Skocz do zawartości
IGNORED

Diamondback czy XLO PRO 150 ?


SZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

sluchalem diamondbacka, corala oraz starego vipera. to z aq.

z xlo zas poznalem vdo er 5, xlo 125 oraz ultra 1.

 

osobiscie przyznaje, mam sklonnosci do czepialstwa i dosc krytycznie moglbym wypowiedziec sie o wiekszosci przytoczonych tu konektow. ale tak naprawde same konekty nie graja. wiec wazne jest jakie urzadzenia maja spinac.

z wymienionych powyzej przewodow wolalbym polecic starego vipera z aq lub ultre 1 z xlo. viper pochodzi ze starej serii kabli aq ktore nie mialy tak wyraznie wysunietego zakresu wyzszej srednicy jak to ma miejsce zarowno przy aq coral ale tez i diamondback. za to basu zaden z tych dwoch ostatnich nie mial tyle oraz powietrza co wlasnie stary vioper [bedacy odpowiednikiem drozszych konektow anizeli coral i diamondback]. xlo zas w tanszych modelach gra dosc ostrawo. nie tyle czysto i bez 'zmiekczen' co jednak ostrawo w samych koncowkach blach, przeszkadzajek itp elementow muzyki pop, jazz, rock. diamondback czy coral w tej materii jest bdziej ludzki. niemniej xlo ma dobra tendencje pod innym wzgledem, otoz ladnie porzadkuje obraz muzyczny. tansze aq sa 'ciutke balaganiarskie'. z xlo dopiero ultra 1 mnie zaciekawil poniewaz kabelek ow juz nie przeklamuje dzwieku, naprawde stara sie byc przezroczysty, nie kluje uszu choc wysokie sa mocne i czyste, za to bas ma bdzo rygorystyczny. sprawia wrazenie, ze jest basu mniej ale jak dla mnie oznacza to wlasnie mocne ryzy dla niskich czestotliwosci. nie wiem czy w czyms pomoglem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie aq ktorych dotyczy zapytanie sa przyjemne w odbiorze, nie sa cieple i kluchowate ale szybkie i rzeskie. xlo jest raczej chlodnym emocjonalnie kabelkiem w tanszych modelach. ale za to porzadkuje muzyke i stara sie byc neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałbym w swoim systemie ocieplić nieco brzmienie, obecnie używam copperhead z AQ jest dość dynamiczny i przejrzysty i zastanawiałem się właśnie nad wymianą interkonektów obydwu nie słyszałem opieram się tylko na opinii innych a połączyć ma klocki (O MNIE)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej: wszelkie znaki wskazują, że aktualny Diamondback II to dokładnie to samo, co nieprodukowany już Coral (ten z wtykami prostymi, bez "talii"). Kolor koszulki się zmienił, kształt wtyków, i nazwa - reszta ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza sie. obecnie diamondback to konstrukcja niedawnego corala. przy czym dostepne na allegro diamondbacki to jeszcze stara wersja z dwoma jedynie zylami plus ekran. w salonach widnieje juz nowy diamondback z 3ma zylami plus ekran.

 

obawiam sie ze w kontekscie pierwotnego pytania nie ma to wielkiego znaczenia. znam wymieniane tu 4 modele audioquesta [cooperhead, diamondback i coral w wersji 'starej', oraz viper] i nie moge nazwac ich kablami ocieplajacymi brzmienie systemu a sprawdzalem to na wzmacniaczu dosc czulym na zmiany kabli. podobnie rzecz ma sie z xlo we wspominanym tu pulapie cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XLO PRO 150 bezapelacyjnie wygrywa z Audioquestami. Dzwiek jest bardziej naturalny, swobodny, muzykalny. Audioquest gra bardzo dynamicznie, ale nienaturalnie podkresla gorna srednice czyniac przekaz odbiegajacym od neutralnosci. Po dluzszym sluchaniu mam dosc takiego rodzaju prezentacji. W mojej opinii tylko XLO, bez dwoch zdan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam sie z kolegami - pomimo, ze XLO PRO 150 uwazam za jeden z najlepszych kabli w tym pulapie cenowym, to on raczej nie ociepla. Ocieplic powinien Reson albo ewentualnie cos z Cable Talk lub VDH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlo iltra 1 jest na pewno przewodem neutralnym. zy mozna mowic o naturalnosic samego kabla? jesli cedek gra naturalnie xlo ultra jako naprawde czysty kabelek pokaze to... ultra 1 wnosi sam od siebie malo. znawcy twierdza ze dopiero reference z xlo 'gra jak nalezy'... :)

 

'naturalna' zmiane w dzwieku wnosi niewatpliwie reson przez wielu niedoceniany. niby nic a to co robi z wokalem, syczacymi gdzie indziej smyczkami... eh... aq posykiwania tam gdzie nie trzeba nie zniweluje, xlo predzej....

 

wszystko kwestia gustu. z pewnoscia wszyscusie zgodza ze nawet puls basu budowany jest inaczej w silid core'ach takich jak aq a inaczej z xlo... a juz zupelnie inaczej brzmi on w resonie...

 

cooperhead z pewnoscia nie gra tak jak diamondbacki, xlo... moze nalezy po prostu wziac cos na poczatek i sie dosluhcac czy jednak tak czy tez nie... i szukac dalej. opisy nasze wynikaja z odsluchow na innych urzadzeniach wiec tez sa jedynie uogolnieniem... o czym trzeba pamietac... kable takie jak dobre xlo czy np gopertz moga wrecz byc pozadane w niemrawych systemach, tam nawet aq sie moze sprawdzic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

a jaki kabelek proponowalibyście do połaczenia Primare SPA20 i Marantza SACD Sa17s1?

mam teraz Siltech New York i nie wiem czy jest to wina kabla ale mam wrażenie pewnego braku dynamiki i brakuje mi ostrości trochę ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Diamondback i G-string - oba audioquest. Robilem wiele podmian i porownan na roznych systemach i sprawdzajac inne kable. Wnioski:

1. Diamondback i duzo tanszy G-string nie roznia sie wiele od siebie :-((

2. Diamondback jest kablem o otwartym dzwieku ale i dosc ostrym w gorze. Bas jest w porownanu z innymi kablemi sredni - ani specjalnie duzy czy obly ale takze i nie mizerny czy konturowy. Srodek pasma komunikatywny i dosc neutralny ale na pewno nie cieply. Ogolne wrazenie dosc zimne i malomuzykalne. Nie polecam do zadnych ostrych systemow. Dynamika jest OK. Szczegolowosc umiarkowana nawet jak na jego przedzial cenowy. Lepsze Audioquesty to starsze ale nieco z wyzszej polki (np. Coral czy Cobra)

3. Sa lepsze kable w cenie Diamondback.

 

W kablach wiele zalezy od tego, do czego sie je podpina i jednoznaczna ocena kabla prawie zawsze jest takze ocena konfiguracji. A tak naprawde 'marny' kabel moze sie sprawdzic w inym miejscu i tam juz bedzie 'fantastyczny'.

 

Swoja droga Primare i Marantz - to mi nijak sie nie uklada ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.