Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa do XIAOMI MI BOX S


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Mam w jednym pokoju i jestem zadowolony. Szukam jakiegoś playera, który były podobnie funkcjonalnie ale miał 2 hdmi. Jedno do obrazu, a drugie którym mógłbym przesłać tylko dźwięk do DAC. XIAOMI MI można przesłać optykiem dźwięk, ale mam nowy DAC z możliwością dekodowania dźwięku po HDMI z 7.1 do 2.0 i chciałbym to przetestować. Komputery itp. mnie nie interesują tylko jakieś playery. Macie jakieś propozycję, co można kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mi box Cie zadowala a jest gównianym urządzaniem to sortuj według ceny, lepsze fajniejsze to wydatek 2500-3500 zł co jest lekko mówiąc strzałem w kolano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

himedia i Egreat też miały wersje z audio out.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Roxi napisał:

Komputery itp. mnie nie interesują tylko jakieś playery

Czemu komputer odrzucasz? Serio pytam z ciekawości. Mam Mac mini late 2014. Ma wyjście HDMI i DP (DP można przekonwertować na drugie HDMI i przepuszcza dźwięk) wiem że można przypisać konkretnym wyjściom rolę, chociaż nie testowałem takiej konfiguracji jaką potrzebujesz.

Miałem MiBox S, sprzęt niby fajny ale dla bardzo podstawowych użytkowników, netflix bez surround, problemy z synchronizacją Tidal - telefon, problem z wifi.

Wyszedłem z założenia, że komputer ma dużo opcji, a do tego bardzo długie wsparcie oprogramowania. Sprzęt bardzo cicho chodzi, nie słuchać wentylatorów nawet przy wyłączonym dźwięku, więc w cichych scenach filmowych nic nie przszkadza. Nie wiem co prawda jak odtwarza w 4K, więc tego nie rekomenduję (wg specyfikacji 4k w 30 hz). Korzystam od 4 lat na 1080p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, PawelMitsu napisał:

Czemu komputer odrzucasz? Serio pytam z ciekawości. Mam Mac mini late 2014. Ma wyjście HDMI i DP (DP można przekonwertować na drugie HDMI i przepuszcza dźwięk) wiem że można przypisać konkretnym wyjściom rolę, chociaż nie testowałem takiej konfiguracji jaką potrzebujesz.

Miałem MiBox S, sprzęt niby fajny ale dla bardzo podstawowych użytkowników, netflix bez surround, problemy z synchronizacją Tidal - telefon, problem z wifi.

Wyszedłem z założenia, że komputer ma dużo opcji, a do tego bardzo długie wsparcie oprogramowania. Sprzęt bardzo cicho chodzi, nie słuchać wentylatorów nawet przy wyłączonym dźwięku, więc w cichych scenach filmowych nic nie przszkadza. Nie wiem co prawda jak odtwarza w 4K, więc tego nie rekomenduję (wg specyfikacji 4k w 30 hz). Korzystam od 4 lat na 1080p.

Mam pasywny komputerek i mógłbym go do takich celów wykorzystać. Akurat wymieniłem preamp i jest tam DAC z opcją HDMI ARC. Myślałem, że to opcja lepszego przesyłania dźwięku z playera do TV, bo tak wstępnie wynikało z opisu producenta DAC, ale  teraz jak Fetek zaczął wymyślać z tymi playerami i że ja mam jakieś gówno, to poczytałemm więcej o tym ARC i chyba nie ma się co podniecać ? Za dużo jest już dla mnie tych wszystkich opcji i terminologii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Roxi napisał:

Akurat wymieniłem preamp i jest tam DAC z opcją HDMI ARC. Myślałem, że to opcja lepszego przesyłania dźwięku z playera do TV, bo tak wstępnie wynikało z opisu producenta DAC, ale  teraz jak Fetek zaczął wymyślać z tymi playerami i że ja mam jakieś gówno, to poczytałemm więcej o tym ARC i chyba nie ma się co podniecać

ARC to tylko zwrotne audio właśnie z TV do np wzmacniacza, nie wpływa to na jakość dźwięku ale pewnie już to wyczytałeś. Opisy sprzętu to osobna historia ? Nie wiem jaką masz całą konfigurację ale standardowa jakość sygnał audio z TV jest taka, że wystarczy optykiem przesyłać. ARC to fajny bajer bo ogranicza ilość kabli ale nie jest to też rozwiązanie bez wad.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PawelMitsu napisał:

ARC to tylko zwrotne audio właśnie z TV do np wzmacniacza, nie wpływa to na jakość dźwięku ale pewnie już to wyczytałeś. Opisy sprzętu to osobna historia ? Nie wiem jaką masz całą konfigurację ale standardowa jakość sygnał audio z TV jest taka, że wystarczy optykiem przesyłać. ARC to fajny bajer bo ogranicza ilość kabli ale nie jest to też rozwiązanie bez wad.

