Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki Bluray z dobrym audio.


Liskolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, Myszator napisał:

Z recenzji wynika że lepiej poczekać na coś co będzie konkurować z OPPO UDP 205. Sądzę że chyba szybciej doczekam się trzeciej części The Last of Us Part III na PlayStation 5 Pro. Obsługa fizycznych płyt Blu - ray to za mało na zainteresowanie się " dzisiaj " takim odtwarzaczem. Jedynie w grach preferuję wyłącznie pudełka. Także wszystkie gry na PlayStation 4 Pro mam wyłącznie na płytach. Oczywiście gry włącznie oryginalne, żeby nie było. Czasami obejrzę sobie jakiś film z PlayStation 4 Pro. Tak PlayStation 4 Pro obsługuje filmy z dysku, i nawet napisy poprawnie wyświetla, i jeszcze można zagrać w najlepsze gry dostępne wyłącznie na PlayStation. 

Nie mam konsoli i mieć nie będę! W ps4pro nie można odtwarzać filmów z płyty 4K tylko blu ray ... taki DUŻY ——— i mnie nawet to nie interesuje! 

Ja mam 9004 i chyba on się niczym szczególnym nie różni od 9000

 

239D8A8F-34FB-4ABA-BD8B-B4B6745D0EC1.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Martin Rejek napisał:

Nie mam konsoli i mieć nie będę! W ps4pro nie można odtwarzać filmów z płyty 4K tylko blu ray ... taki DUŻY ——— i mnie nawet to nie interesuje! 

Ale tak się nie spinaj ; ) ja tylko nabazgroliłem że PlayStation 4 Pro też obsługuje multimedia, może nie tak jak to robi OPPO UDP 205, ale też można obejrzeć sobie film. Ogólnie polecam gry, oczywiście wyłącznie na PlayStation ; )    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zostałem dalej wierny pionkowi. Do tej pory miałem BDP-LX91, a teraz po przeczytaniu paru recenzji między innymi tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłem w końcu UDP-LX800 i nie żałuję...

A np. Oppo 205 za dźwięk stereo dostał notę 30%, a Pionek LX-800 60%...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

Do tej pory miałem BDP-LX91

Też miałem ten odtwarzacz : ) Kiedyś odtwarzacze Blu - ray nie miały takich możliwości multimedialnych co teraz, no i kiedyś aż tak bardzo nie interesowałem się dodatkowymi funkcjami multimedialnymi. Oczywiście choroba kupowania filmów Blu - ray została za starych czasów, tak jak kupowanie gier. Jedyna różnica jest taka że gry mam wyłącznie na płytach, a filmy mam dodatkowo też na dysku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Myszator napisał:

Blu - ray nie miały takich możliwości multimedialnych co teraz

Wszystko kuleje do dnia dzisiejszego nawet na oppo nie wszystko chodzi, box za ~ 500zł z coreelec na pokładzie lub gotowe boxy typu shield tv, zidoo przewyższają funkcjonalności i wygodą.

To już telewizory obecne mają większe możliwości od odtwarzaczy blu-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

Kupiłem w końcu UDP-LX800 i nie żałuję...

A np. Oppo 205 za dźwięk stereo dostał notę 30%, a Pionek LX-800 60%...

Super że Jesteś zadowolony z zakupu. Ja też miałem chwilowy napad żeby kupić ten odtwarzacz. Jednak dla mnie odtwarzanie filmów z płyt Blu - ray jak i z dysku zewnętrznego musi być. Od kiedy doświadczyłem odtwarzania filmów i muzyki na dwa sposoby, od tamtej pory nie widzę innej opcji u siebie, to znaczy żebym wrócił " tylko " do jednego źródła, czyli wyłącznie do odtwarzania filmów i muzyki na płytach. Na Audio Video Show 2019 rozmawiałem z maniakami Audio Video, i dla nich OPPO UDP 205 jak na razie jest najlepszym odtwarzaczem na rynku, czyli do filmów jak i do muzyki ... 

Ogólnie bardzo fajny odtwarzacz. Jedynie brakowało mi funkcji multimedialnych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4 minuty temu, bl4ck napisał:

Wszystko kuleje do dnia dzisiejszego nawet na oppo nie wszystko chodzi, box za ~ 500zł z coreelec na pokładzie lub gotowe boxy typu shield tv, zidoo przewyższają funkcjonalności i wygodą.

