Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Akkus + Bladelius Embla + Thor MK2+


KrzysztofPL

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączę się z moją mega pozytywną opinią o firmie Akkus a w zasadzie o Panu Albeckim...

Mega profesjonalista i pasjonat, skromny i rzeczowy człowiek. 

Wiem co piszę, bo własnie słucham skonstruowanych przez niego kolumn na głośnikach Scan Speak Elipticor...

Nowa wersja Akkus Fidelia seria 2 - pierwszy komplet.

Nie pytajcie mnie o szczegóły, pytajcie konstruktora ?

 

Grają obłędnie i nie stoją przy ścianie - taka uwaga dla tych zazdrośnie złośliwych, życzliwych  komentatorów...

Aha, zapomniałem dodać - tak, mam udziały od sprzedaży i dostaję kasę za pozytywne opinie...:) ? ? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maniek_4444 napisał:

Aha, zapomniałem dodać - tak, mam udziały od sprzedaży i dostaję kasę za pozytywne opinie...:) ? ? ?

ja też , ..., ?  ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert19091990 napisał:

Mylisz się kolego. Ignorancją wykazują się osoby, które na tego typu forach zgrywają ekspertów od wszystkiego i od niczego a w szczególności w zakresie wiedzy o tym co jak zagra w pomieszczeniu w którym :
1. Nie byli
2. Pewnie nie będą
3. Uważają się za wielkich znawców w zakresie akustyki połączonej z jasnowidztwem albo jasnosłyszeniem mimo tego, że ich wiedza na temat brzmienia zestawów w danym pomieszczeniu ogranicza się do....oglądania zdjęć.

Ignorancja wskazuje na brak wiedzy lub doświadczenia, nie definiuje audiofila trola wszystkowiedzącego. Prawa fizyki są niezmienne i żadną bezsensowną pisaniną jej nie oszukasz. W tej chwili bijesz do milionów ludzi i twierdzisz że się totalnie nie znają na tym co robią bo "nie widzieli" i nie "dotknęli" tego konkretnego "przypadku" mimo że nad podobnymi zjedli zęby i tylko w ciągu tego roku przerobili ich 150.

2 godziny temu, robert19091990 napisał:

ale wiem co słyszę u siebie i jakie wrażenia temu towarzyszą i wierzę

i tu jest problem, nie kalibrujemy Tv na oko, nie kalibrujemy kina na ucho, nie ustawimy i nie robimy adaptacji na ucho. Prosto mówiąc, jesteśmy za bardzo auto sugestywni, przyzwyczajmy się i co najgorsze "wydaje się nam."

kiedyś myślałem podobnie.

2 godziny temu, robert19091990 napisał:

po prostu działają na mnie jak płachta na byka. Nie toleruję tego. Niektórzy powinni się zastanowić nad sobą i nad swoim wydumanym ego, bo kiedyś może ich to zgubić.  

czyli przejąć pasywną postawę i poklepać po ramieniu, trochę pościemniać że fajne graty... a jak ktoś napisze prawdę to nagle z niego cham i buc.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Krzysiek pisał , że do odsłuchu wysuwa kolumny o 1,5m

poza tym skoro złapał "kroliczka" to zapewne teraz zajmie się bardziej otoczeniem kolumn

a nawet jeśli nie to skoro jest szczęśliwy to warto mu pogratulować

tylko że tu nie o ustawienie kolumn chodzi a o postawę właściciela.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fetek napisał:

czyli przejąć pasywną postawę i poklepać po ramieniu, trochę pościemniać że fajne graty... a jak ktoś napisze prawdę to nagle z niego cham i buc

czym innym jest konstruktywne doradzenie koledze , czy przedstawienie ewentualnych mozliwości a czym innym dyskredytacja

widze ,że tej roznicy nie dostrzegasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, slawek.xm napisał:

ja też , ..., ?  ? ?

ja też chce.... co mam napisać...? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maniek_4444 napisał:

Aha, zapomniałem dodać - tak, mam udziały od sprzedaży i dostaję kasę za pozytywne opinie...:) ? ? ?