Tylko jak wychodzę z źródłem z bluraya czy innego tunera do TV, to chyba ten cały ARC nie ma zastosowania? Jedynie gdyby źródłem miał być sam TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roxi napisał:

Tylko jak wychodzę z źródłem z bluraya czy innego tunera do TV, to chyba ten cały ARC nie ma zastosowania? Jedynie gdyby źródłem miał być sam TV?

Tak. Może ARC było by jeszcze potrzebne gdybyś miał jakąś nagrywarkę mediów i chciałbyś nagrywać sygnał audio/video z TV.

Nie jestem Alfą i Omegą ale właśnie tak postrzegam ARC czyli masz np ampli z wyjściem HDMI ARC i czasem chcesz np. puścić sobie dźwięk meczu na głośnikach przez ampli. ARC powoduje, że sygnał idzie zarówno "do" jak i "z" TV w zależności czego słuchasz/oglądasz. Tak ja to rozumiem. Więc w sumie ARC ma sens chyba tylko jak źródłem jest TV - tak jak napisałeś.

Ja nie mam ampli z HDMI więc dźwięk z TV puszczam optykiem.

napisz jaki masz system (DAC, preamp, końcówka mocy?, źródła i jak to teraz podpinasz, co chcesz osiągnąć?) jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PawelMitsu napisał:

Nie jestem Alfą i Omegą ale właśnie tak postrzegam ARC czyli masz np ampli z wyjściem HDMI ARC i czasem chcesz np. puścić sobie dźwięk meczu na głośnikach przez ampli. ARC powoduje, że sygnał idzie zarówno "do" jak i "z" TV w zależności czego słuchasz/oglądasz. Tak ja to rozumiem. Więc w sumie ARC ma sens chyba tylko jak źródłem jest TV - tak jak napisałeś.

OK, to wiem już o co chodzi. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 10:11, Roxi napisał:

Fetek zaczął wymyślać z tymi playerami i że ja mam jakieś gówno,

nie wymyślam tylko stwierdzam fakty, błędnie założyłem że zależy Ci na polepszeniu jakości. mi box generuje słaby no dobra przeciętny obraz, nie wypuszcza niczego sensownego po HDMI ale jest urządzaniem względnie bezproblemowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 14:32, fetek napisał:

nie wymyślam tylko stwierdzam fakty, błędnie założyłem że zależy Ci na polepszeniu jakości. mi box generuje słaby no dobra przeciętny obraz, nie wypuszcza niczego sensownego po HDMI ale jest urządzaniem względnie bezproblemowym

Dla mnie ta jakość jest wystarczająca, bo TV oglądam okazjonalnie. Ale Fetek, wykorzystam okazję jak Ty jesteś taki ekspert kinowy teraz, bo mam dużo płyt na bluray z koncertami, mam również odtwarzacz bluray, ale w świetle tych nowych urządzeń, to jak to się teraz robi. Zgrywa się płyty na dyski i trzyma dane na NAS czy dyskach w tych playerach?, czy nadal wszystko na płytach? Bo inaczej do końca nie wiem jaka jest rola tych wypasionych odtwarzaczy jak HBO, NETFLIX są już w telewizorach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

czy nadal wszystko na płytach? Bo inaczej do końca nie wiem jaka jest rola tych wypasionych odtwarzaczy jak HBO, NETFLIX są już w telewizorach ?

Pozwolę sie wtrącić mimo iż nie wywołany ? Na ten moment Netflix nie da Ci tej jakości co płyta. Ani obraz ani dźwięk. Netflix to fajny serwis do seriali, filmy to wg mnie inna bajka. Nie wiem jak HBO. 
 

kwestia tez jaki masz sprzęt do okoła. Jeżeli Ktoś ma soundbar lub stary amplituner który ma tylko DD to rzeczywiście nie ma sensu trzymać płyt.

nie wiem nawet czy atmos nadawany przez Netflix jest w pełnym bitrate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PawelMitsu napisał:

Pozwolę sie wtrącić mimo iż nie wywołany ? Na ten moment Netflix nie da Ci tej jakości co płyta. Ani obraz ani dźwięk. Netflix to fajny serwis do seriali, filmy to wg mnie inna bajka. Nie wiem jak HBO. 
 

kwestia tez jaki masz sprzęt do okoła. Jeżeli Ktoś ma soundbar lub stary amplituner który ma tylko DD to rzeczywiście nie ma sensu trzymać płyt.

nie wiem nawet czy atmos nadawany przez Netflix jest w pełnym bitrate.