To już telewizory obecne mają większe możliwości od odtwarzaczy blu-ray.

Z wypożyczalni z której korzystam od czasu do czasu wszystko chodzi, także nie potrzebuję jakiegoś pudełka ; ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myszator napisał:

jak na razie jest najlepszym odtwarzaczem na rynku

Nie można kupić więc nie jest ?

3 minuty temu, Myszator napisał:

Jedynie brakowało mi funkcji multimedialnych

Jakich? pomijając odtwarzanie plikach to o ironio z 203 i 205 wycieli wszystko od tidala po netlixy ?  po uju multimedialność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bl4ck napisał:

Nie można kupić więc nie jest ?

Można kupić, tylko że trzeba wiedzieć od kogo. Nówki sztuki.  

5 minut temu, bl4ck napisał:

Jakich? pomijając odtwarzanie plikach to o ironio z 203 i 205 wycieli wszystko od tidala po netlixy ?  po uju multimedialność ?

Ja nie korzystam z takich pierdół, tak jak i grania w gry przez internet.  

Wyłącznie Single Player !!! Yea GIF by memecandy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będzie problem kupić jakikolwiek blu-ray . O takich z przemyślanym torem audio już nie mówię .

Ps wierzyłem że pojawia się odtwarzacze bd-audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 12:51, marek-1969 napisał:

Za chwilę będzie problem kupić jakikolwiek blu-ray . O takich z przemyślanym torem audio już nie mówię .

Ps wierzyłem że pojawia się odtwarzacze bd-audio.

A kto to wydaje? KSCOPE czasami się szarpnie. Nie ma większego parcia na ten format. Zresztą... Jakby był konkurencyjny cenowo do CD to by się sprzedawał. Cena to wg mnie jedyny powód klęski SACD,BR Audio i  DVD-Audio. Mam kilka płyt Porcpine Tree w DVD-A i jedną Opeth. Fajny format. Szkoda że umarł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 12:09, Myszator napisał:

Ale tak się nie spinaj ; ) ja tylko nabazgroliłem że PlayStation 4 Pro też obsługuje multimedia, może nie tak jak to robi OPPO UDP 205, ale też można obejrzeć sobie film. Ogólnie polecam gry, oczywiście wyłącznie na PlayStation ; )    

Właśnie sobie sprawdziłem jak PS4 wysyła muzykę z BR Audio 24/96. Po optyku leci 24/48. W ustawieniach jest wyraźnie napisane że wypuszcza 44100 i 48000. Czyli nie jest w stanie odtworzyć BRAudio ani DVD Audio jeżeli dźwięk będzie próbkowany wyżej. Znaczy się następuje downsampling. To tyle jeżeli chodzi o wykorzystanie PS4 jako transportu do BluRay Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 4 nawet CD - audio nie widzi z tego co pamiętam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek-1969 napisał:

PS 4 nawet CD - audio nie widzi z tego co pamiętam

Akurat CD-A faktycznie nie czyta. Ale czyta BR i DVD. Dekoduje też DTS. Ale tylko do 48kHz. Szkoda. Jako transport do okazyjnego odpalenia BR-Audio byłby jak znalazł. W sumie mam jedną taką płytę. Jako tako w jakąś poprawę jakości dźwięku nie wierzę ale lubię wiedzieć że do DAC idzie to co ma iść bez żadnych operacji po drodze. A PS4 ingeruje w próbkowanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2020 o 09:05, jacekm22 napisał:

Nie wszyscy są twego zdania :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak się ten Oppo zepsuje to kto ci go naprawi i gdzie dostaniesz do niego części...??! 

Akurat Oppo wypuszczało aktualizacje softu jeszcze po skończeniu produkcji playerów. Ta firma nigdzie się nie zwinęła, tylko przestała robić odtwarzacze, bo nie ma na nie popytu. Streaming video zaorał rynek fizycznych nośników. W zasadzie jedyna rzecz jaka w nim może paść ( ale i to rzadko) to laser z którego dostępnością nie ma żadnych problemów - są na ebay jak i Amazon. In plus - na ebay można kupic do Oppo gotowe zasilacze liniowe pasujące w miejsce i złacza oryginalnego.

