Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Akkus + Bladelius Embla + Thor MK2+


KrzysztofPL

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, EMiL napisał:

Możesz napisać kilka słów na temat bliesma alu/beryl vs satori beryl/jedwab?

Bliesma ponownie jak jedwabny Duelund  potrafi wytworzyć  wielką głębię  , dźwięk dochodzi do słuchacza z każdej strony pokoju , będąc w pokoju ogarnia magia słuchania , aczkolwiek jedwabny Duelund jest mniej wyrazisty od Bliesma , więcej maskuje . Podaje to w bardziej spokojny przekaz z racji innego materiału . Jednak jedwabny Duelund jest najlepszym jedwabnym tweterem , który słyszałem . 

Natomiast co do satori -  jedwabny satori jest tak znany tu na forum że chyba mało jest osób, które go nie słyszały , nie ma startu do Bliesmy , któa jest lepsza pod kazdym względem od SBA . Jedwabny oraz berylowy Satori nie jest w stanie być tak dokładny i rozdzielczy jak Bliesma , nie potrafi wywołać "ataku dźwięku " , impulsu ,  gra bardziej na twarz , nie wywoła takiej głębi i przestrzeni jak Bliesma  ( miałem 2 pary jedwabnych i 1 parę berylowych Satori ) . Dźwięk perkusji i innych instrumentów zdecydowanie lepiej , bardziej realnie brzmią na Bliesma . O berylu Bliesma już pisałem, że jest najlepszy z berylowych   które miałem w domu ( 1 para Satori i 1 para Bliesma ) i z których słyszałem poza domem ( beryl scan speak) . Ale nie lubię beryla dlatego zrezygnowałem z niego , nie wszystko mi się w nim podobało . Dla mnie i mojej żony najlepszym przetwornikiem okazał się aluminiowomagnezowy Bliesma T34A . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozwoliłem sobie nawet na porównanie obu przetworników w szybkiej aplikacji ( strojenie obu może być  bardzo podobne co z resztą piszą w hificompass) , pamiętam że kierunkowość była lepsza na alumagu  , siedząc metr od miejsca odsłuchowego  na berylu T34B  można było już wyłapać lekkie  zmiany , na alumagu nie było to tak słyszalne , jakby grał szerzej ( kolumny stały w tym samym miejscu  zmiana była tylko w podmianie przetwornika na szybko ) . Wiadomo że to kiepskie porównanie, ale hificompass również o tym pisało gdy porównywało oba przetworniki Bliesma ze sobą  i ja to mogłem potwierdzić w praktyce .  Co by nie mówić oba przetworniki Bliesma są wg mnie jednymi z najlepszych obecnych na rynku konsumenckim . To Bliesma T34A  " wyciągnęła" dźwięk poza moje kolumny a  Aurum Cantus wiernie jej w tym pomógł nie ustępując ani na krok z jej rytmu . Tanie a dobre przetworniki , z których dało się coś dobrego wykrzesać . 

Myślę, że dużo już opisałem , ja wracam do słuchania ? 

P.S. Jedno jeszcze się u mnie zmieniło - po raz pierwszy przestałem wsłuchiwać się w poszczególne dźwięki rozmyślając czy dobrze je słyszę , rozbijajac muzykę na części pierwsze tracąc tym samym przyjemność ze słuchania . W końcu słyszę muzykę dookoła mojej głowy  i będąc świadomy tego jak  tę muzykę słyszę mogę wreszcie oddać się jej  słuchaniu  jako całokształtu bez rozdrabniania . Króliczek został złapany . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Gościu, wypraszam sobie wyzywać mnie od kłamcy lub osoby głuchej . Nie znasz mojego pokoju , nie widziałeś go , widziałeś tylko jedną ścianę .  Tak się składa, że w tym pokoju panują dobre warunki akustyczne znacznie lepsze niż w innym moim pokoju  gdzie musiałem zakupić wiele paneli akustycznych i pułapek . Miejsce odsłuchowe znajduje się w takim miejscu iż ustawienie kolumn ze zdjęcia lub odsunięte od ściany na odległość 1,5m  nie powodują większej różnicy co do jakości dźwięku , natomiast poza miejscem odsłuchowym przestawienie kolumn powodowało większe zmiany w głębi . Jest to zaleta i pokoju i samych kolumn , które produkują świetną głębię i przestrzeń . Proponuję zadzwonić do projektanta Witolda Albeckiego i zapytać o te kolumny . Wybierając przetworniki miałem nosa do tego, że świetnie się zgrają - TAK sam je wybrałem po przesłuchaniu wielu . Nie jestem laikiem od tej strony , to nie są pierwsze kolumny w domu , natomiast są pierwsze , które potrafią z niego zniknąć , nie sadziłem , że rezultat będzie aż taki . 

