Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll in80se vs Hegel H80


giagi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, dedal75 napisał:

A co Atollem central zasilasz? Pzdr

Nie, ale dialogi są centralnie ze środka, paru znajomych się pytało gdzie centralny schowałem ? basu w Atollu też nie brakuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marcinmarcin napisał:

@Ricambi też widziałem ten tekst - to nie byl nawetvpomiar ale opis naprawy 100se przez jakiś serwis. Mi się nigdy nie zagotował a ciągnie duże BW Preference 5 bez zająknięcia.

OK, tylko po co dwa wielkie toroidy i spore kondensatory w zasilaniu, skoro tranzystory mocy pracują z maleńkimi radiatorami, które nie są w stanie rozproszyć odpowiedniej mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nie, ale dialogi są centralnie ze środka, paru znajomych się pytało gdzie centralny schowałem ? basu w Atollu też nie brakuje ?

To chyba lekkie naciągnięcie, nazywać kinem wzmacniacz stereo ? o braku kanału LFE który obsługuje subwoofer nawet nie wspomnę. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem możliwość porównania u siebie Atoll IN100 i Hegla H100 (nie dokładnie te same o jakie było pytanie ale blisko).

Atoll po włączeniu  w pierwszej chwili wywołuje łłłaaałłl. Jak to energicznie i barwnie gra. Muzyka żyje i jest ciekawa, intensywna i energiczna. Jednak przy dłuższym słuchaniu zaczyna być to męczące. Bas jest miękki i dość monotonny, schodzi ale brakuje mu kontroli. Scena muzyczna była płytsza i niestety brakowało precyzji. Zgadzam się z opiniami wcześniej - wzmacniacz "koloryzujący" i mający własną sygnaturę. Niestety dla mnie po kilku dniach było za dużo efektu.

Hegel H100  gra inaczej. Precyzja grania, scena i jej głębia są duużo lepsze.Pojawia się wrażenie trójwymiarowości sceny, ale też i samych instrumentów. Kto kiedyś to usłyszał wie o czym piszę- instrument ma swoją bryłę, wymiar.. przynajmniej tak to odbieram. Bas jest bardzo szybki i zróżnicowany, choć nie jest bardzo obfity. Po Atoll to jakby było go mniej..ale po czasie pojawia się jego lepsze i większe zróżnicowanie- wystarczy dobrze nagrany kontrabas i posłuchać.

Hegel nie jest ciepły ale barwy podobają mi się. Zakres średni jest ciekawy , górny dobrze wypełniony i przyjemny- nie zakuje.

Dwie uwagi-

1. opisuje Hegla jak gra po wejściu HLR- zdecydowanie dużo lepiej gra, muzyka zaczyna "żyć" już przy cichym graniu.

2. DAC w niższych modelach Hegla nie jest zły ale nie jest to pierwsza liga. Opisane spostrzeżenia wyżej to z DAC H20, a teraz to już gra z wyżej.

Pozdrawiam

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dedal75 napisał:

To chyba lekkie naciągnięcie, nazywać kinem wzmacniacz stereo ? o braku kanału LFE który obsługuje subwoofer nawet nie wspomnę. Pzdr

Miałem też ampli kiedyś i nie gra to dla mnie. Dobre stereo plus podłogówki mi w zupełności wystarcza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje co Ci starcza. 

Ale co nazywamy kinem. ?

Posiadam kino i stereo i  z niedowierzaniem czytam że film na KD (nie gra)  a na wzmaku stereo już tak. Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jacmos napisał:

Witam

Miałem możliwość porównania u siebie Atoll IN100 i Hegla H100 (nie dokładnie te same o jakie było pytanie ale blisko).

Atoll po włączeniu  w pierwszej chwili wywołuje łłłaaałłl. Jak to energicznie i barwnie gra. Muzyka żyje i jest ciekawa, intensywna i energiczna. Jednak przy dłuższym słuchaniu zaczyna być to męczące. Bas jest miękki i dość monotonny, schodzi ale brakuje mu kontroli. Scena muzyczna była płytsza i niestety brakowało precyzji. Zgadzam się z opiniami wcześniej - wzmacniacz "koloryzujący" i mający własną sygnaturę. Niestety dla mnie po kilku dniach było za dużo efektu.

Hegel H100  gra inaczej. Precyzja grania, scena i jej głębia są duużo lepsze.Pojawia się wrażenie trójwymiarowości sceny, ale też i samych instrumentów. Kto kiedyś to usłyszał wie o czym piszę- instrument ma swoją bryłę, wymiar.. przynajmniej tak to odbieram. Bas jest bardzo szybki i zróżnicowany, choć nie jest bardzo obfity. Po Atoll to jakby było go mniej..ale po czasie pojawia się jego lepsze i większe zróżnicowanie- wystarczy dobrze nagrany kontrabas i posłuchać.

Hegel nie jest ciepły ale barwy podobają mi się. Zakres średni jest ciekawy , górny dobrze wypełniony i przyjemny- nie zakuje.

Dwie uwagi-

1. opisuje Hegla jak gra po wejściu HLR- zdecydowanie dużo lepiej gra, muzyka zaczyna "żyć" już przy cichym graniu.

