Skocz do zawartości
IGNORED

Modernizacja kina domowego budżet 45/70 tys


audiosystem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Z racji że mój dedykowany zestawy KD będzie miał ponad 12 lat i trochę technologie audio/video poszły do przodu zastanawiam się nad zmianami.
Pokój dedykowany tylko pod KD 3,50m szerokości na 4,70 długości wysokość 2.50 m . Najbardziej chyba brakuje mi wypełnienia dźwiękiem strefy  z tyłu choć może to wina mojego Onkyo 905 już raz wymieniałem płytę HDMI z racji braku obrazu i dźwięku a teraz w KD głośności na 80 procent ponad + tył podbity o 5 decybeli a i tak jakoś cicho to gra.

Zastosowanie kino 60% Muzyka 40% 
Obecny zestaw to :
- Głośniki Jbl Studio L w składzie L890x2 przód,LC2 Central,L830x2 tył ,sub 8400P
- Amplituner Onkyo 905
- Odtwarzaccz Bd Onkyo 606+ dune hd
- Projektor Mitsubishi HC3800
- Ekran manualny 104' Kraftman

Planuję pomalować pokój na czarno, wymienić ekran + projektor JVC 4k np X7900 aby mieć spokój znów na 10 lub więcej lat i tu na pewno różnica będzie spora najbardziej w czerni i kolorach. Jeśli chodzi o ekran to zwijany biały z napinaczami  adeo np lub magic screen bo obecny już pomarszczony.

Ogólnie  z głośników jestem zainteresowany nowa wersja JBL HDI 3600 przód, centralny HDI 4500 do tego na tył 4x HDI 1600 chyba że w celu ograniczania kosztów zostawić na tył moje obecnie JBL 830 oraz 890 z przodu jeśli nie będzie dużej różnicy chyba że lepiej już wymienić wszystko jak myślicie?

Opcja druga  tańsza to KLIPSCH RP-6000F na front /RP-404C centralny /RP-402S/RP 600 m surround.

Największy problem jest jeszcze z amplitunerem nie wiem czy lepiej np Onkyo 840 + wzmacniacz po pre out lub też zrezygnować z wzmacniacza i zakupić Arcam AVR 10 może ktoś by mógł coś polecić, sub raczej z stajni SVS :)?

Dodatkowo zostaje atmos czy ktoś może polecić głośniki do tego systemu omawianego powyżej oraz jak go rozmieścić pod względem odległości w podwieszanym suficie wysokość pomieszczenia ok 2.5 m.

Dziękuję z góry za odpowiedź ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże koledze   ?

Podobno pomiędzy moją serią JBL Studio L a Klipsch RP nie ma dużej różnicy w dźwięku aby uzasadniać pełną wymianę a nie chciałbym płacić prawie 20 tysięcy za same kolumny  np aby mieć różnicę 20% względem tego co mam teraz  więc po głowie chodzi mi jeszcze jedno rozwiązanie:

Projektor wymiana na JVC 7900 

- Kolumny JBL Studio L zostają lecz z pewnymi modyfikacjami tj na tyły dokupuję jeszcze jedną parę JBL 830 aby mieć 7.1 a centralny zmieniam  na  Klipsch RP-404C ? Co myślicie o takim rozwiązaniu ? 

Zostaje jeszcze kwestia Atmos  w wersji 2 lub głośników sufitowych czy możecie coś polecić aby się to zgrało,posiadam sufit podwieszany?

- Jeśli chodzi o amplituner to też przydałoby się zmienić z racji braku funkcji sieciowych np Tidal,dekoderów atmos oraz 4k aby wykorzystać projektor.Po głowie chodzą mi Onkyo 840.Arcam AVR 390 lecz on w standardzie  obsługuje 7.1 więc do atmos musiałbym  dokupić jakąś końcówkę mocy ,ewentualnie nowy Arcam AVR 10 tu już pełne wsparcie dla 7.1.4 lecz dopłata około 5/6 tysięcy do nowej serii nie licząc jakiś rabatów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiosystem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie rz840 1000% wolał bym Arcama 390 + końcówka.