Ponownie przypominam, że kolumny był odsłuchiwane w innym pomieszczeniu gdzie wypadły jeszcze lepiej . Niestety moje obecne warunki nie pozwolą na więcej chyba, że mi zasponsorujesz większy dom to zburzę go i wybuduję nowy większy . 

Gościu ,nie ma sensu z tobą gadać ,bo trzymasz kolumny przy gołej ścianie jak amator, a rozwodzisz się nad aspektami dźwięku jak jakiś redaktor. Po za tym twój wątek śmierdzi lokowaniem produktu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 20:00, KrzysztofPL napisał:

pięknie sięga do okolic 30 khz

Oooo! A to ciekawie.

ps. kryptoreklama

W dniu 16.05.2020 o 09:16, KrzysztofPL napisał:

Sięga mimo pierwszego rezonansu w okolicach 27 khz .

Idź zbadaj sobie słuch i zapytaj jakie wysokie częstotliwości ekstremalnie człowiek może usłyszeć.

 

51 minut temu, ira napisał:

Gościu ,nie ma sensu z tobą gadać ,bo trzymasz kolumny przy gołej ścianie

To też zauważyłem, ale może na czas odsłuchów kolega zmienia ich lokalizację? Ja w sumie mam podobnie. Normalnie stoją przytulone do ściany. Jak słucham to odsuwam je. Mam nawet plastry przyklejone na podłodze, gdzie dokładnie mają stać ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ira napisał:

Pisał ,że odsuwał na 1,5 m i nie było róznicy. Tak,że zostaw w spokoju swoje kolumny ?

po pierwsze każde pomieszczenie jest inne a po drugie to odległość od ścian liczymy do frontu kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slawek.xm napisał:

po pierwsze każde pomieszczenie jest inne a po drugie to odległość od ścian liczymy do frontu kolumny

Witaj Sławku . Niektórym nie wytłumaczysz, że kolumny były i są odsłuchiwane w różnych miejscach i ustawieniach , ale ciagle czepiają się zdjęć bo na czas fotek nie odsunąłem ich bardziej od ściany . Nawet już  im na to nie odpisuję , szkoda mojego cennego czasu . 

 

41 minut temu, Meloman napisał:

 

Idź zbadaj sobie słuch i zapytaj jakie wysokie częstotliwości ekstremalnie człowiek może usłyszeć.

Odniosłem się do parametrów przetwornika a nie zakresu słyszalności ludzkiego ucha . Im wyżej  głośnik wysokotonowy ciągnie dźwięki  bez rezonansów tym z większą kontrolą i dokładnością dany przetwornik ciągnie zakres , który człowiek słyszy ( 15-20 khz ) . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysztofPL napisał:

Witaj Sławku . Niektórym nie wytłumaczysz, że kolumny były i są odsłuchiwane w różnych miejscach i ustawieniach , ale ciagle czepiają się zdjęć bo na czas fotek nie odsunąłem ich bardziej od ściany . Nawet już  im na to nie odpisuję , szkoda mojego cennego czasu . 

 

Bardzo serdecznie gratuluje Ci nowych kolumn

sam opis drogi w jaki sposob do nich dochodziles juz swiadczy o Twoim osluchaniu i rzetelnej choc subiektywnej ocenie przetwornikow

ale widac ,że wiesz czego chcesz i żadna moda nie ma wpływu na Twoje decyzje

Zainteresowała mnie Twoja opinia o Delundzie myslalem nad tym głosnikiem ale go nie słyszalem postaram się zwrocic uwage na ten przetwornik i porownac do Ellipticora

 

Krytycznymi uwagami sie nie przejmuj jest to standardem ,że pokazujesz kawałek dobrego systemu a czytasz tylko głupie wstawki najczesciej tych co zazdroszczą

Witek widac zrobił ci kolumny wg Twoich preferencji co do głosników slyszalem jego Fidelie W1 na berylu i accutonie

jesli mógłbys porownac brzmienie do swoich kolumn byłbym wdzięczny oczywiście jesli słuchaleś Fidelii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek.xm napisał:

Bardzo serdecznie gratuluje Ci nowych kolumn

sam opis drogi w jaki sposob do nich dochodziles juz swiadczy o Twoim osluchaniu i rzetelnej choc subiektywnej ocenie przetwornikow

ale widac ,że wiesz czego chcesz i żadna moda nie ma wpływu na Twoje decyzje

Zainteresowała mnie Twoja opinia o Delundzie myslalem nad tym głosnikiem ale go nie słyszalem postaram się zwrocic uwage na ten przetwornik i porownac do Ellipticora

 

Krytycznymi uwagami sie nie przejmuj jest to standardem ,że pokazujesz kawałek dobrego systemu a czytasz tylko głupie wstawki najczesciej tych co zazdroszczą

Witek widac zrobił ci kolumny wg Twoich preferencji co do głosników slyszalem jego Fidelie W1 na berylu i accutonie

jesli mógłbys porownac brzmienie do swoich kolumn byłbym wdzięczny oczywiście jesli słuchaleś Fidelii

 

Właśnie miałem go odwiedzić po audioshow  w zeszłym roku, ale nie udało mi się . Mieszkam na podkarpaciu a on nad samym morzem wiec "trochę" jest . Nie słuchałem Fidelii, słuchałem inne jego kolumny . Fidelii słuchał mój znajomy i był bardzo zadowolony . 

