Skocz do zawartości
IGNORED

Używany odtwarzacz do 4 tys zł


Saper91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, babatular napisał:

Nie odróżnię. Taki złom w zakładce hi-end. Moderacja na kwarantannie.

Generalnie to mam to w doopie aczkolwiek początkujący jak się naczytają tych Waszych absurdalnych bzdur  na temat hi- endu i potem na allegro ten hi-end kupią za 500zł - to będą mieli skrzywione i spatologizowane  pojęcie o tym jak muzyka może w domu brzmieć. Tu jest problem - dlatego dziwię się że moderacja nie robi porządku w tych zakładkach.

Nie traktuj ludzi jak głupków a jak masz misję,to idź do klasztoru. Autor wątku,który tak spektakularnie rozdupcyłeś dostał parę propozycji od wielu osób,za wyjątkiem Ciebie. Ty ograniczyłeś się tradycyjnie do strollowania tematu a teraz skamlesz za Moderacją i pomyśleć,że to dopiero początek upałów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Saper91 napisał:

Widze, że wielu skrzywdziłem, wrzucając zapytanie w ta zakładkę. A dlaczego niejeden twierdzi, że ma hi end używany za 4 tys? 

 

Daj już spokój z tym hi-endem, to jest błędne założenie od samego początku i z większej ilości powodów, niż sądzisz. Kup po prostu dobry odtwarzacz CD. Możesz to spokojnie zrobić za 4 tys zł, choć wybór nie jest może oszałamiający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A dlaczego niejeden twierdzi, że ma hi end używany za 4 tys?   

 

 

To może ja ci to wyjaśnię raz na zawsze. To słowo wzięło się z marketingowych haseł na użytek mediów. Również po to aby rozdzielić plew od ziarna. I po to aby na forach i w życiu Ci zamożniejsi mogli patrzeć z góry na biedotę śmiejąc im się w twarz jakimi są nieudacznikami życiowymi.

A tak naprawdę hajend za 4 tyś ma każdy, który docenia i podoba mu się to co ma.

Ot cała tajemnica w dużym skrócie.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Saper91 napisał:

Widze, że wielu skrzywdziłem, wrzucając zapytanie w ta zakładkę.

Zlekceważ to. 

 

9 minut temu, Saper91 napisał:

dlaczego niejeden twierdzi, że ma hi end używany za 4 tys? 

Bo to jest ... 
Nie, to nie jest nawet snobizm. To pospolite szpanerstwo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Margol napisał:

Nie traktuj ludzi jak głupków a jak masz misję,to idź do klasztoru. Autor wątku,który tak spektakularnie rozdupcyłeś dostał parę propozycji od wielu osób,za wyjątkiem Ciebie. Ty ograniczyłeś się tradycyjnie do strollowania tematu a teraz skamlesz za Moderacją i pomyśleć,że to dopiero początek upałów...

A jak mam ich traktować - jak sami z siebie robią głupków.

29 minut temu, Saper91 napisał:

Widze, że wielu skrzywdziłem, wrzucając zapytanie w ta zakładkę. A dlaczego niejeden twierdzi, że ma hi end używany za 4 tys? 

 

twierdzić to se mogą

zapoznaj się z definicją Hi-end - tak, jedyną słuszną i jedyną jaką możesz, na tym forum przeczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Saper91 napisał:

A dlaczego niejeden twierdzi, że ma hi end używany za 4 tys? 

 

Jakby wierzyć we wszystko co ludziska wypisują , to co druga aukcja starego szrotu na Allegro jest hi-endem, takiego haj-enda to już  nawet za pare stówek można znaleźć . Niemniej za 4tys można kupić  całkiem przyzwoity używany   odtwarzacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sheyyk2 napisał:

A GAJOWY MARUCHA -  ZDEJMUJE SPODNIE GDZIE MU JEST WYGODNIE

No to jest logyczne. Gdyby rucha nie miał, nie zdejmowałby spodni, bo po co ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 20:37, piorasz napisał:

A u mnie na stole 0.7 Johnego i w czytniku japońskie wydanie "Blue Train". Jestem szczęśliwy i spełniony...

