Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast MX2 ?


Cooger

Rekomendowane odpowiedzi

Na sylwestra udostępniłem mieszkanko siostrze w celu przeprowadzenia małego party. Nie żadna wielka imprezka kilka osób bo ile może się zmieścić w dwupokojowym mieszkaniu w bloku... Integralną częścią pokoju jest sprzęt audio więc ten równiez udostępniłem... no i stało się, niewiedząc jak, ale zabili mi Tannoye MX2 (w kazdej kolumnie został uszkodzony głośnik nisko-średnio tonowy). Mniej istotne jak to się stało, bardziej istotne, że od 29 dni słucham muzyki na słuchawkach... dobrze, że ich jakość jest na tyle przyzwoita żeby mnie utrzymać przy życiu. Ale po co piszę ? Napewno nie, żebyście się połączyli ze mną w bólu... natomiast nie ukrywam, że liczę na odrobinę wsparcia :]

 

A więc tematy są dwa:

 

1. co z Tannoyami ? Naprawa nieopłacalna - serwis wycenia naprawę na ok 220-250pln za jeden głośnik czyli do 500pln za komplet. Macie jakieś pomysły ?

 

2. potrzebuję kolumny które je zastąpią. Sprzęt to Yamaha CDX-396->Audioquest Turquoise->Yamaha AX-496->van den Hull Clearwater. Pokój ma wymiary mniej więcej 5x4m. Słucham głównie muzyki tzw. ciężkiej rockowej (rock - Kult, "metal"- RATM, Rammstein, SN, punk-rocka - Armia, Włochaty, Dezerter) oraz gotyckiej (XIII Stoletti, Deine Lakaien) ale czasem jest to także muzyka z pogranicza poważnej - lubie kompozycje Hansa Zimmera a od czasu do czasu klasycznej klasyki - Beethoven, Vivaldi. W MX2 brakowało mi mięsa w basie, bas był twardy i trzeba było słuchac głośno żeby dobrze brzmiał, niestety pokój jest zbyt mały na słuchanie głośno, sąsiedzi też nie byliby zadowoleni Osobiście wolałbym jakieś kolumny podłogowe bo do wykonania standów do Tannoyów zbierałem się dwa lata... i się nie udało zebrać, a produkcje sklepowe są żenującej jakości za sore sumy. Wpadły mi w oko jak na razie Wharfdale Diamond z nowej serii 9, niestety nie miałem jeszcze czasu zakotwiczyć gdzieś na odsłuchu. Co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę ? Przyjmijmy, że suma to 1500-2000 (nie chciałbym tych 2K przekroczyć) za parę.

 

Mam nadzieję, że pozwolicie mi skorzystać z waszego doświadczenia i wiedzy Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapodaję, proszę bardzo ;-)

1. IMHO nie do pobicia w tej cenie są Acoustic Energy Evo One (allegro 1200, sklep 1500). Poteżny wykop, super scena, Metallica, RATM, jazz czy klasyka - obojętne, grają cudownie wszystko. Łatwa impedancja, brak ogłoszeń o sprzedaży second hand (to najlepsza rekomendacja chyba :).

2. Pozostali "kandydaci" to

- Kef Q1 (allegro 1400, sklep 1600) - podstawkowe, przewartościowane, można kupić z drugiej ręki

- Koda 702F, 940zł - podłogowe do KD

- Gale 3040, 1095zł - podłogowe, angielskie (bezbasowe) brzmienie, brak second-hand (bo mało popularne)

- Gale 3030, 890zł - podłogowe, przebasowione brzmienie, opinie o słabym wykonaniu, brak second-hand (bo mało popularne)

- Monitor Audio Bronze B1, 999zł - podstawkowe, dźwięk wysokiej jakości, cieplutki z dobrym basem, brak second-hand (ale są na allegro Monitor Audio Bronze, monitory wyższej klasy i nawet tanio. Są też w ogłoszeniach)

- Tannoy M2 second-hand - 800-1000zł, ja bym nad nimi pomyślał, ale cięzko dostać bo popyt duży

- B&W z serii 600 second hand (zanim kupisz B&W koniecznie posłuchaj AE Evo One)

- Mission M72 (są na allegro w super cenie, jakbym miał teraz kasę to bym kliknął natychmiast)

