Jump to content
IGNORED

Heed Elixir i....

Recommended Posts

Jaki odtwarzacz CD polecacie do wzmacniacza Heed Elixir i monitorów Dynaudio Excite X14, spiętych kablami Oyaide  serii Across?

Na razie jako źródło mam stare DVD Panasonica...better...dźwięk chudy i wyprany z emocji....

Szukam w przedziale 2000 -3500 zł. Najlepiej nowy, choć to nie obligo....

1 godzinę temu, sweetminio napisał:

Jaki odtwarzacz CD polecacie do wzmacniacza Heed Elixir i monitorów Dynaudio Excite X14, spiętych kablami Oyaide  serii Across?

Heed Elixir + Dynki (i do tego Oyaide) i dźwięk jest chudy... 🤨? Stawiam na problemy (i to poważne) z akustyką

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

xavian
28 minut temu, sweetminio napisał:

OK...może nie chudy, ale nijaki...

W pierwszym poście napisałeś, że dźwięk jest "wyprany z emocji". Heed gra "misiowo" i z tego jak go pamiętam, to lekko matową barwą czyli daleko od emocjonalnego grania. Myślę, że dalsze uspokajanie brzmienia Regą może spowodować, że "zaśniesz" przy odsłuchu 😉

Spróbowałbym czegoś z większą energią i drajwem. Nie podałeś budżetu ale tak mi się wydaje, że Naim CD5si mógłby się sprawdzić. Fajna barwa, energia, wypełnienie i fun.

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

9 minut temu, velone napisał:

Heed gra "misiowo" i z tego jak go pamiętam, to lekko matową barwą

Oj, to mnie zaskoczyłeś, pamiętam Heeda ale Obeliska, że aż taki bezbarwny i beznamiętny to on nie był, a i górnym basikiem coś tam próbował robić wrażenie, z naciskiem na próbował 😉 Ale nie był nijaki, był "płynny, plastyczny, gładki".

Edited by Adam 38

/// TIDAL /// ASTELL&KERN SR 25 /// AUNE E1 /// OPPO PM3 ///

Zestaw zapewne prosto z Nautilusa 🙂

Mialem podobny set - bardzo fajne granie.

Probowales CD od Heeda ? Podobno bardzo dobre. Ja u nie podpięty miałem CD Project DS. Było ok pokonanie nie spalił. Zastąpiłem go Nuprime CDT8 

17 minut temu, Bartekkw napisał:

Zestaw zapewne prosto z Nautilusa 🙂

Mialem podobny set - bardzo fajne granie.

Probowales CD od Heeda ? Podobno bardzo dobre. Ja u nie podpięty miałem CD Project DS. Było ok pokonanie nie spalił. Zastąpiłem go Nuprime CDT8 

Przecież NuPrime CDT8 jest transportem, a Heed Elixir nie ma na pokładzie DACa 

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Ale nie był nijaki, był "płynny, plastyczny, gładki"

Stąd ten "brak emocji" 🙂 I przecież wiesz, że teoretycznie lubię taki dźwięk to tutaj jakoś mi nie podeszło

Edited by velone

27 minut temu, piotrek7 napisał:

Podał

Mea Culpa 🙂 W takim razie Naim z second handu powinien się zmieścić w budżecie

1 godzinę temu, velone napisał:

Mea Culpa 🙂 W takim razie Naim z second handu powinien się zmieścić w budżecie

Naim z second handu ... Protekcjonalne podejście wielbicieli high-endu do wypełniających zaledwie PIT-37...

Edited by sweetminio
1 minutę temu, sweetminio napisał:

Protekcjonalne podejście wielbicieli high-endu do wypełniających tylko PIT-37...

Poczułeś się urażony? No proszę Cię - przecież większość z nas (mam na myśli użytkowników forum, a nie wielbicieli Hi-Endu) kupuje czasem używki i nie ma w tym nic złego. Pisząc o Naimie naprawdę myślę, że warto spróbować i nie było w moim poście najmniejszego cienia ironii tym bardziej, że sam napisałeś że "nowy, choć to nie obligo...."

U mnie cedek Regi działał ok. Za to jak ma być niedrogo, muzykalnie ale żywo! z mocnym dołem i bez wycofanej góry, bardzo bezpośrednio to Vincent CD400. Środek pełny, bliski.

Ps. Gwarancja 2 lata 😉

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

U mnie cedek Regi działał ok. Za to jak ma być niedrogo, muzykalnie ale żywo! z mocnym dołem i bez wycofanej góry, bardzo bezpośrednio to Vincent CD400. Środek pełny, bliski.

Ps. Gwarancja 2 lata 😉

W Q21 Vincenta CD 400  nie ma i powiedzieli, że produkcja zakończona, dystrybutor nie sprowadzi kolejnych sztuk.

9 minut temu, sweetminio napisał:

W Q21 Vincenta CD 400  nie ma i powiedzieli, że produkcja zakończona, dystrybutor nie sprowadzi kolejnych sztuk.

A może to znak, że najwyższy czas pomyśleć o takim Bluesound Node2i i Tidalu?  Tak sobie teraz pomyślałem...

• Like 1

28 minut temu, Adam 38 napisał:

A może to znak, że najwyższy czas pomyśleć o takim Bluesound Node2i i Tidalu?  Tak sobie teraz pomyślałem...

Słuchałem Node 2i z Heed Elixir. I...? Nienaturalny ten dźwięk, z Tidal HiFi powinno być super, a było jakoś dziwnie, dźwięk jak z jakiegoś rozregulowanego procesora dźwiękowego...trudno to określić. Zupełnie nie mój dźwięk l

W dniu 7.05.2020 o 17:15, velone napisał:

Heed Elixir + Dynki (i do tego Oyaide) i dźwięk jest chudy... 🤨? Stawiam na problemy (i to poważne) z akustyką

jako użytkownik heeda quastar-a miałem też podobny problem z heed-owskim sposobem prezentacji muzyki.

Ale do rzeczy , okazało się że zupełnie inaczej gra heed z wkładkami o typowej japońskiej manierze grania. Czyli analogicznie polecę szukać źródła jasnego detalicznego .Druga sprawa to do tych dynek 35 wat z eliixira może być mało . Jest możliwość podniesienia do 50 z x2.

nie karm trolla gerwazego , nie daj mu zarobić - włącz opcję ignoruj.

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

Druga sprawa to do tych dynek 35 wat z eliixira może być mało . Jest możliwość podniesienia do 50 z x2.

Ale to Elixir a nie Obelisk i on już ma te 50W na starcie a nawet trochę więcej (pomiary w Audio). 

13 godzin temu, sweetminio napisał:

Słuchałem Node 2i z Heed Elixir. I...? Nienaturalny ten dźwięk, z Tidal HiFi powinno być super, a było jakoś dziwnie, dźwięk jak z jakiegoś rozregulowanego procesora dźwiękowego...trudno to określić. Zupełnie nie mój dźwięk l

To prawda - Node 2i tylko jako transport bo DAC jest słabiutki

• Like 2

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ale to Elixir a nie Obelisk i on już ma te 50W na starcie a nawet trochę więcej (pomiary w Audio). 

faktycznie. Coś potentegowało mi się.

Edited by bolo_senor

nie karm trolla gerwazego , nie daj mu zarobić - włącz opcję ignoruj.