Gra na PD-50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wrzuć fotkę lejbela,dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie definicja hi-end jest bardzo prosta i występuje w każdej dziedzinie,  czy to telefonow komórkowych,  samochodów, ciuchów sprzętu audio  itp. Jest to po prostu NAJWYZSZY I NAJDROŻSZY model danego producenta( nie koniecznie najlepszy) występujący w katalogu/ sprzedaży i koniec . Tak jak w marcu 2017 roku hi- endem firmy Samsung był galaxy s8+ tak dziś nie jest to już ŻADEN hiend , tak samo jakiś odtwarzacz,  wzmacniacz kiedyś w latach 80,90 występował jako model najdrozszy,  najwyższy to owszem był hiendem ale dziś już przecież są wyższe modele , co do brzmienia NIE MA DEFINICJI hiendowe brzmienie ponieważ logicznie nie jest możliwe do określenia z racji iż każdy słuchacz ma inne preferencje . Podsumowujac jssli chceky okreslic co jest aktualnie hiend bierzemy katalog producenta i jedziemy na sama górę,  brzmienie hiendowe nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajend srajend. Wieku temu powstały normy określające wysoką wierność. Hajend wymyślono w dziale marketingu,niestety wśród tych urządzeń zdarzają się i takie,które w pomiarach nie spełniają normy DIN,to jest dopiero hajend.  Sieć jest pełna takich przykładów,natomiast jeśli te urządzenia niczym nie różnią się od zwykłego hifi(dotyczy to w szczególności wzmacniaczy) to czym,poza ceną,różnią się te urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Valghor89 napisał:

Wg. mnie definicja hi-end jest bardzo prosta i występuje w każdej dziedzinie,  czy to telefonow komórkowych,  samochodów, ciuchów sprzętu audio  itp. Jest to po prostu NAJWYZSZY I NAJDROŻSZY model danego producenta( nie koniecznie najlepszy) występujący w katalogu/ sprzedaży i koniec . Tak jak w marcu 2017 roku hi- endem firmy Samsung był galaxy s8+ tak dziś nie jest to już ŻADEN hiend , tak samo jakiś odtwarzacz,  wzmacniacz kiedyś w latach 80,90 występował jako model najdrozszy,  najwyższy to owszem był hiendem ale dziś już przecież są wyższe modele , co do brzmienia NIE MA DEFINICJI hiendowe brzmienie ponieważ logicznie nie jest możliwe do określenia z racji iż każdy słuchacz ma inne preferencje . Podsumowujac jssli chceky okreslic co jest aktualnie hiend bierzemy katalog producenta i jedziemy na sama górę,  brzmienie hiendowe nie istnieje.

Możnaby się z Tobą zgodzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moim zdaniem pojęcie hi-end odnosi się wyłącznie do audio. Bo to tu wymyślono to określenie, a nie do opisu i klasyfikowania aut. Oni mają swoje kategorie, jak i inne produkty. Ja nie wierzę w bajki, że ktoś ma jakość dźwięku hi-end za małe pieniądze. Chyba po prostu trudno to osiągnąć. Nie ma powodu naśmiewać się z ludzi, którzy wydają dużo pieniędzy na drogie sprzęty, żeby im grały. Wśród nich jest penie trochę takich, którzy doceniają jakość dźwięku. I dobrze. Przez ponad 40 lat zabawy w audio nigdy nie zdarzyło się tak, że droższy sprzęt, który kupowałem był gorszy od tego tańszego. Myślę,że żadne zaklinanie rzeczywistości nie zadziała. Trzeba dużo, coraz więcej płacić za najlepszy sprzęt,  ze świadomością, że dołożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych poprawi  dźwięk, powiedzmy od kilka, 10%. I tyle. Kto chce tak postępuje, kto nie - to nie. Ale nie ma powodu żeby z nich się naśmiewać. Tym bardziej, że dla wielu też wydanie 200-500 tys. nie jest powodem do stresów i spędzania kilku- kilkudziesięciu godzin na odsłuchach dziesiątek sprzętów.

