Skocz do zawartości
IGNORED

Technics SL-1200G


morawka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, bolo_senor napisał:

kluczem dynamometrycznym.

Brawo. Stare dobre sposoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bolo_senor napisał:

psychoakustyka już dawno udowodniła , że zmysł wzroku , sugestia i autosugestia , samopoczucie a nawet ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza mają wpływ jak słyszymy.

To , że wydaje ci się , że słyszysz różnicę - nie oznacza , że tak jest.

Możesz być wbrew pozorom zupełnie normalnym człowiekiem  ,  tyko psychika płata ci figle.

Poproś kogoś by przeprowadził na tobie ślepy test abx , tak byś rozwiał w sobie wszystkie wątpliwości. 

Po testy abx nie chodzi się do psychiatry , więc się nie denerwuj , że ktoś cie tu teraz obraża. 

Widzisz, gdy 15 lat temu zajmowałem się jako pierwszy na tym forum pc-audio i pisałem o tym, że zasilanie ma znaczenie, interfejs ma znaczenie, format pliku ma znaczenie, gdy eksperymentowałem z kablami zasilającymi, systemami operacyjnymi i przewodami SATA - to osobnicy mentalnie podobni tobie wylewali na mnie wiadra gnoju.

A teraz? To o czym pisałem jest mainstreamem zagadnienia audio z plików. Tak wiec, jestem głęboko przekonany, że w tym wątku dotknąłem kwestii, którym na pewno warto się przyjrzeć sine ira et studio.

Dlatego też ciasnota twoich poglądów, podkreślona do tego skompromitowaną w audio koncepcją testów ABX, nie robi na mnie żadnego wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rochu napisał:

to osobnicy mentalnie podobni tobie wylewali na mnie wiadra gnoju.

Czemu mieli nie wylewać , skoro piszesz , że niestworzone rzeczy słyszysz . Nie chciałem się z tobą kłócić , a raczej przekazać , że możesz zwyczajnie się mylić. Widać tobie nigdy dość .

Poczytałbyś sobie o testach abx to byś jakieś blade pojęcie miał o metodologii takiego prawdziwego testu i nie pisał bzdur , w stylu siłę dokręcenia śrub i pasek słyszę . A to że niektórzy takimi testami kolumny chcą mierzyć inna sprawa . Do takich jak twoje nieszczęsne śruby abx byłby jak znalazł.

20 minut temu, rochu napisał:

Dlatego też ciasnota twoich poglądów, podkreślona do tego skompromitowaną w audio koncepcją testów ABX, nie robi na mnie żadnego wrażenia.

do zakładki hi-end zapraszam , jak ci tu ciasnota poglądów przeszkadza . Tam na takie niusy mają otwarte umysły , akustyka , psychoakustyka i fizyka nie istnieje .

25 minut temu, rochu napisał:

Widzisz, gdy 15 lat temu zajmowałem

jakoś twój straż wynosi 5 lat , więc jak dostałeś bana to nie za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, bolo_senor napisał:

jakoś twój straż wynosi 5 lat , więc jak dostałeś bana to nie za darmo.

Sam odszedłem.

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Pierwszą rejestrację na AS miałem w lipcu 2003 r.

36 minut temu, bolo_senor napisał:

Poczytałbyś sobie o testach abx to byś jakieś blade pojęcie miał o metodologii takiego prawdziwego testu(...)

Przeszedłem taki test.

Zdałem.

A to było w tych ciemnych czasach gdy forum było opanowane przez niesławnej pamięci XYZ Pawła i jego przydupasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rochu napisał:

XYZ

akurat ten nick kojarzę , a ciebie nie przypominam. ?

11 minut temu, rochu napisał:

Przeszedłem taki test.

Zdałem.

nie chodzi rochu o egzaminy jakieś , czy zdałeś czy nie , chodzi bardziej oto byś ten pasek , czy śruby  sam dla siebie najpierw sprawdził w kilkunastu powtórzeniach , by wpływ autosugestii pominąć i tyle . A humoru na forum nigdy za wiele , więc pisz co chcesz.

