Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  27 członków

NuPrime Klub
IGNORED

Klub miłośników NuPrime


ragnar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pozwoliłem sobie założyć klub NuPrime. Posiadam od okołu 6 miesięcy końcówkę mocy ST-10 i jestem bardzo zadowolony. W internecie można znaleźć trochę recenzji branży ale z opiniami zwykłych użytkowników już jest słabiej, więc czemu by tego nie zmienić? Kto jeszcze na forum posiada, posiadał lub słuchał sprzętu tej firmy i jaką ma o nim opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam od kilku miesięcy kondycjoner Pure AC-4, tutaj o nim troszkę pisałem:

Do tego, miałem przyjemność pożyczyć i posłuchać wzmacniacz zintegrowany IDA-8, tutaj opis:

 

Ogólnie, NuPrime to bardzo przyzwoity sprzęt w miarę rozsądnych pieniądzach. Nie wygląda, ale gra - jak dla mnie, to esencja dobrego urządzenia audio ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jako założyciel klubu podzielę się swoimi wrażeniami. Na wstępie zaznaczę, że nie mam wybitnego doświadczenia ze sprzętem, więc zamiast porównań z innymi sprzętami skupię się na tym co mi się w ST-10 podoba.

Na uznanie na pewno zasługuje dynamika (szczególnie w zakresie basu). I nie chodzi tutaj o jakąś sztuczną potęgę i efektowność, tylko o wierne odwzorowanie tego co jest nagrane na płycie. Nagłe zmiany głośności w utworach są bardzo precyzyjnie oddawane - zaczynając od jazzu a na muzyce filmowej kończąc.

Bas jest punktowy, doskonale kontrolowany, ale też nie przesadnie utwardzony. Choć wyraźnie zaznaczony to nie przykrywa reszty pasma.

Tony średnie są gładkie, dość bliskie słuchacza. Podobnie jak w przypadku basu są one naturalne, nie schowane ale też nie podkolorowane. Kiedy jednak trzeba czy to wokale czy gitary (np w czasie solówki) potrafią wysunąć się na pierwszy plan i zyskać na jeszcze większej czytelności i intymności.

Soprany idealnie wpisują się w mój gust. Dostajemy pod dostatkiem szczegółów i świetną rozdzielczość pozwalające na dokładny wgląd w nagranie.  A z drugiej strony nie jest zbyt jasno i męcząco. Słuchanie blach perkusji to czysta przyjemność. Myślę, że duża rolę będzie odgrywać tu jednak będzie reszta toru. Np u mnie na budżetowych interkonektach było odrobinę zbyt jazgotliwie. Po zmianie na Melodikę Purple Rain wysokie tony były dokładnie takie jak lubię a do tego bas zyskał jeszcze a zróżnicowaniu i wypełnieniu. Był to też pierwszy przypadek gdy usłyszałem wpływ kabla na dźwięk.

Scena jest dość szeroka i bez trudu pozwala na lokalizacje poszczególnych instrumentów. Jedynie mógłbym się przyczepić jej głębokości. Być może jest to też kwestia przedwzmacniacza (a właściwie jego braku, gdyż u mnie tę rolę pełni DAC z regulacją głośności w Audiolab 8300CD).

Podsumowując, w moim systemie NuPrime ST-10 prezentuje neutralne granie z odpowiednią mocą aby wysterować nawet trudniejsze kolumny. Przy czym neutralność to w mojej ocenie cecha bardzo pozytywna. Nie odbierająca absolutnie radośxi ze słuchania. Wręcz przeciwnie - pokazuje nagranie takim jakim jest, pozwala smakować detale ale i pokazać pazur kiedy trzeba.
Końcówkę tę kupiłem w ciemno (bazując na informacjach z sieci), gdyż nadarzyła się dobra okazja. Nie robiłem więc odsłuchów innych wzmacniaczy w klasie D ani też w klasie AB i podobnej cenie. Jednak porównując z moją poprzednią końcówką Rotela (RB-03) otrzymałem granie w podobnym stylu ale w każdym aspekcie lepsze (szczególnie przy wyższych poziomach głośności czuć sporą różnicę). Słabe strony? Poza ceną (i może wspomnianej głębokości sceny) - nie stwierdziłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaczar napisał:

NuPrime IDA-8

KEF LS50 na standach IsoAcoustics ISO-L8R155

REL T/7i podłączony kablem Neutrik speakON pod high level input

streamer Apple TV 4K

kable głośnikowe audioquest Rocket 11

 

IMG_0535.jpeg

Fajny, minimalistyczny i schludny estetycznie system - gratulacje ?

