Skocz do zawartości
IGNORED

Niezrozumiałe dla piszącego paradoksy audio na dobrym sprzęcie


Pasqual

Rekomendowane odpowiedzi



błędy stylistyczne są po części zamierzone, bo to przecież tylko zabawa - wytknij mi je więc proszę


Nie mam zamiaru. Dla mnie to też zabawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania płyt sacd. Skoro kupiłeś odkurzacz na raty dlaczego nie pomyślałeś o takim, który czyta SACD? Nie musiałbyś wkładać ich do odtwarzacza CD a i jeden kredyt mniej byłby do spłacenia, :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, piorasz napisał:

Co do odtwarzania płyt sacd. Skoro kupiłeś odkurzacz na raty dlaczego nie pomyślałeś o takim, który czyta SACD? Nie musiałbyś wkładać ich do odtwarzacza CD a i jeden kredyt mniej byłby do spłacenia, ?

Dlatego kupiłem na kredyt dwa - AMR i Marantz. Wbrew umyślnie i złośliwie stworzonym pozorom na Vivaldi za 400 000 czy na coś w tym guście mnie nie stać Chłopie, wbrew temu co sobie pomyślałeś "ale k*tas sra pieniędzmi" na wszystko zarobiłem uczciwie ciężko pracując, w tym nocami. A odkurzacz (mały lapsus linguae) kupiłem na raty za 1000 zł  - to wysoki model Dysona ex demo . NB zachwycająca koncepcja techniczna i wspaniałe wykonanie - lubię sobie czasem więc pomyśleć "kurcze, ten Dyson ma głowę na karku"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher to klasyk. Nie do zdarcia. Jak Merc W124... :-))
A da się z tego jarać? Ma przecież wlot i wylot. Chyba, że coś pomieszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piorasz napisał:
32 minuty temu, sly30 napisał:
Karcher to klasyk. Nie do zdarcia. Jak Merc W124... :-))

A da się z tego jarać? Ma przecież wlot i wylot. Chyba, że coś pomieszałem

Wiele fajnych tematów ma....wlot i wylot.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJEJ?

Wiele fajnych tematów ma wlot i wlot... Ale "wlot i wylot" ? ? (podkreślam - nie wyszczególniono, tylko napisano ogólnie z nakierowaniem na "fajnych tematów" co się tym bardziej różnie skojarzy)

Czyli jednak "ciepli panowie", też ewidentnie się zaliczają pod te "fajne tematy". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fan-brzydkich-rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fan-brzydkich-rzeczy napisał:

Czyli jednak "ciepli panowie", też ewidentnie się zaliczają pod te "fajne tematy".

Nie, oni nie mają wlotu... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 17:32, sly30 napisał:

Karcher to klasyk. Nie do zdarcia. Jak Merc W124... :-))

Wcale nie - jestem fanem odkurzaczy, ponieważ od dawna zamierzam odkurzyć porządnie dom By sobie zadanie ułatwić kupiłem OKAZYJNIE ex demo albo używane 4 Scooba, 2 Roomba, 1 Brava, mam Karchera WD6 - domyślacie się bowiem, że w trudnej sytuacji zapragnąłem pozostawić ślad na ziemi majsterkując, a Karcher nie okazał się dość dobry by stawać w szranki z Dysonem (zważcie, że 2 Dysony nie wymagają wymiany filtra, jakaż to doprawdy oszczędność), 3 odkurzacze Dyson, w tym 2 bez filtra (sic! - mają dużo cyklonów),  2 odkurzacze przenośne Dyson (1 stary !!!!) 1 odkurzacz piorący  Hyundai, 2 odkurzacze piorące firmy Vax oraz Cleanmax  - tanie i dobre, polecam zwłaszcza audiofilom wiedzącym jak groźna jest elektryczność statyczna dla sprzętu i utrzymywanie czystości w pokoju odsłuchowym - płyty Panowie, płyty. A w moim przypadku wspaniały i diabelnie kłopotliwy odtwarzacz AMR 77.1 wymaga bowiem każdorazowego przedmuchania przedziału płytowego, zatem by sobie trudu oszczędzić niekiedy słucham CD na Marantzu, co słusznie zarzucił mi jeden z Kolegów Forumowiczów.  Co więcej - poradźcie mi o Bracia Audiofile ! Czy spokojnie mogę używać cichego kompresora dentystycznego 8 atm i regulować strumień powietrza ręcznie ? Kupiłem go wprawdzie do przedmuchiwania CAŁEGO zestawu audio, ale boję się go użyć do AMR - mam wprawdzie zapasowy napęd "a nuż się przyda", jednak nie wypada mi prosić przyjaciół o zawiezienie 40 kg z opakowaniem kloca do pana Cygana, który by  go niezawodnie naprawił i co więcej zrobił to szybko - w końcu sprawny napęd otrzyma wraz z zepsutym odtwarzaczam, a dla takiego fachowca to doprawdy fraszka. Niestety, w obecnym stanie i perspektywach (rak - zrozumcie moje gadulstwo) nie byłbym w stanie go do pana Cygana niezawodnie dowieźć bo mógłbym mieć wypadek.   A teraz na poważnie - o Audiofile mający top loadery, odkurzajcie je często. Czy myślicie że zakup drogiego bo nowego Dysona 6 to była dla mnie fraszka - nie , ale wisi na ścianie w gabinecie gdzie słucham muzyki i przed każdym użyciem AMR jest odkurzana okolica szuflady. 