Muszę się przyznać , ja również dostaję profity od Akkusa za lokowanie produktu  , jeszcze 2 posty i moje kolumny się zwrócą  ?  . Kolejne 2 i zarobię na ostatni zakup , który mi pozostał - nowe kable głośnikowe ? 

A tak na serio, jakie moglibyście mi polecić kable głośnikowe  2x2mb do tysiąca złotych ? To pytanie do normalnych forumowiczów a nie towarzystwa audiofilskiej adoracji , dla których kable powyżej 10 tysięcy dopiero zaczynają jakoś znośnie grać  ( koniecznie z odsuniętym wzmacniaczem od ściany ) . 

Szukam kabla dynamicznego , może być jasnogrający , ale nie ciepło ( mój  Bladelius gra ciepło  )  . Obecnie mam stare audionovy i pożyczone kimber kable 4VS - grają fajnie, ale chciałbym lepiej . Myślałem o 4TC od kimbera , vh audio w izolacji z pianki teflonowej , może coś z cardassa  , wireworlda itp . Tysiąc złotych to dla mnie max , im mniej tym lepiej . Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić będę wdzięczny . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz dynamiki to może spróbuj Nordosta ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Muszę się przyznać , ja również dostaję profity od Akkusa za lokowanie produktu  , jeszcze 2 posty i moje kolumny się zwrócą  ?  . Kolejne 2 i zarobię na ostatni zakup , który mi pozostał - nowe kable głośnikowe ? 

A tak na serio, jakie moglibyście mi polecić kable głośnikowe  2x2mb do tysiąca złotych ? To pytanie do normalnych forumowiczów a nie towarzystwa audiofilskiej adoracji , dla których kable powyżej 10 tysięcy dopiero zaczynają jakoś znośnie grać  ( koniecznie z odsuniętym wzmacniaczem od ściany ) . 

Szukam kabla dynamicznego , może być jasnogrający , ale nie ciepło ( mój  Bladelius gra ciepło  )  . Obecnie mam stare audionovy i pożyczone kimber kable 4VS - grają fajnie, ale chciałbym lepiej . Myślałem o 4TC od kimbera , vh audio w izolacji z pianki teflonowej , może coś z cardassa  , wireworlda itp . Tysiąc złotych to dla mnie max , im mniej tym lepiej . Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić będę wdzięczny . 

Polecam Wireworld OASIS 8 - 2x2m  1389 PLN - kabel grający dynamicznie, lekko po chłodniejszej stronie. Powinien się spodobać Tobie.

Kolejne to Nordost ale nie wypowiem się na temat kabli ze stajni Nordosta poniżej modelu Blue Heaven.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, muzaman napisał:

Polecam Wireworld OASIS 8 - 2x2m  1389 PLN - kabel grający dynamicznie, lekko po chłodniejszej stronie. Powinien się spodobać Tobie.

Kolejne to Nordost ale nie wypowiem się na temat kabli ze stajni Nordosta poniżej modelu Blue Heaven.
 

Dzieki za info , jestes drugą osobą , która mi poleca oasisa 8 , wiec biore go do porównania . A co myslisz o kablach nordost ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysztofPL napisał:

Dzieki za info , jestes drugą osobą , która mi poleca oasisa 8 , wiec biore go do porównania . A co myslisz o kablach nordost ? 

Ja sobie je chwalę. Im wyższy model tym lepiej ? . Dynamiczne, szybkie kabelki idealne do cieplejszych systemów chociaż nie koniecznie. Wyższe modele nie grają chłodno a neutralnie. Osobiście mam model Heimdall2 i sprawdza się super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, slawek.xm napisał:

czym innym jest konstruktywne doradzenie koledze , czy przedstawienie ewentualnych mozliwości a czym innym dyskredytacja

widze ,że tej roznicy nie dostrzegasz

mylnie oceniasz mój cel, byłem tylko którąś z rzędu osobą, która na to samo zwróciła uwagę. Doradzanie osobie, która ma super akustycznie pokój i niewrażliwe miejsce... sory nie ma sensu bo większej bzdury nawet na TVP nie uświadczysz.