Nawet jest gadane o nim tutaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaką końcówkę mocy  lub ewentualnie czy może warto dopłacić do AVR 10 też teraz przeglądam zdjęcia w necie i niby piszą że AVR 10 ma 7.1.4 natomiast jak patrze na tylną ścinkę to  nie wiedzę aby miał podłączenie do 2 kanałów bocznych aby było 7.1.4 tez zatem trzeba  mieć do niego końcówkę mocy  ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiosystem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad M25, Arcam P7, ? albo Emotiva BasX A-5175 mogło by to być ciekawe połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 20:58, audiosystem napisał:

Tylko jaką końcówkę mocy  lub ewentualnie czy może warto dopłacić do AVR 10 też teraz przeglądam zdjęcia w necie i niby piszą że AVR 10 ma 7.1.4 natomiast jak patrze na tylną ścinkę to  nie wiedzę aby miał podłączenie do 2 kanałów bocznych aby było 7.1.4 tez zatem trzeba  mieć do niego końcówkę mocy  ?? 

Będziesz potrzebował końcówki mocy. Jak masz kasę to bierz avr10.  Ma wifi, bluetooth, chromcast nowoczesniejszy wygląd( wyswietlacz itd, co kto lubi). Natomiast najważniejszy jest dźwięk a Arcam to naprawdę top. Mam 390 i jestem zdziwiony jak dobrze on gra w stereo. Kino buduję, brakuje mi sorrundow wtedy odpalam diraca i podzielę się wrażeniami ale z tym co mam i bez korekcji jest bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie raczej zastaw zakupowy na kolejne 12 lat + będzie wyglądał następująco:

Projektor JVC X7900 do tego ekran elektryczny z napinaczami Adeo 

Dźwiękowo Zestaw Monitor Audio Gold 300 + centralny C250 + 4x Gold 100 tył do tego 2 x rel 1205 

Arcam AVR 10 + końcówka EMOTIVA XPA THREE GEN3 WZMACNIACZ MOCY 3-KANAŁOWY  na przód i centralny + 2/4 kolumny do atmos ale jeszcze nie wiem jakie + profesjonalna kalibracja dzieła . Chyba że ktoś jeszcze ma inne pomysły :) ? Całość planuje zebrać do końca wakacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pokój kinowy to czemu nie ekran ramowy? A ogólnie jaki calaż, że z napinaczami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bode 24 napisał:

wifi, bluetooth, chromcast nowoczesniejszy wygląd

 I to wszystko za blisko sześć tysięcy złotych. Kto bogatemu zabroni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WARMSTONE napisał:

 I to wszystko za blisko sześć tysięcy złotych. Kto bogatemu zabroni.

 Gdyby bylo mnie stac doplacilbym do avr 10 moze bardziej ze wzgledu na wygląd choc 390 i jej "surowosc" ma swój urok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli jest to pokój kinowy to czemu nie ekran ramowy? A ogólnie jaki calaż, że z napinaczami?

Ekran około 110 cali więcej nie wyjdzie bo pokój  ma 3.5 m szerokości a kolumny też muszą być oddalone o te 25/40 od bocznej ściany. Dodatkowo od frontu  jest wnęka okienna więc ramowy odpada. Z napinaczami dlatego że obecny bez napinaczy jako pofałdowany na wszystkie strony świta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, audiosystem napisał:

Ekran około 110 cali więcej nie wyjdzie bo pokój  ma 3.5 m szerokości a kolumny też muszą być oddalone o te 25/40 od bocznej ściany. Dodatkowo od frontu  jest wnęka okienna więc ramowy odpada. Z napinaczami dlatego że obecny bez napinaczy jako pofałdowany na wszystkie strony świta...

Ok rozumiem. A tak jeszcze z ciekawości ten ekran pofałdowany to ile ma lat i jakiej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bode 24 napisał:

Gdyby bylo mnie stac doplacilbym do avr 10 moze bardziej ze wzgledu na wygląd choc 390 i jej "surowosc" ma swój urok.

