Skocz do zawartości
IGNORED

Modernizacja kina domowego budżet 45/70 tys


audiosystem

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, paul klacska napisał:

Za głupi jesteś by udźwignąć to co my mamy  lub chcemy odciągnąć . Znaleźliście sobie kolejny temat by go rozwalić, jak zwykle dobrze wam idzie. 

Odwrotnie drogi Paulu,  to ty w kolejnym temacie prawisz swoje chore mądrości stereo bez pożytku a nawet ze szkodą dla  autora skoro piszesz o tak wysokich wydatkach za umownie lepsze zestawy i opcje garażowe bez profesjonalnego podejścia.  Zagwarantujesz własną kasą ich wyższość i oddasz jak coś się nie spodoba ? Tak po męsku i honorowo....

To jak legendy o Yeti,  ktoś widział i o tym pieprzy bez końca ale jednak nie potwierdzone w szerszym gronie dowodami namacalnymi. 

A kosztuje nie mało,  placebo efekt chyba ci pomaga przez cały czas wierzyć we wspaniałość skoro masz najlepsze głośniki to jak ma to nie grać....

A inni to plastik fantastik ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Xpedite999 napisał:

A kosztuje nie mało,  placebo efekt chyba ci pomaga przez cały czas wierzyć we wspaniałość skoro masz najlepsze głośniki to jak ma to nie grać....

Widzę że masz straszny ból nie powiem czego przez moje fronty ???

To już chyba z 10 post gdzie nawiązujesz do nich, sorki koleś że masz te problemy. Spożywaj dużo owoców będzie ci lżej szło. ???

Jeszcze trochę i będziesz mega znawcą moich kolumn, gratuluję. 

Pewnie osłuchany jesteś w temacie SS, może mnie czymś zaskoczysz. Widzę że żyjesz w krainie, kiedyś będę. Podpowiem ci, ty nigdy nie będziesz. Tak więc jak narazie dłup sobie dalej w nosie i zjadaj własne gile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Klaczka, niespełna rok ogłosiłeś, że w YB robią dla ciebie wart 50 tys.zł głośnik centralny. Zrobili czy nie ? Ty i ten Zibi. Marzyciele , mitomani . Chętnie bym ci przy YB au swoją plastykowa kolumną. Przestałbyś trollować. Załóż swój temat pod tytułem '' Stereofoniczne Kino Domowe'', Zibi też, np. '' Cztery suby 18''  w sali kinowej 3 m x 3 m ''  

2 godziny temu, paul klacska napisał:

Tak więc jak narazie dłup sobie dalej w nosie i zjadaj własne gile.

 Poszło expeditowi w pięty i uciekł gdzie pieprz rośnie.  Klaczka skąd ty takie teksty bierzesz ? Z portalu Frajerownia. pl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

 Klaczka, niespełna rok ogłosiłeś, że w YB robią dla ciebie wart 50 tys.zł głośnik centralny. Zrobili czy nie ? Ty i ten Zibi. Marzyciele , mitomani . Chętnie bym ci przy YB au swoją plastykowa kolumną. Przestałbyś trollować. Załóż swój temat pod tytułem '' Stereofoniczne Kino Domowe'', Zibi też, np. '' Cztery suby 18''  w sali kinowej 3 m x 3 m ''  

 Poszło expeditowi w pięty i uciekł gdzie pieprz rośnie.  Klaczka skąd ty takie teksty bierzesz ? Z portalu Frajerownia. pl ?

Widzę, że twój mózg już dawno przestał ogarniać co my robimy. 

Nigdzie nie napisałem, że centralny będzie kosztował 50 tys. Gdy była o tym mowa to powiedziałem, że koszt centralnego to grubo ponad 10 tyś.pln. Policz sobie koszty samych przetworników o ile wiesz które. Mogę ci napisać na jakim etapie jest centralny, napewno jest już fornir przygotowany na niego. ?

Myślisz durniu, że zrobienie głośników to 5 minut? Dzisiaj zamawiam, kładę kasę na stół i jutro je mam. Aż tak tępy jest twój rozum?