Duelund miał swoją magie jako jedwabna kopułka , warto się nią zainteresować . Co do Elipticora nie wypowiem się , ale wiem, ze Witold testował Elipticora musiałbyś go popytać . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, slawek.xm napisał:

Krytycznymi uwagami sie nie przejmuj jest to standardem ,że pokazujesz kawałek dobrego systemu a czytasz tylko głupie wstawki najczesciej tych co zazdroszczą

 

A tym to akurat się nie przejmuje . Mam to w ......głębokim poważaniu ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 15:48, KrzysztofPL napisał:

 

P.S. Jedno jeszcze się u mnie zmieniło - po raz pierwszy przestałem wsłuchiwać się w poszczególne dźwięki rozmyślając czy dobrze je słyszę , rozbijajac muzykę na części pierwsze tracąc tym samym przyjemność ze słuchania . W końcu słyszę muzykę dookoła mojej głowy  i będąc świadomy tego jak  tę muzykę słyszę mogę wreszcie oddać się jej  słuchaniu  jako całokształtu bez rozdrabniania . Króliczek został złapany . 

 

Trochę ponad 2 lata temu, o swoim poprzednim zestawie pisałeś w zasadzie to samo...

"Kolumny oparte na topowych przetowrnikach grają bardzo wyrównanym dźwiękiem , grają bardzo szczególowo z potężnym niskim basem ( kontrabas, najnizsze klawisze fortepianu brzmi rewelacyjnie) , srednica z racji 16 cm przetwornika średniotonowego gra bardzo swobodnie i szczegółowo , wokal jest mocny głęboki jakby wokalista znajdowałsię w pokoju w którym słucham . Jedwabna kopułka wysokotonowa gra miekko ciepło i szczegółowo ."
....
" Teraz słuchanie muzyki to prawdziwa przyjemność zwłaszcza ze sprzętu na który wydało się ok 30 tys złotych..."

 

Krzysztofie, czas spojrzeć w lustro i powiedzieć "tak jestem audiofilem", a audiofilia, jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną.

Tak więc, za 2 - 3 lata i tak wymienisz obecny setup....  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel_luk1 napisał:

Trochę ponad 2 lata temu, o swoim poprzednim zestawie pisałeś w zasadzie to samo...

"Kolumny oparte na topowych przetowrnikach grają bardzo wyrównanym dźwiękiem , grają bardzo szczególowo z potężnym niskim basem ( kontrabas, najnizsze klawisze fortepianu brzmi rewelacyjnie) , srednica z racji 16 cm przetwornika średniotonowego gra bardzo swobodnie i szczegółowo , wokal jest mocny głęboki jakby wokalista znajdowałsię w pokoju w którym słucham . Jedwabna kopułka wysokotonowa gra miekko ciepło i szczegółowo ."
....
" Teraz słuchanie muzyki to prawdziwa przyjemność zwłaszcza ze sprzętu na który wydało się ok 30 tys złotych..."

 

Krzysztofie, czas spojrzeć w lustro i powiedzieć "tak jestem audiofilem", a audiofilia, jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną.

Tak więc, za 2 - 3 lata i tak wymienisz obecny setup....  ?

A ja to widze inaczej. 

Owszem audiofilizm jest   chorobą , ale mnie to nie dotyczy.  Wiem ze to tylko puste słowa bo nie jeden tak pisal ze konczy z audio a i tak po roku zmieniał system. 

Wiem co slysze , moje nowe kolumny sa efektem poszukiwan swojego brzmienia  ewolucji a te przetworniki znałem i sluchalem juz prawie rok  wiec mozna powiedziec ze prawie rok juz minal odkad po raz pierwszy uslyszalem dzwieku z tych przetwornikow . 

Tak wiec za 2 lata jak dożyjemy  to zapewniam Cie ze wejde na forum i napisze ze posiadam nadal obecne kolumny. ?

Musialbys je uslyszec i porownac z moimi poprzednimi  aby to zrozumiec . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój..., ja już dawno się wyleczyłem z takich deklaracji i wg mnie nie mają one sensu.
Audiofilem jest się do końca życia....