- Wharfedale Diamond 8.2/8.3/8.4 (bezbasowe angielskie brzmienie)

- śmiecie Eltaxa

- śmiecie Elac

- jakieś Tannoye

- olewane w prasie polskiej i zachodniej nowe pomysły Mission (nikt się nimi nie interesuje i trudno powiedzieć dlaczego. Dystrybucja mission w polsce jest bardzo zła)

- inne jakieś wymysły podłogowe, z mocno podbitym pasmem 80-140Hz (łomot basowy)

 

Ogólnie polecałbym kolumny, które mało osób chce sprzedać jako używane. AE Evo One, Mission m72, Heybrook H2, MA Bronze B1 itp. Nie bez powodu mimo świetnych opinii trudno je kupić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To już drugi dzisiaj watek o uszkodzonych Tannoyach. Jeśli uszkodzenia mechaniczne nie są zbyt duże tzn. membrany ,zawieszenia są całe, to koszt naprawy wyniesie około 100 zł. Polecam firmę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Za przewinięcie spalonych cewek w Tannoyach zapłaciłem zbliżoną sumę około rok temu.

2. Mam podobny pokój w bloku i w tym momencie myśle o wymianie Radmorów LS-40 na cos podstawkowego. Powód? Bas strasznie wzbudza się w okolicach 45Hz ( rezonans podłoga-sufit, a nie chcę zagracać mieszkania pułapkami basowymi). Osobiście w cenie 2000 szukałbym czegoś używanego. Mój typ to B&W CDM 1SE, ale nie każdemu mogą przypaść do gustu. Za podobna cene można dostać także Dynaudio 42, 52, ewentualni jakies przyzwoite podłogowce, ale tych jak poprzednio napisałem, do bloku nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Cooger -jeśli lubisz bas to posłuchaj Qba Elements 1.1. Może nie grzeszą urodą ale potrafią urzec muzykalnością, bas lubi sobie trochę "poszaleć" więc warto ustawić je na kolcach i jeszcze lepiej na jakimś granicie. W podanych przez Ciebie widełkach miałbyś kolumny i płyty od Sebaxa (jak klikniesz na wyszukiwarkę, to powinieneś sobie poradzić)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze koty za płoty. Wyrwałem się z pracy wcześniej żeby pojechać do Audiomedia 70. Nie przepadam za tym salonem ale nie było źle. Pan sprzedawca zostawił mnie sam na sam z kolumnami i mogłem poszarżować z płytami.

 

Niestety Yamahy się u nich nie uświadczy więc CD było Onkyo a wzmacniacz Sherwood-a. Modeli nie pomnę, aż taki kozak nie jestem ;)

 

Po kolei:

Mission M33i naprzemian z JBL-ami chyba E60. Missiony jak na wychwalane cuda to (będę brutalny) ale grają papierowo. Przy dużej ilości dźwięku poprostu się zgubiły... Środek jak dla mnie straszny, wokal co prawda punk-rockowy ale wokal :D brzmiał jak z kartonowego pudła. Bas był ale jakiś taki zagubiony, niekontrolowany. Gdy na scenę wkroczył Zach De La Roche troszkę jakby zabrzmiały lepiej, ale to zapewne przez charakter muzyki, mniej natarczywa i bardziej hmmm punktowa. Inquisition Symphony zabrzmiała już nieźle, w związku z tym to chyba wskazuje bezposrednio na klasyfikację tych kolumn....

 

 

Naprzemian z Missionami słuchałem tych JBLi. Grały zupełnie inaczej, pełniej, więcej basu, dawały sobie znacząco lepiej radę z kontrolą całej masy dźwięku produkowanego przez Włochatego. Gdy do głosu doszedł RATM to się okazało, że on jednak znacznie dynamiczniej skacze po scenie niż na M33i. Apocaliptica już niestety nie tak czysta jak na Missionach, jakaś taka kluskowata trochę. No ale to nie jest mój główny repertuar więc bym to przeżył. Zapodałem jednak jeszcze raz Włochatego bo coś mi nie dawało spokoju... i zrozumiałem. One grały coś innego niż było nagrane na tej płycie ! Zgubiły sporo szczegółów a bas był efektowny... bo był ! Niby kontrolowany ale stanowczo zbyt szeroki i mało precyzyjny... Jestem przyzwyczajony do tego co miałem na MX2 - bas był wydzielany powściągliwie ale precyzjnie... A tutaj szczodrze nawet wtedy jak go powinno być mniej. Po pewnym czasie stało się to męczące.