Myślisz, że YB Audio robi tylko kolumny dla mnie, ogarnij się chłopie. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o temacie. To co robię to są nowe tematy, jeszcze nikt tego nie robił i na wszystko potrzeba czasu. Na pierwsze czekałem około roku, na drugie czekam już chyba 10 miesięcy (może w czerwcu odbiorę). 

Kolega który ma na tych samych przetwornikach kolumny i centralny czekał prawie dwa lata. Jeżeli myślisz, że zrobienie kolumny to kupno głośników, zrobienie obudowy i zwrotnicy to 5 minut, to jesteś debilem do kwadratu. Paweł poświęcił wiele czasu by powstało to co jest.

Czy mój centralny będzie w tym roku, nie wiem. I nie chodzi tu o kasę ale czas na jego wykonanie i moce przerobowe chłopaków z ybaudio. Myślisz, że tylko ja jestem na świecie o wszystko kręci się dookoła mnie? Zejdź na ziemie. Wszystko potrzebuje czasu i cierpliwości, no ale co ty możesz o tym wiedzieć. W końcu idziesz do marketu, plastik się świeci, żona mówi pasują do salonu więc bierzemy. A potem flustracja na forum w każdym temacie bo ktoś ma coś lepszego lub jego droga jest inna niż twoja i twojej żony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Marzyciele , mitomani . Chętnie bym ci przy YB au swoją plastykowa kolumną. Przestałbyś trollować. Załóż swój temat pod tytułem '' Stereofoniczne Kino Domowe'', Zibi też, np. '' Cztery suby 18''  w sali kinowej 3 m x 3 m ''  

Marzycielem to może jesteś Ty nikt Ci nie zabroni. Ile subów wstawię to moja sprawa aczkolwiek uważam, że w obecnym stanie gdzie powierzchnia jest 22m2 to wystarczy jeden. Postaw swoje plastiki przy YB to się przekonasz lub nawet lepiej podjedź do jakiegoś salonu z kolumnami z przedziału 100-300kzł i porównaj. Kino komercyjne to marnej jakości kolumny ma być głośno i tyle, ale jak ludziska budują prywatne salki to mają inne podejście i zwracają na to uwagę. Paul i ja wykorzystujemy fronty w większości do stereo a kino przy tym skorzysta. Tak jak Paul wspomniał proces powstawania kolumn to żmudny proces pomiarów i odsłuchów. W pięć minut to powstały najprawdopodobniej twoje plastiki za parę stówek nad którymi i tak nie będzie się rozwodził bo po co. Takie realia więc zejdź na ziemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brandzlowanko trwa . Jeden zarzuca innym że ich piecze coś ale sam pojawia się magicznie w każdym temacie o jakościowym czy drogim kinie powtarzając co drugie słowo że "dokuczają " mu bo ma drogie fronty , oj jak ty to lubisz powtarzać Paulu... zwłaszcza słowo DROGIE... łechta Cię to jak tak to ujmujesz że inni mają za to plastiki . 

Tak samo sprawa tyczy się krainy " kiedyś będę " do której to ty właśnie aspirujesz i jako znawca ( poprzez drogie fronty ) i jako zarobas ( poprz3z drogie fronty ) czyli sam widzisz że te fronty które kupiłeś z 2 czy 3 ręki czy jakiejś wyprzedaży ( za 8k) mają z ciebie zrobić znawcę i zarobasa ale kto bliżej popatrzy zauwazy że nie taki z ciebie jakościowiec i zarobas bo tam gdzie mogłeś potwierdzić swoją zamożność i pokazać co jest sercem systemu do tak wspaniałych kolumn na tak wspaniałych głośnikach i udowodnic swoje poważne i jakościowe podejście do kina ,  dajesz ciała i to przeogromnie bo kupujesz badziewny najniższy model procesora za 4tys zł emotivy ( nowy w dodatku , nie jakiś na test ) ... zaras zleci się Zibii i fetek bo są w tej samej sytuacji ( kraina kiedyś będę) i nawet wg Fetka nie ważne jest ustawienie głośników w kinie kiedy masz je zrobione na dobrych głośnikach ( a to dobre ) więc zaraz wspólnie przepchniecie opinie że procesor w kinie to dodatek który prawie nie ma wpływu na brzmienie bo to co się liczy to rodzaj użytych głośników ( tak będzie sporo taniej dla Was i wam podobnych ) 

