Skocz do zawartości
IGNORED

Denon Pma 1510ae+dcd 1510ae jakie monitory? 3tyś


sebox82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeprowadzce mam do ogarnięcia pokój 20m2 w który chciałem nagłośnić monitorami i zestawem denon pma1510ae + dcd 1510ae.

Aktualnie są to dali ikon 7 które zostały mi z poprzedniego salou i zdecydowanie nie nadają sie do tego metrażu.

Wytypowałem sobie nastepujące monitory 

Dynaudio audiemce 52se

Dynaudio emit m20

Elac 510 jet

Monitor audio silver 2

Budżet 3 tyś

Niestety żadnego z nich nie miałem okazji usłyszeć , dlatego chciałem zaczerpnąć opinii które pomogą mi w poszukuwaniu zestawu do odsłuchu

Brzmienie mięsiste z dobrym base i zejsciem , szeroką sceną , muzykalne, detaliczna nie za ostrą górą

Muzyka dance,pop,house,chillout

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebox82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Brzmienie mięsiste z dobrym base i zejsciem , szeroką sceną , muzykalne, detaliczna nie za ostrą górą
Muzyka dance,pop,house,chillout
Pozdrawiam


Teraz są Dynaudio X14 za 2k nie znajdziesz tak małego monitora z takim basem dotego góra jest detaliczna bez wychodzenia przed szereg. Albo Emity bardziej dynamiczne z potężnym basem i ciepłą górą.

Btw. Ja do Denona 1500 wybierałem miedzy tymi dwoma w/w.. wygrały X14 bo mają zajefajną wysokotonówkę gęstą i taką w tle... kak stawiasz na Fun i dynamiczny bas to nie znajdziesz monitora który pobije Emita 20.. tym bardziej z Denonem.

Trudno powiedzieć co bedzie lepsze dla ciebie .. wpisz te modele na liste odsłuchową.

A najlepiej bierz do siebie na testy.. to najlepsza droga.. kolumna gra inaczej nawet w tym samym pokoju na innej ścianie a co dopiero salon audio a twój salon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie kupisz podstawkowych do 20m2, które Cię zadowolą. 

Ja mam na 17m2 trójdrożne Quad z3 po wymianie Lsa1 Statement, jest duuuzo lepiej, chociaż Lsa1 nie brakowało basu jak na podstawki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jesli szukasz cieplejszego charakteru brzmienia to polecam zwrócić uwage na Pylon Audio Diamond Monitor, które potrafią pozytywnie zaskoczyć mięsistym basem i rewelacyjną stereofonią. Góra jest szczegółowa ale nie w żaden sposób męcząca. Alternatywą mogą być Monitor Audio Silver 100, ktore w połączeniu z Denonem na pewno nie będzie ostro ale detaliczniej niż w przypadku Pylona. Zyskujesz w tym przypadku lepsza kontorlę dołu i głębie dźwięku. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może posłuchaj Kef R300, obecnie ze względu na wejście R3, znacznie staniały i są 3 drożne, ja je miałem z Cambridgem 851A i dobrze się zgrywały, denon jest bardziej muzykalny, wiec może być jeszcze lepiej. W tej cenie też dobrze zagrają Kef LS50 (też ostatnio sporo staniały), są to niedoceniane często monitory, ponieważ są często łączone z mało wydajnymi wzmacniaczami, a one potrzebują prądu, bas może nie jest spektakularny, ale bardzo fajny i potrafią zagrać w małych jak i większych pomieszczeniach, lubią trochę wolnej przestrzeni od ścian. Dla mnie grały nawet lepiej od R300 - ze względu na barwniejszą średnicę, ale ja nie jestem baso lubny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, RobG1974 napisał:

A może posłuchaj Kef R300, obecnie ze względu na wejście R3, znacznie staniały i są 3 drożne, ja je miałem z Cambridgem 851A i dobrze się zgrywały, denon jest bardziej muzykalny, wiec może być jeszcze lepiej. W tej cenie też dobrze zagrają Kef LS50 (też ostatnio sporo staniały), są to niedoceniane często monitory, ponieważ są często łączone z mało wydajnymi wzmacniaczami, a one potrzebują prądu, bas może nie jest spektakularny, ale bardzo fajny i potrafią zagrać w małych jak i większych pomieszczeniach, lubią trochę wolnej przestrzeni od ścian. Dla mnie grały nawet lepiej od R300 - ze względu na barwniejszą średnicę, ale ja nie jestem baso lubny.