2 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

A tak na serio, jakie moglibyście mi polecić kable głośnikowe  2x2mb do tysiąca złotych ? To pytanie do normalnych forumowiczów a nie towarzystwa audiofilskiej adoracji , dla których kable powyżej 10 tysięcy dopiero zaczynają jakoś znośnie grać  ( koniecznie z odsuniętym wzmacniaczem od ściany ) . 

słabe pomieszczanie, brak adaptacji bije w audiofilzm a sam kupuje kable za ponad kafla... i to ja jestem fantasta i audiofil...?

BTW: może za brak dynamiki nie odpowiada kabel.

widzę dawno AS nie było na wykopie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fetek napisał:

mylnie oceniasz mój cel, byłem tylko którąś z rzędu osobą, która na to samo zwróciła uwagę. Doradzanie osobie, która ma super akustycznie pokój i niewrażliwe miejsce... sory nie ma sensu bo większej bzdury nawet na TVP nie uświadczysz.

słabe pomieszczanie, brak adaptacji bije w audiofilzm a sam kupuje kable za ponad kafla... i to ja jestem fantasta i audiofil...?

BTW: może za brak dynamiki nie odpowiada kabel.

widzę dawno AS nie było na wykopie.

 

a ja widzę, że nadal nie przeczytałeś moich wszystkich postów w moim temacie .  Nadal bredzisz poruszając   sprawy, które dawno w tym temacie zostały  prze zemnie wyjaśnione .  Czy ja muszę co kilka postów udowadniać kolejnym " znawcom"  każdemu z osobna  ?

Albo zaczniesz pisać w tym temacie coś nowego konstruktywnego , albo po prostu znajdź sobie inny wątek i tam rozgrzebuj po kilka razy swoje racje . 

Teraz, KrzysztofPL napisał:

BTW: może za brak dynamiki nie odpowiada kabel.

Znowu źle interpretujesz , gdzie ja napisałem, że brakuje mi dynamiki? pokaż mi moje słowa gdzie tak napisałem? Zacytuj  . Pomogę ci . Aurum Cantus i Bliesma są szybkimi przetwornikami - po to je wybrałem na tle poprzednich  głośników SB Acoustic  . Jestem z nich bardzo zadowolony , szukam kabli dynamicznych aby ponownie nimi nie zdegradować dynamiki samych  kolumn . Proste . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KrzysztofPL napisał:

a ja widzę, że nadal nie przeczytałeś moich wszystkich postów w moim temacie .  Nadal bredzisz poruszając   sprawy, które dawno w tym temacie zostały  prze zemnie wyjaśnione .  Czy ja muszę co kilka postów udowadniać kolejnym " znawcom"  każdemu z osobna  ?

czytałem, nawet poprosiłem o pomiary.. ale mnie olałeś, to może chociaż wymiary pomieszczenia i materiał wykonania. Pisałem Ci również że nie ustawienie kolumn jest problemem, z resztą dziwne że brak słyszalnego efektu różnych ustawień nie dało Ci do myślenia.

BTW: dlaczego nie przetestowałaś żadnej ceramiki ? zwłaszcza tych tańszych

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fetek napisał:

z resztą dziwne że brak słyszalnego efektu różnych ustawień nie dało Ci do myślenia.

 

Jednak nie czytasz moich postów . Czy ja pisałem , że mam jakis problem z odsłuchem , kolumnami lub akustyką pokoju? Jesli pisalem ze mam " problem" to mi zacytuj z moich wypowiedzi. 

Pisałem ze kolumny graja FANTASTYCZNIE w obu wariantach ustawien , oczywiscie  zmiana ustawien kolumn zmienia na plus glebie i przestrzen , ale efektu wow nie ma  zebym za kazdym razem je odsuwal od sciany nawet przy krotkich odsluchach.