Wasza droga do kina to droga przez mękę,  wyrzeczenia , kłamstwa i co najmniej 10-15 lat oszczędzania więc wybaczcie ale nawet zestaw za 5k ale kompletny i na dziś jest duuuużo lepszą opcją panowie " kiedyś będę " 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Xpedite999 napisał:

I brandzlowanko trwa . Jeden zarzuca innym że ich piecze coś ale sam pojawia się magicznie w każdym temacie o jakościowym czy drogim kinie powtarzając co drugie słowo że "dokuczają " mu bo ma drogie fronty , oj jak ty to lubisz powtarzać Paulu... zwłaszcza słowo DROGIE... łechta Cię to jak tak to ujmujesz że inni mają za to plastiki . 

Tak samo sprawa tyczy się krainy " kiedyś będę " do której to ty właśnie aspirujesz i jako znawca ( poprzez drogie fronty ) i jako zarobas ( poprz3z drogie fronty ) czyli sam widzisz że te fronty które kupiłeś z 2 czy 3 ręki czy jakiejś wyprzedaży ( za 8k) mają z ciebie zrobić znawcę i zarobasa ale kto bliżej popatrzy zauwazy że nie taki z ciebie jakościowiec i zarobas bo tam gdzie mogłeś potwierdzić swoją zamożność i pokazać co jest sercem systemu do tak wspaniałych kolumn na tak wspaniałych głośnikach i udowodnic swoje poważne i jakościowe podejście do kina ,  dajesz ciała i to przeogromnie bo kupujesz badziewny najniższy model procesora za 4tys zł emotivy ( nowy w dodatku , nie jakiś na test ) ... zaras zleci się Zibii i fetek bo są w tej samej sytuacji ( kraina kiedyś będę) i nawet wg Fetka nie ważne jest ustawienie głośników w kinie kiedy masz je zrobione na dobrych głośnikach ( a to dobre ) więc zaraz wspólnie przepchniecie opinie że procesor w kinie to dodatek który prawie nie ma wpływu na brzmienie bo to co się liczy to rodzaj użytych głośników ( tak będzie sporo taniej dla Was i wam podobnych ) 

Wasza droga do kina to droga przez mękę,  wyrzeczenia , kłamstwa i co najmniej 10-15 lat oszczędzania więc wybaczcie ale nawet zestaw za 5k ale kompletny i na dziś jest duuuużo lepszą opcją panowie " kiedyś będę " 

 

Czy to w ogóle zdajesz sobie sprawę jak głupi jesteś. Przeczytałeś chociaż opis na stronie pod moimi frontami? Jakbyś to zrobił to byś wiedział, że projekt był na moje życzenie specjalnie dla mnie. Za 8 tyś to ty możesz sobie suba z MM kupić a nie to co ja mam na froncie, za tyle to by ci brakło na głośniki do jednej kolumny . 

Fakt, że masz ból d....y przez to to nie mój problem, poczekaj jeszcze chwilę za miesiąc odbieram monitory i jak będę miał kaprys to sobie je wstawię jako tyły w kinie( to byłby czad). Mam nadzieję, że jakoś to wytrzymasz, jesteś za krótki dla mnie chłopczyku.

Czepiasz się tego procesora co chwilę, ale nawet ciebie nie stać na taki ruch by mieć procek i końcówkę, bujasz się z jakimś amplitunerkiem i jesteś mega happy.

Wbij sobie do tego pustego łba, że ja mając system 5.1 nie potrzebuje nic więcej. 

Jeśli myślisz, że najwyższy model procesora Emotivy kładzie brzmieniowo na łopatki mój to jest w dużym błędzie.

Dodatkową kasę płacisz za mnogość funkcji które ma najwyższy model, ale brzmienie to ten sam level. Po jaką cholerą mam płacić za coś co mi obecnie jest nie potrzebne. Wolę wydać tą kasę na lepsze kolumny lub lepszą końcówkę mocy. To są dwa główne źródła które dają największy progres w systemie.

