Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Akkus + Bladelius Embla + Thor MK2+


KrzysztofPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2020 o 01:35, #Szakovsky napisał:

Mówiłem, nie jestem z branży. Ot, znam ludzi z niej. 
Raz sprzedałem słuchawki. To tyle było z moich zysków z audio. 
I tak jak mówiłem, ja pojawiam się w różnych miejscach. Tu i ówdzie pomagam, tu i ówdzie maczam swoje paluchy. 
I stety lub niestety, Jakub jestem ?
Ale Janka znam bardzo dobrze ? I szczerze, nie widzę większego podobieństwa.

Co prawda dzisiaj jest dzień dziecka więc mogę podarować prezent . 

Pisałeś, że nie jesteś z branży , świat jest mały , co ciekawe odwiedziłem na facebooku firemkę, która na ostatnim AVS pokazywała kolumienki na Accutonach  . Zrobię reklamę , niech stracę , P &D Acoustic . Algorytmy facebooka są takie jak każdy widzi , wyświetliło mi się Twoje konto drogi Jakubie C .  Na Twoim koncie piszesz, że pracujesz od września 2018r w firmie P &D Acoustic ( w której pracuje  pan Jan o którym  wcześniej myślałem )  oraz drugiej firmie widocznej na poniższym screenie . Facebook jest powszechny , każdy może sobie obejrzeć twoje konto oraz konto firmy , więc rodo nie ma tutaj zastosowania . Pozwoliłem sobie mimo to ukryć twoje nazwisko i wszelkie inne informacje . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słuchaj bardzo młody człowieku  , jeśli jesteś z branży to wszelkie negatywne opinie na temat  Akkusa podlegają już pod kodeks cywilny ,  jako branżysta nie możesz wypowiadać się w sposób negatywny o konkurencji w celu zdyskredytowaniu go w oczach klientów . Psucie przez ciebie  reputacji i dobrego imienia Pana Witolda Albeckiego w oczach klientów jest karygodne i powinno być tępione  . 

Rozmawiałem już z Panem Witoldem Albeckim  o tej sprawie ,  niedługo się wypowie w tym temacie .

Czy faktycznie pracujesz lub pracowałeś w jakiekolwiek firemce z branży audio, informatycznej itp nie ma to dla mnie już  znaczenia . 

 Wiem, że ten post nie jest  tak jak to pisałeś " jak Bozia nakazała"  ale nie znoszę cwaniactwa i smrodu , a tutaj coś ewidentnie brzydko pachnie . 

Niech forumowicze ocenią sami kim ty właściwie jesteś . 

Zgłaszam również sprawę do moderacji . Nie będzie mi się tu branżysta panoszył w moim temacie i psuł  wizerunek Akkusa  . 

Na forum powinien być porządek i kultura . Pewne rzeczy trzeba wyjaśnić . 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KrzysztofPL napisał:

Co prawda dzisiaj jest dzień dziecka więc mogę podarować prezent . 

Pisałeś, że nie jesteś z branży , świat jest mały , co ciekawe odwiedziłem na facebooku firemkę, która na ostatnim AVS pokazywała kolumienki na Accutonach  . Zrobię reklamę , niech stracę , P &D Acoustic . Algorytmy facebooka są takie jak każdy widzi , wyświetliło mi się Twoje konto drogi Jakubie C .  Na Twoim koncie piszesz, że pracujesz od września 2018r w firmie P &D Acoustic ( w której pracuje  pan Jan o którym  wcześniej myślałem )  oraz drugiej firmie widocznej na poniższym screenie . Facebook jest powszechny , każdy może sobie obejrzeć twoje konto oraz konto firmy , więc rodo nie ma tutaj zastosowania . Pozwoliłem sobie mimo to ukryć twoje nazwisko i wszelkie inne informacje . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słuchaj bardzo młody człowieku  , jeśli jesteś z branży to wszelkie negatywne opinie na temat  Akkusa podlegają już pod kodeks cywilny ,  jako branżysta nie możesz wypowiadać się w sposób negatywny o konkurencji w celu zdyskredytowaniu go w oczach klientów . Psucie przez ciebie  reputacji i dobrego imienia Pana Witolda Albeckiego w oczach klientów jest karygodne i powinno być tępione  . 

Rozmawiałem już z Panem Witoldem Albeckim  o tej sprawie ,  niedługo się wypowie w tym temacie .

