Skocz do zawartości
IGNORED

Diamondback czy XLO PRO 150 ?


SZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

sluchalem diamondbacka, corala oraz starego vipera. to z aq.

z xlo zas poznalem vdo er 5, xlo 125 oraz ultra 1.

 

osobiscie przyznaje, mam sklonnosci do czepialstwa i dosc krytycznie moglbym wypowiedziec sie o wiekszosci przytoczonych tu konektow. ale tak naprawde same konekty nie graja. wiec wazne jest jakie urzadzenia maja spinac.

z wymienionych powyzej przewodow wolalbym polecic starego vipera z aq lub ultre 1 z xlo. viper pochodzi ze starej serii kabli aq ktore nie mialy tak wyraznie wysunietego zakresu wyzszej srednicy jak to ma miejsce zarowno przy aq coral ale tez i diamondback. za to basu zaden z tych dwoch ostatnich nie mial tyle oraz powietrza co wlasnie stary vioper [bedacy odpowiednikiem drozszych konektow anizeli coral i diamondback]. xlo zas w tanszych modelach gra dosc ostrawo. nie tyle czysto i bez 'zmiekczen' co jednak ostrawo w samych koncowkach blach, przeszkadzajek itp elementow muzyki pop, jazz, rock. diamondback czy coral w tej materii jest bdziej ludzki. niemniej xlo ma dobra tendencje pod innym wzgledem, otoz ladnie porzadkuje obraz muzyczny. tansze aq sa 'ciutke balaganiarskie'. z xlo dopiero ultra 1 mnie zaciekawil poniewaz kabelek ow juz nie przeklamuje dzwieku, naprawde stara sie byc przezroczysty, nie kluje uszu choc wysokie sa mocne i czyste, za to bas ma bdzo rygorystyczny. sprawia wrazenie, ze jest basu mniej ale jak dla mnie oznacza to wlasnie mocne ryzy dla niskich czestotliwosci. nie wiem czy w czyms pomoglem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie aq ktorych dotyczy zapytanie sa przyjemne w odbiorze, nie sa cieple i kluchowate ale szybkie i rzeskie. xlo jest raczej chlodnym emocjonalnie kabelkiem w tanszych modelach. ale za to porzadkuje muzyke i stara sie byc neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałbym w swoim systemie ocieplić nieco brzmienie, obecnie używam copperhead z AQ jest dość dynamiczny i przejrzysty i zastanawiałem się właśnie nad wymianą interkonektów obydwu nie słyszałem opieram się tylko na opinii innych a połączyć ma klocki (O MNIE)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej: wszelkie znaki wskazują, że aktualny Diamondback II to dokładnie to samo, co nieprodukowany już Coral (ten z wtykami prostymi, bez "talii"). Kolor koszulki się zmienił, kształt wtyków, i nazwa - reszta ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza sie. obecnie diamondback to konstrukcja niedawnego corala. przy czym dostepne na allegro diamondbacki to jeszcze stara wersja z dwoma jedynie zylami plus ekran. w salonach widnieje juz nowy diamondback z 3ma zylami plus ekran.

 

obawiam sie ze w kontekscie pierwotnego pytania nie ma to wielkiego znaczenia. znam wymieniane tu 4 modele audioquesta [cooperhead, diamondback i coral w wersji 'starej', oraz viper] i nie moge nazwac ich kablami ocieplajacymi brzmienie systemu a sprawdzalem to na wzmacniaczu dosc czulym na zmiany kabli. podobnie rzecz ma sie z xlo we wspominanym tu pulapie cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XLO PRO 150 bezapelacyjnie wygrywa z Audioquestami. Dzwiek jest bardziej naturalny, swobodny, muzykalny. Audioquest gra bardzo dynamicznie, ale nienaturalnie podkresla gorna srednice czyniac przekaz odbiegajacym od neutralnosci. Po dluzszym sluchaniu mam dosc takiego rodzaju prezentacji. W mojej opinii tylko XLO, bez dwoch zdan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam sie z kolegami - pomimo, ze XLO PRO 150 uwazam za jeden z najlepszych kabli w tym pulapie cenowym, to on raczej nie ociepla. Ocieplic powinien Reson albo ewentualnie cos z Cable Talk lub VDH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za posty a jeżeli idziemy już w kierunku naturalności to co sądzicie o XLO ULTRA 1 ? w porównaniu z AQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlo iltra 1 jest na pewno przewodem neutralnym. zy mozna mowic o naturalnosic samego kabla? jesli cedek gra naturalnie xlo ultra jako naprawde czysty kabelek pokaze to... ultra 1 wnosi sam od siebie malo. znawcy twierdza ze dopiero reference z xlo 'gra jak nalezy'... :)

 

'naturalna' zmiane w dzwieku wnosi niewatpliwie reson przez wielu niedoceniany. niby nic a to co robi z wokalem, syczacymi gdzie indziej smyczkami... eh... aq posykiwania tam gdzie nie trzeba nie zniweluje, xlo predzej....

 

wszystko kwestia gustu. z pewnoscia wszyscusie zgodza ze nawet puls basu budowany jest inaczej w silid core'ach takich jak aq a inaczej z xlo... a juz zupelnie inaczej brzmi on w resonie...

 

cooperhead z pewnoscia nie gra tak jak diamondbacki, xlo... moze nalezy po prostu wziac cos na poczatek i sie dosluhcac czy jednak tak czy tez nie... i szukac dalej. opisy nasze wynikaja z odsluchow na innych urzadzeniach wiec tez sa jedynie uogolnieniem... o czym trzeba pamietac... kable takie jak dobre xlo czy np gopertz moga wrecz byc pozadane w niemrawych systemach, tam nawet aq sie moze sprawdzic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a jaki kabelek proponowalibyście do połaczenia Primare SPA20 i Marantza SACD Sa17s1?

mam teraz Siltech New York i nie wiem czy jest to wina kabla ale mam wrażenie pewnego braku dynamiki i brakuje mi ostrości trochę ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Diamondback i G-string - oba audioquest. Robilem wiele podmian i porownan na roznych systemach i sprawdzajac inne kable. Wnioski:

1. Diamondback i duzo tanszy G-string nie roznia sie wiele od siebie :-((

2. Diamondback jest kablem o otwartym dzwieku ale i dosc ostrym w gorze. Bas jest w porownanu z innymi kablemi sredni - ani specjalnie duzy czy obly ale takze i nie mizerny czy konturowy. Srodek pasma komunikatywny i dosc neutralny ale na pewno nie cieply. Ogolne wrazenie dosc zimne i malomuzykalne. Nie polecam do zadnych ostrych systemow. Dynamika jest OK. Szczegolowosc umiarkowana nawet jak na jego przedzial cenowy. Lepsze Audioquesty to starsze ale nieco z wyzszej polki (np. Coral czy Cobra)

3. Sa lepsze kable w cenie Diamondback.

 

W kablach wiele zalezy od tego, do czego sie je podpina i jednoznaczna ocena kabla prawie zawsze jest takze ocena konfiguracji. A tak naprawde 'marny' kabel moze sie sprawdzic w inym miejscu i tam juz bedzie 'fantastyczny'.

 

Swoja droga Primare i Marantz - to mi nijak sie nie uklada ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.