Napisalem rowniez  ze przy dluzszych odsluchach je odsuwam. 

Napisalem ze pokoj ma dobra akustyke o wiele lepsza od poprzedniego do ktorego kupilem panele akustyczne i pulapki basowe . Napisalem ze w przyszlosci cos kupie i wstawie do obecnego pokoju , ale z racji ze jego akustyka jest DUZO lepsza nie bede musial tego duzo kupowac .

Napisalem ze jestem w 100% zadowolony z kolumn , napisalem ze wybrane przetworniki sa wybrane z wielu highendowych , nie chce innych bo moje nowe kolumny graja FANTASTYCZNIE i nie chce nic zmieniac .

Napisalem ze pozostal mi zakup nowych kabli glosnikowych bo stare sa zbyt krotkie i z wyeksploatowaną izolacją .

Napisalem ze szukam kabli ktore graja dynamicznie aby nie zdegradowac FANTASTYCZNIE grających kolumn . 

Napisalem ten cały wątek aby podzielic sie moim nowym nabytkiem , z którego jestem najbardziej zadowolony i nic poza nowymi kablami nie chce w nim zmieniac . 

Nie mialem i nie mam  zadnego z kolumnami  problemu . 

Zaczynam zalowac ze napisalem ten temat . A faktycznie  ...zostają przecież profity od Akkusa za lokowanie produktu , zapomnialem o tym. 

 

Dalsza moja aktywnosc nie ma tutaj sensu , no bo przeciez  wg niektórych kłamię , jestem głuchy i napędzam Akkusowi sprzedaż.

Wszystkim życzliwym forumowiczom dziekuje za gratulacje , jesli ktos bedzie mial pytania odnosnie kolumn lub calego systemu zapraszam na priv , bardzo chętnie ( jeśli bede mógł) odpowiem .

Wiecej tutaj udzielac sie nie zamierzam .

Pozdrawiam. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Napisalem rowniez  ze przy dluzszych odsluchach je odsuwam. 

napisałeś też że nie słyszysz różnicy.

15 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Napisalem ze pokoj ma dobra akustyke o wiele lepsza od poprzedniego do ktorego kupilem panele akustyczne i pulapki basowe . Napisalem ze w przyszlosci cos kupie i wstawie do obecnego pokoju , ale z racji ze jego akustyka jest DUZO lepsza nie bede musial tego duzo kupowac .

tia, dużo lepsza z oknem w pierwszej strefie ? lepsze może być jedynie rozłożenie fal na basie i nic więcej, chyba że prawa fizyki u Ciebie nie obowiązują.

15 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Napisalem ze jestem w 100% zadowolony z kolumn , napisalem ze wybrane przetworniki sa wybrane z wielu highendowych , nie chce innych bo moje nowe kolumny graja FANTASTYCZNIE i nie chce nic zmieniac .

Poprzednie też były fenomenalne, też słodziłeś a mimo to zmieniłeś.. dla mnie to normalne, rozwijamy się, mamy więcej porównań. Nie rozumiem tylko Twojego uporu, zwłaszcza że jeszcze masz na co zmieniać.

Zadałem Ci kilka prostych pytań, wszystkie olałeś wiec dziękuje za "merytoryczną" przepychankę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/21/2020 at 7:31 PM, KrzysztofPL said:

A tak na serio, jakie moglibyście mi polecić kable głośnikowe  2x2mb do tysiąca złotych ? To pytanie do normalnych forumowiczów a nie towarzystwa audiofilskiej adoracji , dla których kable powyżej 10 tysięcy dopiero zaczynają jakoś znośnie grać  ( koniecznie z odsuniętym wzmacniaczem od ściany ) . 

Szukam kabla dynamicznego , może być jasnogrający , ale nie ciepło ( mój  Bladelius gra ciepło  )  . Obecnie mam stare audionovy i pożyczone kimber kable 4VS - grają fajnie, ale chciałbym lepiej . Myślałem o 4TC od kimbera , vh audio w izolacji z pianki teflonowej , może coś z cardassa  , wireworlda itp . Tysiąc złotych to dla mnie max , im mniej tym lepiej . Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić będę wdzięczny . 