Też już przerobiłem sporo zmian sprzętu, tylko że w Car Audio, więc jak się zacząłem bawić w Home Audio to 
już wiedziałem czym to grozi. ? Jak podsumowałem ile wydałem na CA, to się okazało, że mógłbym mieć w HA dużo
lepszy sprzęt niż mam teraz i oczywiście lepiej grający niż to co można uzyskać w aucie.
Póki co przyjąłem strategię "nigdy nie mów nigdy" i "jak będzie mnie stać to zmienię".

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 11:14, KrzysztofPL napisał:

Gościu, wypraszam sobie wyzywać mnie od kłamcy lub osoby głuchej . Nie znasz mojego pokoju , nie widziałeś go , widziałeś tylko jedną ścianę

Nie przejmuj się typowym "filozoficzno-audiofilskim" bełkotem o scenie, transjentach, głębi itp. ?

To swojego rodzaju objaw frustracji pomieszanej z zazdrością a na koniec doprawione dużą ilością wysokiego mniemania o sobie i swojej wiedzy w dziedzinie audio, która opiera się na szukaniu swojego muzycznego ideału tam gdzie kończy się zdrowy rozsądek a zaczyna audiovoodoo ?

Zrób akustykę i ciesz się muzyką, która płynie z Twoich kolumn a resztę i ich opinie zwyczajnie olej ?

Wszyscy są głusi tylko forumowi znawcy i guru wszystko słyszą ? nawet zworki w terminalach ?

Pozdrawiam i gratuluję pięknych i zapewne świetnie brzmiących zestawów ?

W dniu 17.05.2020 o 21:35, slawek.xm napisał:

po pierwsze każde pomieszczenie jest inne a po drugie to odległość od ścian liczymy do frontu kolumny

W końcu głos rozsądku ?
Jak widać w mniemaniu niektórych "ałdiofilów" kolumny z przednim BR grają też tylną ścianką. To też membrana prawda? ?


A może nikt ich nie uświadomił, że nie ustawia się kolumn przetwornikami to ściany tylko do słuchacza i dlatego tak bardzo boli ich to odsuwanie i dosuwanie do ściany?
Że też tego nie przewidziałem a ja ich tak niesłusznie oskarżałem o filozofię i audiovoodoo... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robert19091990 napisał:

Nie przejmuj się typowym "filozoficzno-audiofilskim" bełkotem o scenie, transjentach, głębi itp. ?

To swojego rodzaju objaw frustracji pomieszanej z zazdrością a na koniec doprawione dużą ilością wysokiego mniemania o sobie i swojej wiedzy w dziedzinie audio, która opiera się na szukaniu swojego muzycznego ideału tam gdzie kończy się zdrowy rozsądek a zaczyna audiovoodoo ?

Zrób akustykę i ciesz się muzyką, która płynie z Twoich kolumn a resztę i ich opinie zwyczajnie olej ?

Wszyscy są głusi tylko forumowi znawcy i guru wszystko słyszą ? nawet zworki w terminalach ?

Pozdrawiam i gratuluję pięknych i zapewne świetnie brzmiących zestawów ?

Dziękuję serdecznie , sam bym tego lepiej nie ujął ?

 

Myślę, że na tym mogę zakończyć moją ocenę kolumn Akkusa . Zainteresowanych na odsłuchy ( po ustaniu epidemii ) lub wszelkie info  zapraszam na PW  . Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, robert19091990 napisał:

W końcu głos rozsądku ?
Jak widać w mniemaniu niektórych "ałdiofilów" kolumny z przednim BR grają też tylną ścianką. To też membrana prawda? ?


A może nikt ich nie uświadomił, że nie ustawia się kolumn przetwornikami to ściany tylko do słuchacza i dlatego tak bardzo boli ich to odsuwanie i dosuwanie do ściany?
Że też tego nie przewidziałem a ja ich tak niesłusznie oskarżałem o filozofię i audiovoodoo... ?

Z tym BR to nie jest taka oczywista sprawa. Są przecież kolumny, które mają BR skierowany w dół i dmuchają w podłogę, a odległość od podstawy do podłogi wynosi w nich nawet 2-3 cm. Wszystko zależy od tego jak konstruktor ten bas zestroi i jak poprowadzi resztę pasma względem basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel_luk1 napisał:

Wszystko zależy od tego jak konstruktor ten bas zestroi i jak poprowadzi resztę pasma względem basu.

No i w tym rzecz, że konstruktor tworząc kolumny ma na uwadze wiele czynników, głównie to że jego kolumny mogą pracować w różnych pomieszczeniach i warunkach (bliżej lub dalej od ściany) dlatego przy pomiarach to uwzględnia.
Kto wie co ma na myśli konstruktor umieszczając port BR z tyłu? Może zaleca bliskie ustawienie przy ścianie w celu powiedzmy poprawy niskich częstotliwości i być może tak przewiduje instrukcja z zaleceniami producenta? ? 
Podłoga ma takie same właściwości jak ściana, idąc takim tokiem rozumowania to Ci wszyscy "ałdiofile" powinni swoje podłogówki czy też monitory stawiać na standach wysokości 1metra z otwartą przestrzenią w podstawie żeby miało gdzie dmuchać, bo sceny nie będzie i głębi i bas nie taki ? 
 

