Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2021 o 12:54, sly30 napisał:

A można w jednym wzmacniaczu mieć ciemne, gęste granie z zaletami lamp jak i tranzystorów. 

Oprócz Gryphona jakieś jeszcze polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

taka znacząca różnica z lampą i bez lampy? ....jak dużą wyspę masz zrobioną?....chodzi mi czy dyfuzory  nachodzą na kolumny i dalej idą do miejsca gdzie słuchasz?

 

No u mnie lampa bardzo psuła, stereofonię przede wszystkim, sam zaskoczony byłem. Moje dyfuzory mają 1800x3000, są od linii głośników do miejsca w którym słucham.

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

chcę dać DC2 tylko w kolorze białym

 

Moje są białe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sofokles napisał:

Oprócz Gryphona jakieś jeszcze polecasz?

Lubię też Accuphase, ale akurat w przypadku tej firmy wolę ich modele AB klasowe, niż A klasowe. Poza tym lubię granie Vitusów ale serii Signature, nie Reference, bo to inne światy. No i każdy z nich trzeba dostroić do swojego systemu i gustu, czyli kable AC, XLRy, głośnikowe, bezpieczniki i podkładki antywibracyjne. Gdy zsumuje się wpływ tego wszystkiego, to różnice mogą być spore. MBL 9008 lub 9011, też jest ok, ale to wielkie smoki, szczególnie 9011. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kaviter napisał:

 

No u mnie lampa bardzo psuła, stereofonię przede wszystkim, sam zaskoczony byłem. Moje dyfuzory mają 1800x3000, są od linii głośników do miejsca w którym słucham.

 

....jeżeli u mnie będzie podobnie to będę musiał  zrobić coś  z tą lampą....

z tego co widzę masz 3 dyfuzory po szerokości i 5 na długość.....u mnie prawie tak samo  - tyle że na szerokość chce dać 4 - 240cm i 300cm po długości.....

19 minut temu, kaviter napisał:

Moje są białe.

.... dopiero teraz zauważyłem że są białe, wczoraj siatkarze mnie wkurzyli i golnąłem sobie.....i widziałem na czarno 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... dopiero teraz zauważyłem że są białe

Ww można je pomalować pistoletem, kumpel tak zrobił i wyszło bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kaviter napisał:

Ww można je pomalować pistoletem, kumpel tak zrobił i wyszło bardzo ładnie.

....i też tak zrobię,  poza tym że musi działać to estetyka/wygląd też ma znaczenie....

  brałeś pod uwagę dyfuzory innej firmy?.... czy może Vcoustic są  sprawdzone/wypróbowane i nie ma co dalej szukać.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Miroslav1 napisał:

brałeś pod uwagę dyfuzory innej firmy?

 

Tak. Dużo zależy od instalacji. Lepsze są takie wykonane z drewna. Te z EPS mają tą wadę że pochłaniają częstotliwości pomiędzy 800 Hz a 1.5 kHz. Ich plusem oprócz ceny i tego że działają w dwóch płaszczyznach, jest to że są skuteczne przy stosunkowo niskiej odległości (0.6m) co u mnie było decydujące bo mam stosunkowo mały pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaviter napisał:

Ich plusem oprócz ceny i tego że działają w dwóch płaszczyznach, jest to że są skuteczne przy stosunkowo niskiej odległości (0.6m)

Panowie moze banalne pytanie, ale czy jest jakas maksymalna odleglosc pomiedzy dyfuzorami a sluchaczem??? 

Pokoj dlugosci 5,7m. Siedze tak ze mam okolo 3,7m do sciany ze sprzetem, za mna z tylu okolo 2,0m do sciany na ktorej chce zawiesic dyfuzory. Nie bedzie to ciut za daleko? Czy uslysze dzialanie dyfuzora? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikelas76 napisał:

za mna z tylu okolo 2,0m do sciany na ktorej chce zawiesic dyfuzory

 

Za blisko to jest problem. W Twojej sytuacji to bym raczej wolał mieć absorbcję z tyłu, a zakładając że co najmniej 1.5m jest za i z boku kolumn to tam dyfuzory 1D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )       

u mnie tylna ściana tak wygląda - na fotce widać tylko fragment ale całą mam tak wyłożoną 

post-33201-0-51201900-1476734792_thumb.jpg  

....wpierw było tak ale po różnych próbach wyszło jak wyżej....