Ty tego nigdy nie pojmiesz bo nie masz pojęcia co to jest system dzielony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 16:58, audiosystem napisał:

A w moim pokoju tylko do KD / Stero  o wynikach 3,50m szerokości /4,70 długości / wysokość 2.50 m opierając się na serii monitor audio gold  5 myślisz że warto iść w 7.2.2/7.2.4 czy poprzestać na 5.2.4 bo nie będę ukrywał że to będzie zestaw docelowy i nic w kwestii audio nie będę zmieniał raczej przez 12+ lat ewentualnie amplituner ?

Moim skromnym zdaniem:

 

Obowiazkowo idz w 4 atmosy na suficie. Calkiem inna bajka. 

 

Czy 5.2.4 czy 7.2.4 zobacz na proponowane rozmieszczenie glosnikow. Czy bedzie u ciebie na tyle miejsca aby glosniki byly w miare oddalone zarowno od siebie jak i od ciebie.  Jak dla mnie filmy juz na tyle sa fajnie zorganizowane ze szkoda isc w 5 podlogowych zamiast 7.

7bfae4e4b44df02a640f3afb4f648e7b.jpg

 

Projektor 7900 chyba najlepszy w stosunku cena / jakosc na dzien dzisiejszy. 

Suby svs sa raczej dobrym wyborem. Ale pamietaj aby koniecznie kupic dwa suby o wiele latwiejsza kontrola basu w pomieszczeniu. No i zeby amplituner ogarnial kalibracje dla dwoch subow niezaleznie. 

 

Amplituner? arcamy, anthem to nie moja liga i sie nie wypowiem. Zreszta szkoda by mi bylo na zakup tych amplitunerow. 

Denon x6, marantz serii x7, czy nawet Onkyo rz840 robia dobra i wystarczajaca robote. Profesjonalna salke ma Bipo zrobiona na denonie i moim zdaniem mucha nie siada wiec nawet nie pchalbym sie w o wiele drozsze amplitunery bo mozna lepiej spozytkowac pieniadze. 

Pamietaj ze najszybciej starzejacym sie elementem twojego kina bedzie wlasnie amplituner. Wiec moze lepiej kupic takiego denona, ktorego wymienisz po 5 latach na nowy z nowymi kodekami ktore powoli wchodza. (np. Imax). 

Skoro bedzie tez muzyka to kolejny argument aby isc w tanszy amplituner i dokupic porzadny wzmacniacz. Nie wieze aby te sklepowe avry (arcamy wlacznie) zagraly tak jak dobry wzmacniacz. I nie mowie tu o bog wie jakich wzmacniaczach.  W moim przypadku wzmacniacz Denon 1500ae za 1500zl wgniata avr Marantza serii x70xx za 6000zl. Zreszta wtedy masz mozliwosc dokupu czy gramofonu, czy dac, czy CD obojetnie co. 

 

Koncowki mocy, wedle uznania. W tak malym pomieszczeniu jak twoje, to nawet moga byc nie potrzebne. Podejzewam ze wzmacniacz na fronty w zupelnosci wystarczy. 

 

Glosniki, tu sie nie bede wypowiadal bo nie wiem, nie znam. 

 

Jak typowa salka zaciemniona, jaskinia. To daruj sobie namowy na ekrany ALR. Pod HDR jezeli sie nie myle obowiazkowo biala szmata. Ale to musisz sprawdzic. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Wasza droga do kina to droga przez mękę,  wyrzeczenia , kłamstwa i co najmniej 10-15 lat oszczędzania więc wybaczcie ale nawet zestaw za 5k ale kompletny i na dziś jest duuuużo lepszą opcją panowie " kiedyś będę " 

Kłamiesz to może Ty. Pokaż swoje wypasione kino a nie prawisz tylko farmazony. Ja nie muszę na nić zbierać mam wszystko co mi potrzebne a nawet by starczyło na 2 kina. 

 

36 minut temu, Lolo2 napisał:

W moim przypadku wzmacniacz Denon 1500ae za 1500zl wgniata avr Marantza serii x70xx za 6000zl. Zreszta wtedy masz mozliwosc dokupu czy gramofonu, czy dac, czy CD obojetnie co. 