Niestety nowsze wersje UHD 203/205 nie mają już Tidala i dlatego je zbojkotowałem mimo, że wyższy ma DAC z obsługą MQA, Niemniej wymaga zasilania z dodatkowego zewnętrznego streamera, który w starszej serii jest na pokładzie 

Akurat mam 103D, gram na nim w kinie od kilku ładnych lat i mam porównanie z wysokiej klasy zestawem stereo. Oppo  gra w stereo bardzo wyrównanym i nieco zaogrąglonym dźwiękiem, jego dużą zaletą jest brak jakichkolwiek irytujących elementów w brzmieniu, wszystko jest takie akuratne w sam raz. In minus, nie ma w brzmieniu jakiś fajerwerków, które wowałają jakiś efekt wow - to po prostu bardzo liniowe urządzenie z tych, które docenia się z czasem, bo są uniwersalne muzycznie.  Oczywiście bądźmy szczerzy - to nie jest jest poziom high-end jeżeli chodzi o odtwarzanie stereo, niemniej uzyskany kompromis jest bardzo rozsądny.

Oppo to przede wszystkim znakomity multiformatowiec z obłędną sekcją video i świetnym wyposażeniem. Skaler Darbee w wersjach D 103/15 jest znakomity, a z płyt wszelkich formatów Oppo nie czyta jedynie chodnikowych ? Poza tym ma również wejście HDMi więc jeżeli ktoś ma w zestawie Apple TV lub zewnętrzny tuner, to może jego sygnał również przepuścić przez procesor Darbee. Dodatkowo świetny podświetlany pilot, wygodna appka i bardzo dobrze zrobione DLNA ( nie wiem czy jest w 203/205)

Jak jednak ktoś potrzebuje Netflixa / HBO GO to niech kupi Apple TV lub jakiś STB z Android lub Android TV Sony.  Netfix na nich będzie chodził 2 x szybciej i nie będzie się ciął na słabszych łączach. Po prostu na tych pudełkach aplikacja jest non stop aktualizowana i odpowiada aktualnej wersji rozwoju serwisu, na każdym BR będzie "zatrzaśnięta" na wersji i możliwościach z momentu produkcji odtwarzacza. Przykładowo Netflix na Apple TV ma od jakiegoś czasu na części filmów Atmosa z Dolby Vision, ktorego próżno szukać na playerach zabudowanych w BR.

PS. Prywata - jakby ktoś miał w domu 105D z nudzącą się sekcją analogową a potrzebował kasy to z chęcią rozważę zamianę na mojego 103D ? Po coax i HDMI będzie grało identycznie ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, barni napisał:

PS. Prywata - jakby ktoś miał w domu 105D z nudzącą się sekcją analogową a potrzebował kasy to z chęcią rozważę zamianę na mojego 103D ? Po coax i HDMI będzie grało identycznie ?

Tak się składa że mam w domu OPPO BDP - 105D. Stan praktycznie sklepowy, jedynie pilocik ma wytarte niektóre oznaczenia na guzikach. Kiedyś miałem zamiar sprzedać. Chcesz kupić czy się tylko zamienić ? bo piszesz że chcesz się zamienić. Ogólnie kasy nie potrzebuję, bo sprzedawać też nie muszę, pytam tylko czy bardzo Tobie zależy na OPPO BDP - 105D.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, barni napisał:

Akurat Oppo wypuszczało aktualizacje softu jeszcze po skończeniu produkcji playerów. Ta firma nigdzie się nie zwinęła, tylko przestała robić odtwarzacze, bo nie ma na nie popytu. Streaming video zaorał rynek fizycznych nośników. W zasadzie jedyna rzecz jaka w nim może paść ( ale i to rzadko) to laser z którego dostępnością nie ma żadnych problemów - są na ebay jak i Amazon. In plus - na ebay można kupic do Oppo gotowe zasilacze liniowe pasujące w miejsce i złacza oryginalnego.