Skoro Koledzy wrzucili fotki swoich zestawów, to i ja wrzucę mój aktualny set. Sprzęt od NuPrime mało widoczny, zwykłem bowiem wyłączać wszystkie wyświetlacze i zasłaniać lampki... nie lubię, jak mi tak to świeci, i zawsze wybieram urządzenia z możliwością wygaszenia wyświetlaczy. Wzmacniaczy zaś z ekranami nie znoszę ?

 

IMG_20200513_175251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 22:31, jaczar napisał:

NuPrime IDA-8

KEF LS50 na standach IsoAcoustics ISO-L8R155

Jaczar, noszę się z zamiarem kupna Kef LS50w (wireless) ale wcześniej chodził mi pomysł na zestaw Ida-8 + zwykłe Kef LS50

Powiedz mi, czy nie czujesz w przekazie jakiś braków, czy Nuprime potrafi dobrze wysterować tak wymagające monitory jak LS50?

Czy da się słuchać po cichu, czy dźwięk staje się płaski i nijaki? Takie słuchy chodziły, że Ida-8 nie za dobrze sobie radzi przy cichym słuchaniu muzyki...

Bas nie jest za słaby?

Może jednak warto dopłacić za wersję wireless Kef, bo tam jest optymalnie dobrany wzmacniacz...?

Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDA-8 mogę jedynie porównać do tego co miałem wcześniej czyli NAD D3020

Skok jakościowy jest duży praktycznie w każdym zakresie - dynamice, rozdzielczości, muzykalności, szerokości sceny

Głośność mam na 35% i jest dosyć głośno, tak więc jest spory zapas

W NAD miałem 70% mocy na podobnym poziomie głośności

Generalnie nie słucham cicho muzyki więc nie odpowiem czy IDA-8 w tym przypadku jakoś szczególnie niekorzystnie wypada, nie mam z czym porównać

To że brakuje basu to prawda, dlatego dokupiłem sub REL. Podłączyłem go do gniazd głośnikowych IDA-8. Dzięki temu charakter i dynamika ampa przenosi się na suba. Podłączając REL wyjściem sub out IDA-8 grał zupełnie inaczej. Crossover jest na 50Hz, głośność dość nisko i praktycznie nie słychać suba. Wydaje się jakby większym basem grały głośniki.

Generalnie brak basu nie jest winą ampa tylko głośników. LS50 mają dobrej jakości bas, tylko on nie schodzi nisko i niektórych dźwięków po prostu nie słychać

Dla mnie dużą zaletą LS50W jest DSP. Można je postawić na blacie lub blisko ściany i będą grały dobrze

Ja mam głośniki 30 cm od tylnej ściany i musiałem włożyć jedną część gąbki w bass reflex. Bez gąbki było więcej basu i jednocześnie mniej średnicy. Z gąbką jest tak, jakby głośniki stały metr od ściany bez tej gąbki

Natomiast bas z suba nie wpływa na średnie i wysokie tony LS50, są tak samo wyraźne, a scena z subem jest jeszcze szersza

Standy też robią swoje, jest dużo lepiej niż na blacie

W zasadzie mogę potwierdzić to co jest w tym filmie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał łączyć KEF LS50 z STA-9 sam NuPrime przyznał, że to źle gra

Mi polecali IDA-16, ale to już 2 x cena IDA-8

https://www.theabsolutesound.com/articles/nuprime-dac-9-dac-sta-9-stereo-amp-and-hpa-9-phono-preamp-and-headphone-amp/?page=4

We have confirmed in our lab that the KEF LS50 does not work well with the warmer NuPrime Class A+D STA-9. The high frequency extension for which the LS50 is best known emphasizes the even-order harmonics of the STA-9 that ended up sounding harsh. We further note that the reviewer has previously reviewed the NuPrime IDA-16 with the LS50 with very satisfactory results. The IDA-16 was based on a NuPrime pure Class-D design and was able to bring out the best in the LS50.

