Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A400X jakie kolumny ?


milano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc w wyborze kolumn do w/w wzmacniacza, moj pokoj ma 25m aktualnie mam Tannoy M2 niestety nie gra to zbyt dobrze, zalezy mi na miekkim sprezystym basie z duza dawka detali i dobrej dynamice oraz czytelnej gorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki i sprężysty bas z tego Pioneera? Trudne chyba...

 

Niskotonowy Seas-XP a'la "Qba Sobieski - wersja pierwsza" mi się z takim dźwiekiem kojarzy.

W wykonaniu "DIY na zamówienie" byłyby to kolumny za około 2-2,5 kzł. Chyba.

Bo oryginalne Sobieskie kosztuja pewnie ze 4 kzł albo i więcej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest całkiem przyzwoity, myślę że zamiast wymieniać kolumny mógłbyś sobie zmodyfikować wzmacniacz (efekty tuningu tego modelu są zaskakująco dobre) i może kolumny, bo przetworniki w M2 są całkiem porządne, ale zwrotnica zaprojektowana jest ultrabudżetowo i nie pozwala im pokazać wszystkiego co potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adse, a skąd wyczarujesz niedostępną już w handlu kopułkę Dynaudio D28/2 do pierwszej wersji Sobieskich? Ja mam, bo zrobiłem zapas, ale kto jeszcze ma? Mahlera tu nie liczę, bo każdy wie że ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, niestety na takie drogie kolumny mnie nie stac myslalem o Tannoy M5 lub Dali 505 albo jeszcze Mission 702e z drugiej reki, nawiazujac do wczesniejszej wypowiedzi co proponowalbys zmienic w pionku aby polepszyc dzwiek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milano, czyzby Dali 505 były niedrogie? Z tego co ja pamietam, jak byłem jeszcze w temacie kilka lat temu, te Dali zbliżały się cenowo do 2 tysięcy, a w podobnej cenie lub nieco tańsze były na przykład Audiowave 171SE na głosnikach Seasa.

Miałem okazję słuchać jednych i drugich, i jak dla mnie Audiowave miało w sobie to "coś", czym mógłby się zachwycac słuchacz o takim guście.

A Dali niczym mnie nie zainteresowały. Ot, przyzwoitej jakości muzyczka, do której sie nie można przyczepic, ale też która niczym nie powala, poza "wybitną poprawnością w swojej cenie" ;) Dali to wg mnie wybór dla poczatkującego, jeszcze nieświadomego czego naprawdę szuka. Nawet jak się w Dali nabywca nie zakocha, to i tak będzie ich mógł słuchać całymi latami bez zmęczenia, bo są dobre. Ale jak ktos już wie czego chce, to wolałby coś bardziej wyrafinowanego...bardziej skierowanego pod swój (już wyrobiony) gust.

 

McGyver, wiem, wiem, ale tu miałem raczej na mysli jakieś DIY oparte o Seas + dobra kopułka innej firmy...są niezłe Seasy, Morele... Podobno Focala już tez nie ma, tak samo jak Dynaudio. Ale jeszcze inne rzeczy są. Nie mam pojecia co to Audaxy (ponoć wielki producent) albo Ushery, ale pewnie też niezłe głosniki robią. Na zakres cenowy niższy-średni na pewno coś się da wybrać.

 

A w ogóle Morel co to za firma? Powstała "na bazie" Dynaudio, czy istniała dużo wcześniej z taką podobną do Dynaudio ofertą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adse >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahler, ten wątek czytałem, stąd wiem, że Morele są podobne do Dynaudio.

 

Ale chodzi mi o to, czy Morel to kopie lub podróbki, czy może licencja i współpraca z Dynaudio?

Czy Morel wcześniej konkurował z Dynaudio z taką samą technologią? Czy może pojawiła się ta oferta jako "odpowiedź" na wycofanie się Dynaudio z rynku kitów?

 

Bo tak mi to wygląda, że Morel i Dynaudio to dwie odrebne marki, żeby się nie gryzły nawzajem na rynku, a może pociąga za sznurki ten sam właściciel technologii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adse a z tej trojki co podalem, co wedlug Ciebie zagraloby najlepiej z moim pionkiem, a moze jakies Paradigmy, niestety zadnych z wymienionych kolumn nie slyszalem, opieram sie na opini ludzi piszacych na forum oraz z prasy cytuje "Wyśmienita dynamika. Dźwiek duży, pełny i dobitny, zgodna współpraca wszystkich podzakresów. Odejście od doskonałej neutralności w kierunku prezentacji żywej i swobodnej" - zrodlo AUDIO 10/98 dotyczy oczywiscie DALI 505.