P.S. Tylko żeby nie zapomnieli fotela lub kanapy podnieść 1,5m do góry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwrotnica Akkusa do tego projektu jest zastrzeżona? Czy jak ktoś będzie chciał sobie zamówić kopię tych kolumn to nie będzie problemu? Jaki jest ich koszt? Możesz wrzucić zdjęcie terminala przyłączeniowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert19091990 napisał:

Kto wie co ma na myśli konstruktor umieszczając port BR z tyłu? Może zaleca bliskie ustawienie przy ścianie w celu powiedzmy poprawy niskich częstotliwości i być może tak przewiduje instrukcja z zaleceniami producenta? ? 

no właśnie ,mam kolumny z bs z tyłu i jest dokładnie tak jak piszesz,im bliżej ściany ,tym więcej niskiego basu,natomiast sama jakość basu jest lepsza przy tylnym ustawieniu rury-po prostu tak nie słychać jej pracy-moim zdaniem ...

zapomniałem dodać,że mam ponad 50m2 i kolumny stoją daleko od ściany -ponad 1,5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robert19091990 napisał:

No i w tym rzecz, że konstruktor tworząc kolumny ma na uwadze wiele czynników, głównie to że jego kolumny mogą pracować w różnych pomieszczeniach i warunkach (bliżej lub dalej od ściany) dlatego przy pomiarach to uwzględnia.
Kto wie co ma na myśli konstruktor umieszczając port BR z tyłu? Może zaleca bliskie ustawienie przy ścianie w celu powiedzmy poprawy niskich częstotliwości i być może tak przewiduje instrukcja z zaleceniami producenta? ? 
Podłoga ma takie same właściwości jak ściana, idąc takim tokiem rozumowania to Ci wszyscy "ałdiofile" powinni swoje podłogówki czy też monitory stawiać na standach wysokości 1metra z otwartą przestrzenią w podstawie żeby miało gdzie dmuchać, bo sceny nie będzie i głębi i bas nie taki ? 
 

P.S. Tylko żeby nie zapomnieli fotela lub kanapy podnieść 1,5m do góry ?

Mieszasz dwie różne kwestie:

1) odległość kolumny od ściany w kwestii przetwarzania basu 

2) odległość kolumny od ściany w kwestii jakości sceny dźwiękowej 

Ad. 1) Tutaj wszystko zależy od tego co założył konstruktor,  jeśli zakładał wzmocnienie basu przez ustawienie blisko ściany to kolumny w takim ustawieniu będą grać poprawnie.  Są kolumny gdzie producent zaleca takie ustawienie. 

Ad. 2) Oddalenie kolumn od ściany z reguły poprawia efekty stereofoniczne 

 

Ja mam dość podobny układ pomieszczenia i kolumny stoją ok. 80cm od ściany (odległość od przedniej ścianki) ale gdy mam więcej czasu na słuchanie to odsuwam je o dodatkowe 40-50 cm i jest lepiej. Polecam Soundcare Superspikes - łatwo mozna przesuwać kolumny i bezpiecznie dla parkietu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szpotek73 napisał:

no właśnie ,mam kolumny z bs z tyłu i jest dokładnie tak jak piszesz,im bliżej ściany ,tym więcej niskiego basu,natomiast sama jakość basu jest lepsza przy tylnym ustawieniu rury-po prostu tak nie słychać jej pracy-moim zdaniem ...

Wszystko zależy od konstruktora, sa kolumny z portami BR w których ciśnienie i pęd powietrza są bardzo niskie więc nigdy nie usłyszysz wad portu BR, powietrza etc

6 godzin temu, szpotek73 napisał:

kolumny stoją daleko od ściany -ponad 1,5m

i to się chwali.. mam podobnie.

10 godzin temu, robert19091990 napisał:

Podłoga ma takie same właściwości jak ściana, idąc takim tokiem rozumowania to Ci wszyscy "ałdiofile" powinni swoje podłogówki czy też monitory stawiać na standach wysokości 1metra z otwartą przestrzenią w podstawie żeby miało gdzie dmuchać, bo sceny nie będzie i głębi i bas nie taki ? 

litości... masz zbrojony żelbet na ścianie ? do tego wykładziny płytki albo parkiet ? chyba nie bardzo. Po za tym fale rozchodzą się inaczej.

W dniu 17.05.2020 o 21:23, ira napisał:

Pisał ,że odsuwał na 1,5 m i nie było róznicy. Tak,że zostaw w spokoju swoje kolumny ?

może siedział w strzałce albo węźle ? może ma mod po długości albo wysokości ? takie bezsensowne ustawienie kolumn mija się z celem. Może jest głuchy ? skoro słyszy 27khz to coś jest na rzeczy...