Spróbuj posłuchać Oyaide Across 3000. Właśnie sprzedałem swoje za 1k pln i już żałuje. A porównywałem do kabelków po 10-15k pln i nadal Japończyk wygrywał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maniek_4444 napisał:

Może niech się już skończy ta pandemia, bo ludzie z braku zajęć wylewają swoje  frustracje. 

Kolego Fetek poluzuj gumkę w majtkach, bo ten ścisk powoduje u Ciebie wylewanie się żółci na tym forum...

Nie da się czytać tak strollowanego z uporem wątku.Jak dla mnie wystarczy tych mądrości tego Pana, który reputację nabija nic nie wnoszącymi i uciążliwymi jak ból zęba postami.

Rzecz w tym ,że fetek nie trolluje ,tylko pisze same konkrety. 

Zawsze " moje kolumny grają fantastycznie" ...dopóki nie posłucham lepszych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje grają lepiej od lepszych, akurat... i je wolę, (nie powiem jakie) ? Mam trzy systemy na hałsie, każdy w innym pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 16:31, ira napisał:

Rzecz w tym ,że fetek nie trolluje ,tylko pisze same konkrety. 

Zawsze " moje kolumny grają fantastycznie" ...dopóki nie posłucham lepszych. 

Po co inne odsłuchiwać jak dopiero kolega kupił nowe? Podzielił sie wrażeniami i chwała mu za to. Przedstawił swoj punkt odniesienia i realizował cel.  A tutaj powstala wielka burza i każdy jest mądrzejszy.... Widać że specjalnie wątek trolujecie żeby innych forumowiczow zniechęcić do własnych działań i testowania bo tylko wy macie rację - to się nazywa żal.pl. 

Pozdrowienia dla autora wątku, dobra robota bo jako jeden z niewielu pisze konkretnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audiolubny napisał:

Pozdrowienia dla autora wątku, dobra robota bo jako jeden z niewielu pisze konkretnie. 

tak konkretnie że niczego nie wiadomo..  a o tych konkretnych przetwornicach można napisać bardzo dużo.

3 godziny temu, Audiolubny napisał:

Widać że specjalnie wątek trolujecie żeby innych forumowiczow zniechęcić do własnych działań i testowania bo tylko wy macie rację - to się nazywa żal.pl. 

Od kiedy sensowna krytyka i próba uzyskania konkretnej merytorycznej odpowiedzi jest trolowaniem ? Na każde moje pytanie autor wątku leczył nerwy nic nie wnoszącą paplaniną. W żadnej swojej wypowiedzi nie skrytykowałem kolumn, tylko raz w bardzo delikatny sposób odniosłem się do dołu. Wszystkie moje wypowiedzi dotyczyły akustyki pomieszczenia i postawy właściciela. Po raz kolejny napisałem to co inni.

Więc konkretnie w których postach dokonuję zbrodni o której mówisz ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fetek napisał:

tak konkretnie że niczego nie wiadomo..  a o tych konkretnych przetwornicach można napisać bardzo dużo.

Od kiedy sensowna krytyka i próba uzyskania konkretnej merytorycznej odpowiedzi jest trolowaniem ? Na każde moje pytanie autor wątku leczył nerwy nic nie wnoszącą paplaniną. W żadnej swojej wypowiedzi nie skrytykowałem kolumn, tylko raz w bardzo delikatny sposób odniosłem się do dołu. Wszystkie moje wypowiedzi dotyczyły akustyki pomieszczenia i postawy właściciela. Po raz kolejny napisałem to co inni.

Więc konkretnie w których postach dokonuję zbrodni o której mówisz ?