Czy faktycznie pracujesz lub pracowałeś w jakiekolwiek firemce z branży audio, informatycznej itp nie ma to dla mnie już  znaczenia . 

 Wiem, że ten post nie jest  tak jak to pisałeś " jak Bozia nakazała"  ale nie znoszę cwaniactwa i smrodu , a tutaj coś ewidentnie brzydko pachnie . 

Niech forumowicze ocenią sami kim ty właściwie jesteś . 

Zgłaszam również sprawę do moderacji . Nie będzie mi się tu branżysta panoszył w moim temacie i psuł  wizerunek Akkusa  . 

Na forum powinien być porządek i kultura . Pewne rzeczy trzeba wyjaśnić . 

 

 

 

 

 

Tak, wstawiłem to na czas AVS na którym chłopakom pomagałem. Tak aby ktoś kto był na AVS mógł mnie rozpoznać i napisać, a ja albo odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą, albo po prostu przekazać. 

W AM zajmowałem się kontaktem z recenzentami (logistyka) i b2b (również logistyka). Więc też nic nie związanego ze sprzedażą. A chłopaków znam od wielu lat. 
I jak coś było nie ok z oferty, coś mi się nie podobało to o tym mówiłem np. na pewnym forum słuchawkowym czy FB, można ze spokojem znaleźć.  Z resztą cały czas gadam o referencji jaką są dla mnie Campfire Andromeda, których dystro zdecydowanie nie ma AM. 

Więc nigdzie nie mam żadnych profitów z reklamy czy antry-reklamy. Wspieram produkty które mi się podobają, które uważam za dobre i z potencjałem, a tam gdzie trzeba poprawek, czy są ewidentnym scamem (jak kolumny bbc, o których pisałem też dziś) to o tym mówię, tak aby chwilę pomyśleć. Ale nie robię tego jako hejt, tylko rzeczowa argumentacja (tak jak tutaj). 
Z resztą nigdzie nie oczerniałem żadnego produktu Witolda. Występuję tu prywatnie, z resztą mam załączone swoje zdjęcie profilowe. A myślę, że sporo osób tutaj mnie zna, i się z tym nie kryje. 

Robisz wielkie śledztwo bo ktoś uraził twoje audio-ego. A dyskusja była jak najbardziej merytoryczna. 
Przypomnę, że napisałem, że (UWAGA):
- nie podobało mi się na AVS, słychać było coś nie tak z bliesmą, i typowe objawy 168. 
- Na tym fakcie, oparłem tezę, że tutaj może być tak samo, i może po prostu być lepiej. 
- Wytłumaczyłem co zrobić, aby Bliesma zagrała dobrze. 
- Lekki offtop dotyczący power handling i rzędu. 
- Zaprosiłem Witolda, aby się wypowiedział w kontekście tego jak jest zrobiona kolumna, czy coś poprawił po AVS. I nie poruszałem tematu innych przetworników w twoich, a co za tym idzie, brzmienia jej całej. 



A no i "do chwili obecnej" jest też mocno nieaktualne, bo już z oboma podmiotami dawno nie współpracuje. 
A, i nigdy nie pobrałem żadnego wynagrodzenia za współpracę z P&D. Miałem wyjściówkę na AVS jako wystawca dzięki której mogłem sobie posiedzieć na "afterku". Ot, tyle z moich "profitów". 

Jeżeli miałbym się nie wypowiadać na temat sprzętu którego dystrybucje, czy sprzedaż, czy cokolwiek mają moi znajomi, to nie mógłbym nic powiedzieć o połowie sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, #Szakovsky napisał:

Tak, wstawiłem to na czas AVS na którym chłopakom pomagałem. Tak aby ktoś kto był na AVS mógł mnie rozpoznać i napisać, a ja albo odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą, albo po prostu przekazać. 

W AM zajmowałem się kontaktem z recenzentami (logistyka) i b2b (również logistyka). Więc też nic nie związanego ze sprzedażą. A chłopaków znam od wielu lat. 
I jak coś było nie ok z oferty, coś mi się nie podobało to o tym mówiłem np. na pewnym forum słuchawkowym czy FB, można ze spokojem znaleźć.  Z resztą cały czas gadam o referencji jaką są dla mnie Campfire Andromeda, których dystro zdecydowanie nie ma AM. 

