Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz tranzystorowy 4-5k


aliengbl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W weekend nadszedł czas na decyzję o zmianie aktualnego wzmacniacza na coś nowego. Gońmy myszkę dalej ?

Pozbywam się Fezz Audio Silver Luna, dołożę 1-2k i co dalej?

Budżet to 4-5k (górna granica nieprzekraczalna, chyba że będzie coś naprawdę NIESAMOWITEGO). 

Tor audio:

Raspberry z nakładką - Topping D50s, kolumny Vandersteen 1C. 

Muzyka to odmiany rocka, metalu etc  - generalnie lata 60-90. 

Zależy mi na tym, żeby przy zmianie wzmacniacza otrzymać bardziej kontrolowany bas - na Lunce przy ostrzejszym graniu się gubił. Do tego szczegółowość i analityczne granie na ile to możliwe przy tej cenie. 

 

Jestem otwarty na używany sprzęt. Nie szukam vintage klamotów z komuny. 

 

Co doradzicie? Wychodzę z założenia, że przy tej półce cenowej da się już uzyskać całkiem ładne granie. Ze swojej strony myślałem o Heglu (h80 albo polować na h100/200?), ale nie upieram się - jestem otwarty na sugestię. Zestaw jest też używany z rzutnikiem do filmów. 

Znalazłem też dwie alternatywy: 

Musical Fidelity M5si

NAD M3

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H80 nie będzie miał super kontroli nad basem. W H200 już tak ale on gra z kolei niesamowitym środkiem pasma i góra umiarkowanie wyeksponowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć!
W weekend nadszedł czas na decyzję o zmianie aktualnego wzmacniacza na coś nowego. Gońmy myszkę dalej
Pozbywam się Fezz Audio Silver Luna, dołożę 1-2k i co dalej?
Budżet to 4-5k (górna granica nieprzekraczalna, chyba że będzie coś naprawdę NIESAMOWITEGO). 
Tor audio:
Raspberry z nakładką - Topping D50s, kolumny Vandersteen 1C. 
Muzyka to odmiany rocka, metalu etc  - generalnie lata 60-90. 
Zależy mi na tym, żeby przy zmianie wzmacniacza otrzymać bardziej kontrolowany bas - na Lunce przy ostrzejszym graniu się gubił. Do tego szczegółowość i analityczne granie na ile to możliwe przy tej cenie. 
 
Jestem otwarty na używany sprzęt. Nie szukam vintage klamotów z komuny. 
 
Co doradzicie? Wychodzę z założenia, że przy tej półce cenowej da się już uzyskać całkiem ładne granie. Ze swojej strony myślałem o Heglu (h80 albo polować na h100/200?), ale nie upieram się - jestem otwarty na sugestię. Zestaw jest też używany z rzutnikiem do filmów. 
Znalazłem też dwie alternatywy: 
Musical Fidelity M5si
NAD M3
 
 
Czytając test Paculy o tym M3 to nie wydaje się to czego szukasz. Dość wyraźnie pisze, że ma wycofana górę.
Ale sprzęt wydaje się porządny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Zależy mi na tym, żeby przy zmianie wzmacniacza otrzymać bardziej kontrolowany bas (...) Do tego szczegółowość i analityczne granie na ile to możliwe przy tej cenie.

Jeśli naprawdę oczekujesz tego co napisałeś to nic bardziej odpowiedniego i równie rzetelnego jak Hegel H200 nie znajdziesz, no chyba że wersję Anniversary tego wzmacniacza to zdecydowanie warto dopłacić. Combo H200A + HD12 to synergiczne i wspaniale uzupełniające się połączenie, które akurat w tego typu muzyce radzi sobie wyśmienicie. W połączeniu z moimi kolumnami Hegel jest bardzo pozytywnym towarzystwem z którym otrzymywałem świetnie kontrolowany, dynamiczny i nasycony dźwięk, a szczegółowość średnicy oraz wykończenie góry dzięki HD12 tylko potęgowało zadowolenie. Bardzo dobrze wspominam to zestawienie zwłaszcza, że byłem posiadaczem wersji Anniversary ?

To pewniak, ale nie jest pozbawiony wad zwłaszcza tych technicznych jak buczący toroid, ale zakładam, że masz tego świadomość i zależnie od egzemplarza bolączka ta jest mniej lub bardziej irytująca. W egzemplarzu jaki ja posiadałem było to zwyczajnie akceptowalne, a brzmienie po prostu wynagradzało to nie dociągniecie. Nie kombinowałbym, bo bardziej odpowiedniego wzmacniacza względem Twoich oczekiwań, a przy tym stosunkowo tak młodego, mocnego i wydajnego po prostu nie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę spokojnie polecić to co mam w stopce lub Onkyo A9070, a jak się uda to 9000R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tal napisał:

Jeśli naprawdę oczekujesz tego co napisałeś to nic bardziej odpowiedniego i równie rzetelnego jak Hegel H200 nie znajdziesz, no chyba że wersję Anniversary tego wzmacniacza to zdecydowanie warto dopłacić. Combo H200A + HD12 to synergiczne i wspaniale uzupełniające się połączenie, które akurat w tego typu muzyce radzi sobie wyśmienicie. W połączeniu z moimi kolumnami Hegel jest bardzo pozytywnym towarzystwem z którym otrzymywałem świetnie kontrolowany, dynamiczny i nasycony dźwięk, a szczegółowość średnicy oraz wykończenie góry dzięki HD12 tylko potęgowało zadowolenie. Bardzo dobrze wspominam to zestawienie zwłaszcza, że byłem posiadaczem wersji Anniversary ?