Jakby ktoś miał ochotę poznać prawdziwego audiofilskiego świra nie zagrażającego otoczeniu oprócz zagadania Gościa zapraszam - więcej na prv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Wrzuć jakieś fotki sprzętu, najlepiej rozbierane to ocenimy ... 

 

Użyte w Jazzie podzespoły elektroniczne najwyższej klasy są kilkadziesiąt razy droższe od typowych elementów audio stosowanych w popularnym sprzęcie.

 

 

262502ecc2f41b9337f51d346834950d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem na tym forum że,co jakiś czas jakiś audiofil odpada z peletonu.Naturalna kolej rzeczy.

Ktoś go wprowadził w błąd że high-end to dzwięk,a to styl życia:zegarki,samochody,biżuteria...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel Bebenek napisał:

widze ze na tym forum tez wystepuje mityczny covid.Brakuje jeszcze jednorozcow.

Może i epidemia się wycofuje ale negowanie faktu istnienia wirusa podchodzi pod chore teorie spiskowe z płaską ziemią i NWO włącznie. Przepraszam za offtop. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

Użyte w Jazzie podzespoły elektroniczne najwyższej klasy są kilkadziesiąt razy droższe od typowych elementów audio stosowanych w popularnym sprzęcie.

 

emoji1787.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla mnie liczy się jak gra, a nie jakie podzespoły czy jak wygląda. Podzespoły mają przetrwać jak najdłużej i poprawić dźwięk (NOS), a resztę mam w nosie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 11:32, ASURA napisał:

Ogólnie fajnie mieć topowy SACD ale jeszcze fajniej mieć topowego DACa i z niego korzystać z różnych dobrych nośników i plików...więcej różnorodnej muzyki a za tym zdecydowanie więcej frajdy nie koniecznie za mniejsze pieniądze bo taki np. grający na przyzwoitym poziomie plikowiec to porównywalne jak nie wyższe koszty.

Plikowca można złożyć samemu za mniej niż 1k. I to z zasilaczem liniowym i dyskiem 2TB. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Funnykris napisał:

Plikowca można złożyć samemu za mniej niż 1k. I to z zasilaczem liniowym i dyskiem 2TB. 

Polecam się pamięci - napisz coś o tym prv ale lepiej dzwoń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kine napisał:

Zaobserwowałem na tym forum że,co jakiś czas jakiś audiofil odpada z peletonu.Naturalna kolej rzeczy.

Ktoś go wprowadził w błąd że high-end to dzwięk,a to styl życia:zegarki,samochody,biżuteria...

A kuku !!! Są TEŻ audiofile co zarabiali uczciwie i na złożenie systemu poświęcili  mniej więcej 9 lat . JA k**wa DO  NICH NALEŻĘ - smartwatcha kupiłem tylko dlatego że za jakiś miesiąc do szpitala na operację ca a jak śpie będę miał dowody w aplikacji Dostanę zatem w dupę drugi zastrzyk i wtedy odpłynę ku niebiosom na koncert Bacha, niestety czasowo. Spoko - na pewno nie przedawkują, bo waze 90 zamiast przepisowych 75 Mam nadzieję pozostać na zwolnieniu cały czas - zapraszam zatem po umówieniu się ( prześpi się 10 osób, ale wygodnie 3 :))  żarcie jest, a ja mogę gadać na każdy temat z wyjątkiem matematyki i fizyki kwantowej. Płyty rewelacyjne,NB jutro wysyłam mojemu Przyjacielowi płyty do zripowania. 

Zapraszam do posłuchania moich PŁYT i  grajków  na prv szczegóły

przepraszam za przekleństwo, a chciałem wzmocnić siłę oddziaływania przekazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A kuku !!! Są TEŻ audiofile co zarabiali uczciwie i na złożenie systemu poświęcili  mniej więcej 9 lat . JA k**wa DO  NICH NALEŻĘ

 

Całe życie zapierdalam uczciwie i nie mam tego co Ty przez 20 lat!!! To jak to k**wa w końcu jest?

Żądam wyjaśnień i skanów PIT!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuchwałość ... autora nie zna granic.  (Czego to ludzie z nudów nie wymyślą ?) Sam nawet tytułu nie ogarniam, bo on taki już jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam tych płyt, najlepiej w  DVD boxset.

Klaudiusz Monteverdi- performances by Nicolas Harnoncourt -1975-1978
l'orfeo Orfeusz
l'euridice Eurydyka
l'incoronazione di poppei Koronacja Poppei
il ritorne d'ulisse in patria Powrót Ulissesa do ojczyzny

Wartało by finału doznać i wrażeń osobliwych, co nie było mi dane.

Pliz, podaj dane katalogowe.

*sorry za minuskułę, ale wyszukiwarce obojętne, czy piszemy wielkimi czy małymi

W dniu 7.05.2020 o 21:00, Pasqual napisał:

zapraszam na nocny festiwal opere Monteverdiego w nocy,

dziękuję, ale postoję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link odnalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.