Skocz do zawartości
IGNORED

dziwne zjawisko - help (glosniki)


Cerb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sluchajac ostatnio jednego utworu zauwazylem ze w czasie jego trwania w niektorych momentach membrana basowa przy kolumnach osiaga maksymalne wychyly (w przod i w tyl) i co najdziwniejsze wystepuje to wtedy kiedy leci bardzo spokojny moment (jakies pianino, klawisze), nie wiem czym to jest spowodowane ale moze ktos zauwazyl podobna rzecz u siebie.

 

jako przyklad niech posluzy ten oto utwor :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )%20/01%20-%20Lemongrass%20-%20Dreams%20Are%20Real.mp3

 

6 MB | jakosc 192 kb/s | muzyka drum'n'bass (bardzo spokojny :)

 

plik da rade sciagnac tylko przy pomocy FlashGeta lub innego downloadera, przez IE pokazuje blad.

 

Jak widac sprawa dotyczy tylko ludzi ktorzy sluchaja muzyki z komputera i ktorzy moga sprawdzic czy u nich wytepuje taki objaw, a dzieje sie to juz na samym poczatku utworu, mniej wiecej w momencie kiedy slychac cichutko grajaca gitare (6 sekunda), sprzet moze byc ustawiony naprawde cicho (glosnosc na tyle ze mozna pogadac) i mimo to widac ze membrana malo nie wyskoczy z kolumny. A najlepsze jest to ze nie slychac absolutnie zadnych znieksztalcen.

 

Myslalem ze moze zle podlaczylem przewody (ostatnio zmienialem na bi-wiring) ale przypomnialem sobie ze wczesniej na zwyklym podlaczeniu bylo identycznie.

 

Jezli ktos sciagnie ten utwor to niech da znac czy wystepuja u niego takie objawy jak u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sciagnac utwor ? Nie powinno, mi idzie normalnie tylko trzeba sciagnac wspomagaczami sciagania (wymieniony FlashGet radzi sobie bez problemu). Klikanie prawym myszy i zapisz niestety nie skutkuje.

 

Jezeli jeszcze byly by klopty to wrzuce na swoj server.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ów kawałek prawdopodobnie zawierał na tyle niskie częstotliwości, że twoje kolumny nie były ich w stanie odtworzyć. Spotkałem się kilka razy z takim zjawiskiem, membrany lataja jak głupie, a nic nie słychać. Jeśli spróbujesz odtworzyć płytę testową z sygnałem 20 Hz zauważysz to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flashgeta nie chce mi sie sciagac a na DAP`ie mi krzyczy o haslo, ale chyba wiem o co chodzi, takie samo zjawisko jest na Mobb Deep - Burn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem juz na moj server www.cerb.neostrada.pl/01_-_Lemongrass_-_Dreams_Are_Real.mp3

 

a co do DAP'a to jest "troszke" pry,itywny w dzisiejszych czasach, Flashget sam wstawia hasla i robi wiele innych ciekawych i pozytecznych rzeczy ;)

 

A co do tego co napisaliscie to faktycznie moze byc prawda z tymi bardzo niskimi czestotliwosciami, ale jak niskie one musza byc ? Przeciez bas w tym kawalku schodzi tak nisko ze wszystko mi sie trzesie w pokoju.

 

Ale jak myslicie czy to jest blad w nagraniu (jakosc) chociaz taka taki sam objaw na orginalnej plycie CD (w jednym kawalku) czy po prostu sam utwor jest tak skonstruowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na sluchawkach zamknietych sluchajac tego utworu nie zauwazylem zadnych paranormalnyh zjawisk ;)

 

jak chcesz przetestowac niskotonowce to zapusc im: Lenny Krawiec - "Storm" albo albo "Void of Silence" zespolu Arcana :P powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to chodzi o ludzi ktorzy moga przesluchac to na kolumnach a sub i sluchawki sie do tego nienadaja :). Na sluchawkach i tak nie bedzie tego widac a glosnik w subie jest z reguly schowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys podac adres strony z ktorej to ciagniesz - tzn. na jaka strone wchodzisz zeby wyszukiwac takie kawalki?