Niestety nowsze wersje UHD 203/205 nie mają już Tidala i dlatego je zbojkotowałem mimo, że wyższy ma DAC z obsługą MQA, Niemniej wymaga zasilania z dodatkowego zewnętrznego streamera, który w starszej serii jest na pokładzie 

Akurat mam 103D, gram na nim w kinie od kilku ładnych lat i mam porównanie z wysokiej klasy zestawem stereo. Oppo  gra w stereo bardzo wyrównanym i nieco zaogrąglonym dźwiękiem, jego dużą zaletą jest brak jakichkolwiek irytujących elementów w brzmieniu, wszystko jest takie akuratne w sam raz. In minus, nie ma w brzmieniu jakiś fajerwerków, które wowałają jakiś efekt wow - to po prostu bardzo liniowe urządzenie z tych, które docenia się z czasem, bo są uniwersalne muzycznie.  Oczywiście bądźmy szczerzy - to nie jest jest poziom high-end jeżeli chodzi o odtwarzanie stereo, niemniej uzyskany kompromis jest bardzo rozsądny.

Oppo to przede wszystkim znakomity multiformatowiec z obłędną sekcją video i świetnym wyposażeniem. Skaler Darbee w wersjach D 103/15 jest znakomity, a z płyt wszelkich formatów Oppo nie czyta jedynie chodnikowych ? Poza tym ma również wejście HDMi więc jeżeli ktoś ma w zestawie Apple TV lub zewnętrzny tuner, to może jego sygnał również przepuścić przez procesor Darbee. Dodatkowo świetny podświetlany pilot, wygodna appka i bardzo dobrze zrobione DLNA ( nie wiem czy jest w 203/205)

Jak jednak ktoś potrzebuje Netflixa / HBO GO to niech kupi Apple TV lub jakiś STB z Android lub Android TV Sony.  Netfix na nich będzie chodził 2 x szybciej i nie będzie się ciął na słabszych łączach. Po prostu na tych pudełkach aplikacja jest non stop aktualizowana i odpowiada aktualnej wersji rozwoju serwisu, na każdym BR będzie "zatrzaśnięta" na wersji i możliwościach z momentu produkcji odtwarzacza. Przykładowo Netflix na Apple TV ma od jakiegoś czasu na części filmów Atmosa z Dolby Vision, ktorego próżno szukać na playerach zabudowanych w BR.

PS. Prywata - jakby ktoś miał w domu 105D z nudzącą się sekcją analogową a potrzebował kasy to z chęcią rozważę zamianę na mojego 103D ? Po coax i HDMI będzie grało identycznie ?

 

 

 

No nie bardzo ... Miałem swego czasu Oppo BP 83 w którym padł laser , wersja USA bez blokady regionalnej......I nikt nie  chciał się  podjąć jego wymiany....Rezultat musiałem go wysłać do do USA  do serwisu Oppo by mi go wymieniono... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć że na eBay nie było do niego lasera :) ? I nie mogłeś go sam kupić i dać komuś do wymiany? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 28.08.2020 o 12:51, marek-1969 napisał:

Za chwilę będzie problem kupić jakikolwiek blu-ray . O takich z przemyślanym torem audio już nie mówię .

Ps wierzyłem że pojawia się odtwarzacze bd-audio.

No właśnie ja się zdecydowałem na wymianę mojego Marantza UD7007 na coś lepszego i w opcji był właśnie UDP-LX800 ... tylko z kupnem tego teraz to jakoś nie za bardzo. Praktycznie każdy sklep ten sam tekst "dystrybutor ma puste magazyny" - podobno nic nie produkują od jakiegoś czasu. Dlatego nawet wstrzymałem się ze sprzedażą swojego, żeby potem nie zostać z niczym ?

W dniu 3.09.2020 o 17:27, Funnykris napisał:

A kto to wydaje? KSCOPE czasami się szarpnie. Nie ma większego parcia na ten format. Zresztą... Jakby był konkurencyjny cenowo do CD to by się sprzedawał. Cena to wg mnie jedyny powód klęski SACD,BR Audio i  DVD-Audio. Mam kilka płyt Porcpine Tree w DVD-A i jedną Opeth. Fajny format. Szkoda że umarł.