Więc nigdzie nie mam żadnych profitów z reklamy czy antry-reklamy. Wspieram produkty które mi się podobają, które uważam za dobre i z potencjałem, a tam gdzie trzeba poprawek, czy są ewidentnym scamem (jak kolumny bbc, o których pisałem też dziś) to o tym mówię, tak aby chwilę pomyśleć. Ale nie robię tego jako hejt, tylko rzeczowa argumentacja (tak jak tutaj). 
Z resztą nigdzie nie oczerniałem żadnego produktu Witolda. Występuję tu prywatnie, z resztą mam załączone swoje zdjęcie profilowe. A myślę, że sporo osób tutaj mnie zna, i się z tym nie kryje. 

Robisz wielkie śledztwo bo ktoś uraził twoje audio-ego. A dyskusja była jak najbardziej merytoryczna. 
Przypomnę, że napisałem, że (UWAGA):
- nie podobało mi się na AVS, słychać było coś nie tak z bliesmą, i typowe objawy 168. 
- Na tym fakcie, oparłem tezę, że tutaj może być tak samo, i może po prostu być lepiej. 
- Wytłumaczyłem co zrobić, aby Bliesma zagrała dobrze. 
- Lekki offtop dotyczący power handling i rzędu. 
- Zaprosiłem Witolda, aby się wypowiedział w kontekście tego jak jest zrobiona kolumna, czy coś poprawił po AVS. I nie poruszałem tematu innych przetworników w twoich, a co za tym idzie, brzmienia jej całej. 



A no i "do chwili obecnej" jest też mocno nieaktualne, bo już z oboma podmiotami dawno nie współpracuje. 
A, i nigdy nie pobrałem żadnego wynagrodzenia za współpracę z P&D. Miałem wyjściówkę na AVS jako wystawca dzięki której mogłem sobie posiedzieć na "afterku". Ot, tyle z moich "profitów". 

Jeżeli miałbym się nie wypowiadać na temat sprzętu którego dystrybucje, czy sprzedaż, czy cokolwiek mają moi znajomi, to nie mógłbym nic powiedzieć o połowie sprzętu. 

Myślę , że to mi i zainteresowanym wystarczy .

Czy nadal pracujesz lub nie to już nie istotne. Byłeś związany z branżą a wypisywanie treści typu cytuję z twoich poprzednich postów

1. "Panowie, spokojnie. 
Kłótnia na miarę jakiś legendarnych hiendowych zestawów, a tutaj mamy ot. kolumny Albeckiego."

2. "Czy ja wiem? 
Trochę kolumn akkusa słuchałem. 
I trochę wątpię aby zrobił bliesmę tak jak Bozia nakazała. 
Czyt. jeden filtr na energy storage (z tego co pamiętam 2-7khz) i pierwszy rząd. Nic więcej, nic mniej."

3. "Słuchałem bliesmy od Akkusa, co prawda na AVS, ale to nie była najlepsza wersja tego głośnika jaką znam, kolokwialnie mówiąc. 
I powiem to chyba pierwszy raz, Gryphon uratował to wszystko."

      - podchodzi już pod dyskredytowanie bardzo pozytywnej opinii Akkusa w oczach klientów , jest już objęte kc . 

Następnym razem zanim coś napiszesz przemyśl 2 razy . Jest krótka granica miedzy dyskredytacją a wyrażeniem krytyki tymbardziej, że znamy już " pewne fakty " dotyczące Ciebie  forumowiczu Szakovsky .

To tyczy się wszystkich forumowiczów . Może wówczas to forum byłoby o wiele lepsze , z większą kulturą . 

Myślę, że można na tym zakończyć to " śledztwo" . Wnioski wyciągnie sobie każdy .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

Myślę , że to mi i zainteresowanym wystarczy .

Czy nadal pracujesz lub nie to już nie istotne. Byłeś związany z branżą a wypisywanie treści typu cytuję z twoich poprzednich postów

1. "Panowie, spokojnie. 
Kłótnia na miarę jakiś legendarnych hiendowych zestawów, a tutaj mamy ot. kolumny Albeckiego."

2. "Czy ja wiem? 
Trochę kolumn akkusa słuchałem. 
I trochę wątpię aby zrobił bliesmę tak jak Bozia nakazała. 
Czyt. jeden filtr na energy storage (z tego co pamiętam 2-7khz) i pierwszy rząd. Nic więcej, nic mniej."

3. "Słuchałem bliesmy od Akkusa, co prawda na AVS, ale to nie była najlepsza wersja tego głośnika jaką znam, kolokwialnie mówiąc. 
I powiem to chyba pierwszy raz, Gryphon uratował to wszystko."