Dzięki. To wiem, że ze streamingu nie ma bardzo dobrej jakości. Chodzi mi bardziej o to, że w audio nadszedł taki czas, że "wszyscy" zaczęli zgrywać płyty na dyski i zaczęli grać ze streamerów. Zastanawiam się czy gdybym kupił jakiś lepszy player, to mógłbym zripować wszystkie koncerty na dysk i pozbyć się bluraya, ale to chyba absurdalny pomysł ze względu na ilość danych i zabezpieczenie płyt. Kiedyś kupowałem dużo płyt bluray z filmami i koncertami ale od dłuższego czasu słucham głownie stereo... 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fetek napisał:

to odpuść, mi box ma wykastrowane HDMI i takie zabawy nie mają sensu.

Ok, przyjąłem do wiadomości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Roxi napisał:

Zastanawiam się czy gdybym kupił jakiś lepszy player, to mógłbym zripować wszystkie koncerty na dysk i pozbyć się bluraya, ale to chyba absurdalny pomysł ze względu na ilość danych i zabezpieczenie płyt. Kiedyś kupowałem dużo płyt bluray z filmami i koncertami ale od dłuższego czasu słucham głownie stereo... 

Mam swoje podejście na temat nośników, streamingu i przechowywania plików.

Uważam, że nie ma sensu trzymać ani filmów ani na płytach ani na dyskach. Chyba, że mamy jakiś wielki sentyment do danej produkcji to fizyk. Uważam tak ponieważ na świecie jest zbyt dużo dobrych filmów aby wracać do znanych nam produkcji. Ok, są pewne filmy, które ogląda się kilka razy, w moim przypadku tylko wtedy gdy nagle pojawi się w TV kiedy akurat włączam wieczorem bo jestem zmęczony i nie chce mi się "podejmować decyzji" o oglądaniu czegoś konkretnego. Np. kino Tarantino, zawsze czekam na nową produkcję i oglądam ją na początku 2 razy aby wychwycić wszystkie niuanse. Następnie trafiam na nią przez przypadek w TV i oglądam znowu bo lubię. Bardzo rzadko włączam z "własnej woli" w stylu "o, dzisiaj oglądnę sobie Pulp Fiction". Wyleczyłem się z kolekcjonowania filmów na płytach i dyskach po erze DVD. Pewnego dnia zdałem sobie sprawę że wszystko co mam na półce jest online, a moje płyty zabierają mi miejsce i się kurzą bo 80% nie oglądnąłem więcej niż 1 raz.

Koncerty to co innego, tutaj wracam często - koncert trochę jak płyta audio, odsłuchiwany/oglądany regularnie. Wydaje mi się, że jak ktoś ma dobry odtwarzacz to warto trzymać te kilkanaście ulubionych pozycji.

To samo z muzyką stereo. Najbardziej wartościowe w mojej opinii albumy trzymam na CD, nie dorobiłem się jeszcze gramofonu ale na to też pewnie przyjdzie pora. Wiem, że kupię kilka wyjątkowych dla mnie wydań, które nie były najlepiej wydane na CD np Daft Punk Alive 2007 (tragiczna dynamika). Jako najbardziej wartościowe przyjmuję nie tylko powszechnie uznane klasyki ale, te których słucham od kilkunastu lat właśnie z plików. Często jest tak, że zachwycimy się jakimś utworem, albumem ale po 2 latach już o tym nie pamiętamy. Dla mnie jest to muzyka, której nie warto trzymać, nie przechodzi próby czasu.

Resztę właśnie tej "zwykłej" muzyki odtwarzam ze streamingu lub plików, które już zebrałem i nie chce mi się ich usuwać ale nie powiększam tej kolekcji.

Może się okazać, że trzymanie filmów na fizyku może mieć sens jak internet wysiądzie ? lub netflix i inne tego typu serwisy zmniejszą transmisję, chociaż wtedy i tak zamast oglądać te same filmy to pewnie włączę muzykę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, PawelMitsu napisał:

Może się okazać, że trzymanie filmów na fizyku może mieć sens jak internet wysiądzie ? lub netflix i inne tego typu serwisy zmniejszą transmisję, chociaż wtedy i tak zamast oglądać te same filmy to pewnie włączę muzykę.