No właśnie DVD-A, mam kilkanaście płyt w tym formacie (od Metallicy, poprzez całą kolekcję King Crimson i parę innych perełek) i przeraziło mnie trochę, że dobre odtwarzacze z całkiem przemyślanym torem audio nagle zaczynają być białymi krukami. Jedyne odtwarzacze, które ogarniają DVD-A to właśnie tylko uniwersalne z BD. Jeszcze swego czasu był naprawdę drogi PS Audio (dzielony) ale miał poważny problem właśnie z tymi płytami, potrafił odtwarzać, ale tylko takie wersje, których menu pozwalało od razu wskoczyć do odtwarzania konkretnej ścieżki (po wciśnięciu play) i musiałem zapomnieć (a byłem gotowy na niego wydać kasę ? bo to naprawdę było już coś do CD i SACD!). No zostaje jeszcze McIntosh MVP-901, ale to już 3x tyle co Pioneer, a pewnie będą brzmiały podobnie.
Ostatecznie zostaje jeszcze MSB Technology ... ale to, to już kosmos (chyba tylko po trafieniu w Jackpot ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, nikto napisał:

potrafił odtwarzać, ale tylko takie wersje, których menu pozwalało od razu wskoczyć do odtwarzania konkretnej ścieżki (po wciśnięciu play)

Wtedy automatycznie może się uruchamiać wersja 5.1. Tak było u mnie na KD. Trzeba było wybrać albo w menu albo na pilocie wersję stereo. Problemem tego formatu jest właśnie to że to zasadniczo DVD-VIDEO i odtwarzacze go tak czytają. Bez TV ciężko te płyty obsługiwać. BR to samo. Jak DVD Audio po prostu ripuję do FLAC. Generalnie z moich obserwacji wynika że nie ma żadnych słyszalnych różnic pomiędzy DVD a CD. Robiłem nawet konwersję pliku z DVD-A do 16/44100 i z powrotem do natywnego samplingu DVD po czym odwracałem fazę i różnice pomiędzy tymi dwoma formatami są znikome. Plik różnicowy zawierał strzępy muzyki. Ekstremalnie ciche. Na pewno nie do usłyszenia w ogóle materiału muzycznego. Podobało mi się za to wyświetlanie obrazu podczas odtwarzania muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funnykris napisał:

Wtedy automatycznie może się uruchamiać wersja 5.1. Tak było u mnie na KD. Trzeba było wybrać albo w menu albo na pilocie wersję stereo. Problemem tego formatu jest właśnie to że to zasadniczo DVD-VIDEO i odtwarzacze go tak czytają. Bez TV ciężko te płyty obsługiwać. BR to samo. Jak DVD Audio po prostu ripuję do FLAC. Generalnie z moich obserwacji wynika że nie ma żadnych słyszalnych różnic pomiędzy DVD a CD. Robiłem nawet konwersję pliku z DVD-A do 16/44100 i z powrotem do natywnego samplingu DVD po czym odwracałem fazę i różnice pomiędzy tymi dwoma formatami są znikome. Plik różnicowy zawierał strzępy muzyki. Ekstremalnie ciche. Na pewno nie do usłyszenia w ogóle materiału muzycznego. Podobało mi się za to wyświetlanie obrazu podczas odtwarzania muzyki. 

Akurat mam Kilka płyt King Crimson, gdzie jest tzw. Digi Pack. Jest DVD-A i CD (i to nawet K2HD) - przy całkiem niezłym sprzęcie - czuć różnicę, głównie przestrzeń i trochę lepszą dynamikę. Wydaje się także lepsza możliwość odróżnienia instrumentów. Nawet z moim średnim UD7007 czuć różnicę chociaż może swoje robi wzmacniacz i głośniki). Nie słucham plików na swoim sprzęcie stacjonarnym (czasem na kompie - to jednak zupełnie inna półka), także nie powiem jaka jest różnica po konwersjach.
Mam nadzieję zobaczyć jak zabrzmi UDP-LX800 - i zobaczę czy warto będzie na niego wydać kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nikto napisał:

Akurat mam Kilka płyt King Crimson, gdzie jest tzw. Digi Pack. Jest DVD-A i CD (i to nawet K2HD) - przy całkiem niezłym sprzęcie - czuć różnicę, głównie przestrzeń i trochę lepszą dynamikę.