To pewniak, ale nie jest pozbawiony wad zwłaszcza tych technicznych jak buczący toroid, ale zakładam, że masz tego świadomość i zależnie od egzemplarza bolączka ta jest mniej lub bardziej irytująca. W egzemplarzu jaki ja posiadałem było to zwyczajnie akceptowalne, a brzmienie po prostu wynagradzało to nie dociągniecie. Nie kombinowałbym, bo bardziej odpowiedniego wzmacniacza względem Twoich oczekiwań, a przy tym stosunkowo tak młodego, mocnego i wydajnego po prostu nie znajdziesz.

No i aktualnie sie zastanawiam nad 3 możliwościami Hegla:

h100 vs h200 vs rost

Wszystkie dostepne w okolicach 5000.

Rost troche mnie niepokoi, bo wyglada na przebajerowany. 

Ma ktos jakies rady/uwagi patrzac tez na reszte toru audio? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem kontroli na basie i wydajnością prądową, da się dużo na plus zmienić. Lampom często tego właśnie brakuje. Ja bym jeszcze spróbował czegoś z Rotela. Pamiętam jakiś czas temu pod Twoje kolumny klient właśnie wybrał u nas na odsłuchu Rotela RA-1592. Są też niższe modele jak A14 czy RA-1572, które spokojnie też sobie poradzą z tymi kolumnami. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za kolejne propozycje, ale chyba zaczyna znacząco przekraczać to mój budżet ?

Nie pozostaje mi nic innego jak pochodzić po salonach audio i przesluchać kilka w/w wzmaków żeby zawęzić to czego szukam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Top Hi-Fi poleca Rotela a14, to ja z czystym sumieniem mogę polecić NAD C375. W swoim budżecie kupisz nowego na gwarancji. Miałem możliwość bezpośredniego porównania obu zarówno u siebie, jak i w salonie i uważam, że dźwiękowo NAD jest lepszy od Rotela. Za to Rotel góruje pod względem funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wybór także poszedłbym w stronę Hegla h200 wzmacniacz prosty z wyglądu bez żadnych udziwnień, ale gra naprawdę świetnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam brzmienie Hegla - modelu 300 mam okazję słuchać co weekend ?

Tylko czytam i czytam i ciężko znaleźć jakieś porównania etc między modelami 100/200/Rost. 

36 minut temu, freepio napisał:

Skoro Top Hi-Fi poleca Rotela a14, to ja z czystym sumieniem mogę polecić NAD C375. W swoim budżecie kupisz nowego na gwarancji. Miałem możliwość bezpośredniego porównania obu zarówno u siebie, jak i w salonie i uważam, że dźwiękowo NAD jest lepszy od Rotela. Za to Rotel góruje pod względem funkcjonalności.

Jestem zwolennikiem używanego sprzętu ? Wychodzę z założenia, że zaden nowy wzmacniacz w cenie 5000 nie będzie konkurowal w używanym w tej samej cenie. Chyba, że @Top Hi-Fi & Video Design zdecyduje się na porządny rabat na model H90, żeby zmieścił się w moim budżecie. Wtedy jest to pomysł do przesłuchania i rozważenia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, aliengbl napisał:

Wychodzę z założenia, że zaden nowy wzmacniacz w cenie 5000 nie będzie konkurowal w używanym w tej samej cenie.

To chyba nic dziwnego. W każdej branży to wygląda tak samo.

Rabat zawsze, ale nie za pół ceny ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To chyba nic dziwnego. W każdej branży to wygląda tak samo.

Rabat zawsze, ale nie za pół ceny ? 

1)Wiadomo- dlatego też od początku byłem za używanym

2)Nie no widzę, że aktualnie macie go za 6k - dlatego też pytam ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, aliengbl napisał:

1)Wiadomo- dlatego też od początku byłem za używanym

2)Nie no widzę, że aktualnie macie go za 6k - dlatego też pytam ?

 

 

można za mniej, ale 5 nie da rady ?
Zapraszam na priv 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, freepio napisał:

Ok. Nie pisałeś, że chcesz zapłacić także za nowy DAC, AirPlay i DLNA, a właśnie to "robi cenę" Hegla H90. 