....dlatego czas najwyższy zabrać się za sufit.....

...natomiast  sofa widoczna na fotce robi u mnie jako pułapka basowa 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wam pokażę, to jest pomiar gdybym przybliżył sie trochę do kolumn, zrobiony na szybko i gdybym Helmholtze pozycjonował pod to miejsce to bym zbił lekko 65Hz i uzyskałbym lepszy wynik linearyzacji, chciałem tylko pokazać ze mogę się bawić jak chce.
Tak jak na wykresie to dla mnie brzmi słabo, wole mieć podbite aby mieć poczucie wielkości, potęgi, realizmu
Polecam nie przesadzać z tłumieniem 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S
Jestem w trakcie robienia następnych dyfuzorów i przerabiania Helmholtza, przerabiam go już parę miesięcy ale kiedyś przyjdzie czas 🙂 , dyfuzor zawiśnie już w przyszłym tygodniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien w REW nastawienia wyswietlanego zakresu na 20.- 20.000Hz i 0 - 100dB, bo te dotychczasowe (0 - 20.000Hz i -30 - 150dB) sa bez sensu i nic nie widac

Pomiary porownawcze z Helmholtzem i bez sa bardzo ciekawe, ale dlaczego „troche przyblizone do kolumn“. To miejsce jest bez sensu. Dlaczego nie w miejscu odsluchu (i to zawsze dokladnie tym samym!)

Czy nie lepiej przeniesc wyniki tych optymalizacji w jakis osobny temat? Szkoda by bylo, gdyby ten temat zniknal razem z tymi wzmakami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylna ściana tak wygląda - na fotce widać tylko fragment ale całą mam tak wyłożoną 
….
....wpierw było tak ale po różnych próbach wyszło jak wyżej....
....dlatego czas najwyższy zabrać się za sufit.....
...natomiast  sofa widoczna na fotce robi u mnie jako pułapka basowa  

Ja bym sie najpierw zabral za cofniecie sofy od sciany, bo jak siedzisz bezposrednio przed tym dyfuzorem, to jego dzialanie mozesz zapomniec

Nie jestem fachowcem, ale jaki sens ma pokrycie calej sciany skoro liczy sie to co sie od niej odbije i dotrze do twoich uszu. Moim zdaniem, te czerwone po bokach sa zbedne i znalazly by bardziej sensowne zastosowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zmien w REW nastawienia wyswietlanego zakresu na 20.- 20.000Hz i 0 - 100dB, bo te dotychczasowe (0 - 20.000Hz i -30 - 150dB) sa bez sensu i nic nie widac


Tak to wyglada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Zmien w REW nastawienia wyswietlanego zakresu na 20.- 20.000Hz i 0 - 100dB, bo te dotychczasowe (0 - 20.000Hz i -30 - 150dB) sa bez sensu i nic nie widac

Pomiary porownawcze z Helmholtzem i bez sa bardzo ciekawe, ale dlaczego „troche przyblizone do kolumn“. To miejsce jest bez sensu. Dlaczego nie w miejscu odsluchu (i to zawsze dokladnie tym samym!)

Czy nie lepiej przeniesc wyniki tych optymalizacji w jakis osobny temat? Szkoda by bylo, gdyby ten temat zniknal razem z tymi wzmakami

To jest pomiar robiony na szybko z bliższej odległości niż ja siedzę, mik postawiony na lawie przede mną, chciałem tylko pokazać ze gdybym chciał to 30 sek. roboty, przesunąć ławę, wstawić fotel w to miejsce i słuchać prawie liniowo
Pokazałem tylko ze nie idę w kierunku "liniowości" bo lubię inaczej a nie ze nie mogę, zresztą przerabiałem już DSP w różnych opcjach i jestem pewny jak lubię
Do niczego nie namawiam, opisałem tylko o absorberach a sednem nie było "liniowość" dobra / zła, tylko ze złym dobraniem, ustrojami można popsuć akustykę