 

[nie ochrzaniajcie.... prosze:-) ]

 

paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strone moge podac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest to wedlug mnie najlepsza strona w sieci skad mozna sciagnac duzo niekomercyjnej muzyki elektronicznej, codziennie jest tego naprawde duzo i w roznych klimatach.

 

a tu sa linki bezposrednio do Lemongrass wraz z krotkim bio tworcy. Problem z tym ze chwilowo linki a raczej cala strona nie dziala i czekam na wlaczenie. Te plyty Lemongrass to poezja :).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2162274.html#cutid1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2111737.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerb z tej Twojej neostrady też nie idzie pociągnąć. Ale na wypadek jakby się udało, to napisz, w którym momencie masz to zjawisko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zjawisko wystepóje nie tylko na płytach ściaganych z netu , na niektórych orginalnych nagraniach też sie zdaża nie wiem jak powstaja takie efekty w nagraniach Może zmiany ciśnienia w studio? - nic innego się mnie nie nasówa lecz raczej mało prawdopodobne jest moje wytumaczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór, który Cerb podał, na statystykach Sound Forge'a 7.0 pokazuje garb basowy ciągnący się od ok. 80 Hz z łagodnym spadkiem od 70 Hz w dół, głośniejszy w najwyższym punkcie o prawie 40dB od uśrednionej i w miarę liniowej reszty.

 

Więc żadne dziwne zjawisko, zdaje się że kolega słucha zbasowanej muzyki i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spilner, za wysoko mierzysz :-)). Tam się poniżej 20 Hz dzieje, że hej. Jakiś idiota ten kawałek robił :-))

 

Są bardzo silne składowe infradźwiękowe. Z troski o własne głośniki (a być może i zdrowie) sugerowałbym odfiltrowanie wszystkiego poniżej 20 Hz albo filtrem subsonic jeśli jest we wzmacniaczu, albo cyfrowo na pliku. Wziąłem kawałek z prawego kanału około od 38 do 40.6 s. Na pierwszym rysunku jest widmo tegoż (w zakresie 2 Hz - 1 kHz). Jak widać są potężne składowe ok 5-10 Hz. Na drugim rysunku to samo po odfiltrowaniu poniżej 25 Hz. Posłuchaj wersji oryginalnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i odfiltrowanej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (obie są mono, bo bawiłem się tylko jednym kanałem) i zobacz, czy ulżyło membranom? A wrażenia dźwiękowe pogorszyły się?

[obrazekLUKASZ-251354_1.jpg] [obrazekLUKASZ-251354_2.jpg]

post-3159-100000168 1170263905_thumb.jpg

post-3159-100000169 1170263904_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem jakieś chore odczyty, np. przy 10 Hz niemal +25 dB w stosunku do zakresu średniotonowego nie opadające praktycznie w ogóle, ale wziąłem to za błąd pomiaru:)))

 

Przychylam się do Twojej opinii, ten kawałek robił ktoś dziwny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pq

pierwsza probka grala jak dawniej czyli membrany skakaly a ta druga probka byla odtwarzana normalnie czyli bez skokow.

 

Zdaje mi sie ze taki blad to raczej blad kompresji niz zamierzone dzialanie tworcy kawalka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby kompresja mogła dać takie efekty... Ale kto wie, w końcu kompresja (stratna) to jak wiadomo samo zło :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

hehe skąd ja znam to zjawisko ;) U mnie występuje podczas mixowania........ a dokładnie skreczowania na płytach winylowych ......... na gramofonie moge puścić np. płyte na której nic nie ma wytłoczone i gdy zrobie na niej skrecz ( dla niewtajemniczonych.......ruch płytą do przodu i do tyłu) to nic nie słychać a membrana sie wychyla jak by miała wyskoczyć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym to optymalnie ciąć wszystko co poniżej 20Hz siedzi?

Robić filtr aktywny górnoprzepustowy? Czy lepiej programowo wycinać obrabiając wave na kompie?

A jeżeli programowo to jakim programem najlepiej? Czy jest to gdzieś opisane krok po kroku taka procedura odcięcia infradźwięków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.