 

 

Jezeli masz pytania na ktore nie odpowiedział to mysle ze powinienes napisac na priv do niego i po temacie. Myślę ze dużo by wyjasnil ale tylko to co wie, bo na poczatku wspomniał że jego wiedza jest ograniczona ale to co wie to chętnie się podzieli z innymi. 

 

Zobacz jak skrytykowałeś jego akustykę, nie byłeś u niego w domu a juz powiedziałeś ze jest lipa, tzn ja tak bym zrozumiał z twojego poprzedniego postu. Nie wiem po co mu to pisales zamiast np zwyczajnie doradzić a priv i tyle.  

Dlatego napisalem ze w mojej opini to trolowanie. 

Nikt z nas nie jest wszechwiedzący takze autor wątku który to jasno zakomunikował. Mimo to podzielił sie tym co wie i że jest bardzo zadowolony co w tym zlego? Mysle ze nic. 

 

zróbmy z tego forum merytoryczne arcydzieło a nie rynsztok pomówień. 

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam aby ktoś tutaj próbował trolować, swoją drogą to teraz "łatwe" słowo którym można obrzucić drugą stroną i samemu schować głowę w piasek...

Powtórzę się jeszcze raz lukrowany opis pierwszego postu spowodował lawinę pytań, skoro kolumny są takie cudowne to zapewne część czytelników chce uzyskać jakieś szersze informacje na temat konstrukcji...

Przeca zawsze może to przeczytać świeży audiofil... który pobiegnie do konstruktora i poprosi o to samo co ten Pan... Potem przyniesie do domu a tu dupa... a miało być tak pięknie...

Panowie więcej dystansu nie obrażajmy się że w tej piaskownicy ktoś powie że mamy takie czy inne wiaderko i grabki tym bardziej jak chwalimy się nowymi zabawkami...

Nikogo nie atakuje staram się być obiektywny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzesiekP napisał:

lukrowany opis pierwszego postu spowodował lawinę pytań, skoro kolumny są takie cudowne to zapewne część czytelników chce uzyskać jakieś szersze informacje na temat konstrukcji...

Przecież napisano, że zainteresowani mają udziały od sprzedaży ?

Może i mnie coś kapnie ?

Albecki po tylu latach projektowania zestawów głośnikowych, osiągnął wysoką jakość swoich wyrobów pod względem reprodukcji wrażeń sonicznych.

Decyzja o zakupie zawsze należny do przyszłego użytkownika, podejrzewam że kupujący ma osłuchanie i doświadczenie, dokonując świadomego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Audiolubny napisał:

zróbmy z tego forum merytoryczne arcydzieło a nie rynsztok pomówień. 

To "merytoryczne arcydzieło" ma oznaczać poklepywanie się po pleckach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ira napisał:

To "merytoryczne arcydzieło" ma oznaczać poklepywanie się po pleckach? 

To poniżej nazywasz poklepywaniem?

"Zawsze " moje kolumny grają fantastycznie" ...dopóki nie posłucham lepszych. "

"tia, dużo lepsza z oknem w pierwszej strefie ? lepsze może być jedynie rozłożenie fal na basie i nic więcej, chyba że prawa fizyki u Ciebie nie obowiązują."

Co to ma do wątku autora?

czemu to ma służyć? 

Jak ja powiem ze dla mnie moje jest najlepsze to nie jest ? to oczywiste ze mam prawo tak myśleć.

różnica w tym , że autor wątku nie pisze kupujcie bo moje najlepsze , tylko mówi co osiągnął i jak.

A wy tu na siłę przekonujecie ,że jest inaczej ... zatem reszta jest milczeniem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofPL nie ma co się obrażać, to że ktoś ponarzekał na akustykę i rozmieszczenie kolumn normalna rzecz...

Rewelacji nie ma... zresztą ja mam tak samo... warunki lokalowe nie rozpieszczą ale muzyka cieszy i to jest najważniejsze.