Masz racje, ja generalnie tez nie widzę sensu gromadzenia filmów. Wprawdzie jest trochę pozycji, których nie ma na Netflix i HBO, a do których wracam, ale chodzi tylko o koncerty. To po co są te twarde dyski w playerach, aby nagrywać programy telewizyjne? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

To po co są te twarde dyski w playerach, aby nagrywać programy telewizyjne? 

Mogę tylko gdybać bo używam komputera jako playera. Być może jest to taki "feature", z którego producenci nie mogą zrezygnować bo konsumenci to jeszcze osoby z generacji "kolekcjonerów" i mimo iż wyszli z kolekcjonowania nośników fizycznych to nawyk zbierania przenieśli na pliki.

To jest trochę jak z Apple, pamiętam jak mój tata kupił iMaca G3 w 2001 lub 2002 i nie miał stacji dyskietek, pamiętam że dla wielu PCtowców nie mogło ogarnąć umysłem jak nie może być dyskietek. Później w macach zabrakło napędu opytcznego, reakcje ludzi były podobne. Podsumowując, jeżeli producent nie ma do zaoferowania czegoś ekstra to nie może zrezygnować ze standardów, do których przyzwyczajeni są ludzie, oraz które stosuje też konkurencja. Nikt nie chce się wychylać.

Myślę, że za jakiś czas, patrząc jak rozwija się streaming, brak posiadania komputerów - teraz każdy ma telefon - 99% materiałów dla konsumentów pójdzie w dzieleni treści przez streaming. Teraz zauważyłem, że ludzie zaczynają odchodzić od email, wszystko na komunikatorach. To samo było z iPodami i kupowaniem muzyki w iTunes Store. Pomysł rewolucyjny, a teraz okazuje się, że po pierwsze muzykę ludzie odtwarzają z telefonów, a nie urządzeń dedykowanych to jeszcze robią to nie zapisując jej w pamięci telefonu lecz streaming. Więcej pamięci przeznacza się na fotografię. ludzie nie kupują kopaktów bo telefon ma lepszy aparat. Świat się zmienia niesamowicie, coś co było nowoczesnością staje się przeżytkiem. Jest to niezwykłe bo 1-2 dekady to jak 100 lat.

Tak jak pisałem na początku, to jest moja teoria ale ja nie używam playera-komputera do przechowywania plików. Może ktoś nagrywa programy TV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PawelMitsu napisał:

Tak jak pisałem na początku, to jest moja teoria ale ja nie używam playera-komputera do przechowywania plików. Może ktoś nagrywa programy TV ?

Wszystko się zgadza, co napisałeś, ale na razie chyba nie ma streamingu z koncertami? Tzn na Tidalu jest trochę wideo z muzyka, ale nie ma tak, abym wybrał sobie jakiś konkretny koncert wybranego wykonawcy, czy jest już coś takiego? Może Apple czy Amazon ma już taka ofertę? Zmienia się to praktycznie codziennie i nawet ponoć Empik będzie miał swój serwis streamingowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roxi napisał:

Wszystko się zgadza, co napisałeś, ale na razie chyba nie ma streamingu z koncertami? Tzn na Tidalu jest trochę wideo z muzyka, ale nie ma tak, abym wybrał sobie jakiś konkretny koncert wybranego wykonawcy, czy jest już coś takiego? Może Apple czy Amazon ma już taka ofertę? Zmienia się to praktycznie codziennie i nawet ponoć Empik będzie miał swój serwis streamingowy.

dlatego uważam, że koncerty warto mieć na płytach. Ostatnio ktoś na forum wysłał link do 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  gdzie można było w czasie wybuchu pandemii oglądać ich koncerty. Wiadomo - wszystkiego tam nie ma ale pewnie są inne serwisy.

 

1 minutę temu, sypus napisał:

A powiedzcie mi, który streaming oferuje przesył audio TrueHD, DTS HDMA, Atmos i DSX-X co najmniej 4-5 MB/s i video ponad 35 MB/s ?

No właśnie powiedz ? pisałem wyżej, że żaden streaming nie da teraz tego co jest na płycie. Cyt poniżej:

13 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Na ten moment Netflix nie da Ci tej jakości co płyta. Ani obraz ani dźwięk. Netflix to fajny serwis do seriali, filmy to wg mnie inna bajka. Nie wiem jak HBO. 
 