Tylko dla ciekawostki
Parę miesięcy temu przestawiłem kolumny, przesunęło się coś w charakterystyce, "coś" bo nie testowałem i nie wiem który zakres, zauważyłem ze jeden z trzech Helmholtzow działa negatywnie, na ucho słychać sporo różnice, wciąga dociążenie i od tamtej pory planuje go dostroić, w tej chwili jest zatkany nieaktywny.
Kiedyś już pisałem, ze mnie wyniki na wykresach nie interesują, chce mieć podbite w miejscu odsłuchu bo w większości slucham cicho, zredukowałem absorbery bo za bardzo psuły mi to jak lubię, może to było bardziej prawidłowe "według przykazań" ale nie będę przeciw mojemu gustowi walczył

Wiadomo ze wykresy są  pomocne ale jednak gust jest najważniejszy, dla mnie oczywiście 

Nie będę robił szczegółowych testów i opisywał z pewnych powodów, opisałem tylko jako ciekawostka i żeby podejść do tego indywidualnie,
dlatego nie ma sensu tego przenosić

Do nikogo ani niczego nie pije, opisałem tylko moje skromne doświadczenia

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Polecam nie przesadzać z tłumieniem

Polecam przesadzać z rozpraszaniem 😄 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, .:Gerard:. napisał:

chciałem tylko pokazać ze gdybym chciał to 30 sek. roboty, przesunąć ławę, wstawić fotel w to miejsce i słuchać prawie liniowo

Jasne. 15dB na 65Hz i dołek oktawę wyżej (chyba z powodu wysokości pomieszczenia), prawie liniowo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....może teraz coś z innej mańki....od 3 dni gram na FBI (ponad miesiąc był odłączony od prądu) i powiem tak....ten sk***iel zimny czy rozgrzany ma w sobie tyle prądu że mógłby jeszcze inną inegre tym obdarować a i dla niego by spokojnie starczyło....można  czepiać się o jakieś  elementy brzmienia ale prądowo nie zawiedzie....z tymi dużymi kolumnami robi co chce.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jest pomiar robiony na szybko z bliższej odległości niż ja siedzę, mik postawiony na lawie przede mną, chciałem tylko pokazać ze gdybym chciał to 30 sek. roboty, przesunąć ławę, wstawić fotel w to miejsce i słuchać prawie liniowo
Pokazałem tylko ze nie idę w kierunku "liniowości" bo lubię inaczej a nie ze nie mogę, zresztą przerabiałem już DSP w różnych opcjach i jestem pewny jak lubię
Do niczego nie namawiam, opisałem tylko o absorberach a sednem nie było "liniowość" dobra / zła, tylko ze złym dobraniem, ustrojami można popsuć akustykę
Tylko dla ciekawostki
Parę miesięcy temu przestawiłem kolumny, przesunęło się coś w charakterystyce, "coś" bo nie testowałem i nie wiem który zakres, zauważyłem ze jeden z trzech Helmholtzow działa negatywnie, na ucho słychać sporo różnice, wciąga dociążenie i od tamtej pory planuje go dostroić, w tej chwili jest zatkany nieaktywny.
Kiedyś już pisałem, ze mnie wyniki na wykresach nie interesują, chce mieć podbite w miejscu odsłuchu bo w większości slucham cicho, zredukowałem absorbery bo za bardzo psuły mi to jak lubię, może to było bardziej prawidłowe "według przykazań" ale nie będę przeciw mojemu gustowi walczył
Wiadomo ze wykresy są  pomocne ale jednak gust jest najważniejszy, dla mnie oczywiście 
Nie będę robił szczegółowych testów i opisywał z pewnych powodów, opisałem tylko jako ciekawostka i żeby podejść do tego indywidualnie,
dlatego nie ma sensu tego przenosić
Do nikogo ani niczego nie pije, opisałem tylko moje skromne doświadczenia
 
 
 

„Prawie liniowo“ wyglada inaczej ale gdzie ty lubisz gorki i dolki, to mnie nie interesuje, bo to twoje upodobanie,
Ale jak juz pokazujesz jakis pomiar/wykres, to chyba po to, by cos z niego wywnioskowac. Wiec po pierwsze z pomiaru „gdzies tam na lawce“ trodno cos wnioskowac, a po drugie wybrana skala jest tak mikroskopijna ze wynik jest nieczytelny/bezuzyteczny i wyglada „prawie liniowo“
To ze robiles to na szybko, to zadna tlumaczenie. Zrobienie tego w sensownym miejscu z sensowna slala trwa tak samo dlugo jak i „na szybko“.
A wtedy wyglada to inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:


„Prawie liniowo“ wyglada inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale gdzie ty lubisz gorki i dolki, to mnie nie interesuje, bo to twoje upodobanie,
Ale jak juz pokazujesz jakis pomiar/wykres, to chyba po to, by cos z niego wywnioskowac. Wiec po pierwsze z pomiaru „gdzies tam na lawce“ trodno cos wnioskowac, a po drugie wybrana skala jest tak mikroskopijna ze wynik jest nieczytelny/bezuzyteczny i wyglada „prawie liniowo“ emoji3.png
To ze robiles to na szybko, to zadna tlumaczenie. Zrobienie tego w sensownym miejscu z sensowna slala trwa tak samo dlugo jak i „na szybko“.
A wtedy wyglada to inaczej.

Ale dla mnie to można tamten post skasować, juz żałuje ze cos wstawiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale dla mnie to można tamten post skasować, juz żałuje ze cos wstawiłem

nie zaluj i nie kasuj, tylko zacznij je robic porzadnie, to wszyscy sie czegos dowiemy i nauczymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....może teraz coś z innej mańki....od 3 dni gram na FBI (ponad miesiąc był odłączony od prądu) i powiem tak....ten sk***iel zimny czy rozgrzany ma w sobie tyle prądu że mógłby jeszcze inną inegre tym obdarować a i dla niego by spokojnie starczyło....można  czepiać się o jakieś  elementy brzmienia ale prądowo nie zawiedzie....z tymi dużymi kolumnami robi co chce.....

Krell FBI oprócz wydajności prądowej ma pewien charakter. Ja ten charakter słyszę w każdym Krellu. Chodzi mi o Krella z dawnych lat. Tych nowych nie miałem okazji słuchać. Jest to taki rockowy prądowy a zarazem lekko przybrudzony dźwięk jak słuchamy ciszej. A jak zaczyna się głośniejsze granie wtedy dźwięk się otwiera i staje bardziej neutralny. O potędze i rozmachu albo basie nie będę pisał bo to wiadomo 😉 Wystarczy spojrzeć na tego potwora i dokładnie gra tak jak wygląda. Mam nadzieję że posłucham go na moich Ubiq Audio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, damazy napisał:

Mam nadzieję że posłucham go na moich Ubiq Audio

.., no to zacieram graby i chętnie poczytam o pierwszych wrażeniach.

  Nawiasem, stawiam worek talarów, że gdy kurz opadnie, pomachasz Krellowi na pożegnanie. 

Oczywiście, bawimy się słowem pisanym, ale tak mi nos podpowiada, ze to będzie romans z natury tych burzliwych, ale krótkich. 

Mile wspominam Model One.

Sęk w tym, ze tam tubeczka, a one z natury potrzebują ultra gładkiego kompana, a Krell, to zbój, mięśniak z zarostem i gładkości w nim tyle co we mnie młodości. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, z jakim wzmacniaczem u Ciebie grały Model One? .....słyszałem u Damazego te kolumny z Jadisem - mnie się bardzo podobały.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...MBL to już luksusowy produkt (nie wiem czy to jest odpowiednie określenie) ale wiadomo o co chodzi....

... 1621A/1611F  to niesamowita maszyna.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piano napisał:

Mile wspominam Model One.

No a ja mile jeszcze się czuję z Model One 🙂 Miroslav1 uprzedził moje pytanie. Jaki wzmacniacz napędzał u Ciebie te kolumny? 🙂 

No a nawiązując do tego co ty napisałeś to dlatego jestem bardzo ciekawy jak FBI się u mnie zgra z moim zestawem. Ja bardzo lubię połączenie Krella z B&W. Ale z chodzi mi o te troszkę starsze konstrukcje z końcówki lat 90 i początku lat 2000. Te pierwsze Nautilusy. Gdzie ie słyszałem nawet na Audio Show to brzmiało świetnie. 