Tak dla równowagi. W mojej wsi jest knajpa z pokojami. Na górce, wysoko, pod Wielką Sową. Zastanawiałem się, kto tam przyjedzie na obiad, kolację, imprezę? Fakt, że "na końcu świata", ale żeby tam się pchać? Ano pchają się. Tyle że nie przyjeżdżają samochodami. Przylatują helikopterami na obiad, obok jest lądowisko. Dajmy spokój bogatym ludziom i temu, co robią ze swoimi pieniędzmi. Cieszmy się naszym sprzętem, jeśli nam sprawia przyjemność dźwięk. Jak nie, to dalej szukajmy tego, co dla nas najlepsze, nie patrząc i nie obrażając tych, którzy są może bogaci, ale nie specjalnie ich rajcuje nasza pasja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'. Przylatują helikopterami na obiad,'

hm ,z dziewczynami.czy tez chlopcami w wieku swoich corek.czego nie zauwazyles.knajpa z pokojami.hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
'. Przylatują helikopterami na obiad,'
hm ,z dziewczynami.czy tez chlopcami w wieku swoich corek.czego nie zauwazyles.knajpa z pokojami.hehe
... I z Twoją kasą której Ci nie dali za ciężką pracę :)
Ile razy to słyszałem: "jest kryzys nie moge Ci więcej zapłacić" :) A czym bogadszy tym ma mniej (oczywiście dla Ciebie) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Marantz CD 11 LE? Chyba zmieściłby się na styk w budżecie, ma XLR i jest to fajny odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Triode TRV4SE na lampie 6922 i muzkalny.

Pisałem już o tym modelu parę stron wcześniej: 

W dniu 10.05.2020 o 18:58, McGyver napisał:

Wykonywane OEM w fabrykach Cayina.  
Odtwarzacz pseudolampowy, czyli z analogówką w której "buszuje" całe stado opampów, a na końcu jest doczepiony lampowy buforek - zamulacz. 
Tutaj wiwisekcja analogicznie zrobionego Cayina: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 


Znowu się się sprowadza do jednego - tania reklama:

"Po przebudowie gra świetnie. Przed przebudową gra tak sobie. Więc moim zdaniem jeżeli się już posiada taki odtwarzacz (uwaga, jest kilka wersji z różnymi konwerterami! Tak dobre rezultaty daje tylko wersja na PCM1792! ) to warto przebudować.“

To nie jest wątek sponsorowany.
Ale skoro napisałeś.. Zacznij od szacunku do klientów a nie do samego siebie.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2020 o 13:45, McGyver napisał:

Pisałem już o tym modelu parę stron wcześniej

No, zjechałeś go jak burą sukę :-)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SynSama napisał:

No, zjechałeś go jak burą sukę :-)))))))

E tam. Wielkiej porachy nie ma bo jego dźwięk nie drażni, nie wkurza, tyle że również nie porywa. Niby ciepły, ale jednak trochę nijaki. A ponieważ doskonale wiem na co stać kość PCM1792, to się wkurzam na Chińczyków że tak ten dźwięk "ululali" tymi opampami.

A jego poprzednik to nawet wygląda całkiem jak Cayin: 
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Proszę bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wielkie dzięki,może gdzieś ustrzelę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 15:16, muda44 napisał:

Pioneer PD-30AE + Chord 2Qute + dobry kabel cyfrowy. Według doświadczonych kolegów z innego forum taki zestaw grał lepiej niż CD Mac za 35000zl. 

Potwierdzam, poszedłem tą drogą i póki co nie szukam nic w zamian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Krzysztof_54067 napisał:

Potwierdzam, poszedłem tą drogą i póki co nie szukam nic w zamian.

A jak wymienic na hugo albo dave to gra lepiej od czego? Dcs za 200tys? Chord a mac to inne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.