21 minut temu, rochu napisał:

Sam odszedłem.

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

A skąd wiesz co wiem , a czego  nie wiem i odkąd tu siedzę , jak 10 lat temu była awaria co połowę wątków i kont przepadło ? 

50 minut temu, rochu napisał:

Pierwszą rejestrację na AS miałem w lipcu 2003 r.

to tylko dowodzi , że jak tyle lat nikt cię nie przekonał , to i ja cię nie przekonam. I jakoś nie wierzę , że pisząc takie "odkrycia" za czasów np starego audiofila bana nie załapałeś .

 

To byłby ban w ciągu dziesięciu minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo jesteś wyrywny w temacie banowania bliźnich.

Dlaczego mnie to nie dziwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, gdy 15 lat temu zajmowałem się jako pierwszy na tym forum pc-audio i pisałem o tym, że zasilanie ma znaczenie, interfejs ma znaczenie, format pliku ma znaczenie, gdy eksperymentowałem z kablami zasilającymi, systemami operacyjnymi i przewodami SATA - to osobnicy mentalnie podobni tobie wylewali na mnie wiadra gnoju.
A teraz? To o czym pisałem jest mainstreamem zagadnienia audio z plików. Tak wiec, jestem głęboko przekonany, że w tym wątku dotknąłem kwestii, którym na pewno warto się przyjrzeć sine ira et studio.
Dlatego też ciasnota twoich poglądów, podkreślona do tego skompromitowaną w audio koncepcją testów ABX, nie robi na mnie żadnego wrażenia.



Co nie zmienia faktu ze kabel SATA nie ma znaczenia podobnie jak inne Twoje mentalne “odkrycia”.
Typowy SO podobnie jak masc na styki z “mysich ci••k”.

Mozna tak bez konca spisywa odkrycia, lacznie z tym jak bielizna z innego materialu wplywa na odbior muzyki.


Pomijajac ze nie jest na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, file-moon napisał:

 

 


Co nie zmienia faktu ze kabel SATA nie ma znaczenia podobnie jak inne Twoje mentalne “odkrycia”.
Typowy SO podobnie jak masc na styki z “mysich ci••k”.

Mozna tak bez konca spisywa odkrycia, lacznie z tym jak bielizna z innego materialu wplywa na odbior muzyki.


Pomijajac ze nie jest na temat.

 

 

[wzruszenie ramion]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bolo_senor napisał:

akurat ten nick kojarzę , a ciebie nie przypominam. ?

Rochu prawdę pisze , był wcześniej przez wiele lat , ja też odszedłem na własną prośbę jakieś 2 lata temu - wcześniej buszowałem tu niemal 10 lat .

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

za czasów np starego audiofila

 

Stary Audiofil nie miał tu lekko , Janek- vel mamel też odszedł i jeszcze kilku , eeech .

Zdrowia życzę wszystkim .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, bolo_senor napisał:

proponuje wrócić do tematu .

Ta zakładka ma jeszcze jakieś  merytoryczne , trzymające poziom tematy ?

Nie rozśmieszaj mnie , tu zostały zgliszcza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KALIBER napisał:

Ta zakładka ma jeszcze jakieś  merytoryczne , trzymające poziom tematy ?

Nie rozśmieszaj mnie , tu zostały zgliszcza .

kiedyś było to samo , a nawet gorzej . Były interesiki , przedwzmacniacze pj-ta powkładane w inne obudowy , grupy naganiaczy na sprzęt danej marki , super hiper kable z drutu z cewki głośnikowej , co drugi miał jakiś interes by pisać.

Czy to był ten poziom o którym piszesz ? Zapomniałeś pewnie.

Dzisiaj wątki archiwalne są tak umiejętnie wysprzątane , że nawet końcowe wnioski są inne niż były , a wszyscy w zgodnie robią ochy i achy przez cały wątek , patrz infera mini - gdzie udowodnili ludzie , że to kit z avt. 