 

I jeszcze jedno pytanie gdzie mozna znalesc dobry salon Hi-Fi z sala odsluchowa w Krakowie ? - dziekuje i pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy nie słyszałem żadnych. Mission jakieś mi się zdarzyło słuchać, ale nawet nie pamiętam jaki to był model. Zresztą do Mission jestem uprzedzony ze względu na produkcję w Polsce ;) I to podobno niektóre modele również na polskich głosnikach... Nie żebym się znał, bo może to i dobre jest, ale cóż...moja psychika by już nie przyjeła polskich kolumn, nawet pod zagraniczną marką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikowałem głośniki (midwoofery) robione w Tonsilu dla Missiona, są bardzo dobre. Za to kopułki z Tonsila z nadrukiem Mission lub Wharfedale-tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bdzie szanowal polskich produktów jezeli nawet Polacy mowia o nich ze sa "be".

Twierdzenie, ze cos nie gra, bo jest krajowe to juz szczyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z twoim zestawieniem, Faktycznie A 400X + Tannoy M2,5 brzmią płytko. Linniowa charakterystyka wzmaka przesadna w odsłuchu. Proponuje zamienić tannoye na równie budżetowe Paradigmy 3V.3, Zmiana kolosalna . Może to zasługa skutecznosci .Tannoye 89 dB a 3.V3 92dB. Poza tym średnica basowego 21 cm więc i dżwięk pelniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milano>>> jestem jak na razie zadowolonym posiadaczem a400x z kolumnami Dali 505. I wszystko jest ok. Co prawda wzmaczek jest cudnie upgreadowany przez Piotrka Bema (rewelacja i duża różnica w brzmieniu przy zachowanym ogólnym charakterze). Duże znaczenie mają kabelki głośnikowe... Po przejsciu z nie wiem tam juz czego na audioquesty 4plus róznica powalała! To lita miedź. Warto! A basik taki jak chcesz.. Wątpiących zapraszam do posłuchania. Ale wiesz, kiedy trzeba krótko przyłożyc, to przyłozy i nie ma litości, konturowo. Raczej bez ciepła wtedy:) Natomiast jak trzeba mruknąć (Collage to chyba mistrzowie ekstremalnie nisko mruczącego basu - skąd oni go biorą:) także sobie radzi ten zestaw, nie "rozlewając" basu po mieszkaniu... jak trafisz w miare tanio, to polecam dali 505. Pewnie i inne kolumny będa dobre, ale te akurat znam bardzo dobrze - słucham ich od wielu lat. Nieraz zastanawiam się nad wymianą, upgreadem tychże, ale po chwili pytam sam siebie: czego ci brakuje? I zostaje jak jest:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Cordiali CLS 225 czy to dobry wybor ? kupilem je razem ze wzmacniaczem przekonany, ze bedzie to lepiej gralo niz zwykla miedz beztlenowa, niestety bas jest wycofany, chociaz na mniejszej powierzchni uzytkowej bylo zdecydowanie lepiej, przegladalem cale allegro w poszukiwaniu wlasnie Dali 505 oraz Tannoy M5 i nic nie znalazlem sa tylko modele Paradigm 3.v3 oraz 7.v3 i jeszcze jakies.

 

Maciek1 moglbys napisac co zmienilem w pionku i czy korzystales moze z opisu ktory jest na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milano> Nie znam tych kabli. Nie słuchałem ich. A co do zmian, to niestety, patent Piotra Bema. Człowiek tuninguje fantastycznie, nie podejrzewam o korzystanie z tego opisu, chociaz pewnie zawsze rozpoczyna się od wymiany opków w przedwzmacnaiczu w przypadku A400x... na jakies burrbrowny. To najprostszy ruch, ale niestety nie wystarczający, chociaz i sama wymaian wiele zmienia na plus. Jesli masz czas, czekaj na dali 505. Nie będziesz żałować - to że nie ma ich na allegro tez o czyms świadczy. Są dalkekie od ideału ale calkiem fajne jaqk pisałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciek1

Ile taki upgrade A400-X cię kosztował i jak był rozległy (bez szczegółów, które obejmuje patent :-) i skąd jest kol.Bem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.