Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer z Tidalem kontrolowany przez Google Cast


Rzepero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może w sprzedaży streamer, który ma zainstalowany Tidal, dekoduje MQA i ma dobry przetwornik C/A? Jak dla mnie nie musi mieć innych funkcji i obsługiwać innych aplikacji lub formatów muzycznych bo i tak korzystam tylko z Tidala. Ważne jest żeby nie musiał być obsługiwany przez dedykowana aplikację producenta streamera tylko żeby można było obsługiwać Tidal oryginalną aplikacją TIdal zainstalowaną na telefonie. To sie chyba nazywa Google Cast, że stream nie jest przesyłany z telefonu do urządzenia dekodującego tylko telefon jest używany tylko do obsługi a stream idzie bezpośrednio z netu na urządzenie (aplikację w urządzeniu). Urządzenie proste z bardzo małą ilością funkcji więc teoretycznie nie musiało by być drogie. Nie znalazłem takiego urządzenia, nie wiem dlaczego jedyne urządzenia którymui da się sterować za pomocą G Cast to Chromecast ewentualnie telewizory. Do tej pory używam Chromecast audio ale nie dekoduje MQA i nie ma dobrego przetwornika C/A.

Tak się zastanawiam czy w przypadku Googgle Cast nie było by takiego ograniczenia żeby włączać muzykę Tidal Masters na urządzeniu z pozoiomu apki w telefonie to nie trzeba by mieć telefonu który dekoduje MQA. Nie wiem ale może tak być że aplikacja w telefonie nie wyświetla wogóle zawartości Masters bo wie że telefon nie obsługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromecast polega na tym że stream przechodzi przez telefon do urządzenia z wbudowaną tą funkcją...a aplikacja Tidal na telefon ma wlasnie zaimplementowany Chromecast...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, costa brava said:

chromecast polega na tym że stream przechodzi przez telefon do urządzenia z wbudowaną tą funkcją...a aplikacja Tidal na telefon ma wlasnie zaimplementowany Chromecast...

No właśnie nie. Nic przez tel nie przechodzi, to tylko służy do sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, AndrzejPiaseczno said:

Są takie urządzenia. Denon ma Heosa. Np.

Yamaha ma swój Music cast.
Auralic ma swój system. Sonos swój.

No mają na pewno ale do tego trzeba użyć ich autorskich aplikacji na telefon a ja bym wolał żeby to był przycisk w oryginalnej aplikacji Tidal tak jak mam w przypadku chromencast.

 

1 minute ago, costa brava said:

no to wyłącz telefon podczas odtwarzania to sprawdzisz:)

Bez problemu. Od lat tego używam i mam to przetestowane na wszystkie strony i dokładnie wiem jak to sie zachowuje i na jakiej zasadzie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, costa brava said:

aż sprawdzę ale wydaje mi sie ze po wyłączeniu danej aplikacji stream sie urywal

No tak bo intencojonalnie wyłączając aplikacje w telefonie dajesz znać że nie chcesz juz słuchać za pomocą tej aplikacji. Natomiast jakbyś utracił komunikację, np. wyszedł z domu poza zasięg to Chromcast nie wie co się stało i zakłada że ma grać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Rzepero said:

No tak bo intencojonalnie wyłączając aplikacje w telefonie dajesz znać że nie chcesz juz słuchać za pomocą tej aplikacji. Natomiast jakbyś utracił komunikację, np. wyszedł z domu poza zasięg to Chromcast nie wie co się stało i zakłada że ma grać dalej.

Dokładnie. Zapuszczam listę ze spotify, odłączam smartfona od internetu i muzyka leci dalej.

1 hour ago, Rzepero said:

Do tej pory używam Chromecast audio ale nie dekoduje MQA i nie ma dobrego przetwornika C/A.

Nie znam się aż tak bardzo, ale mqa to bezstratny sposób zapisu pcm, bodajże do 24/48khz. Skoro bezstratny to i dekodowanie jest bezstratne, a skoro Cha obsługuje Tidal to imho gra bezstratnie. Powinno tak też się dziać po optyku, bo ten działa ponoć do 96kHz. Nie wystarczy więc jakiś DAC do ChA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, januss73 said:

Dokładnie. Zapuszczam listę ze spotify, odłączam smartfona od internetu i muzyka leci dalej.

Nie znam się aż tak bardzo, ale mqa to bezstratny sposób zapisu pcm, bodajże do 24/48khz. Skoro bezstratny to i dekodowanie jest bezstratne, a skoro Cha obsługuje Tidal to imho gra bezstratnie. Powinno tak też się dziać po optyku, bo ten działa ponoć do 96kHz. Nie wystarczy więc jakiś DAC do ChA?

