może to dziwnie brzmi ale tak jest zwłaszcza że szafkę sam sobie robiłem i do ekskluzywnych bym jej nie zaliczył ;-)

Co do brzmienia to tak fajnie jak wygląda to też tak fajnie brzmi. Przede wszystkim jest wydajny prądowo ponieważ poradził sobie z moimi Ubiq bez żadnego problemu. Dźwięk był zwarty selektywny rozdzielczy i co najważniejsze gładki. Muzykalność i rytmika jest świetna. Cechą która od pierwszego momentu rzuciła mi się na uszy była głębia i oddanie przestrzeni. No te aspekty dźwięku na tym wzmacniaczu są wyborne. Bas jest konturowy szybki rytmiczny i dobrze kontrolowany. Średnica barwna przejrzysta i gładka. Góra pasma metaliczna i nawet pokusiłbym się o nazwanie jej jasną ale w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu. Generalnie wzmacniacz zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Circle Labs A200 jest jak piękna kobieta która robi piorunujące wrażenie z wyglądu i do tego im dłużej z nią się przebywa tym jest fajniej :-)


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20210302_205238_resized_20210303_101024126.jpg

IMG_20210302_205331_resized_20210303_101023814.jpg

IMG_20210302_205225_resized_20210303_101023975.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, _Ged_ napisał:

A jak porównanie do Jadis ? 

No staram się nie porównywać ale siłą rzeczy i tak robię ?

Myślałem że będzie większa różnica w barwie ale Circle Labs A200 to hybryda i do tego brzmi jakby grała w klasie A. To tylko charakter brzmienia taki bo gra w klasie AB. Jadis brzmi jeszcze bardziej nasyconym dźwiękiem no i gra bardziej do przodu z większymi źródłami. Natomiast Circle Labs skupia się bardziej na głębi i selektywności. Ja bardzo sobie cenię Jadisa I88 za dynamikę i gęstość a Circle Labs niewiele Jadisowi ustępował. Poza tym Circle Labs zaskoczył mnie tym jak fajnie mi się słuchało go tak może nie po cichu ale ciszej niż zazwyczaj słucham. Takie wieczorne odsłuchy były bardzo przyjemne i zaskakująco dobre. No im głośniej robiłem tym Jadis już odjeżdżał A200 no ale laski nie robił zwłaszcza zważywszy na cenę. Jadis I88 to dla mnie jak na razie wzór jeżeli chodzi o połączenie wydajności prądowej z nasyceniem i dynamiką. Circle Labs A200 to nie klasa Jadisa ale bidy też nie było a wręcz przeciwnie mile mnie zaskoczył. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, damazy napisał:

to hybryda i do tego brzmi jakby grała w klasie A. To tylko charakter brzmienia taki bo gra w klasie AB.

Skoro tak, gra też do pewnego momentu w klasie A (tym charakteryzuje się przecież klasa AB), od jego topologii zależy jak głęboka jest w jego przypadku klasa A (przy jakim wzmocnieniu gra jeszcze w klasie A)

Wzmacniacz z wyglądu bardzo ładny, trochę jak "kuzyn" ASR Emitter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

Wzmacniacz z wyglądu bardzo ładny, trochę jak "kuzyn" ASR Emitter.

No faktycznie jakieś tam podobieństwo jest z ASR Emitter. Zawsze mnie ciekawiło jak brzmią te wzmacniacze ASR ale jakoś nigdy nie miałem okazji ich posłuchać. A szkoda bo podobno są dobre. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, damazy napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nic tylko „brać” jak taki ok, tylko cena nie teges w Nautilusie ...?.
Dyskwalifikuje firmę napis „MADE IN EU” - wstydzą się panowie: konstruktor + producent napisu „IN POLAND”?. Taki Mytek nie ma z tym problemu...               „ DESIGNED IN USA” - „MADE IN POLAND”...?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Yasior napisał:

Nic tylko „brać” jak taki ok, tylko cena nie teges w Nautilusie ...?.
Dyskwalifikuje firmę napis „MADE IN EU” - wstydzą się panowie: konstruktor + producent napisu „IN POLAND”?. Taki Mytek nie ma z tym problemu...               „ DESIGNED IN USA” - „MADE IN POLAND”...?.

