Skocz do zawartości
IGNORED

unipivot


conri

Rekomendowane odpowiedzi

Może i poprzednich wątkach był już ten temat , ale szukam info porównawczego . Czym 'objawia "się różnica w zawieszeniach ramion typu "kardan" i unipivot.Kardana znam i wiem co w nim "gra":-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat,będę go obserwować z zaciekewieniem.Też chętnie porozmawiałbym z osobą która robiła praktyczne próby i porównania ramion jednopunktowych z innymi.Licze że ktoś znajdzie się kto zmarnował wiele czasu na umieszczenie unipivota i innego ramienia w tym samym napędzie przy tej samej wkładce i co najważniejsze z tym samym okablowaniem wewnętrznym ramienia.Dla mnie liczą się tylko próby własne a nie przytoczenia cytatów z zachodnich gazet,czy stron internetowych.Wyższość teoretyczna unipivota jest ogólnie znana ,a praktryka...............????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z unipivotem miał do czynienia własnoręcznie Alexander. A czy ma on wyższość teoretyczną? Hm... Może wyjaśnij na czym ona miałaby polegać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->> vinyldemon

 

Słowem "jednopunktowe..." juz wprowadzileś w moje myślenie nutę niewiedzy. Na czym więc polega jednopunktowe podparcie ramienia.Jak pisałem "kardan " w wielu wariantach znam , ale jak podeprzeć ramię na jednym punkcie -toz to graniczy z żonglerką . Czy wyważenie polega na balansie w osi poziomej i pionowej jak drążek skoczka na linie . Sorry za te cyrkowe skojarzenia , ale w tym przypadku wyobrażni brak.A może jakiś odręczny szkic lub link do szczegółowej grafiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>conri

 

na początek sprawdź na stronie rcm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

właśnie Morch produkuje ramiona w dwóch "wersjach"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj prosze w mój wpis w temat 6084 ( chyba tak, bo jeszcze słabo sie poruszam po Forum).

Wyższość teoretyczna unipivota to to że jest tylko jeden punkt w którym styka się z resztą gramofonu ,jest wtedy mniejsze przenoszenie drgań od napędu i ogólnie z zewnąrz na "rure ramienia" i za tym wkładke,druga sprawa że jedno łożysko stawia mniejsze opory przy przesówaniu ramienia w pionie i poziomie niż powiedzmy ramiona zbudowane na 3 czy4 łożyskach. Ale moim zdaniem regulacj parametrów w większości mi znanych jednopunktowców to autentyczna akrobacja.Takim jednym z klasyków unipivot jest HADCOCK GH 228 ,mozna przeczytać w necie mnóstwo na jego temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dudivan: pozwolę sobie wkleić zdjęcie, które bardzo dobrze obrazuje ideę unipivota.

[obrazekLUKASZ-251599_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idea! Idee nie mają problemów. Są drewniane, nie mają antiskatingu, mają też gołe nieekranowane przewody dłuższe niż 5cm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sadzicie unpivocie RS Labs RS-A1.

Konstrukcja bardzo prosta (na pierwszy rzut oka) cena z lekka przytykająca ($950)

W zasadzie jedynym nowatorskim (chyba) rozwiązaniem jest ruchomy (obrotowo) headshell.

Czy to naprawdę może być dobre rozwiązanie?

 

Recenzja na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest pozytywna.

Rys. konstrukcyjny można zobaczyć na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strona producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Manul:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krisabc

To japońskie ramie to kompletny idiotyzm. Przeczytaj jakie brednie wypisują w manualu. Od idioty, który to napisał nie kupiłbym niczego nawet za $1 a co dopiero za $700. Niestety bezczelnych czy tylko nawiedzonych nie brakuje. Jak najdalej od tego typu naciagaczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The existing tonearms with offset angle suffer unnecessary.

 

malposition in the support due to

 

1) inside force

 

2) down force

 

3) coresonance

 

*The merits of RS-A1 Structure

 

RS-A1 solved 3 problems using very unique arm structure.