 AVR 20 i AVR30 dołożona została obsługa  D. A. 9.1.6. Funkcja jak na razie bardzo rzadka, nieogarnięta przez wielu innych producentów i uzasadniająca wysoką cenę. AVR 10 jednak nie posiada 9.1.6 i jego cena z rozpędu jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę powyższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, STELVIO napisał:

Ok rozumiem. A tak jeszcze z ciekawości ten ekran pofałdowany to ile ma lat i jakiej firmy.

Ekran Kraftman szary ok 8 lat ma.

9.1.6 nie wyobrażam sobie tego chyba że w pokojach które mają 40 metrów +.

W dźwięku myślę że  już nie mają co za bardzo udoskonalić,sztuczne powielanie kanałów gdzie dobry głośnik też swoje kosztuje to by trzeba ciężarówkę kasy mieć już nie mówiąc  powierzchni aby nie  potknąć się o głośniki i mocy potrzebnej do zasilania 9.1.6. Chyba tylko im podłoga została choć tam bas niektórym trzęsie ? Jak myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

7.2.4 przy dużym pokoju.

5.2.4 przy mniejszym.

5.2.2 przy jeszcze mniejszym.

 

Ps.

Ja mam 5.1.4

Ale miałem 7.4.4, potem 7.2.4 i aktualnie 5.1.4

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran Kraftman szary ok 8 lat ma.
9.1.6 nie wyobrażam sobie tego chyba że w pokojach które mają 40 metrów +.
W dźwięku myślę że  już nie mają co za bardzo udoskonalić,sztuczne powielanie kanałów gdzie dobry głośnik też swoje kosztuje to by trzeba ciężarówkę kasy mieć już nie mówiąc  powierzchni aby nie  potknąć się o głośniki i mocy potrzebnej do zasilania 9.1.6. Chyba tylko im podłoga została choć tam bas niektórym trzęsie Jak myślicie
Kraftmann to nie jest jakaś wybitna firma. Lepiej celować w Adeo lub Kauber. Mówią, że te tak do 110" śmiało bez napinaczy mogą być. Tylko wtedy to ci wejdzie 115". A tu to już nie wiadomo czy bez jeszcze bezpiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RAF77 napisał:

Też tak myślę.

7.2.4 przy dużym pokoju.

5.2.4 przy mniejszym.

5.2.2 przy jeszcze mniejszym.

 

Ps.

Ja mam 5.1.4 emoji3.png

Ale miałem 7.4.4, potem 7.2.4 i aktualnie 5.1.4

 

A w moim pokoju tylko do KD / Stero  o wynikach 3,50m szerokości /4,70 długości / wysokość 2.50 m opierając się na serii monitor audio gold  5 myślisz że warto iść w 7.2.2/7.2.4 czy poprzestać na 5.2.4 bo nie będę ukrywał że to będzie zestaw docelowy i nic w kwestii audio nie będę zmieniał raczej przez 12+ lat ewentualnie amplituner ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiosystem napisał:

9.1.6 nie wyobrażam sobie tego chyba że w pokojach które mają 40 metrów +.

 Jeżeli możesz mieć 7.1.4 to nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować pośrodku parę głośników sufitowych i po bokach rozszerzyć scenę o wysunięte wide. Mogą to być nawet satelity zamontowane do ścian, nie potkniesz się. Jedyna przeszkodą mogą być drzwi, okna, kominek i.t.p.

Zasilanie głośników efektowych to ok 600 zł \ 80w \ 8om \ kanał. Dużo ? 

Nie dotarło do ciebie to co przekazałem. A mianowicie, że cena Arcama Avr 10 jest przesadzona ponieważ jest wykastrowany z tego co posiadają jego prawidłowo rozwinięci bracia. A możliwość obsługi 9.1.6 kosztuje od ok. 10 tys. zł (Emotiva) do może i 100 tys.zł. w przypadku Trinnov. 

Nie było w moim zamyśle namawianie ciebie do 9.1.6 to po co te nieprzyjemne wtręty skoro ja akurat basu mam najmniej ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARMSTONE ? to nie było do Ciebie ? każdy  robi co mu pozwala budżet,warunki lokalowe i preferencje.

Chciałem  tylko zobrazować że producenci dodają ciągle nowe kanały a jeszcze nie wpadli na pomysł by głośniki montować w podłodze bo to jedyna nie zagospodarowana przestrzeń a tak już jesteśmy nimi obstawieni z wszystkich stron.