Jason Lim, NuPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ja miałem u siebie model IDA-8, więc Ci nie pomogę. Możesz jednak zgłosić się do RMS, z pewnością będą mogli wypożyczyć do sprawdzenia w domu. Żadne opinie obcych ludzi nie zastąpią testu we własnym systemie, to najlepsza metoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 3.07.2020 o 11:28, jaczar napisał:

Pure AC-4 u mnie zostaje

scena jest szersza i większa, większa separacja instrumentów,  dźwięki bardziej dokładne zwłaszcza ciche perkusyjne, bas bardziej kontrolowany, góra wydaje się trochę wygładzona 

Gratulacje ? Dokładnie takie same miałem spostrzeżenia po podłączeniu kondycjonera - i już go nie chciałem oddać. Swoją drogą, takie wypożyczanie AC-4 jest trochę ryzykowne, bo kto posłucha swojego systemu z lepszym zasilaniem, nie będzie chciał wrócić do słuchania saute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mario1976 napisał:

Czy taki Pure AC-4 będzie lepszym i wszechstronniejszy urządzeniem od listwy antyprzepieciowej? Chodzi mi o ochronę elementów elektronicznych systemu audio przed skokami napięcie.

Najlepiej zapytać dystrybutora jak działa 

6. Wyłącznik bezpiecznikowy: bezpiecznik 15A. Automatycznie odcina się podczas skoków napięcia

Zrzut ekranu 2020-07-19 o 23.46.58.jpeg

ciekawe forum marki NuPrime

https://www.audiocircle.com/index.php?board=199

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 13:03, Mario1976 napisał:

Czy taki Pure AC-4 będzie lepszym i wszechstronniejszy urządzeniem od listwy antyprzepieciowej? Chodzi mi o ochronę elementów elektronicznych systemu audio przed skokami napięcie.

W mojej ocenie, kondycjoner ten okazał się lepszy od kilku listew, które miałem u siebie. Warto jednakże samodzielnie to sprawdzić, sklep RMS wypożycza ten sprzęt na testy bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z obietnicą, krótko opiszę swe doświadczenia z odsłuchów nowego przetwornika c/a NuPrime, model DAC-9SE. Dzięki uznanej już życzliwości sklepu RMS, mogłem przez tydzień posłuchać tego sprzętu na spokojnie, w znanych sobie warunkach i w różnych konfiguracjach, bez napinki. Przetwornik wrócił już do dystrybutora, nie znaczy to jednak, że mi się wcale nie podobał. Uważam go za bardzo porządnie brzmiący sprzęt, bez istotnych mankamentów i słabych punktów - to mocny zawodnik w swojej kategorii wagowej.

Nie chcę zanadto się rozpisywać, więc tylko wypiszę - moim subiektywnym zdaniem - plusy i minusy tego urządzenia, jakie stwierdziłem (-śmy, bowiem nie tylko ja go słuchałem). DAC był używany w kilku konfiguracjach sprzętowych, lampowych i tranzystorowych, przetwarzał sygnał z różnych źródeł i był podpinany rozmaitymi przewodami (zarówno cyfrowymi, jak i analogowymi) - dostał więc niezłą szkołę i można coś napisać. Nie używałem tylko funkcji przedwzmacniacza, w moim sprzęcie nie mam wejścia na końcówkę.

Plusy:
+ dobra budowa, mały i zgrabny, świetne wykonanie
+ bardzo fajne nóżki antywibracyjne (pisałem już o tym przy innych okazjach)
+ wbudowany porządny zasilacz liniowy, wyjście IEC z wyłącznikiem mechanicznym
+ możliwość wyłączenia wyświetlacza
+ obsługa poręcznym pilotem
+ obsługa wielu formatów i wysokich rozdzielczości, zwłaszcza na wejściu USB
+ obsługa natywnego DSD
+ integracja z RPi na wejściu USB (system Moode rozpoznaje ten sprzęt)
+ brzmienie gładkie, miękkie, bez cyfrowych naleciałości
+ a mimo to wystarczająco rozdzielcze i selektywne, można bez wysiłku różnicować instrumentarium
+ dobra dynamika w skali makro, dobrze przekazuje skoki dynamiczne, zmiany tempa, gwałtowne uderzenia w werbel lub struny
+ ładna, gładka średnica, głosy ludzkie nie są powiększane / osuszane
+ dobre zejście na samym dole pasma, nie ma uśredniania instrumentów operujących w tym zakresie
+ ładna przestrzeń i scena stereo, zwłaszcza na zewnątrz ZG
+ porządne oddanie akustyki, pogłosów pomieszczenia - jest to słyszalne nawet w dużym natłoku dźwięków
+ ogólnie dźwięk jest bardzo przyjemny i niemęczący, świetny towarzysz wielogodzinnych odsłuchów
+ i plusik za możliwość integracji z dedykowanym transportem płyt CD tegoż producenta na wejściu HDMI, które, jak rozumiem, jest preferowane... (nie miałem możliwości wykorzystać, ale szanuję firmy, które w ogóle dzisiaj produkują transporty CD!)