20 minut temu, piano napisał:

MBL 9011

+

MBL 6010D + MBL 1521A/ 1511F

Świetny dźwiękowo i piękny z wyglądu sprzęt 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 09:14, S0nic napisał:

Maciek miał napisać kilka słów o różnicach już dawno. Wnioskowałem, prosiłem 🙂

O ile z ATC odrobiłem już zadanie domowe kilka razy to tych Altec/GPA nie było gdzie posłuchać 😕

Wracając na chwilę do porównania ATC scm 150 Classic vs Altec/ GPA.

Pograłem sobie wczoraj na poziomach iście koncertowych, aplikując materiał muzyczny z obszaru Jazz/ Fusion/ Rock.

Oczywiście i to trzeba jasno napisać. 

Porównanie jest nieco krzywdzące, innymi słowy, nie fair w stosunku do Alteca, bo użyta do porównań amplifikacja diametralnie się od siebie różniła. Podobnie same konstrukcje, przetworniki, ale co tam.., bawimy się. 😉

Altec ' 15/ 2 way- lampa ( mam obecnie jedną końcówkę i 2 integry z mocami od 3,5 W na 2A3 poprzez ok. 10 W przy 8 ohm na 6V6 w pp po 20 W z EL 34) 

ATC ' 15/ 3 way, active - czyli łacznie 6 amp i każdy przetwornik doskonale napędzony/ wysterowany. 

Było głośno, serio, dawałem ile fabryka, do momentu wyraźnych przesterów. 

Ale tu uwaga, bo w moim odczuciu, to ważne przy tego rodzaju porównaniach przy wysokich poziomach głośności.  

Słuchałem głośno, nawet bardzo, ale nie znoszę "hałasu" w muzyce tj, rodzaj krzyczenia systemu i basu z okolic KD, jako efektu specjalnego. 

Ma być głośno, ale nie krzykliwie. Ma być gęsto, bo tak z grubsza postrzegam większość instrumentów, ale bez utraty minimum szczegółów, a zarazem energetycznie, przyjemnie, bez grymasów i zgrzytania zębolami. Niektóre wiedzą co mam na myśli. 

Systemy, jasne, "chude" krzykliwe, analityczne też mogą się podobać, to nie moja bajka. 

Do rzeczy.

Jak dotąd, najciekawiej - biorąc wsio pod uwagę - wypadł u mnie duet Altec z Shindo Richerbourg na 6L6G, Tu ciekawostka, bo ten vintage bez wątpienia położył całą resztę firmówek jakie miałem u siebie z nowymi włącznie. 

Niestety, z racji wieku zaniemówił, niestety, a szkoda. Cóż.., i tak bywa, życie. 

Bardzo ciekawie Alteci grały też na DIY EL 34, a jeszcze ciekawiej, gdy wpięto w nie F2A.

Ale to było, minęło i jest co jest.

Wracając do porównań 1:1, ATC vs Altec/ GPA na bazie tego co mam obecnie w chałupie. 

Ja to postrzegam jakoś tak;

mimo oczywistych różnic amp i konstrukcji, to ATC wydaje się wygranym.

Jeśli przyjąć - umownie - ze ATC osiągnął u mnie poziom 8 w skali bezwzględnej, to Altec/ GPA, plasuje się oczko, półtora niżej. 

Też jest energia, zdrowe łupnięcie bez wspomnianego krzyku/ hałasu, ale w nieco.., hmm, mniejszej skali energetycznej. Z Alteciem też jest git, tu nie ma się czego wstydzić, nie, nie, ale trzeba przyznać wyższość ATC scm 150 Classic. 

.., no i tu mamy starą zagwozdkę, bo ATC droższe bodaj x 4 od Altec, więc i tu znajdą się tacy, którzy postawią sobie pytanie czy warto wysupłać z portfela 4 x więcej NBP?

W ramach hajendu bez granic, pewnie warto, chociaż melomani, będą mieli wątpliwości, bo z Altec'iem "biedy" nie ma. 

Trochę liche to porównanie, bo gramy na tym co jest, a nie co chcielibyśmy, aby było, ale.., bawimy się, tylko bawimy i ostatecznie, to tylko moje obserwacje, więc i tu można przymrużyć oko. 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.