Myślę jednak że jest  pewna granica gdzie dodawania kolejnych kanałów może praktycznie nic nam nie wnieść do dźwięku a tylko przeszkadzać.Dolby Atmos z tego co wiem może nawet w kinach obsłużyć do 64 głośników więc w normalnym pokoju to by musiał stać głośnik przy głośniku.To samo tyczy rozdzielczości przy 4k dużą rolę gra HDR poprawia wrażenia tak  8k,16k to może być już przerost formy nad treścią czyli ogromna moc obliczeniowa potrzeba a ludzkie oko z pewnej odległości nie zauważy różnicy to samo tyczy słuchu z wiekiem jest słabszy i nawet 120 głośników nie pomoże jeśli nie słychać różnicy to po co przepłacać.Lepiej kupić 5-7 porządnych głośników które mają brzmienie niż 20 "pierdziawek" które tylko trzęsą powietrzem a nic nie wnoszą przekazu i finezji :) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audiosystem napisał:

Lepiej kupić 5-7 porządnych głośników które mają brzmienie niż 20 "pierdziawek" które tylko trzęsą powietrzem a nic nie wnoszą przekazu i finezji :) 

Z tym się zgodzę, dobre głośniki dadzą wiecej frajdy niż plastikowe pierdziawki. Tylko aby zrobić nawet 5 kanałach na dobrych głośnikach i do tego 2 porządne subwoofery to kwota już robi się pokaźna. Same suby to 10kzł dobre 5 kanałów to 20-30kzł proj 15kzł, ekran 5kzł, pre 10kzł i końcówki 10-20kzł i mamy już średnio 70kzł?. Sam nie wiem czy się za to zabierać. Mam podobny metraż 3,2m na 4m i planuję FR,FL i C umieścić w zabudowie (ściance) na płasko sub zresztą też. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. Planuje zmieścić się w dużo niższej kwocie i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, zibii napisał:

Z tym się zgodzę, dobre głośniki dadzą wiecej frajdy niż plastikowe pierdziawki. Tylko aby zrobić nawet 5 kanałach na dobrych głośnikach i do tego 2 porządne subwoofery to kwota już robi się pokaźna. Same suby to 10kzł dobre 5 kanałów to 20-30kzł proj 15kzł, ekran 5kzł, pre 10kzł i końcówki 10-20kzł i mamy już średnio 70kzł?. Sam nie wiem czy się za to zabierać. Mam podobny metraż 3,2m na 4m i planuję FR,FL i C umieścić w zabudowie (ściance) na płasko sub zresztą też. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. Planuje zmieścić się w dużo niższej kwocie i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

I tu was lubię chłopcy ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

I tu was lubię chłopcy

Tymi plastykowymi pierdziawkami zapunktowali. Powtarzacie przeterminowane mity jeśli chodzi o ilość głośników, tak samo prawdziwe jak to, że wzmacniacz stereo zjada na śniadanie amplituner.

Nigdy nie mieliście systemu powyżej 5.1 ani porządnego, amplitunera. No może ten 905 nie najgorszy ale nie porywa. Współczuję.

2 godziny temu, zibii napisał:

Mam podobny metraż 3,2m na 4m

 Marcin ?

2 godziny temu, zibii napisał:

70kzł

  Kup za tą kasę działkę budowlaną. Kino później zrobisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibii napisał:

Mam podobny metraż 3,2m na 4m i planuję FR,FL i C umieścić w zabudowie (ściance) na płasko sub zresztą też.