Minusy:
- tylko 1 wejście cyfrowe COAX (ale rozumiem, że DAC przeznaczony jest do współpracy z firmowym transportem, więc to nie jest duży minus)
- wyświetlacz, o którym też już wcześniej pisałem, wciąż daje po oczach niebieskim światłem i z odległości >2 m jest nieczytelny
- można go wygasić, ale zostaje mała niebieska kropka, która też nie zna litości i ma inny, ostrzejszy odcień od kropki wyświetlacza w Pure AC-4 (można to jakoś zunifikować, to jest ten sam producent)
- nie odkryłem, jak to zrobić, lecz na wyświetlaczu pojawia się częstotliwość próbkowania zaledwie na kilka sekund po załączeniu sygnału i znika - dobrze byłoby móc ją wyświetlić także później (pomaga wyłącz/włącz display)
- przy plikach DSD występuje głośne i nieprzyjemne cykanie! (na różnych plikach i źródłach) - przy włączeniu, zatrzymaniu, przewinięciu, itp. to jest bardzo wkurzające
- mały minusik za brak dekodera MQA (wiem, nie wszyscy ten format poważają, lecz konkurencja to ma - np. S.M.S.L. M-400)
- w brzmieniu ogólnie trudno się do czegoś przyczepić, ale ponieważ słucham dość dużo symfoniki i muzyki organowej, gdzie są wysokie wymagania sprzętowe, toteż pokrótce
- słaba dynamika w skali mikro, ciche dźwięki są skrywane, mały odstęp od dźwięków głośniejszych
- z uwagi na powyższe, skracane są wybrzmienia i znikają niuanse, tzw. plankton dźwiękowy jest naprawdę mikry i muzyka traci niemało ze swego bogactwa (uwaga, to się nie tyczy muzyki popularnej, elektronicznej, itp. - tutaj nie ma to większego znaczenia)
- góra pasma, najwyższe dźwięki, są lekko matowe i przygaszone, takie jakbyśmy mieli aluminium w miejsce srebra lub złota (pewnie wiecie, o co chodzi) - brak wykończenia, perlistości, przejrzystości, ładnego wypolerowania; ale przynajmniej nic nas nigdy nie zakłuje nieprzyjemnie w uszy
- niskie tony schodzą dość nisko, jednakże bas nie ma konturu na samym dole, jest raczej miękki i nie dość ciężki (znów, to może nie być duży minus dla miłośników takiej prezentacji - kwestia gustu)
- słaby wgląd w scenę w perspektywie głębokości i wysokości (nagrania koncertowe), scena jest szeroka, lecz płaska i kończy się zaraz za ZG

Tak więc, ogólna moja ocena jest dobra, i dla użytkowników zwracających baczniejszą uwagę na inne aspekty, może być jeszcze lepsza. Dla kogo zatem jest ten sprzęt? Moim zdaniem, DAC-9SE byłby dobrym partnerem dla głośników aktywnych z lekkim deficytem basu i odsłuchiwanych w bliskim polu - a więc dla niedużych systemów opartych o źródła plikowe. Czyli coś dla nowoczesnych i świadomych melomanów. Na pewno, dla bardziej wymagających użytkowników, NuPrime ma jeszcze lepsze (i droższe, niestety) urządzenia - taki jest ten świat.

Na koniec fotki i zapraszam do dyskusji - pytajcie, a będzie odpowiedziane ?

(edit: sorki, ale tylko 1 zdjęcie się mieści, więc w kolejnych postach dorzucę)

IMG_20200910_171434.jpg

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki. Szukam jakiś dobrych słuchawek nausznych-wokółusznych do NuPrime Dac 10h. Miałeś jakieś doświadczenia z tym przetwornikiem? Jaki model słuchawek byłby odpowiednim "towarzyszem"? Myślałem o Grado PS1000e i jako troszeczkę z innej półki Final Audio Design Sonorous VIII. Zaznaczę, że jestem zielony w temacie słuchawek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.