(...)

nie wiem nawet czy atmos nadawany przez Netflix jest w pełnym bitrate.

Pytanie czy ogranicza nas tylko transmisja danych? Jakiś czas temu mieliśmy neostradę i trudno było mówić o komfortowym streamingu filmu ?, może za 5-10 lat łącza będą tak szybkie, że będzie to można robić w wartościach podanych przez @sypus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PawelMitsu napisał:

No właśnie powiedz ? pisałem wyżej, że żaden streaming nie da teraz tego co jest na płycie. Cyt poniżej:

Tylko nie zawsze jest to potrzebne. Ja wiem, ze jest ciśnienie na to aby mieć jak najlepsza jakość, dźwięk itd, ale muzyka służy również jako tło innych aktywności i wystarczyłaby jakość taka jak jest na Netflix do koncertów tylko aby był duży wybór. Jak na poważnie to wtedy Bluray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roxi napisał:

Tylko nie zawsze jest to potrzebne. Ja wiem, ze jest ciśnienie na to aby mieć jak najlepsza jakość, dźwięk itd, ale muzyka służy również jako tło innych aktywności i wystarczyłaby jakość taka jak jest na Netflix do koncertów tylko aby był duży wybór. Jak na poważnie to wtedy Bluray.

Tak, często puszczam koncerty do tła jak przychodzą znajomi, tworzy dobry klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w kinie domowym, to chyba jakość obrazu i dźwięku jest najważniejsza, bo co to za przyjemność oglądać na projektorze i sprzęcie za parenaście tysi koncerty, czy filmy w jakiejś nędznej jakości internetowej ? Posiadając nośnik fizyczny, czy plik 1:1 na HDD można w pełni wykorzystać posiadany sprzęt. Ostatnio sobie odświerzyłem całą sagę Star Wars w Atmosie i nowe wrażenia gwarantowane pomimo tego, że oglądałem to już parenaście razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sypus napisał:

IMO w kinie domowym, to chyba jakość obrazu i dźwięku jest najważniejsza, bo co to za przyjemność oglądać na projektorze i sprzęcie za parenaście tysi koncerty, czy filmy w jakiejś nędznej jakości internetowej ? Posiadając nośnik fizyczny, czy plik 1:1 na HDD można w pełni wykorzystać posiadany sprzęt.

tak o tym też pisałem wyżej. Cyt poniżej:

 

13 godzin temu, PawelMitsu napisał:

kwestia tez jaki masz sprzęt do okoła. Jeżeli Ktoś ma soundbar lub stary amplituner który ma tylko DD to rzeczywiście nie ma sensu trzymać płyt.

 

2 minuty temu, sypus napisał:

Ostatnio sobie odświerzyłem całą sagę Star Wars w Atmosie i nowe wrażenia gwarantowane pomimo tego, że oglądałem to już parenaście razy.

tak, niemal zawsze jak się zmieni sprzęt to pewne rzeczy odkrywa się na nowo. To jest super uczucie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sie wtrącić mimo iż nie wywołany Na ten moment Netflix nie da Ci tej jakości co płyta. Ani obraz ani dźwięk. Netflix to fajny serwis do seriali, filmy to wg mnie inna bajka. Nie wiem jak HBO. 

 

kwestia tez jaki masz sprzęt do okoła. Jeżeli Ktoś ma soundbar lub stary amplituner który ma tylko DD to rzeczywiście nie ma sensu trzymać płyt.

nie wiem nawet czy atmos nadawany przez Netflix jest w pełnym bitrate.

Nie jest, bo to całkiem inna ścieżka dźwiękowa, niż ta na płycie.

Oparta na DD+, nie na Dolby Thrue HD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roxi napisał:

abym wybrał sobie jakiś konkretny koncert wybranego wykonawcy, czy jest już coś takiego? Może Apple

Mają.

4 godziny temu, sypus napisał:

TrueHD, DTS HDMA, Atmos i DSX-X co najmniej 4-5 MB/s

Nie, jest DD+ te z atmosem około 768 kbps w netflix w itunes ścieżki atmos podobnie 768 kb/s tylko tutaj potrafi to zagrać na prawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sypus napisał:

A powiedzcie mi, który streaming oferuje przesył audio TrueHD, DTS HDMA, Atmos i DSX-X co najmniej 4-5 MB/s i video ponad 35 MB/s ?

żaden... bo żaden nie korzysta z klasycznych kodeków audio wideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.