      - podchodzi już pod dyskredytowanie bardzo pozytywnej opinii Akkusa w oczach klientów , jest już objęte kc . 

Następnym razem zanim coś napiszesz przemyśl 2 razy . Jest krótka granica miedzy dyskredytacją a wyrażeniem krytyki tymbardziej, że znamy już " pewne fakty " dotyczące Ciebie  forumowiczu Szakovsky .

To tyczy się wszystkich forumowiczów . Może wówczas to forum byłoby o wiele lepsze , z większą kulturą . 

Myślę, że można na tym zakończyć to " śledztwo" . Wnioski wyciągnie sobie każdy .

 

 

Ehh
"Czy nadal pracujesz lub nie to już nie istotne. Byłeś związany z branżą a wypisywanie treści typu cytuję z twoich poprzednich postów " 
To nie ma żadnego sensu. Bo dyskredytuje większość osób które się na czymś faktycznie znają. Bo inaczej zostanie tylko bezsensowna paplanina, pozbawiona jakichkolwiek obiektywnych argumentów. 
 
 "Panowie, spokojnie. 
Kłótnia na miarę jakiś legendarnych hiendowych zestawów, a tutaj mamy ot. kolumny Albeckiego."
Oczywiście, że tak. To nie są np. altusy gdzie wojna jest krwawa, i w której ofiarę ponosi wielu.

3. "Słuchałem bliesmy od Akkusa, co prawda na AVS, ale to nie była najlepsza wersja tego głośnika jaką znam, kolokwialnie mówiąc. 
I powiem to chyba pierwszy raz, Gryphon uratował to wszystko."

Tak, bo przeważnie cała prezentacja w takim wypadku się nie podoba. I uznałem, że ogólnie jest ok ("gryphon URATOWAŁ wszystko" ), ale bliesma nie gra tak dobrze jak może grać. A 168 to śliski temat, i zrobienie tego głośnika tak aby brzmiał dobrze, to są setki godzin poświęcone na sam ten głośnik. I tego po prostu nie robi się dobrze przeważnie. Po prostu zły dobór głośnika. 

2. "Czy ja wiem? 
Trochę kolumn akkusa słuchałem. 
I trochę wątpię aby zrobił bliesmę tak jak Bozia nakazała. 
Czyt. jeden filtr na energy storage (z tego co pamiętam 2-7khz) i pierwszy rząd. Nic więcej, nic mniej."

Tak, mogę stwierdzić, że coś mi się nie podoba. 
I z tego co wiem, Akkus nie używa pierwszego rzędu, a jest on w przypadku bliesmy punktem newralgicznym (tak samo 168). 
Magico też mi się nie podoba, ale wiem dlaczego mi się nie podoba, co jest tam źle zrobione. 
Mogę wyrażać swoją opinię, bo nic tu nie reklamuje, ani razu nawet nie podałem nazwy firm z którymi "się koleguje". 
Popieram sprzęt który jest dobrze zaprojektowany i mi się podoba. Bo po co polecać sprzęt źle zaprojektowany? 
To my decydujemy portfelami jak dobre mają być kolumny. A brak sprzedaży sprzyja poprawie jakości. 
I myślę, że podawanie konkretnego przykładu który by pomógł w poprawie grania, zdecydowanie nie jest "anty-konkurencyjne" (o ile jakaś konkurencja jest, bo w tym wypadku jej nie ma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, #Szakovsky napisał:

I z tego co wiem, Akkus nie używa pierwszego rzędu, a jest on w przypadku bliesmy punktem newralgicznym (tak samo 168). 

Wystarczy już twojego tłumaczenia dotyczacego powiązań z branżą , każdy na forum kto przeczyta ten wątek sam sobie oceni . Nie bede już tego komentował . 

Natomiast odniose sie do powyższego cytatu .

Nie wiem co siedzi wewnątrz  Fidelii u Akkusa , ale patrzę na moje nowe kolumny i mogę napisać , że nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie chce mi się wierzyć, że Pan Albecki nie potrafi aplikować Bliesmy. Trochę z nim rozmawiałem o tym tweeterze, wiem że długo go testował i wymęczył na wszystkie możliwe sposoby. Przy okazji jest dystrybutorem Bliesmy. Myśle że wie co robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam panowie.. przecież każdy wie że domowy sprzęt przebija te badziewia na targach... ?

tak na poważnie, znam konstrukcje robione przez znanych majstrów, ludzie mający z nimi kontakt byli wniebowzięci i nie omieszkali wykonać barwnych opisów w sieci...na szczęście było można ich posłuchać na AS i samemu sobie wyrobić zdanie...sorry grało przeciętnie  ale czy to znaczy że kolumny były źle wykonane ?  przecież tylu osobom się podobało...