Ja polecam zobaczyć na własne oczy i posłuchać. I tak sobie wyrobić opinie na temat tego wzmacniacza. Nie uprzedzaj się się na podstawie domysłów ? Akurat wiem jaka Polska firma i na jakich maszynach robi obudowy to tego wzmacniacza. A poza tym firma Circle Labs stosuje autorskie  rozwiązania co czyni ten wzmacniacz ciekawym. Polecam posłuchać bo warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie uprzedzam do tej amplifikacji i firmy, ja nie lubię, kiedy autor/konstruktor/producent, wstydzi się miejsca gdzie żyje, pracuje i zarabia, i że na tylnym panelu jest „made in EU”, nieprawdaż...?. Tu nie ma żadnych domysłów, to jest fakt, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj mnie w swojej „kupie umysłowej”, proszę...?.
Ja się nie wstydzę pochodzenia i jestem bez bozi w klapie i żołnierzy wyklętych w umyśle, ale wartościowy produkt warto afirmować swoją Ojczyzną jeżeli stąd pochodzi. Tylko Polacy mają z tym problem i niską samooceną. To powszechnie znane poza granicami Kraju, spotykam się z takimi opiniami obcokrajowców.

eot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o,a tu jest :zrobione w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpotek73 napisał:

o,a tu jest :zrobione w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No nie, do doopy !

 

Powinno być 

 

Made in Kraków women hand made

 

Co to znaczy? cała Polska Wiktorowi wzmak robiły..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yasior napisał:

Ja się nie uprzedzam do tej amplifikacji i firmy, ja nie lubię, kiedy autor/konstruktor/producent, wstydzi się miejsca gdzie żyje, pracuje i zarabia, i że na tylnym panelu jest „made in EU”, nieprawdaż...?. Tu nie ma żadnych domysłów, to jest fakt, niestety...

Nie sądzę żeby konstruktor/producent wstydził się miejsca gdzie żyje a wręcz przeciwnie. Ale słuszna jest twoja uwaga. Fajnie by było jakby pisało że wyprodukowano te wzmacniacz w Polsce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damazy, jak zgrałby się ten wzmacniacz z moimi kolumnami....jak myślisz? .... jakbyś miał porównać  FBI  do Circle Labs  A200?...czym się różnią? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Damazy, jak zgrałby się ten wzmacniacz z moimi kolumnami....jak myślisz? .... jakbyś miał porównać  FBI  do Circle Labs  A200?...czym się różnią? 

Myślę że jeżeli chodzi o nasz gust to ten wzmacniacz jest stworzony di takich kolumn jak Harbeth Spendor Dynaudio i ogólnie kolumny brzmieniu Brytyjskim. Co do porównania do Krella FBI to będzie ciężko bo Krella słuchałem na Gauder Acoustic Darc 60 a Circle Labs A200 na UbiqAudio Model One. No to moim zdaniem przejrzystość i głębia jest na Circle Labs A200 większa. Natomiast rozdzielczość dynamika i ogólnie przetwarzanie pasma od góry po sam dół jest po stronie Krella. Ale to jest ciężko tak określić. Krell brzmi bardziej tranzystorowo czyli ciut jaśniej i lekko osuszoną barwą. Natomiast Circle Labs jest już bardziej przejrzysty w lampowym rozumieniu. Nie jest tak ciepły jak lampa ale już idzie w tą stronę. Tylko proszę tego nie odbierać tak że Circle Labs A200 jest lepszy albo nawet chodzi w tej samej wadze. Krell to potwór który chodzi w wadze ciężkiej a Circle Labs A200 to waga średnia ? No niestety ja nie umiem tak pięknie odnosić się do boksu jak ty Stryju K......u ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.