W dniu 17.05.2020 o 20:24, ira napisał:

Gościu ,nie ma sensu z tobą gadać ,bo trzymasz kolumny przy gołej ścianie jak amator, a rozwodzisz się nad aspektami dźwięku jak jakiś redaktor. Po za tym twój wątek śmierdzi lokowaniem produktu...

popieram w 100%

10 godzin temu, robert19091990 napisał:

A może nikt ich nie uświadomił, że nie ustawia się kolumn przetwornikami to ściany tylko do słuchacza i dlatego tak bardzo boli ich to odsuwanie i dosuwanie do ściany?
Że też tego nie przewidziałem a ja ich tak niesłusznie oskarżałem o filozofię i audiovoodoo... ?

głośniki niskotonowe czasem są montowane z boku kolumny, zwłaszcza jeśli mówimy o większych przetwornikach. Mody na basie obliczmy od środka membrany głośnika nie portu, odległość portu od "przegrody" można obliczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 13:52, KrzysztofPL napisał:

Tweeter Bliesma to akurat poza zasięgiem wszystkich przetworników Satori z berylem na czele ( miałem jedwabne i berylowe Satori  , wszystkie sprzedałem). 

 

 

Oj, miałem berylową bliesmę i berylowego sb (oczywiście w wersji neodym i bez ferrofluidu, jedyna słuszna). I Bliesma barwowo nie dawała rady SB. 
Oba głośniki miały na najwyższej górze niesamowity brud wynikający się z gięcia materiału. Była rozmowa na ten temat z konstruktorem (niesamowicie sympatyczny człowiek). I to zupełnie normalne, sam Malikov nie słyszy powyżej 13khz, i gdzieś powyżej tej częstotliwości się dział rzeczy straszne. 
Ale sama barwa berylu od SB jest lepsza. Niższa góra i średnica  (tak do 10khz) to absolutne top. Bezkonkurencyjne wręcz. 
Oczywiście, bliesma słynie z absurdalnej dynamiki (dlatego też później nastąpiła poważna rozmowa z Accutonem, dlaczego ich głośniki nie mają takiej dynamiki) i ogromnej energii. Ale jakbym miał wybierać bliesma vs SB... No to chyba wybrałbym głośnik od Sinar Baja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, #Szakovsky napisał:

Oj, miałem berylową bliesmę i berylowego sb (oczywiście w wersji neodym i bez ferrofluidu, jedyna słuszna). I Bliesma barwowo nie dawała rady SB. 
Oba głośniki miały na najwyższej górze niesamowity brud wynikający się z gięcia materiału. Była rozmowa na ten temat z konstruktorem (niesamowicie sympatyczny człowiek). I to zupełnie normalne, sam Malikov nie słyszy powyżej 13khz, i gdzieś powyżej tej częstotliwości się dział rzeczy straszne. 
Ale sama barwa berylu od SB jest lepsza. Niższa góra i średnica  (tak do 10khz) to absolutne top. Bezkonkurencyjne wręcz. 
Oczywiście, bliesma słynie z absurdalnej dynamiki (dlatego też później nastąpiła poważna rozmowa z Accutonem, dlaczego ich głośniki nie mają takiej dynamiki) i ogromnej energii. Ale jakbym miał wybierać bliesma vs SB... No to chyba wybrałbym głośnik od Sinar Baja. 

Każdy ma prawo wyrazić swoje odczucia i zdanie . Mnie żaden beryl nie podszedł , ale wg mnie Bliesma była najlepsza . Dla innych moze byc inaczej , normalna rzecz . 

5 godzin temu, fetek napisał:

może siedział w strzałce albo węźle ? może ma mod po długości albo wysokości ? takie bezsensowne ustawienie kolumn mija się z celem. Może jest głuchy ? skoro słyszy 27khz to coś jest na rzeczy...

Ileż to razy musze napisać w moim temacie ze kolumny sa odsłuchiwane w roznych konfiguracjach i ustawieniach? 

Czy ja pisalem ze slysze do 27 khz, co ja jestem nietoperz ? Czy nie potraficie czytac ze zrozumieniem? Chyba wyraźnie pisze ze sam glosnik Bliesma ciagnie do 27 khz gdzie pojawia sie pierwszy rezonans co pokazalem przytaczając link do testów ze strony hificompass.de . 

Chyba wyraznie pisalem ze pokoj mam charakterystyczny pod wzgledem akustyki i miejsce odsluchowe ( miejsce w ktorym siedze zeby byla jasnosc ) jest malo wrazliwe na ustawienie kolumn i odsuniecie ich na 1,5m od sciany . Oczywiscie dzwiek zyskuje wiecej przestrzeni i glebi ale nie jest to efekt wow zebym za kazdym razem je odsuwał . Jesli slucham dluzej wowczas je odsuwam . 