Nie ważne co zrobił i jakie komponenty zastosował konstruktor, ważne że osiągnął cel a klient jest zadowolony, że to jego granie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fetek napisał:

Nie ważne co zrobił i jakie komponenty zastosował konstruktor, ważne że osiągnął cel a klient jest zadowolony, że to jego granie.

Do czasu gdy przyjdzie ten dzień, gdy taki ktoś posłucha czegoś konkretnego, zaprojektowanego przez prawdziwego fachowca a wykonanego przez rzetelną firmę. A wtedy zrozumie jak bardzo został zrobiony w bambuko przez tego geniusza-konstruktora.

IMO, większość tych "konstruktorów" o których piszesz powinna ludziom płacić ciężkie odszkodowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rochu napisał:

Do czasu gdy przyjdzie ten dzień, gdy taki ktoś posłucha czegoś konkretnego, zaprojektowanego przez prawdziwego fachowca a wykonanego przez rzetelną firmę. A wtedy zrozumie jak bardzo został zrobiony w bambuko przez tego geniusza-konstruktora.

IMO, większość tych "konstruktorów" o których piszesz powinna ludziom płacić ciężkie odszkodowania.

zgadzam się w 100%, sam w ten sposób straciłem kilka tyś a konstruktor nadal ma cieszącą się uznaniem firmę.

Mimo wszystko chodziło mi o fakt że autor wątku słuchał konstrukcji gotowych, porównywał konkretne głośniki i już miał doświadczenia z Akkusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fetek napisał:

sam w ten sposób straciłem kilka tyś

jak ? wepchneli na siłę i wyrwali pieniądze z portfela? kupiłes w ciemno? zawsze trzeba posłuchać  u siebie czy się zgra z akustyka pomieszczenia i resztą sprzętu,toż to podstawa

 

21 godzin temu, rochu napisał:

IMO, większość tych "konstruktorów" o których piszesz powinna ludziom płacić ciężkie odszkodowania

to jest naprawdę dobre,mnie firma Visaton powinna oddać kasę za model couplet-nie podobały mi się wokale i musiałem przerabiać zwrotnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpotek73 napisał:

jak ? wepchneli na siłę i wyrwali pieniądze z portfela? kupiłes w ciemno? zawsze trzeba posłuchać  u siebie czy się zgra z akustyka pomieszczenia i resztą sprzętu,toż to podstawa

 jak chcesz odsłuchać kolumny których nie ma ? sprzęt zgrany z akustyką ? czyli co konkretnie ? tylko merytorycznie

3 godziny temu, szpotek73 napisał:

to jest naprawdę dobre,mnie firma Visaton powinna oddać kasę za model couplet-nie podobały mi się wokale i musiałem przerabiać zwrotnice?

Nie rozmawiamy o gustach i guścikach tylko źle zaprojektowanej lub wykonanej kolumnie lub jej części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpotek73 napisał:

to jest naprawdę dobre,mnie firma Visaton powinna oddać kasę za model couplet-nie podobały mi się wokale i musiałem przerabiać zwrotnice?

Powiem więcej. Audiostereo powinno płacić odszkodowanie ludziom , którzy muszą ciągle czytać to narzekanie tych "starych zgredów" (pewnie większość wcina chipsy przed monitorem bo nic więcej nie ma do roboty) co tu tylko wpadają dla rozrywki i nic nie wnoszą do dykcji. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Powiem więcej. Audiostereo powinno płacić odszkodowanie ludziom , którzy muszą ciągle czytać to narzekanie tych "starych zgredów" (pewnie większość wcina chipsy przed monitorem bo nic więcej nie ma do roboty) co tu tylko wpadają dla rozrywki i nic nie wnoszą do dykcji. ? 


Zawsze twierdziłem, że trzeba ich opodatkować :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Powiem więcej. Audiostereo powinno płacić odszkodowanie ludziom , którzy muszą ciągle czytać to narzekanie tych "starych zgredów" (pewnie większość wcina chipsy przed monitorem bo nic więcej nie ma do roboty) co tu tylko wpadają dla rozrywki i nic nie wnoszą do dykcji. ? 

