Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie monitorki do CA Azur 640A?(budzet)


Imadlo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Nosze sie z zamiarem zakupu zestawu wzmacniacz plus kolumny. Na wzmacniacz jestem praktycznie zdecydowany - bedzie to wyzej wymieniony CA. Natomiast co do kolumn tutaj jeszcze nie dokonalem wyboru. Moze na poczatek cos o miejscu w ktorym beda staly - pomieszczenie okolo 14m kwadratowcyh(wiec monitorki), troche mebli jest ale generalnie malo(wiem wiem...). Jako ze w przyszlosci pomieszczenie moze byc wielokrotnie modyfikowane to wolalbym zeby bass-reflex byl z przodu - wiadomo latwiejsze ustawienie. Muzyka - hard-rock/heavy, ale tez np. Marillion i King Crimson, oraz New Romantic (Alphaville, Ultravox). W mniejszym stopniu inne gatunki... Jak na razie mysle o:

 

-JMLab Chorus 707S

-Heybrook HB2

-Wharfedale 9.3

-Monitor Audio Bronze B2 (nie wiem czy nie beda za drogie...)

 

Nie sluchalem jeszcze zadnych z nich wiec nic nie wiem, nie sklaniam sie w ktorakolwiek ze stron. Podpowiedzcie cos...

I jeszcze - gdzie w W-wie mozna by posluchac takich zestawow?(a moze polecacie cos innego - w kwesti wzmacniacza/kolumn - ale ceny mniej wiecej w tych okolicach...)

 

Dzieki

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Elektrycznej Pomarańczy na Żelaznej stoją Azury i Monitor Audio Bronze B2.

Z tańszych monitorów, którymi też warto się zaintersować są też tam Gale 3020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jeszcze możesz posłuchaj innych wzmacniaczy. Proszę Cię, zrób to dla swoich uszu... CA A500 to najgroszy możliwy zakup - nie ma praktycznie mocy, brzmi sucho i bez uczucia. Robi z dźwięku "mydełko" i nie potrafi napędzać kolumn...

 

Jeżeli myślałeś o nowym wzmacniaczu, to musisz wiedzieć że w jego cenie na allegro znajdziesz wspaniałe, mocne, piękne z wyglądu i deklasujące wszystko poniżej 3000zł integry. Jeśli myślałeś o używanym, to jeśli nie masz zamiaru wydać więcej niż 200zł - ok. Jeśli więcej, to z łatwością znajdziesz na allegro lepszy.

 

Co do kolumn i CA: charakterystyka 8Ohm, wysoka efektywność... Bo inaczej kicha. Możesz rzeczywiście spróbować Gale 3020, bardzo fajne są. Ale TYLKO pod warunkiem, że CA kupisz za ~200zł. Bo inaczej to kupujesz jakiegoś Luxmana albo Sansui za tyle a resztę wykładasz na Monitor Audio Bronze B1 albo nawet Acoustic Energy Evo One (1200zł allegro nowe). A może nawet Kef Q1 (1400zł allegro nowe)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Póki jeszcze możesz posłuchaj innych wzmacniaczy. Proszę Cię, zrób to dla swoich uszu... CA A500 to najgroszy możliwy zakup - nie ma praktycznie mocy, brzmi sucho i bez uczucia. Robi z dźwięku "mydełko" i nie potrafi napędzać kolumn..."

 

ale wzmacniaczem do którego poszukujemy monitorków jest - jak w temacie - CA Azur 640A. którego ze starym CA A500 łączy chyba tylko nazwa producenta ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu Azura 640 słuchałem z Castle Warwick. To bardzo ładnie grało. Anglicy polecają do tego zestawu nowe podstawkowe Eposy. Myślę, że warto spróbować. Azury to zupełnie inne klocki w porównaniu do poprzedniej serii 500. Są też lepsze od Nad-ów.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem Nad-a c-350 słuchałem sporo wzmacniaczy - niegdyś Cambridge chodził jako A500, Rotel też inaczej. Dla mnie nad wygral, ale sporo ludzi uważa odmiennie. Jeśli możesz przed zakupem posłuchaj jeszcze 320bee, a jak sie spodoba wydasz mniej i będziesz mógł np. myśleć o Epos-ach (tych droższych 15.2 - rewelacja ! - są też tańsze, ale tych nie słuchałem). Za te pieniądze dla mnie to best buy. Uważam, że kolumny to najważniejszy element toru i warto kupić dobre, a Eposy 15.2 są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. 320 bee to nie ta liga. Ale fakt, że na monitorach za 1000 pln może być mała różnica. Na droższych będzie bardzo duża. Przede wszystkim więcej detalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po cenach bee, to nie ta liga. Mnie się b. podoba i chyba jest lepszy niż mój 350 z tej ligi. Pamiętam bee podłączony do eposów i może efekt synergii był silny. Na pewno bym spróbował. Patrząc przyszłościowo - Eposy moga być na bardzo długo, a upchnąć bee za rozsądne pieniądze będzie łatwiej niż CA. Eposy bardzo dobrze grają z droższym Creekiem. Moje stadium choroby jest bardziej zaawansowane i wiem jak boli sprzedawać po nieadekwatnych cenach, żeby "polepszyć".

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego zestawu Azura 640A + 640C kupuję monitorki Acoustic Energy Evo One i to jest moje zdanie w tej kwestii :) :) :)

 

Przemas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi do tej pory, ale lekko odbiegamy od tematu. Na Castle mnie raczej nie stac (patrzac po za zachodnia granica), Eposy i AE maja zdaje sie bass reflex z tylu(i ceny tez chyba poza moimi mozliwosciami). Ja mieszkanie wynajmuje i jako ze nie wiem jakie bede wynajmowal w przyszlosci (z pewnoscia nieduze - wiec to mozna przyjac za pewnik) nie wiem tez jakie beda problemy z ustawieniem. Wolalbym wiec b-r z przodu. Juz wiem ze w Elektrycznej mozna zobaczyc CA i Gale i Monitor Audio, ale reszty tam nie maja... Gdzie w W-wie szukac JMLab i Wharfedale? (gdzie Heybrookow to wiem). Wiem ze latwo sie przechodzi na tematy - "doloz, dozbieraj", ale ja nie doloze i nie dozbieram bo nie mam z czego (znaczy jakbym chcial dozbierac to mojego nastepnego posta sie spodziewajcie za... rok albo nigdy, tego moge np. nie dozyc... ;) Natomiast w tej cenie ze wzmacniaczy to widze ze tylko Nad, innych propozycji brak?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafle i JMlaby mają w avikomie. Inne kolumny do kina domowego też tam są.

W ich oferciejest też CA i NAD więc możesz sobie porównać na spokojnie...

www.avikom.pl

 

Oderwij sie od klawiatury i posłuchaj czegoś wreszcie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.