Dlatego o ten pytam top hifi ? W polu używek dalej pozostaje albo wymieniony na początku musical fidelity, albo wyzszy model hegla. Ale generalnie masz rację. Dopłata za elementy, których nigdy nie użyje nie brzmi dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ps39 napisał:

Dołączę do wiekszosci i postawie na Hegla. Używany H200 lub H160 lub jakby się trafił H300.

H300 to małe marzenie, ale cena kompletnie nie ta ? chyba że ktoa doradzi gdzie szukać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie H160 gra innym stylem niż H100 czy H200. Bliżej mu do H80, H90 czy Rosta, czyli brzmienia neutralnego za wszelką cenę. Ja przesiadając się z lampy chyba wolałbym H200, ponieważ może Ci brakować harmonicznych z Luny. Zapewne i tak będzie brakować, ale przy H200 zdecydowanie mniej dzięki nutce zaokrąglenia. Musical Fidelity M5SI też jest fajną alternatywą dla Hegla. Lyngdorf SDAI 2175 mógłby nawet się okazać lepszy i jeszcze by zostało z półtora tysiaczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie H160 gra innym stylem niż H100 czy H200. Bliżej mu do H80, H90 czy Rosta, czyli brzmienia neutralnego za wszelką cenę. Ja przesiadając się z lampy chyba wolałbym H200, ponieważ może Ci brakować harmonicznych z Luny. Zapewne i tak będzie brakować, ale przy H200 zdecydowanie mniej dzięki nutce zaokrąglenia. Musical Fidelity M5SI też jest fajną alternatywą dla Hegla. Lyngdorf SDAI 2175 mógłby nawet się okazać lepszy i jeszcze by zostało z półtora tysiaczka.
Musical misiowaty- ciepły zdecydowanie inne granie od H200. Co prawda nie miałem m5si ale M6si i H200 też. Gdyby H200 miał wejścia cyfrowe to może bym przy nim został - jest pozytywnie specyficzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PolTor napisał:
15 godzin temu, Czlowiek97 napisał:
Wg mnie H160 gra innym stylem niż H100 czy H200. Bliżej mu do H80, H90 czy Rosta, czyli brzmienia neutralnego za wszelką cenę. Ja przesiadając się z lampy chyba wolałbym H200, ponieważ może Ci brakować harmonicznych z Luny. Zapewne i tak będzie brakować, ale przy H200 zdecydowanie mniej dzięki nutce zaokrąglenia. Musical Fidelity M5SI też jest fajną alternatywą dla Hegla. Lyngdorf SDAI 2175 mógłby nawet się okazać lepszy i jeszcze by zostało z półtora tysiaczka.

Pokaż więcej  

Musical misiowaty- ciepły zdecydowanie inne granie od H200. Co prawda nie miałem m5si ale M6si i H200 też. Gdyby H200 miał wejścia cyfrowe to może bym przy nim został - jest pozytywnie specyficzny.

Śmiem się nie zgodzić, ponieważ u mnie Musicalowi M5SI na pewno było daleko do misiowatości, ale może są to różnice wynikające z reszty toru. U mnie reszta była względnie neutralna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj uywanego Roksana Oxygene - gwarantowana kontrola basu - niech Cie nie przeraza ze to klasa D - jak dobrze poszukasz uywany wzmak znajdziesz w cenie 3500 - 4000 z i mysle, ze w tym przedziale cenowym jest to jedna z lepszych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Śmiem się nie zgodzić, ponieważ u mnie Musicalowi M5SI na pewno było daleko do misiowatości, ale może są to różnice wynikające z reszty toru. U mnie reszta była względnie neutralna.
Może z audio physic m6si się nie bardzo lubi ale dla mnie bas był bardziej ocieplony i rozlany co nie oznaczałoby, że nie kontrolowany. Jak ktoś lubi takie granie to i owszem, jednak to nie moje klimaty dlatego pomimo sypali dla MF został sprzedany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, zwyczajnyjerzy napisał:

Zainwestuj w coś sprawdzonego, moja propozycja to Baltlab Epoca lub lepiej Baltlab Endo. 

Oba Baltlaby słyszałem i Epoca III wydaje się dobrym kierunkiem  i ciekawą alternatywą wobec H200.

Z kolei oczekiwać Endo za +/-5k uważam za stratę czasu i nierealne wydarzenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, gressi napisał:

Na olx jest Hegel H200 za 4800 pln .

Wiem ? i tak nie wcześniej niż za miesiąc. Do tego poczekać aż zejdzie aktualny wzmacniacz. Trochę może minąć ?

Godzinę temu, Tal napisał:

Oba Baltlaby słyszałem i Epoca III wydaje się dobrym kierunkiem  i ciekawą alternatywą wobec H200.

Z kolei oczekiwać Endo za +/-5k uważam za stratę czasu i nierealne wydarzenie. 

Endo na giełdzie hifi 4500. Epoca 4k. Endo nawet blisko mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.