Skocz do zawartości
IGNORED

Hypex Ncore vs integra Krell kav-300i


lipaso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio nie mam za wiele czasu na odsluchy. Purifi dalej posiadam, mysle ze zostanie na dluzej. Bede chcial jeszcze zainwestowac w kolumny o wiekszej skutecznosci i zakupic wmacniacz lampowy (prawdopodobnie simply italy) dla porownania, ale to kwestia kilku miesiecy. Pozyczylem purifi bratu do testowania, stwierdzil ze niezly ale nie lepszy od jego a klasowej koncowki. Ciekawe jak zagra po zmianie opampow...Slyszalem tez od jednego kolegi z forum (ma purifi eval) ze jest szczerze zaskoczony tym graniem, ma chwalony wzmacniacz Kinki i nie wie jeszcze ktory zostawic. Mysle ze to kwestia wlasnych preferencji , pewnie mozna lepiej pytanie za ile... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę swoje 3 grosze odnośnie klasy D vs lampy

Długi czas grałem na lampie Audio Note P2 - przesiadka ze wzmacniacza Hegla byla duzym skokiem jakosciowym. Zastąpił go wzmacniacz w klasie D z daciem na pokladzie tj. Lab Gruppen

Możecie wierzyc lub nie ale ten wzmak miał więcej barwy i czaru niż kilka lampiaków ktore przesłuchaliśmy wówczas ze znajomymi - to nie były byle jakie lampy bo porównywaliśmy w tym czasie np do VTL za gruby piniondz

Nie gram juz na nim bo przesiadlem sie na kolumny aktywne ze wzmacniaczmi hypex ncore ale szczerze polecam sprawdzic co potrafi  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, biniek napisał:

Zastąpił go wzmacniacz w klasie D z daciem na pokladzie tj. Lab Gruppen

A który model miałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

A który model miałeś? 

IPD1200

sprzedałem go ok rok temu za 3,5k i myślę że w tej cenie trudno znaleźć coś równie dobrego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Ponowne testy, tym razem:

Sonic Frontiers Line 1 z 0,22uf pio k40-w torze sygnału.

ADI2 RME

Parasound dac 1600hd

Hypex nc252mp w obudowie ghent audio,

oraz

Purifi 1ET400A z buforami na parze BB opa627 na kanał.

Kable 

sygnałowy Neotech NEI-3002III MB

głośnikowe Wireworld Polaris 5

kolumny Dynaudio Audience 72SE

Muzyka instrumentalna.

Muszę zmienić zdanie. Podobno tylko krowa nie zmienia.

Prawdopodobnie wcześniejsze przedwzmacniacze były zbyt neutralne. Jest wszystko co miało być jak dla mnie barwa, wypełnienie, szczególiki, szybki bas. Jedyne co się zmieniło to preamp więc to musi być sekret zmian. 

Mogę powiedzieć, że ten dźwięk naprawdę się może podobać. Mi się podoba bardzo. Tylko to czekanie na rozgrzanie lamp - drażni.

Dźwięk na RME i na 1600HD trochę inny ale po wcześniejszych testach z 1600hd mogę powiedzieć, że sam ciepły DAC to nie jest gwarancja sukcesu. W mojej ocenie ten dźwięk przed dostaniem się na amp klasy D musi być zbudowany przez lampę żeby zagrało przyjemnie. Ok, chyba Ameryki nie odkrywam ale w końcu to zabrzmiało fajnie.

To tyle.

Posypuję głowę popiołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 09:40, Seb1 napisał:

Czy między Purifi, a Hypex były jakieś różnice soniczne?

Były. Purifi gra przyjemniej, nic nie eksponuje jest zwyczajnie lepszy. Subtelnie gładsze szczegóły ale nie są to jakieś porażające różnice. Można dyskutować czy warto dać 2,5x więcej za tą poprawę? Nie będę oceniał. 

Natomiast nie wykluczone, że te różnice mogą wynikać z zastosowania różnych buforów w obu układach.

  

W dniu 9.04.2021 o 13:17, biniek napisał:

Nie gram juz na nim bo przesiadlem sie na kolumny aktywne ze wzmacniaczmi hypex ncore ale szczerze polecam sprawdzic co potrafi  

Z czym grają te hypexy? Chodzi mi o DAC i preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
IPD1200
sprzedałem go ok rok temu za 3,5k i myślę że w tej cenie trudno znaleźć coś równie dobrego

A jak oceniasz porównanie do obecnoe używanego Hypexa ? Wiem trudne pytanie bo Lab Gruppen pewnie grał z innymi paczkami skoro teraz masz aktywne ale może coś uchwyciłeś ?

Ten IPD1200 to jak czytam niezły kombajn i sporo możliwości konfiguracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 23:44, Marcin Wielgus napisał:


A jak oceniasz porównanie do obecnoe używanego Hypexa ? Wiem trudne pytanie bo Lab Gruppen pewnie grał z innymi paczkami skoro teraz masz aktywne ale może coś uchwyciłeś ?

Ten IPD1200 to jak czytam niezły kombajn i sporo możliwości konfiguracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tutaj nie dam rady porównać bo hypexy mam w dedykowanych kolumnach ustawione w dsp pod pomieszczenie a ipd gral z kolumnami z pasywna zwrotnica.

moge natomiast porownac ipd do wzmacniacza lampowego audio note p2 ktorego mialem w tym samym czasie i z tymi samymi kolumnami - róznica jest w dacu - ipd gral z wbudowanym po protokole dante a AN z DAC Sabre 9018 po usb z kompa

ipd grał rzetelniej, czysciej z mniejszymi zniekształceniami, równiej i przejrzysciej. AN miał za to taką typową lampową woalkę która moze sie podobac. bas nieporownywalnie lepszy w ipd, średnica co zaskakujące też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 18:19, lipaso napisał:

Były. Purifi gra przyjemniej, nic nie eksponuje jest zwyczajnie lepszy. Subtelnie gładsze szczegóły ale nie są to jakieś porażające różnice. Można dyskutować czy warto dać 2,5x więcej za tą poprawę? Nie będę oceniał. 

Natomiast nie wykluczone, że te różnice mogą wynikać z zastosowania różnych buforów w obu układach.

  

Z czym grają te hypexy? Chodzi mi o DAC i preamp.

to jest caly modul fa253 ktory ma dac i dsp na pokladzie

podlaczam sie do niego juz tylko cyfrowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga.
nie znam purifi, ale aby nie porownywac jablek z gruszkami, trzeba zwrocic uwage ze NCORE to raczej „technologia“ a nie konkretny model, wiec adekwatnym pendantem do purify moze byc pojedynczy modul NC400, NC500... a nie zintegrowany wielodrozny (ale mimo to znakomity) FAxxx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.