9 godzin temu, KALIBER napisał:

Nie rozśmieszaj mnie , tu zostały zgliszcza .

jest inaczej i tyle , są nowi ludzie , nowy sprzęt. Zobacz , że na rynku analogowym jest wszechobecna lichwa - to też nie sprzyja jakimś ciekawym wątkom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

 Były interesiki , przedwzmacniacze pj-ta powkładane w inne obudowy , grupy naganiaczy na sprzęt danej marki , super hiper kable z drutu z cewki głośnikowej , co drugi miał jakiś interes by pisać.

Nie zapominajmy o guanie udającym mass-loader, pieszczotliwie nazywanym kredensem.

W sumie bardzo dobrze, że jego wyznawcy znaleźli inne miejsce, by się nim zachwycać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rochu napisał:

Nie zapominajmy o guanie udającym mass-loader, pieszczotliwie nazywanym kredensem.

W sumie bardzo dobrze, że jego wyznawcy znaleźli inne miejsce, by się nim zachwycać.

no i redzę udającej gramofon i niedającej powodów do zachwytu i jeszcze fajniej by było , by jej wyznawcy nie pluli jadem na około i nie szukali zaczepki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bolo_senor napisał:

kiedyś było to samo ,

Było ciekawiej , pozostańmy przy swoich zdaniach .

4 godziny temu, bolo_senor napisał:

Dzisiaj wątki archiwalne są tak umiejętnie wysprzątane

Wątki archiwalne od pięciu lat wstecz w ogóle zostały zlikwidowane , chyba że się mylę bo nie sprawdzałem .

4 godziny temu, bolo_senor napisał:

są nowi ludzie ,

Masz na myśli np niejakiego Vlood czy jak mu tam , który goni za mną z  tematu na temat i chce mi wmówić że się nie znam , żle ustawiam system wkładka - Pre gdzie przerobiłem wszystkie możliwe ustawienia .

Chłopina wie lepiej ode mnie co ja słyszę na własnym systemie .?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KALIBER napisał:

Wątki archiwalne od pięciu lat wstecz w ogóle zostały zlikwidowane , chyba że się mylę bo nie sprawdzałem .

po tej awarii co pisałem , były nie do odratowania , to niema. Było takie info na forum.

6 minut temu, KALIBER napisał:

który goni za mną z  tematu na temat

każdy ma swój "fan klub" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

no i redzę udającej gramofon i niedającej powodów do zachwytu(...)

I napisał to ktoś kto w życiu Regi nie widział na oczy prócz obrazka w necie, a tym bardziej nie słyszał.

Kiedyś mówiono o takim osobniku - ignorant.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rochu napisał:

I napisał to ktoś kto w życiu Regi nie widział na oczy prócz obrazka w necie, a tym bardziej nie słyszał.

Kiedyś mówiono o takim osobniku - ignorant.

i vice versa , po kiego ci ta krucjata ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś, to sam mi powiedz dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Nie zapominajmy o guanie udającym mass-loader, pieszczotliwie nazywanym kredensem.

W sumie bardzo dobrze, że jego wyznawcy znaleźli inne miejsce, by się nim zachwycać.

a czyj to post ?

jakąś awersję masz do ad fontesa , zostaw ją dla siebie . 

Chyba pamiętasz jak twoje docinki się kończyły ostatnio.

Nie lubisz jak o redze się źle pisze , to nie pisz takich rzeczy o innych gramofonach.  Szanujmy wybory innych , bo gusta są różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

Nie lubisz jak o redze się źle pisze , to nie pisz takich rzeczy o innych gramofonach.  Szanujmy wybory innych , bo gusta są różne.

Ładnie to brzmi, ale nie w twoich ustach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

Ładnie to brzmi, ale nie w twoich ustach.

Widzisz nie robiłeś hejtu i był spokój , przynajmniej w temacie regi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak to wygląda jak widać ? , a ja onegdaj " pałowałem " takiego Sly który rozp....lał tą zakładkę i żreć  musiałem bany jakimi mnie za to raczono .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bolo_senor napisał:

Widzisz nie robiłeś hejtu i był spokój , przynajmniej w temacie regi. 