 

W końcu ktoś myśli poważnie procek i końcówki mocy i będzie ok. Mój anthem jako pre w stereo gra na bardzo dobrym poziomie co prawda ustępuje lampowemu BATa ale wiadomo to inna liga cenowa i dźwiękowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Wasza droga do kina to (...) co najmniej 10-15 lat oszczędzania

Nie ma chyba nic złego w oszczędzaniu na sprzęt. Tym bardziej ten za kilkadziesiąt PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Wolę wydać tą kasę na lepsze kolumny lub lepszą końcówkę mocy. To są dwa główne źródła które dają największy progres w systemie.

 

A tak się plułeś jak pisałem że patrzysz na kino przez pryzmat stereo... potwierdzenie masz . Komedia - gość piszący o kinie i dźwięku przestrzennym więcej niż 3 kanałowym procesor tegoż kina postawił by na 3 miejscu ... ciekawa opcja 

 

3 godziny temu, paul klacska napisał:

 

Ty tego nigdy nie pojmiesz bo nie masz pojęcia co to jest system dzielony. 

 

A ty masz pojęcie tumanie co to system dzielony w kinie i jakie rolę spełniają jego komponenty jeżeli na 2 pierwszych miejscach stawiasz kolumny i końcówkę??? 

 

2 godziny temu, max720 napisał:

Przecież,  to piz*a , nie wiem , czemu wchodzicie z NIĄ w dyskusje ? 

Człowiek pantomima w końcu coś napisał zamiast przydzielenia buźki,  obelgi za które wypluł by zęby.  Takim to sposobem dzięki internetowi i dobrociom jakie niesie zaoszczędzisz na stomatologu. 

3 godziny temu, paul klacska napisał:

 

Jeśli myślisz, że najwyższy model procesora Emotivy kładzie brzmieniowo na łopatki mój to jest w dużym błędzie.

Dodatkową kasę płacisz za mnogość funkcji które ma najwyższy model, ale brzmienie to ten sam level. Po jaką cholerą mam płacić za coś co mi obecnie jest nie potrzebne. 

 

Następny rodzynek ... ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia jakie jest zadanie procka w kinie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zibii napisał:

podjedź do jakiegoś salonu z kolumnami z przedziału 100-300kzł i porównaj.

 Odleciałeś.

4 godziny temu, zibii napisał:

Marzycielem to może jesteś Ty nikt Ci nie zabroni.

 Mówisz do mężczyzny smarku.

 

4 godziny temu, zibii napisał:

powierzchnia jest 22m2

 Dodajesz jak wędkarz, albo mnożyć nie potrafisz. 3x3 to jest 9 m2.

4 godziny temu, zibii napisał:

twoje plastiki za parę stówek nad którymi i tak nie będzie się rozwodził bo

10-12005S DLS T5, silver 34760

10-11001   DLS T3, silver 12360

10-11003 DLS  TC3  silver 4190 x 3

10-11005 DLS TS3   silver 5530 x 2

10-10010S DLS Sub 3.10, active sub, silv 7460

 RAZEM 78210 SEK x O.43 zł = 33 630 zł. 

Jak widzisz wydumana wartość twojego hajendowego zestawu marzeń czyli 70 000 zł nie wygląda zbyt imponująco porównując do moich fantastik-plastik( ceny oczywiście katalogowe ). Na dodatek ja mam a ty chciałbyś mieć.

 

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

W moim przypadku wzmacniacz Denon 1500ae za 1500zl wgniata avr Marantza serii x70xx za 6000zl

 Lolo jesteś pospolitym bajkopisarzem. Denon 1500ae kosztował ok 6000zł a sprytnie zataiłeś o jakim modelu Marantza piszesz. Napisz w jaki sposób wgniata, zastrzegam jeżeli użyjesz słowa dynamika lub podobnego to proszę o jego definicję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sr7010. Ale to bez znaczenia.