 

It adoptted unique rotating shell (japanese patent) to solve the coresonane problem.

 

(1) There are 2 kinds of inside force.

 

The inside force caused by offset angle is serious problem.

 

To eliminate offset angle inside force,the arm structure needs to be purely

 

straight.

 

Co zdanie to bzdura.

Siła dośrodkowa dotyczy wszystkich ramion oprócz stycznych (tangencjalnych), niezależnie od kształtu rurki czy czego tam, gdyż wynika z niepokrywania się kierunku stycznej do rowka w punkcie gdzie jest igła z kierunkiem igła-pivot.

 

(2) To eliminate downforce, the arm structure needs to be purely straight vertically.too.

 

(3) Rotating shell separates the force to cartridge from the arm.

I tak dalej. Moja babcia mówiła w takich przypadkach: "klituś bajduś". I to byłby cały mój komentarz. Jesli ktos nie rozumie najprostszych problemów mechanicznych wiążących się z ramieniem obrotowym to jest prawie pewność, że nie ma najmniejszego pojęcia o całej reszcie. Np. patrz wyżej o coresonance, że pomaga na to (na co właściwie) obrotowy headshell. Boże ty widzisz i nie grzmisz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> profee

To taka sama idea jak to co przytoczył Alexander tylko tutaj każą sobie już płacić słono za "pomysł". Dobrze jednak że firma nie zaleca do tego ramienia Clearaudio Goldfinger za 7600 EUR jako wkładki z którą ta kombinacja jest" the best in the world".Cięzko by to było zwerifikować w praktyce bo nawet jakbym miał tę wkładkę to nie wiem czy bym się odwarzył ją zapiąć.Dla mnie to takie łapanie garbatych na kajaki ,ale już chyba ktoś się dał zauroczyć tym produktem bo widaiałem że były takie ramiona sprzedawane na Ebay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, już ochłonąłem, więc do rzeczy. Żeby była jasność: łożyskowanie ramienia obrotowego na łożysku kiełkowym (coś na kształt łożyskowania igły kompasu) uważam za pozbawione sensu. Cele konstrukcyjne jakie usiłuje się w ten sposób realizowac można naprawdę zrealizować w innym układzie, wolnym od wad unipivota (może Aleksander będzie mógł za jakiś czas tego dowieść). Te wady to chora kinematyka, którą trzeba (mało skutecznie zresztą) "ratować" tłumieniem (olejowym, magnetycznym) bo ramie waha się we wszystkich kierunkach. A te (artykułowane) cele to małe opory w łożyskowaniu (których rola jest stanowczo nazbyt demonizowana). Żeby powiedziec coś pozytywnego o ramieniu pokazanym na rys, zamieszczonym przez Aleksandra: W tym przykładzie widać, że twórcy wiedzą przynajmniej to, iż częstotliwośc własna wahadła spada ze wzrostem jego długości. Może więc wykorzystali tę wiedzę do tego, aby odsunąć tę, czy te częstotliwości wlasne (mogą być różne dla wychyleń w rozmaitych kierunkach) daleko w dół od częstotliwości pobudzeń biciem i pofalowaniem płyt. Chyba są również świadomi hipotezy o kierunkowej transmisji energii drgań sprężystych z ramienia poprzez odpowiednio skonfigurowane łożysko kiełkowe, o czym świadczyłby rysunek konstrukcyjny. Jednak marketingowy bełkot na japońskiej stronie nie wróży dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexander, obrazek przesliczny ale ja mialem na mysli rysunek-schemat, nie zdjecie. Przekroj poprzeczny. To unipivot=lozysko "kielkowe" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dudivan

Zajrzyj do linka podanego przez Yaxę. Obrazki wskazuja na słabą znajomość rysunku technicznego ale konstrukcje noszą ślad ręki fachowca, a nie chciwego a bezczelnego ignoranta. Choć jedna z nich to unipivot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dudiuvan: widzę, że zawiodłem Cię na całej lini wklejając te zdjęcia :-(

A tak całkiem poważnie to unipivot to faktycznie tak jak sie domyślasz

pojeyncze łozysko kiełkowe. Kiełek w panewce i już. Stąd to zdjęcie.