 

Finalnie wiedziałem jedno M33i to nie dla mnie, JBLe już bardziej ale też nie byłem usatysfakcjonowany, zaczęły mi się kojarzyć z dyskotekowym łomotem :/ Ma być bas, byleby był.... eee nie o to mi chodzi.

 

Zapytałem Pana sprzedawcę: "Co jeszcze ?". Rozłożył ręce :( - "Wie Pan, w tej cenie to nic". Ale ża byłem dociekliwy i zmuszałem Pana do poszukiwań to stwierdził... "Hmmm no za 2300 to mam jeszcze Cabasse... - ale, że już na początku określiłem przedział jako 1500-2000 szybko dodał - za gotówkę to będzie 2100". No cóż decyzja yła szybka: "Proszę podłączać".

 

Cabase Tobbago - przyszło olśnienie, Włochaty nie zaskoczył szybkich francuzek. Nie dość, że zagrały dynamicznie i precyzyjnie to bas uderzał wtedy kiedy miał uderzać. Nie schodziły zbyt nisko, ale dynamika mi to w pełni wynagradzała. Zach wkroczył na scenę zaraz po Polakach i dał czadu, znakomicie się tego słuchało. W momencie gdy w napędzie znalazła się płyta Lipali "PI" stał się cud. Tomek się zmaterializował, stanął za linią kolumn i zaśpiewał "..demon patrzył na to z bliska i ze wstydu skulił chwost, strach go dopadł, biedaczysko w najczarniejszy skrył się kąt, człowiek patrzył na to z bliska i z rozpaczy wył, pięści kamieniały same, w sercu szary pył..." to już wiedziałem, francuzki ukradły mi serce. Żeby spełnić obowiązek wrzuciłem do CD jeszcze Inquisition Symphony i tu nastąpiło małe ździwienie... góra lepsza była w M33i, tutaj jakby szorstko chropowato, jakby piasek. Aczkolwiek Cabasse'y poprostu zamiotły towarystwo... no fakt są o jakieś 500pln droższe ale... co tu dużo mówić, są tego warte.

 

Podsumowując - na razie mój typ to gorąca francuzeczki (Cabasse Tobago). Mam nadzieję, że VdH Clear Water posprząta górę a AX-496 za nimi nadąży :) Myślę, że jest w nich taki potencjał, że CDX-owi przyda się tuning... ale spokojnie po kolei... na razie jeszcze trzeba posłuchac innych towarków ;) Chociaż przyznam szczerze, że gdybym miał w kieszeni 100pln więcej to już tę noc spędziłyby ze mną :) A może lepiej że nie miałem tej kasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat słucham muzyki na głośnikach Tannoy 631 z serii Profile. Moim zdaniem są to kolumny ciekawsze brzmieniwo od głośników serii Mercury. Tannoy wprowadzając serię Mercury obniżył, co prawda ceny ale zastosował również tańsze tachnologie. W grudniu kupiłem Tannoy'e Sensys DC2 i z tego powodu chcę sprzedać 631 do których mam też podstawki własnej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kronikarskiej powinności stało się zadośc opisze krótko co było dalej ;)

 

Na następny odsłuch udałem się do HIFI Corner na Szewskiej. Pierwsze co napiszę to "Polecam ten sklep, rewelacyjna obsługa". Ale wracając do tematu - do odsłuchu jako pierwsze zostały wytypowane Tannoy Fusion 3. W skrócie: Mnóstwo góry, słychac dosłownie wszystko, środek jest poprawny, powiedzmy, że nawet bardzo dobry, dół schodzi nisko i jest sprężysty. A więc co? Ideał ? Generanie tak, pod warunkiem, ze każdego zakresu słuchamy osobno... Gdy na scenę wkroczył Włochaty i rzucił przed siebie ścianę dźwięku Fusion-y się po prostu zgubiły... Zabrakło kontroli. Zaczął się chaos. Po 30 minutach miałem serdecznie dosyć, byłem tym straszliwie zmęczony. Szczególnie dominującą, kłójącą uszy górą...