Lolo porównał sobie cenę zakupu używanego wzmacniacza, do ceny zakupu nowego amplitunera

 

Żeby porównanie takie było sprawiedliwie, trzeba porównać ceny zakupu dzisiejszych odpowiedników.

Albo przynajmniej ceny nowych modeli, jak były w sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, WARMSTONE napisał:

 

 

 Lolo jesteś pospolitym bajkopisarzem. Denon 1500ae kosztował ok 6000zł a sprytnie zataiłeś o jakim modelu Marantza piszesz. Napisz w jaki sposób wgniata, zastrzegam jeżeli użyjesz słowa dynamika lub podobnego to proszę o jego definicję.

?

No fakt cos starego porownuje do nowego. Ale na usprawiedliwienie. 

Stary wzmacniacz nie starzeje sie tak jak avr. Ja za powyzsz wzmacniacz dalem kilka lat temu 1500zl tyle mnie kosztowal. 

Natomiast avr jak mozna sie domyslec jest duzo nowszy (technologia idzie do przodu - wiec powinien grac lepiej). No a niestety tak nie jest. No i amplitunera raczej nie mozemy kupic starego bo mija sie to z celem i zamyslem budowy "nowoczesnej salki" 

Nie mowie tu o roznicach w stylu audiovoodo gdzie ludzie slyszala kable zasilajace. Roznica pomiedzy wzmakiem a avr jest bardzo slyszalna kazdy to uslyszy. 

Fakt, ze zrodlem jest moodaudio + dacmagic. Wiec mozliwe ze to tez ma wplyw, avr jako wszystko majaca pucha radzi sobie slabiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odpowiednik mojego wzmacniacza Marantz, kosztuje 920 funtów a za nowe sr7010, też dałem 900 funtów.

Tak, że tak

 

 


No fakt cos starego porownuje do nowego. Ale na usprawiedliwienie. 
Stary wzmacniacz nie starzeje sie tak jak avr. Ja za powyzsz wzmacniacz dalem kilka lat temu 1500zl tyle mnie kosztowal. 
Natomiast avr jak mozna sie domyslec jest duzo nowszy (technologia idzie do przodu - wiec powinien grac lepiej). No a niestety tak nie jest. No i amplitunera raczej nie mozemy kupic starego bo mija sie to z celem i zamyslem budowy "nowoczesnej salki" 
Nie mowie tu o roznicach w stylu audiovoodo gdzie ludzie slyszala kable zasilajace. Roznica pomiedzy wzmakiem a avr jest bardzo slyszalna kazdy to uslyszy. 
Fakt, ze zrodlem jest moodaudio + dacmagic. Wiec mozliwe ze to tez ma wplyw, avr jako wszystko majaca pucha radzi sobie slabiej. 
Pewnie że tak.
Ale AVR, służy do czego innego niż wzmacniacz. (Moim zdaniem).

Technologia się zmienia, no chyba technologia fajerwerków, bo dobry dźwięk, to dobry wzmacniacz, dobre źródło i dobre kolumny.
Tu się nic nie zmienia.
Porównywanie jednego do drugiego, to jak auto sportowe do kombi.
Oba mają swoje plusy w odpowiednim zastosowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 17:07, zibii napisał:

Sam nie wiem czy się za to zabierać. Mam podobny metraż 3,2m na 4m

I dodatkowo otwarte na 10m2 aneks więc nie 3x3.

I chcesz mi zaimponować plastikowymi dlsami śmieszny jesteś tam siedzą głośniki za kilka stówek w kpl max. Sub 10" jeden wystarczy ci na twój metraż ja bym dał 4 takie przynajmniej miałbyś równomiernie rozłożone niskie pasmo. No ale masz i się ciesz z tego, ja mam większe wymagania co do systemu.

Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Jak widzisz wydumana wartość twojego hajendowego zestawu marzeń czyli 70 000 zł nie wygląda zbyt imponująco porównując do moich fantastik-plastik( ceny oczywiście katalogowe ). Na dodatek ja mam a ty chciałbyś mieć.