Napisz coś więcej o tych kolumnach, wrzuć więcej fotek, jak tam terminal przyłączeniowy wygląda... Może Akkus udostępnił charakterystykę przetwarzania i modułu impedancji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Audiolubny napisał:

Zobacz jak skrytykowałeś jego akustykę, nie byłeś u niego w domu a juz powiedziałeś ze jest lipa, tzn ja tak bym zrozumiał z twojego poprzedniego postu. Nie wiem po co mu to pisales zamiast np zwyczajnie doradzić a priv i tyle.  

a po co mam być ? co u niego w domu panują inne zasady fizyki ? To nie jest temat o akustyce ani doradzaniu tylko o jego kolumnach.  Autor wątku na każdą wypowiedź reagował agresywnie i NIGDY nie odpisał merytorycznie.  Po raz kolejny powtarzam że nie krytykowałem kolumn (choć nigdy bym sobie takich nie kupił) tylko postawę i wiarygodność właściciela. Może ja jestem z innej gliny ulepiony ale sprzęt za grube dziesiątki tysięcy a podstawy, które w odsłuchu potrafią zmienić bardzo dużo TOTALNIE OLANE!

Po za tym z jego opisu jasno wynika że ma problem z miejscem odsłuchowym a nie ustawieniem kolumn, nie trzeba być żadnym znawcą tylko chociaż raz w życiu przygotować własne pomieszczanie. Jak widać dla większości wypowiadających się tutaj liczą się cyferki, nie jakość reprodukcji dźwięku.

4 godziny temu, Kazik II napisał:

Decyzja o zakupie zawsze należny do przyszłego użytkownika, podejrzewam że kupujący ma osłuchanie i doświadczenie, dokonując świadomego wyboru.

chyba w pierwszym poście napisał że skupił się tylko na kopułce, resztą brał jak leci. W sumie do dzisiaj nie wiadomo co tam konkretnie ma... co też powinno dać do myślenia.

4 godziny temu, Kazik II napisał:

Albecki po tylu latach projektowania zestawów głośnikowych, osiągnął wysoką jakość swoich wyrobów pod względem reprodukcji wrażeń sonicznych.

nie tylko jakość.

30 minut temu, Audiolubny napisał:

"Zawsze " moje kolumny grają fantastycznie" ...dopóki nie posłucham lepszych. "

"tia, dużo lepsza z oknem w pierwszej strefie ? lepsze może być jedynie rozłożenie fal na basie i nic więcej, chyba że prawa fizyki u Ciebie nie obowiązują."

Co to ma do wątku autora?

czemu to ma służyć? 

Kolega z TVN, TVP czy wyborczej ? gratuluje skila w manipulacji .

16 minut temu, GrzesiekP napisał:

Napisz coś więcej o tych kolumnach, wrzuć więcej fotek, jak tam terminal przyłączeniowy wygląda... Może Akkus udostępnił charakterystykę przetwarzania i modułu impedancji?

Akkus to poważna firma z historią, nie licz na takie bajery.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie - auto wątku agresywny - jesteś MISZCZEM.

Ok nie ma co dyskutować widzę , że znasz akustyki pomieszczenia z jednego zdjęcia  i na siłę wpierane jest , że nikt tu oprócz ciebie i kilku twoich kolegów się nie zna.

dobrej nocy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Audiolubny napisał:

Rozbawiłeś mnie - auto wątku agresywny - jesteś MISZCZEM.

Ok nie ma co dyskutować widzę , że znasz akustyki pomieszczenia z jednego zdjęcia  i na siłę wpierane jest , że nikt tu oprócz ciebie i kilku twoich kolegów się nie zna.

dobrej nocy 

akurat miejsca odsłuchowego niema na zdjęciach ale nawet po nich widać że pomieszczenie jest małe, wygląda jak blok z wielkiej płyty więc problemy po całości murowane co z resztą potwierdza OPIS autora

akustyka to żaden hitech więc nie wymyślaj.

Moi koledzy się tutaj nie wypowiadają ale o kolumnach powiedzieli mi całkiem sporo dlatego jak wspominałem dziwi mnie że autor tak mało napisał.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.