 

Następne do odsłuchu były używane Acoustic Energy AE120. Konkret. Naprawdę konkret. Od razu było wiadomo, że nawet punk-rock nie jest jej straszny. Perfekcyjna kontrola, lekko stłumiona, nienatarczywa aczkolwiek zachowująca szczegóły góra i przyzwoity, mimo, że nie schodzący tak nisko jak w Tannoyach bas. Słuchając kolejnych płyt rozumiałem, że AE120 trzymają dźwięk krótko, nie pozwalając mu szaleć ale wszystko odtwarzają wiernie. Jedyny zarzut jaki do nich miałem to... nadmierne poukładanie wszystkiego... Słuchając punk rocka miałem wrażenie, że jest to doskonale trzymający się szosy Rolce-Roys prowadzony przez szofera w białych rękawiczkach. Zagrały rewelacyjnie... tylko zbyt poprawnie ;)

 

Ostatnie były jakieś ESA.. piszę jakieś bo skończyły odsłuch po ok 30s.... Od razu zostały poczęstowane utworem 2. ze Zmowy. Tyle wystarczyło... odpadły w przedbiegach. Przypomniałem sobie Mission-y. Nie ten klimat.

 

Odsłuch skończył się dylematem - Francuzki czy Angole :/ Niby grały podobnie, czysto i dynamicznie nie schodząc zbyt nisko...

 

 

Decyzja przyszła następnego dnia... przeciwko AE przemówiły brak gwarancji i... okleina w kolorze machoniu. W tej chwili stoją obok mnie Cabasse Tobago, polecam bo warto. Po podłaczeniu do mojego zestawu wiem już też, że: CDX-196 nusi trafić do tuningu a AX-496 serwuje bardzo twardy bas więc pewnie bedzie trzeba go wymienić na Rotela lub Creeka :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczaem sie do dyskusji ktora pewnie juz wygasa :)

Sam cos szukam z podstawek uzywanych glownie do rocka/metalu

Mam dylemat: czy brac tannoy m2 czy szukac czegos innego (do 750zl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego spisu chciałbym dodać kolumny Tannoy Sensys 1. Nie słuchałem ich, ale ponieważ są zachwalane przez sprzedawców, to znaczy się i cena jest promocyjna (jakieś 900zł) i może być okazja. Jeśli ktoś słuchał - napiszcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger

Witaj na forum ziomku :-)

Czy to nie Ty, na pewnej liście dyskusyjnej (...rec.pl), opisywałeś koncert Jethro Tull w Poznaniu? :-)

Styl podobny :-)

Życzę dużo przyjemnych doznań i odlotów z nowymi kolumnami.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego. Ten plastik stanowi integralną całość z koszem głośnika. Pozostaje wymiana, identyczne są głośniki Magnat z Allegro po 70 zł/szt. grają identycznie, mają tylko inny kształt i kolor ramki kosza.

Mogę się podjąć naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie powinnam denerwowac autora watku..... ale trudno ;-) moze komus zacheconemu jego wywodami sie przyda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 8 Lut 2005, 23:49

 

>Cooger, chętnie odkupię pozostałości po uszkodzonych MX lub same tweetery.

 

Witam,

 

głosniki już wymontowane, umówiłem już wysyłkę do naprawy, jakby się nie nadawały do słuchania to się skontaktuję. A tak przy okazji to o jakiej sumie mówimy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinka, 9 Lut 2005, 13:46

 

>moze nie powinnam denerwowac autora watku..... ale trudno ;-) moze komus zacheconemu jego wywodami

>sie przyda:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>pozdrawiam

>paulinka

 

hehehe a wiesz, że się nie udało ? To są Antigua z serii 222 a ja mam Tobago z serii 360. Antigua podobno też była zaje... :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora za post z innej polki...

PRzegladalem towjej wypowiedzi na forum... i tma pisales ze masz schemat do unitry WS 503

Jakbys mi mogl przeslac go na maila to bardzo prosze [email protected]

cos mi sie zrabalo na 1 koncowce.... (na wlaczonym zimnym wzmacniaczu podlaczylem kolumne i zmienilem gniazdo... z koncowki A na B i cos sie jebnelo iskry poszly i lipa) jakbys mogl to bede wdzieczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.