To wszystko bylo napisane , wiec nauczcie sie czytac ze zrozumieniem bo to tylko zle o was swiadczy . 

Eh to forum zeszlo juz na psy , coraz wiecej chamstwa , proby pokazania swojej wybitnej wiedzy " ałdiofila" . Dobrze zeby tylko taki "ałdiofil znawca" potrafil czytac ze zrozumieniem do konca całe posty innych forumowiczow  to może byloby cos konstruktywnego z wypowiedzi a tak mamy gxwnoburze . 

Jesli nadal w temacie bedzie pojawial sie brak kultury i niepoparte dowodami zarzuty, oszczerstwa ,  beda nagrody od moderacji . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrzysztofPL napisał:
12 godzin temu, fetek napisał:

może siedział w strzałce albo węźle ? może ma mod po długości albo wysokości ? takie bezsensowne ustawienie kolumn mija się z celem. Może jest głuchy ? skoro słyszy 27khz to coś jest na rzeczy...

Ileż to razy musze napisać w moim temacie ze kolumny sa odsłuchiwane w roznych konfiguracjach i ustawieniach? 

Daj spokój, kółeczko wzajemnej adoracji i związek ekspertów w dziedzinie audio nie da Ci żyć ?

Oni lepiej wiedzą czy Ci gra czy Ci nie gra. Te typy tak mają. To nieuleczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert19091990 napisał:

Daj spokój, kółeczko wzajemnej adoracji i związek ekspertów w dziedzinie audio nie da Ci żyć ?

Oni lepiej wiedzą czy Ci gra czy Ci nie gra. Te typy tak mają. To nieuleczalne.

Trafione w punkt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Czy ja pisalem ze slysze do 27 khz, co ja jestem nietoperz ? Czy nie potraficie czytac ze zrozumieniem? Chyba wyraźnie pisze ze sam glosnik Bliesma ciagnie do 27 khz gdzie pojawia sie pierwszy rezonans co pokazalem przytaczając link do testów ze strony hificompass.de . 

serie głośników nie są takie same, dlatego przed aplikacją każdy głośnik musi być wygrzany i opomiarowany a dobre produkty są sprzedawane tylko w parach. Niektóre układy mają kilka khz różnicy a jedyną osobą, która wie co masz jest konstruktor.

To był "czarny humor", pisanie o czymś co nie ma dla nas znaczenia i emocjonowanie się 30khz jest co najmniej dziwne. Lepiej byś napisał coś o dole bo 8'' nie powala, wręcz włącza ostry sceptycyzm.

8 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Chyba wyraznie pisalem ze pokoj mam charakterystyczny pod wzgledem akustyki i miejsce odsluchowe ( miejsce w ktorym siedze zeby byla jasnosc ) jest malo wrazliwe na ustawienie kolumn i odsuniecie ich na 1,5m od sciany . Oczywiscie dzwiek zyskuje wiecej przestrzeni i glebi ale nie jest to efekt wow zebym za kazdym razem je odsuwał . Jesli slucham dluzej wowczas je odsuwam . 

To wszystko bylo napisane , wiec nauczcie sie czytac ze zrozumieniem bo to tylko zle o was swiadczy . 

Napisałem powyżej że problemem najprawdopodobniej jest miejsce odsłuchowe, nie ustawienie kolumn. Niestety jest to zmorą wielu małych pomieszczeń. Z resztą skoro wszystko wiesz to zapewne zarzucisz zaraz jakiś pomiar.

Czytałem Twoje porównanie i dziwi mnie że nie jesteś w stanie niczego więcej napisać a o różnicach w kontrektnych komponentach rozpisujesz się jakbyś wszystkie słuchał w identycznych wraunkach (albo przeczytał masę opini w internecie). Gołe ściany i tak blisko ustawione kolumny to masakra nawet przy typowych i najlepiej zgranych komponentach a Ciebie stać jedynie na "oczywiście było lepiej".

Jestem ciekaw w ilu testach uwzględiłeś różnice na które ma wpływ konstruktor kolumny.

Przepraszam że trochę zbyt chamsko skonstruowałem swoje wypowiedzi. Nie słynę z elokwencji a opinie na forum mam w głębokim poważaniu.

3 godziny temu, robert19091990 napisał:

Daj spokój, kółeczko wzajemnej adoracji i związek ekspertów w dziedzinie audio nie da Ci żyć ?

Oni lepiej wiedzą czy Ci gra czy Ci nie gra. Te typy tak mają. To nieuleczalne.

jako osoba, która wykazała się ignorancją i brakiem podstawowej wiedzy powinieneś.. prosto mawiąc zamilczeć.