Suma poglądowa, że można za tyle złożyć przyzwoity zestaw za elementy z sklepu, możesz wydać też 500kzł jeśli masz, zależy co chcesz uzyskać i jakie masz oczekiwania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zibii napisał:

I chcesz mi zaimponować plastikowymi dlsami śmieszny jesteś

 Zaimponować, skądże znowu to ty biznesiłeś z  siedemdziesięcioma kawałkami. Z tą śmiesznością to na twoim miejscu bym uważał w DLS plastiku jest mniej niż YB, tyle co na kablach, nawet tunelu BR niema tylko linia transmisyjna.

 

1 godzinę temu, zibii napisał:

siedzą głośniki za kilka stówek

 Gówno wiesz na temat ceny tych głośników ponieważ producent nie sprzedaje ich osobno ale wycenia gotowe kolumny. Natomiast cena twoich SS jest z kilkuset procentową marżą w stosunku do oferty indywidualnej dla dużego producenta kolumn.

2 godziny temu, zibii napisał:

I dodatkowo otwarte na 10m2 aneks

 Jak masz zabudowaną szafę to też metry dolicz, parapety i podłogę w otworze drzwiowym także. W sumie to wc i korytarz też jest przynależny.

 

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Roznica pomiedzy wzmakiem a avr jest bardzo slyszalna każdy to uslyszy. 

 No ale Denon jest bardzo mocnym wzmacniaczem i oczywiście ta moc jest zauważalna. Gdyby jednak miał możliwość napędzenia 5 kolumn to nie wiem czy zauważyłbyś różnicę. Postaraj się porównać z Pioneerem SC-LX 8, 9.  Może zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, WARMSTONE napisał:

Gówno wiesz na temat ceny tych głośników ponieważ producent nie sprzedaje ich osobno ale wycenia gotowe kolumny. Natomiast cena twoich SS jest z kilkuset procentową marżą w stosunku do oferty indywidualnej dla dużego producenta kolumn

Jeśli nawet takie dlsy kosztują 15kzł za parę to masz taką samą marżę jak nie większą niż w ss. Żałosny jesteś jeśli myślisz, że dls robi prezenty wstawiając elementy z wyższej półki. Nie sprzedaje ich osobno bo by kosztowały po stówce za głośnik i to w detalu nie mówię o cenie producenta bo ta pewnie jest 3 krotnie niższa. Takie realia i trzeba się z tym pogodzić. O metraż się nie martw jest tyle ile potrzeba ważne że ty nagłaśniasz hektary 5" głośnikami i 10" subem. Udanych seansów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

 .

 

 No ale Denon jest bardzo mocnym wzmacniaczem i oczywiście ta moc jest zauważalna. Gdyby jednak miał możliwość napędzenia 5 kolumn to nie wiem czy zauważyłbyś różnicę. Postaraj się porównać z Pioneerem SC-LX 8, 9.  Może zmienisz zdanie.

Chodzi ci o to, ze avr nie wyrabia i jakbym puscil przez koncowki mocy byloby lepiej? 

Testowalem i posiadam koncowki mocy. To nie to. Denon gra inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 minut temu, WARMSTONE napisał:

 Panie @stench, recydywa.

Panie WARMSTONE , pojechał Pan mocno.

Założył Pan , że czytam ten wątek od deski do deski i coś o mnie w nim wspomniał.

Otóż nie nie czytam tego wątku, czasem tylko zerkam.

Jak chce Pan zgłaszać czyjś wpis to zgodnie z procedurą i komentarzem bo nie wiem czy się Pan obraża czy wskazuje z zachwytem, że kolega, który miał o kimś złe zdanie odkrywa nagle że ktoś myśli.

A o recydywie nic nie wiem bo recydywa to powtórzenie czegoś a ja nie mam zamiaru czytać całego wątku i czegoś tam szukać.

A przede wszystkim czy tylko jeden jest tu moderator ? Dlaczego to wpis personalnie do mnie.

Pozdrawiam Panów , udanego week ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, stench napisał:

A przede wszystkim czy tylko jeden jest tu moderator ? Dlaczego to wpis personalnie do mnie.

Bo tylko ty tu zaglądasz... reszta tak zwanych moderatorów ma ten wątek „Głęboko w Dupie i ma Wyjebane” nazywając rzeczy po imieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.