good pomysł w takim met razu + 2x subwoofery w zabudowie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, will66 napisał:

good pomysł w takim met razu + 2x subwoofery w zabudowie

Głośniki mają być na gładko z możliwością dogięcia w stronę słuchacza. Jeśli chodzi o sub to planuję 2 ale na początek pójdzie jeden 30cm. Scan speaka plus membrana bierna strojenie w okolicach 18hz i może się okazać, że wystarczy co prawda metraż jest troszeczkę wiekszy plus 10m2 aneks kuchenny. Całość na razie w fazie projektu graty wszystkie są zastanawiam się narazie nad konfiguracją głośników na czym to zrobię później będzie najtrudniejsze pomiary i strojenie głośników w docelowych miejscach. Sam nie wiem czy będę robił na dynaudio, seasach, scan speakach czy też accutonach. Mam sporo tych głośników więc jest w czym wybierać. Projektor epson tw6600 i ekran ramowy 92" na razie dają radę i nie mam zamiaru zmieniać. Jeśli chodzi o pre kd to lecę na anthem avm50 plus osobne końcówki mocy. Jeśli masz sugestie co do głośników in wall i suba to pisz z chęcią zobaczę może jest coś ciekawego na rynku o czym nie wiem?.

 

2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Kup za tą kasę działkę budowlaną. Kino później zrobisz

70kzł to dla osób, które idą do sklepu i kupują ja planuję się zamknąć w dużo mniejszej kwocie robiąc większość sam czytaj kolumny zabudowa i sub.

 

2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Marcin ?

Pudło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibii napisał:

 

70kzł to dla osób, które idą do sklepu i kupują ja planuję się zamknąć w dużo mniejszej kwocie robiąc większość sam czytaj kolumny zabudowa i sub.

Nie jeden próbował i nie jednemu się " udało " tylko szkoda że jest to potwierdzone tylko ich opisami.  Żeby ww rzeczy zrobić i zrobić dobrze trzeba mieć o tym pojęcie i nie mówię tu o pojęciu ala Xajas . Piszesz tak jakby każdy stolarz był twórcą subów i kolumn tylko z racji możności zrobienia obudowy , gdzie reszta ? Strojenie, pomiary , testy .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz stolarka to tylko stolarka a reszta to kupa roboty pomiary, strojenie odsłuchy itd. Dla mnie kupienie kolumn z sklepu mija się z celem wolę zrobić pomiary w docelowym pomieszczeniu i dostroić do własnych preferencji i potrzeb i nie płacić chorych pieniędzy nie wiadomo za co sam central na topowych accutonach czy elipticorach w sklepie by mnie kosztował 50kzł albo lepiej nie wspominając już o frontach. Suby też potrafią kosztować kosmos po 40kzł na 2x18" zbudowane na głośnikach pro jak np.procella audio która specjalizuję się cinema a tam użyte głośniki za parę stówek. Ostatnio trafiłem na genialne głośniki firmy gorlich czy jak kto woli współczesny zellaton, który kosztuje kosmos kasę ale głośniczki grają i to zacnie jak dla mnie, może zrobię fr,fl i c na nich plus amt na górę, genialne połączenie lubią się ze sobą mega szybkie i detaliczne granie z masą powietrza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem i wiem jakie marże są w audio biznesie ale chcąc zrobić coś na najlepszych dostępnych głośnikach musisz mieć najwiekszą proporcjonalnie wiedzę żeby to zagrało. Nie wystarczy zwykłe głośniki podmienić na ww. Do tego jest potrzebna ogromna wiedza bo jej brak może się okazać przyczyną klęski. Dobre może się okazać wrogiem lepszego i tańszy np central może zagrać lepiej z uwagi na dobrze wykonane pomiary i strojenia . To tak jak by powiedzieć że najlepszy na świecie silnik wyścigowy jest gwarancją budowy dobrego auta sportowego.  Wydatki tak czy inaczej Cię czekają,  procesor , końcówki,  źródło itp to wszystko musi być najwyższej klasy żeby nie było najsłabszym ogniwem systemu . Widać że masz podejście realisty do tych spraw ale czasem wiedza na pewne tematy jest więcej warta niż komponenty z jakich przy okazji skorzystasz . Paul myśli identycznie i się z tym obnosi jakby fronty na dobrych głośnikach miały udźwignąć całe kino ....wolne żarty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Paul myśli identycznie i się z tym obnosi jakby fronty na dobrych głośnikach miały udźwignąć całe kino ....wolne żarty. 

Za głupi jesteś by udźwignąć to co my mamy  lub chcemy odciągnąć . Znaleźliście sobie kolejny temat by go rozwalić, jak zwykle dobrze wam idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.