Zgadza sie R 300 to jest jakiś trop , ale na bank nie będzie tam detalicznej góry , natomiast bas nawet przy cichym odsłuchu będzie dociążony  ? Tak się składa ze miałem taki zestaw  i byłem bardzo zadowolony ? Człowiek głupieje od tego szukania , czytania i chce polepszyć walory muzyczne ,  co nie zawsze wychodzi na dobre . Sprawdź jeszcze Heco Celan GT 302 i jak Ci się uda  gdzieś dorwać Chario Hiper 2000 mk2 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez -Mike-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szansę Elacom ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do posłuchania Quadral Argentum 530 - 3 drogi i 18' na basie; dwa kolory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mają jednak swą wysokość - ok. 0,5 m ale są smukłe. Pasmo jak z podłogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac z nowej serii Debut Reference, to nie głupi pomysł. W za granicznej prasie dużo dobrych opinii, w dodatku lepszych od poprzedników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedykolwiek nowy model był gorszy od poprzednika? Każdy nowy jest lepszy i tańszy.. tylko jak się kupi entry level to uszy więdną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Denona przez rok i uważam, że to całkiem fajny wzmacniacz choć rożne opinie o nim krążą. Myślę że emit m20 powinien być dobra parą dla 1510. A nie piszę tego ot tak sobie gdyż miałem raz okazję posłuchać takiego zestawienia. I choć raczej jestem za podłogówkami ze względu na metraż, to przy tych monitorach było całkiem przyjemnie. Na pewno nie brakowało im basu, rzekłbym  że nawet takiego dość dobrze dociążonego basu. Wysokie delikatne. Tak jak wspomniałem nie mam większego doświadczenia w monitorach , ale te mi przypadły do gustu. Jedno co zauważyłem to nie powinny stać  za blisko ściany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale radzę u siebie nie w salonie, posluchac tych emitow, nie wiem jak jest w wyższych seriach ale w ciemno kiedyś kupiłem dynki choć Kolega mnie uczulał że to specyficzne granie, i może mi nie podejść i miał rację odsprzedane natychmiast, Zresztą by się upewnić zawiozłem je do Kolegi innego i w sumie w 3 odsłuchaliśmy i zgodnie potwierdziliśmy że to nie to. Pzdr

Ps

Ktoś wczesniej napisał że nie powinny stać blisko ściany ? a którym kolumnom to pomaga? 

Nawet jak nie dudni to tracisz scenę, separacje itp

Każda kolumna potrzebuje powietrza dookoła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dedal75 napisał:

 

Ps

Ktoś wczesniej napisał że nie powinny stać blisko ściany ? a którym kolumnom to pomaga? 

Nawet jak nie dudni to tracisz scenę, separacje itp

Każda kolumna potrzebuje powietrza dookoła. 

Dokładnie było jak napisałeś traciły scenę i stereofonie. I o ile żadnym kolumnom postawienie przy ścianie nie pomaga  o tyle te potrzebują sporo miejsca wokół siebie żeby mogły pokazać co potrafią. Takie odniosłem wrażenie u mnie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest odsłuch u siebie i porównanie z innymi, aby później nie żałować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 23:43, sebox82 napisał:

Postaram się gdzieś dorwac monitor audio Silver 100 i dynaudio emit m 20

Celował bym bardziej w Emity ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

są nawet pomiary; zdecydowanie warto się zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 20:42, sebox82 napisał:

Brzmienie mięsiste z dobrym base i zejsciem , szeroką sceną , muzykalne, detaliczna nie za ostrą górą

Zainteresuj się np tą ofertą , Chario powinny zapewnić to czego oczekujesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebox82 napisał:

Słuchał ktoś elaców 244.3? 

Słuchałem modelu 243.3 z elektroniką Exposure 3010. Wciągający dźwięk, z bardzo dużą ilością informacji. W pokoju 20m2, mocny dół, ale elektronika je bardzo dobrze trzymała. Przypominają Elac-a z dawnych lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba coś ok. pół roku temu u siebie na testach Elac bs 244.3

3 godziny temu, sebox82 napisał:

Słuchał ktoś elaców 244.3? 

Potężny dół, ale nie tyle że jakoś mocno podbity na średnim czy górnym basie a na zasadzie, że potrafią zagrać bardzo, bardzo głośno bez oznak zadyszki ? Jeżeli ktoś twierdzi, że Dynaudio Emit m20 czy Canto Grand od S16hz ma duże możliwości w zakresie niskich tonów to niech te możliwości przemnoży razy dwa i ma wtedy jakiś obraz Elaca 244.3. Do tego faktycznie detaliczna ale nigdy nie agresywna czy ostra góra i środek tak sprytnie wycieniowany na górnej średni, że wokale nie tracą za bardzo na otwartości, świeżości ale też nigdy nie drą mordy. Moim zdaniem potrzebują pieca i źródła o kapitalnej kontroli niskich tonów i nie zagrają dobrze bez chociaż metra od tylnej ściany. Spokojnie na 20m2 można je brać. Jedno jest pewne, potrzebują bardzo, bardzo dobrego toru, żeby pokazać pełnię możliwości. Moim zdaniem fajne  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sebox82 napisał:

Słuchał ktoś elaców 244.3? 

Spokojne granie, rozdzielcza góra która gra bardzo szeroko, w wyższym paśmie basu lekko podbite, z niższym radzą sobie już trochę gorzej, ale można to zaleczyć dobrym wyborem wzmaka. Świetna szczegółowość! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S4Home napisał:

Spokojne granie, rozdzielcza góra która gra bardzo szeroko, w wyższym paśmie basu lekko podbite, z niższym radzą sobie już trochę gorzej, ale można to zaleczyć dobrym wyborem wzmaka. Świetna szczegółowość! 

Denon ogarnie te skrzynki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.