Widzisz. Hejt to słowo wytrych, wygodne do zastosowania, pojemne i tak na prawdę gdy kogoś spytać co ono oznacza - nikt nie wie.

Bardzo lubił nadużywać tego słowa niesławnej pamięci moderator Vlado, którego nie wiem dlaczego ale bardzo mi przypominasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rochu napisał:

Widzisz. Hejt to słowo wytrych, wygodne do zastosowania, pojemne i tak na prawdę gdy kogoś spytać co ono oznacza - nikt nie wie.

Bardzo lubił nadużywać tego słowa niesławnej pamięci moderator Vlado, którego nie wiem dlaczego ale bardzo mi przypominasz.

w każdym razie ja to nie on.

Widzisz mnie np do szewskiej furii doprowadzają kolarze , szczególnie ci co tor wyścigowy ze ścieżek rowerowych robią i motocykliści z głośnym wydechem , ale staram się nad tym panować. Choć i tak nieraz 5 groszy wrzuciłem w te rowerowe wątki.

Ciebie może jeży kredens , bo był taki czas , że niestworzone rzeczy o nim pisano , ale to nie oznacza , że to zły gramofon - jak się umie o niego zadbać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bolo_senor napisał:

Ciebie może jeży kredens

Bolo , a Technicsy jeżyły Yula .

7 minut temu, bolo_senor napisał:

kredens , bo był taki czas , że niestworzone rzeczy o nim pisano , ale to nie oznacza , że to zły gramofon - jak się umie o niego zadbać. 

Do tego " patefonu " trzeba było posiadać nerwy ze stali .

 

28 minut temu, rochu napisał:

moderator Vlado,

Był okey do momentu podjęcia się funkcji moderatora , zrozumiał po czasie .

Ps , jest tu jeszcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KALIBER napisał:

Do tego " patefonu " trzeba było posiadać nerwy ze stali .

fakt , jest wyjątkowo techniczny , ale co mnie zadziwia , że sporo osób jednak go jakoś ogarnia i zaczyna chwalić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, bolo_senor napisał:

fakt , jest wyjątkowo techniczny , ale co mnie zadziwia , że sporo osób jednak go jakoś ogarnia i zaczyna chwalić. 

Bo przez lata wymyślono inne paski , łożyska - sterowniki i uj wie co jeszcze , jak się posiada coś takiego , a przeczytać można że upierdliwe strasznie to i chwalić trzeba , bo kto odkupi ?

Ps . Ostatnio zrobiło się jakoś ciszej o " kredensie " , Może to koniec  tego " wehikułu "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KALIBER napisał:

Bo przez lata wymyślono inne paski , łożyska - sterowniki i uj wie co jeszcze , jak się posiada coś takiego , a przeczytać można że upierdliwe strasznie to i chwalić trzeba , bo kto odkupi ?

Ps . Ostatnio zrobiło się jakoś ciszej o " kredensie " , Może to koniec  tego " wehikułu "

nie przesadzaj kto chciał sprzedać to sprzedał , dawno na allegro żadnego nie widziałem . A jak przypadł do gustu to logiczne jest , że coś dokupuje. Do pj-tów też są kontrolery.

Zresztą tyle czasu minęło , że pewnie większość problemów technicznych już rozwiązano , obiło mi się o uszy , że talerze są już lżejsze , więc pasek i łożysko , już tak szybko się pewnie nie zużywają. A wkładka to nie buty , zakładasz raz na rok , albo i rzadziej i masz spokój.

Ja nie śledzę nowinek ad fontesa , więc to bardziej pytanie do użytkowników . Ci co wiem , że go mają , raczej bardzo rzadko już się udzielają na forum. 

 

Może się okazać , że już go dopracowano , i nie ma o co się czepiać.

Godzinę temu, KALIBER napisał:

a przeczytać można że upierdliwe strasznie to

linn , czy thorens , też przeczytać można , że upierdliwy. A jakoś ludzie sobie radzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.