Teoretycznie "i już". W praktyce wygląda to nieco inaczej. Zawieszenie tego typu

z pozoru proste i tanie, dla swojego poprawnego działania wymaga sporo zabiegów konstrukcyjnych

niweczących w rezultacie "idealne" założenia. Swobodny obrót w płaszczyźnie poziomej i pinowej,

tak ale też w każdym innym kierunku. Próby tłumienia tego ruchu powodują zwiększanie oporów ruchu w plaszczyznach

pożądanych przez konstruktora.Metody tego tłumienia bywają różne. Tłumienie olejowe jest

chyba najpopularniejsze. Kolejna cecha, czyli prostota budowy ulega znacznemu skomplikowaniu

poprzez te właśnie dodatki tłumiące (miseczki, pojemniki, kołnierze itp).

Wszystkie dodatki służące czy to tlumieniu niepożądanych wahań, czy obnizaniu środka ciężkości dla

zachowania większej stabilności prowadzą też nieuchronnie do zwiększania masy efektywnej ramienia,

co pociąga za sobą problematyczną współp[racę z niektórymi wkładkami. Niektórzy konstruktorzy

np: Wilson Benesch wprowadzają modyfikacje łożyska polegające na tworzeniu dodatkowych punktów podparcia, czyli de facto

nie jest to już unipivot (raczej tripivot). Problemem bywa też wyprowadzenie przewodów z ramienia

w taki sposób by nie powodowało to zakłócenia "swobodnego" ruchu ramienia. Rekorodowym pomysłem na jaki trafiłem było

ramie z zaistalowanymi w podstawie czterema miseczekami z rtęcią,

w których zanurzone były elektrody podłączone do przewodów od wkładki.

Kontakt jest, swoboda ruchu jest, czli ok. Tylko ta rtęć w praktycznie otwartych zasobnikach.

Organoleptycznie miałem do czynienia z kilkoma konstrukcjami tego typu, ze względu

na prostotę konstrukcji, stabilność zachowania i uzyskiwaną jakość dźwięku (i sympatię do konstruktora ;-) )

najwyżej oceniam ramie Scheu Classic. Jednocześnie przy pozornej prostocie jest ono kawałkiem znakomitej

roboty konstruktorskiej i niezwykłaej precyzji. Pomysły w rodzju RS-A1 47Labs z "wleczoną" wkładką

to propzycja dla kolekcjonerów osobliwości, a nie dla użytkowników gramofonów.

Vinyldemon stwierdził, że zdjęcie, które wkleiłem to taka sama idea. Nie zupełnie, to co wkleiłem ma wbrew pozorom ręce i nogi

i jest pozbawione durnych pomysłów w rodzaju obrotowy headshell i "dyndająca" przeciwwaga.

Otóż to coś z moich zdjęć ma stosunkowo długie ramie -ponad 10 cali- stały headshell stanowiacy integralną część

ramienia co zapewnia dobre odprowadzanie drgań z wkładki przez ramię do kiełka i dalej do rozproszenia w

obudowie. Poprzez znaczne obniżenie środka ciężkości ramię jest mało podatne na wahnięcia.

Jeśli się dobrze przyglądnąć to stojak przechodzi przez owalny otwór w ramieniu, taki układ tłumi dodatkowo kołysanie ramienia

gdyż owalna dziura jest dopasowana do średnicy stojaka - pozostawia to wyłącznie swobodę obrotu i ruchu góra-dól.

Antiskating , o który pytał Vinyldemon można zrealizować za pośrednictwem odpowiedniego wyprowadzenia przewodów

o określonej gietkości. Wiem, że to nie jest ideał, ale przy dużej dozie samozaparcia może dzałać i da się to nawet regulować.