….też nie mogę już słuchać/czytać tych narzekających co tu wpadają tylko dla rozrywki....ale zauważyłem że zadasz takiemu pytanie to wije się jak piskorz żeby nie odpowiedzieć i nagle znika jak kamfora ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fetek napisał:

jak chcesz odsłuchać kolumny których nie ma ?

jak nie mogę posłuchać to nie kupuję i tyle

10 godzin temu, fetek napisał:

? sprzęt zgrany z akustyką ? czyli co konkretnie ? tylko merytorycznie

mam kilka zestawów w różnych pomieszczeniach,set z pokoju dziennego nie nadaje się do sypialni i vice versa ,zródło wzmocnienie i kolumny dobrałem pod swój gust ,czyli np ilość basu w proporcji do reszty pasma jest zależna bardzo od akustyki pomieszczenia,a że wiem jak co mi gra w danym pokoju i jakie cechy ma mój sprzęt,to wiem co gdzie wstawić

 

11 godzin temu, fetek napisał:

Nie rozmawiamy o gustach i guścikach tylko źle zaprojektowanej lub wykonanej kolumnie lub jej części.

może wrzuć przykład takich kolumn,bo tak to są tylko dywagacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szpotek73 napisał:

jak nie mogę posłuchać to nie kupuję i tyle

rozmawiamy o kolumnach wykonanych na zamówienie, więc odsłuch jak i "dopasowanie akustyczne" nie jest możliwe.

12 godzin temu, szpotek73 napisał:

może wrzuć przykład takich kolumn,bo tak to są tylko dywagacje

po co ? weźmiesz na siebie ewentualne problemy natury prawnej ?

12 godzin temu, szpotek73 napisał:

czyli np ilość basu w proporcji do reszty pasma jest zależna bardzo od akustyki pomieszczenia,a że wiem jak co mi gra w danym pokoju i jakie cechy ma mój sprzęt,to wiem co gdzie wstawić

czyli kupujesz gówniany bas, i super kopułkę bo tak "ci pokój gra" ale że nie możęsz tego odsłuchać to idziesz do sklepu i wypożyczasz każdy insertujący Cie zestaw kolumn. Coś zagra wspawanie ale bas sie nie zgra z pomieszczeniem więc kolumn nie kupisz...

Po za tym rozłożenie fal w pomieszczeniu zawsze będzie takie samo, różnice konstrukcyjne kolumn mogą ewentualnie wzmocnić lub osłabić istniejący problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) acu.thumb.jpg.64517e61a6d3d4cef3c167d7a4b73f2c.jpg

Tu masz duże kolumny na 26cmTL VS seas excel chyba 22cm w BR vs 30cm eton w BR ale w zupełnie innym ustawieniu. Trzy drastycznie różne konstrukcje problemy te same, więc fajnie że słyszysz ale ja wolę kupić dobre kolumny i zrobić należytą adaptacje a nie się bawić i przejmować pierdołami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fetek napisał:

rozmawiamy o kolumnach wykonanych na zamówienie

ok ,ja bym nie ryzykował

 

12 minut temu, fetek napisał:

weźmiesz na siebie ewentualne problemy natury prawnej ?

dobra ,napisz na priv

 

14 minut temu, fetek napisał:

czyli kupujesz gówniany bas, i super kopułkę bo tak "ci pokój gra

nie,mam po prostu kilka par kolumn i to dobrych,po prostu jedne grają lepiej w danym pomieszczeniu ,inne słabiej,żadne nie grają żle,różnią się np sposobem propagacji basu(jedne mam w układzie ripol,bas gra bardziej kierunkowo),mam zarówno komercyjne kolumny jak i swoje diy

 

18 minut temu, fetek napisał:

dopasować pomieszczenie, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach to żaden problem.

powiedz to mojej żonie? mam jedno pomieszczenie dla siebie i tam mogę szaleć z adaptacją akustyczną ,reszta domu to normalne miejsce do życia , nie mieszkam sam,a muzyki lubię słuchać cały czas

 

20 minut temu, fetek napisał:

różnice konstrukcyjne kolumn mogą ewentualnie wzmocnić lub osłabić istniejący problem.

no i właśnie dlatego pisałem o różnych zestawach w różnych pomieszczeniach,najlepiej i tak mi gra na tarasie

wracając do tematu ,dziwi mnie takie krytykowanie polskich firm ,zarówno polskie jak i zagraniczne kolumny potrafią być świetne ,albo skaszanione i kraj produkcji tu nie ma nic do rzeczy,natomiast rzeczywiście można wyśmiać pseudofachowców dorabiających kosmiczną ideologię do swoich kiepskich wyrobów(z cenami z sufitu),są takie polskie firmy,ale i zachodnie np austriackie...kogoś z niewyrobionym gustem i nieosłuchanym mogą robić w bambuko,nas audiofili na pewno nie,my wiemy co słyszymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szpotek73 napisał:

my wiemy co słyszymy...