Nie neguję. Czasami nawet w wersjach CD słychać różnice pomiędzy wydaniami. Czasami nikt nigdzie nie pisze że wersja z danego roku została poddana remasterowi i ma inną dynamikę. Wersje DVD i CDA też mogą się różnić. Także to możliwe. Przy tych samych masteringach to słyszenie różnic jest mocno dyskusyjne... Raczej wątpliwe. Wszystko sprowadza się do dwóch parametrów: głębi bitowej i częstotliwości próbkowania. Głębia bitowa jest wbrew pozorom nieistotna bo format CDA oferuje ogromną dynamikę. Co chodzi o częstotliwość próbkowania to płyta CDA jest w stanie oddać maksymalnie 22500 Hz. Ale jako ludzie słyszymy tak do 16-20 kHz. Kiedyś też myślałem że słyszę różnicę ale trochę testów w tym ślepych + teoria naukowa nie pozostawiają złudzeń. Radzę wszystkim cieszyć się muzyką. Bez obrazy oczywiście. Nie chcę tu nikogo nawracać ani pisać że pisze nieprawdę itp. Zwyczajnie uważam że brzmienie albumu nie wynika z formatu a raczej realizacji nagrań, miksu i masteringu przy czym ostatni etap najlepiej jeśli jest pominięty ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło - czy ktoś miał do czynienia z Electrocompaniet EMP3? Chodzi mi praktycznie wyłącznie o sekcję audio. Sam mechanizm jest od Oppo103D jednak DAC i sekcja audio jest już całkowicie autorska. W recenzjach wyraźnie podkreślają różnicę miedzy RCA a XLR.
Czy ktoś miał okazję posłuchać tego? Super by było gdyby miał także okazję porównania z Pioneer UDP-LX800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie, czy Wasze Panasonic DP-UB9000 też się mocno grzeją?

Obudowa i płyty. 

Dzisiej dojechał do mnie ten model a mam UB-820 i mam mieszane odczucia co do tego droższego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.01.2023 o 21:13, muda44 napisał:

Panowie, czy Wasze Panasonic DP-UB9000 też się mocno grzeją?

Obudowa i płyty. 

Dzisiej dojechał do mnie ten model a mam UB-820 i mam mieszane odczucia co do tego droższego. 

To opowiedz o uczuciach i roznicach oraz motywacji przesiadki na UB9000, bo tez mam 820kę i czasem mnie korcą te XLRy..

P.S. czy są jakieś różnice w obrazie? czy apki działają tak samo, czy jakoś szybciej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, p0is0n napisał:

To opowiedz o uczuciach i roznicach oraz motywacji przesiadki na UB9000, bo tez mam 820kę i czasem mnie korcą te XLRy..

P.S. czy są jakieś różnice w obrazie? czy apki działają tak samo, czy jakoś szybciej?

Oddałem,  zostawiłem 820.

Obraz minimalnie lepszy, wyraźniejsze najdrobniejsze detale. Ciszej też pracuje napęd i to jedyne plusy. Grzał się bardzo i nie czytał dwóch płyt CDR które są płytami testowymi do modyfikacji a czytają ją inne odtwarzacze CD i blu ray. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo zalet,ale lepszy obraz zaskakuje,bo tam jest ten sam procesor..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, p0is0n napisał:

lepszy obraz zaskakuje,bo tam jest ten sam procesor..

To niczego nie przesądza. Procesor może być ten sam, ale je się przecież konfiguruje, więc ustawienia mogą być lekko podkręcone i daje to taki efekt. Oczywiście w teorii, bo nie testowałem tych odtwarzaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, p0is0n napisał:

To sporo zalet,ale lepszy obraz zaskakuje,bo tam jest ten sam procesor..

Napęd w 820 słychać zanim zacznie odtwarzać więc małe znaczenie. Tak, drobne detale mają minimalnie lepszą rozdzielczość ale grzanie się i to że nowy miał problem z dwoma płytami zniechęciło mnie. 

Być może na taki egzemplarz trafiłem. 

 

Jeszcze jedna uwaga. Tak drogi i ciężki odtwarzacz powinien być bezpieczniej pakowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.