No nie wystarczy. MQA akurat jest stratny ale nie za bardzo ? i zapewnia bardzo dobrą jakość (porównywalną z FLAC). Niestety żeby móc korzystać z Tidal Masters i streamować muzykę zakodowaną MQA trzeba mieć hardware albo w najgorszym przypadku sofware obsługujący dekodowanie tego. Chromecast tego nie robi. Może mógłby pobrać z internetu MQA i wypluć na wyjście cyfrowe bez dekodowania ale tego nie zrobi bo nikomu na tym nie zależało. To od dawna już nie jest wspierane rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor,  zapuscilem replaio radio przez chromecasta, wyłączyłem aplikację wyłączyłem telefon a radio hula dalej...caly czas czlowiek sie uczy..i nie wiedziałem nawet co mam w domu, a man Pionka n50ae :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś sentymentalnie związany z aplikacją Tidal ? Ten system od Denona i Sonosa wygląda dobrze i działa też wiec po co się upierać - bez sensu. Wszystkie Salony Audio grają z Tidala na dedykowanych streamerach - te w ktorych byłem - myślisz że katują się rozwiązaniem gorszym mając Tidala obok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, AndrzejPiaseczno said:

Jesteś sentymentalnie związany z aplikacją Tidal ? Ten system od Denona i Sonosa wygląda dobrze i działa też wiec po co się upierać - bez sensu. Wszystkie Salony Audio grają z Tidala na dedykowanych streamerach - te w ktorych byłem - myślisz że katują się rozwiązaniem gorszym mając Tidala obok?

W sumie to może masz rację że nie ma się co upierać. Lubie proste rozwiązania skrojone na miarę, optymalne, czyste, itd. Tak naprawdę jakbym poużywał takiej aplikacji i stwierdził że działa dobrze i nic mnie nie denerwuje to mógłbym używać. Mam jakieś traumatyczne doświadczenia z Yamaha, nie pamiętam modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Heos i Sonos są podobne i działają sprawnie i bez zawieszek. Auralic też i co ciekawe Chromecast Audio daje tidala 48 kb w Auralicu dawał 96.

Do UI trzeba przywyknąć - ja do Tidala po 3 latach jeszcze nie przywykłem to suwanie na ekranie dramat - raz masz okładkę raz listę utworów z płyty - takie to nie ergonomiczne bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi spełniałoby Onkyo 6170. Ma dobry wbudowany dac, obsługuje MQA i Tidala poprzez wbudowany Chromecast aaaaale MQA nie odtwarza ( zmienia jakość automatycznie na HiFi ) jeżeli sterujesz z aplikacji Tidal , Tidal Masters trzeba odpalać z aplikacji Onkyo Controller, chyba że coś się zmieniło odkąd miałem Onkyo. Może Bluesound 2i ? Ma bardzo fajną appke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze fajny tylko drogi, ja mam n50ae i jest dobrze, trochę skromniejsza budowa ale brzmiemie myślę podobne 

zresztą i tak mam daca ktory gra lepiej,  pytanie czy od n70ae tez lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rozwiązaniem byłby Onkyo NS6170 lub Pioneer N70ae. W obu przypadkach możesz spokojnie korzystać z aplikacji alternatywnej mConnect, której szata graficzna jest bardzo dobra. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/9/2020 at 6:47 PM, Tomek_waw said:

Wymogi spełniałoby Onkyo 6170. Ma dobry wbudowany dac, obsługuje MQA i Tidala poprzez wbudowany Chromecast aaaaale MQA nie odtwarza ( zmienia jakość automatycznie na HiFi ) jeżeli sterujesz z aplikacji Tidal , Tidal Masters trzeba odpalać z aplikacji Onkyo Controller, chyba że coś się zmieniło odkąd miałem Onkyo. Może Bluesound 2i ? Ma bardzo fajną appke.

Może ten problem z Masters sterowanym z Tidal App ma jakiś związek z tym że telefon musi widzieć zawartość masters? Moja apka na telefonie nie widzi zawartości masters prawdopodobnie dlatego że mój tel nie dekoduje MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzepero to nie do końca o to chodzi. Na tym Onkyo po zalogowaniu się w aplikacji możesz sobie nawet wybrać taki album czy playlistę MQA z pilota. Możesz je wybrać też w appce onkyo. W aplikacji w telefonie też możesz odtwarzać MQA ( rozwija pierwszą warstwę ) Jedyny przypadek nieudany to kiedy chcesz używać telefonu z odpaloną aplikacją Tidal jako pilota i mówić streamerowi co ma grać w MQA przez protokół Chromecast. Nie mam już tego urządzenia więc nie mogę potwierdzić czy nadal tak jest ale tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie widzisz zawartosci Masters to poprostu wina abonamentu, to nie HiFi abo poprostu.

Na zwyklym Huawei widze albumy w jakosci Masters a ze na sluchawkach nie dekoduje MQA to co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.