I tylko Ty wiesz co słyszysz. Skąd wiesz co słyszą inni? Może od 20 lat mieszkają przy autostradzie lub naparzają młotem pneumatycznym w robocie, może mają choroby przewlekłe uszkadzające słuch - choćby cukrzyca, o której nie wiedzą. Słuch jest bardzo indywidualny, nie ma jednego wzorca. Toi nie matematyka gdzie 2+2=4. Stąd każdy odbiera dzwięki inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do parametrów przetwornika a nie zakresu słyszalności ludzkiego ucha . Im wyżej  głośnik wysokotonowy ciągnie dźwięki  bez rezonansów tym z większą kontrolą i dokładnością dany przetwornik ciągnie zakres , który człowiek słyszy ( 15-20 khz ) . 

Jak stwierdziles dokad „ciagnie“ ten zestaw?

Na ucho tego nie mozesz stwierdzic, a pomiarow nie widzialem?

Nie krytykuje tych zestawow glosnikowych (wygladaja bardzo dobrze), tylko ten troche niepowazny sposob recenzjonowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, xajas napisał:

Jak stwierdziles dokad „ciagnie“ ten zestaw?

Na ucho tego nie mozesz stwierdzic, a pomiarow nie widzialem?

Nie krytykuje tych zestawow glosnikowych (wygladaja bardzo dobrze), tylko ten troche niepowazny sposob recenzjonowania.

Wszelkie wykresy pomiarów firmy Akkus zachowam dla siebie . Musisz jedynie uwierzyć na słowo. Jeśli Ci to nie wystarczy skontaktuj się z Akkusem , może uchyli rąbka tajemnicy ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie wykresy pomiarów firmy Akkus zachowam dla siebie . Musisz jedynie uwierzyć na słowo. Jeśli Ci to nie wystarczy skontaktuj się z Akkusem , może uchyli rąbka tajemnicy .

Ja nie musze nic wierzyc, bo to nie jest produkt dla mnie, ale to twoje tecenzje. Tego typu pomiary podkreslily by „wierzytelnosc“ i fachowosc takich dosc obszernych recenzji/wypowiedzi.

Nie zrozum mnie zle, to nie jest atak. Zawsze mam uznanie dla tych, ktorzy zadaja sobie trud pisac takie „recenzje“, ale uwazam ze jesli ktos coc „domniema“, powinien takze byc w stanie to wytlumaczyc i potwierdzic. W przeciwnym przypadku to tylko fantazyjna poetycka gra slow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Wszelkie wykresy pomiarów firmy Akkus zachowam dla siebie . Musisz jedynie uwierzyć na słowo. Jeśli Ci to nie wystarczy skontaktuj się z Akkusem , może uchyli rąbka tajemnicy ? .

Dość ważna cześć pasma jest odgrywana przez "pomieszczenie", więc jeśli chcemy być poważni to mówimy o pomiarach wykonanych u Ciebie, nie Akkusa. A Ty zdaje się wszystko robisz na ucho, nie tędy droga.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 12:21, Bartekkw napisał:

Spróbuj posłuchać Oyaide Across 3000. Właśnie sprzedałem swoje za 1k pln i już żałuje. A porównywałem do kabelków po 10-15k pln i nadal Japończyk wygrywał. 

Bartku , czy słuchałeś może kabel w tańszej wersji Oyaide Explorer v2  2mm ? 

Zamierzam we wtorek wypożyczyć kable Oyaide v2  ,  Inakustik  LS 1002  ,  Wireworld Oasis 8 , może coś jeszcze . 

Jestem po odsłuchach  wypożyczonych kabli Duelund na najnowszych wtykach WBT Plasma Protect  - bardzo dobre kabelki .  

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kabel zagra u każdego inaczej ( zbyt duzo zmiennych) , ale jakieś cechy kabla powinny być podobne . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KrzysztofPL said:

Bartku , czy słuchałeś może kabel w tańszej wersji Oyaide Explorer v2  2mm ? 