A tak całkime serio to oczywiśćie że pewne cechy można wysnioskować po samych komponentach, dla przykładu nie jest tajmenicą że 8'' na basie nigdy nie zagra tego co 12'', nigdy nie będzie miało takiej lekkości i sprężystości

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fetek napisał:

jako osoba, która wykazała się ignorancją i brakiem podstawowej wiedzy powinieneś.. prosto mawiąc zamilczeć.

Mylisz się kolego. Ignorancją wykazują się osoby, które na tego typu forach zgrywają ekspertów od wszystkiego i od niczego a w szczególności w zakresie wiedzy o tym co jak zagra w pomieszczeniu w którym :
1. Nie byli
2. Pewnie nie będą
3. Uważają się za wielkich znawców w zakresie akustyki połączonej z jasnowidztwem albo jasnosłyszeniem mimo tego, że ich wiedza na temat brzmienia zestawów w danym pomieszczeniu ogranicza się do....oglądania zdjęć.

Żeby było jasne. Siedzę w audio kilka lat, interesuje się akustyką pomieszczenia gdzie słucham muzyki o co zadbałem w ostatnich latach. Tylko różnica między mną a internetowymi "profesorami" polega na tym, że wykazuje się empatią i wierzę w to co przekazuje mi druga osoba zakładająca tego typu temat. Nie uważam siebie jako osobę, która pozjadała wszystkie rozumy w tym zakresie ale wiem co słyszę u siebie i jakie wrażenia temu towarzyszą i wierzę, że słuchający też wie co słyszy i jeżeli jest z tego zadowolony to ani mi ani nikomu nic do tego a posty typu
"masz ch***wą akustykę i ustawienie"
" to nie ma prawa zagrać"
" z takim ustawieniem to sobie możesz..."

po prostu działają na mnie jak płachta na byka. Nie toleruję tego. Niektórzy powinni się zastanowić nad sobą i nad swoim wydumanym ego, bo kiedyś może ich to zgubić.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że co poniektórych mógł zirytować "mocno lukrowany" pierwszy post tego tematu..., prawda pewnie leży po środku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel kolumn niepotrzebnie się unosi. Kolumny na pewno fajne, Pan Albecki wie co robi, zna się na temacie. Ważne że się podoba. Krytycy ustawienia kolumn też swoje racje mają. Akustyka to fizyka i jest nieubłagana. Kolumny postawione przy ścianie, tym bardziej gdy jedna stoi w narożniku i widać, że nie ma tam adaptacji akustyki, to zawsze, bez względu na model kolumn, rodzi pewne problemy i ogranicza potencjał grania każdych kolumn. Ale czasem tak bywa, że innej opcji nie ma i muszą stać tak jest to realnie możliwe. Mówi się trudno i słucha się dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, GrzesiekP napisał:

Myślę że co poniektórych mógł zirytować "mocno lukrowany" pierwszy post tego tematu..., prawda pewnie leży po środku ?

mylisz się, porownaj sobie recenzje kabli czego to one nie robią w systemie ?

czytając tak przesadzone peany można dojść do wniosku , że poza kablami reszta systemu nie ma znaczenia

na tym tle wpisy Krzysztofa sa bardzo stonowane i poparte wieloma rożnymi koncepcjami o których pisał

Sam słyszałem kolumny Witka i wiem jak znakomitym jest konstruktorem poza tym jeden z moich kolegów ma kolumny na Aurum Cantus, ktore znakomicie grają i również są konstrukcji Witka

uważam , że Akkus jest u nas zbyt malo doceniany a jest naprawdę znakomitym konstruktorem skromnym i bardzo uprzejmym człowiekiem

8 minut temu, sly30 napisał:

Akustyka to fizyka i jest nieubłagana. Kolumny postawione przy ścianie, tym bardziej gdy jedna stoi w narożniku i widać, że nie ma tam adaptacji akustyki, to zawsze, bez względu na model kolumn, rodzi pewne problemy i ogranicza potencjał grania każdych kolumn.

ja bym zadedykowal ten wpis bardziej koledze , ktory ma fortepin w pokoju odsluchowym i sam pisał , że nie może ustawić odpowiedniego poziomu basu , bo mu buczy ?

Zwróć proszę uwagę na cenę zaprezentowanego tu systemu i do tego należy przede wszystkim odnosić otoczenie

Krzysiek pisał , że do odsłuchu wysuwa kolumny o 1,5m

poza tym skoro złapał "kroliczka" to zapewne teraz zajmie się bardziej otoczeniem kolumn

a nawet jeśli nie to skoro jest szczęśliwy to warto mu pogratulować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak najbardziej gratuluje. Kolumny wyglądają bardzo dobrze i wierze, że świetnie grają. Z miejscem na ustawienie kolumn często jest problem. Też chciałbym mieć za kolumnami choć o 1m więcej niż mam teraz, ale nie mam takiej możliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.