Ponieważ czyniłem już liczne próby konstruktorskie z unipivotami wiem, że realizcja takigo projektu

w warunkch amatorskich będzie tylko namiastką realizacji założeń konstrukcynych, lub bardzo kosztowną ekstrawagancją.

Unipivot jest dla miłośników sztuki dla sztuki...chmmm, czyli i dla mnie ;-)

I jeszcze jedna sprawa ktoś kiedyś pytał, czy istnieje coś takiego jak "odcisk" unipivota. Odcisk dźwiękowy jak sądzę.

Tak na moje oko, a raczej ucho - nie. Każdy typ ramienia jeżeli jest poprawnie zaprojektowany i

zainstalowany potrafi nadać sens słuchaniu muzyki i nie będzie miał jakichś specyficznych cech

wywołanych taką, a nie inną konstrukcja zawiszenia. Pozdrawiam miłośników ramion każdego typu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Alexander

 

To nie ja powiedziałem że zdjęcie które wkleiłeś to idea.To słowo padło w Twojej odpowiedzi na moje mocno prowokujące pytanie o ramie na zdjęciu.Nie wiem co to za ramie ale moim skromnym zdaniem jest to bardzo fajna konstrukcja której można nadać autentycznie cechy bardzo użytkowe.Na zdjeciu widać chyba mechanizm nastawu nacisku (może się myle), antyskating też można spokojnie dorobić ( jeśli go tam już niema) ,ja osobiście uważam że najlepszym rozwiązaniem antyscatingu w tego typu konstrukcjach to układ magnetyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Napisałeś , że to "taka sama idea", przeczytaj... A to nie ta sama co RS, bo RS to też idea tylko nieco innego typu,

przyświecająca nieco innym celom, o których pisał "lekko zirytowany" Profee ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexander, czy masz doswiadczenie z ramionami Frank'a Schroedera z Berlina. Czy wpadly Ci w ucho ramiona Moerch UP4 ( unipivot), i inne trojpunktowce Moerch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki Profee. Wiem. Chcialem sie tylko dowiedziec czy ktos mial okazje slyszec jak sie te ramiona sprawuja w praktyce i co o nich sadzicie. Ostatniego lata bylem kilka dni u Schroedera. Sluchalem jego Reference w przerwach miedzy polowaniami na Berlinskich plich targach poszukujac skarbow : starych wzmacniaczy lampowych i glosnikow z drugej czy trzecej reki.

Bylem pod duzym wrazeniem jak jego ramiona spiewaly. Frank robi je sam w swoim domu. Jest zegarmistrzem z zawodu ktory zdecydowal sie zyc z produkcji remion gramofonowych. Bardzo wyjatkowy czlowiek. Mialem wrazenie, ze czas sie zatrzymal. Mamy 21 wiek, ktory coraz bardzej jest cyfrowy, a tu dryblas siedzi przy malutkiej tokarce/ wiertarce i wierci dlugie dziurki (na przewody) w drewnianyck paleczkach. Moj typ czlowieka. No i tak. Nikt z nas nie mnial najmiejszej watpliwosci, ze analog zyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odnawiam wątek.

 

Czy ktoś miał styczność z ramieniem STAX UA-7? Wygląda mi na unipivot'a, choć na vinylengine.com jest opisany jako: "Special dual suspension type".

Jest to dość rzadkie, ale pięknie wykonane ramię. Podoba mi się wizualnie a i opinie o jakości brzmienia są w necie bardzo pozytywne.

 

Mam możliwość zakupienia go i zastanawiam się, czy jest sens pakowania się w unipivota (zastanawiam się jeszcze nad SME 3009 lub Dynavectorem DV 505), tzn. czy jakość ramienia nie będzie potem okupiona frustracją przy ciągłym jego ustawianiu? Wiadomo, takie SME czy DV ustawiam raz i na długi czas mogę zapomnieć o kalibracji. Unipivota jeszcze nie miałem i tak na prawdę nie wiem z czym się wiąże jego użytkowanie.

Jest ktoś kto ma coś podobnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.