Zamierzam we wtorek wypożyczyć kable Oyaide v2  ,  Inakustik  LS 1002  ,  Wireworld Oasis 8 , może coś jeszcze . 

Jestem po odsłuchach  wypożyczonych kabli Duelund na najnowszych wtykach WBT Plasma Protect  - bardzo dobre kabelki .  

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kabel zagra u każdego inaczej ( zbyt duzo zmiennych) , ale jakieś cechy kabla powinny być podobne . 

Krzysiek, tych co cytujesz akurat nie próbowałem ale miałem u siebie Tunami II bodajże i Across zabrzmiał pełniej. To są świetne kabelki a trochę ich przerzuciłem ? i cenowo tanio i rozsądnie. Posłuchaj i daj znać - ciekawe jak to u Ciebie zagra 

A z tych co pisałem w droższym przedziale to miałem Vovoxy, Siltechy 550, VDH Cloud, Tara Labs One i jeszcze kilka. Najfajniej zagrały Verastarr Grand Illusion ale to były druty za 25 kpln z czystego srebra w postaci taśmy 5-6cm szerokiej. 

pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartekkw napisał:

Najfajniej zagrały Verastarr Grand Illusion ale to były druty za 25 kpln z czystego srebra w postaci taśmy 5-6cm szerokiej. 

Druty za tyle kasy do kolumn za 10kzł to przerost formy nad treścią wolał bym tą kasę dołożyć do przetworników i progres byłby znacznie większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartekkw napisał:

Krzysiek, tych co cytujesz akurat nie próbowałem ale miałem u siebie Tunami II bodajże i Across zabrzmiał pełniej. To są świetne kabelki a trochę ich przerzuciłem ? i cenowo tanio i rozsądnie. Posłuchaj i daj znać - ciekawe jak to u Ciebie zagra 

A z tych co pisałem w droższym przedziale to miałem Vovoxy, Siltechy 550, VDH Cloud, Tara Labs One i jeszcze kilka. Najfajniej zagrały Verastarr Grand Illusion ale to były druty za 25 kpln z czystego srebra w postaci taśmy 5-6cm szerokiej. 

pozdr

 

Wypożyczam w poniedzialek Oyiade 3000 , Oasis 8 oraz Inakustik . Dzieki dam znać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Krzysiu gratuluje kolumn. Chcialem o nich poczytać ale ponad połowa tekstu w temacie to opowieści dziwnej treści ;D wypowiedzi Panów audiofilów, którzy pomylili portale- wyżyć się można na Pudelku. Co do Akkusa ten facet robi kolumny i działa w audio zawodowo a nie z powodu hobby, pasji czy problemu ze znalezieniem dziewczyny. To jest jego praca i ma ku temu kwalifikacje merytoryczne, kto zna jego dorobek nie pisze bzdur. Nie ma świętości dzisiaj każda /!\#/×% się wypowie i wie lepiej... ręce opadają. Ile trwało realizowanie projektu? Czy miałeś odsłuch próbny? ja !&*;*% jak czytam, że gryphon uratował brzmienie bo bliesma zostala źle zaimplementowana... to objaw po coronie czy tak od zawsze?!?! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stojo napisał:

Panów audiofilów, którzy pomylili portale

Dlaczego podczas wystawy w Warszawie, od lat nigdy nie odwiedzam pokoju firmy Akkus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz pytanie do lustra. Są tacy, którzy wchodzą do pokoju DIYaudio.pl pytają co tak ładnie gra i jak słyszą, że to Chłopaków konstrukcje... wychodzą. To rzecz gustu. Ja siedziałem cały jeden dzień AudioShow w pokoju gdzie grały aktywne ATC i mnie zabiło. Auralic i te kolumny to był dla mnie i Ziomków totalny odlot. Później szukalem recki jakiegoś krasomówcy z tłustym piórem... żadnej recki nie było. Nikt nawet o tym zestawie się nie zająknał... To samo PMC czy AKKUS- loudspeakershop.eu mimo, że to granie jest genialne ale- fidelie i gryphon były w małym pokoju, gorąco- w klapkach siedziałem- ludzi jak mrówków. Nie dało się słuchać. PMC kolumny w TL, genialne... ale na 2x wieksze pomieszczenie. Jednak niensmialbym napisac że w tym tlumie, pokojach z przypadku... ktoś źle głośnik zaimplementował... K....a przecież to jest jakiś nonsens. Jedź jeden z drugim do Wejherowa umów się i posłuchaj na miejscu a na pewno odczucia bedą inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.