2. DAC w niższych modelach Hegla nie jest zły ale nie jest to pierwsza liga. Opisane spostrzeżenia wyżej to z DAC H20, a teraz to już gra z wyżej.

Pozdrawiam

Potwierdzasz Swoją opinią to co czytałem o Atollu in200se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) że jest inny styl grania w stosunku do Hegla, który idzie w neutralność i ma szybki, dobrze kontrolowany bas. Kto lubi ciepłe gralnie i poluzowany bas powie że Atoll lepszy. A gusta to każdy ma inne. Twoje porównanie pokazuje bardzo dobrze jak różne są to wzmaki.

Pozdrawiam

33 minuty temu, Ricambi napisał:

OK, tylko po co dwa wielkie toroidy i spore kondensatory w zasilaniu, skoro tranzystory mocy pracują z maleńkimi radiatorami, które nie są w stanie rozproszyć odpowiedniej mocy?

Widać księgowi wkroczyli do akcji i stwierdzili że aluminium drogie, robimy o połowę mniejsze, jakoś to będzie grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dedal75 napisał:

Nie neguje co Ci starcza. 

Ale co nazywamy kinem. ?

Posiadam kino i stereo i  z niedowierzaniem czytam że film na KD (nie gra)  a na wzmaku stereo już tak. Pzdr

 

Żeby KD gralo na poziomie stereo trzeba budżet x3, a poza tym jak wytłumaczyć żonie tyle gratów ? (u mnie filmy to tylko miły dodatek do muzyki, cieszy mnie ze atoll tu też się sprawdza bo wcześniej kiepsko z tym bywało). 

14 minut temu, Prewwit napisał:

Widać księgowi wkroczyli do akcji i stwierdzili że aluminium drogie, robimy o połowę mniejsze, jakoś to będzie grało

A przegrzał się komuś Atoll, bo Heglom się to zdarza przy głośnym słuchaniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. 

Nie mówimy jak KD gra w stereo tylko w wielokanałówce do czego jest stworzona. A wzmak może być droższy lub tańszy i z 10 razy od amplitunera i ni cholery w filmach to nie zagra właśnie. Co do Atolla każdy ma swoje preferencje i pomieszczenie w którym wady lub zalety są zamaskowane lub uwydatniane. 

Posiadam, gra-żaden kosmos ale solidne i  przyzwoite granie. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

A przegrzał się komuś Atoll, bo Heglom się to zdarza przy głośnym słuchaniu ?

Możesz dać linka, komu tak się przegrzewa Hegel, bo jakoś nigdy nie trafiłem na takie opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dedal75 napisał:

Mylisz pojęcia. 

Nie mówimy jak KD gra w stereo tylko w wielokanałówce do czego jest stworzona. A wzmak może być droższy lub tańszy i z 10 razy od amplitunera i ni cholery w filmach to nie zagra właśnie. Co do Atolla każdy ma swoje preferencje i pomieszczenie w którym wady lub zalety są zamaskowane lub uwydatniane. 

Posiadam, gra-żaden kosmos ale solidne i  przyzwoite granie. Pzdr

Zgadzam się z Tobą, ale nie mam do filmów większych potrzeb niż atoll +podłogówki. Oczywiście nie jest to kosmos, ale przyzwoity stosunek ceny do możliwości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. 

Ale muzyka w stereo! 

Nie film. I tyle ode mnie. Pzdr

Jeśli chodzi o przegrzewanie, to widać jaka to powszechna przypadłość jeśli macie problem choć 3 przypadki przytoczyć ? jak z wywalaniem korków w Atollu na zwykłych korkach nic mi się nie działo i na nowej teraz instalacji również. Mówię o końcówce Am200se. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Prewwit napisał:

Możesz dać linka, komu tak się przegrzewa Hegel, bo jakoś nigdy nie trafiłem na takie opinie.

Słyszałem to już parę razy, w tym od 1 właściciela, z linków takie coś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a przy skali hegla 80 na liczniku to nie jest nie wiadomo jak dużo... 

A u mnie in100se wywala czasem korki od włączenia wylacznikiem... Wyłączam na twardo tylko jak idzie burza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słyszałem to już parę razy, w tym od 1 właściciela, z linków takie coś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a przy skali hegla 80 na liczniku to nie jest nie wiadomo jak dużo... 

H80 do napędzania kolumn na imprezkach to ciekawy pomysł?, zgaduję że gdyby tam był dodatkowo Atoll in100 z tymi małymi radiatorami, podzieliłby los Hegla jeszcze szybciej. W H80, 80 na skali to dla mnie to już bardzo bardzo dużo. Co do przegrzewania trzeba by było odpiąć oba wzmacniacze do tych samych kolumn, w tej samej temperaturze, ustawić taką samą głośność i testujemy, który wysiądzie szybciej?

Najważniejsze ja doszedłem do wniosku po Waszych postach, że są to dwa mocno się różniące wzmacniacze w sposobie odtwarzania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Prewwit napisał:

Najważniejsze ja doszedłem do wniosku po Waszych postach, że są to dwa mocno się różniące wzmacniacze w sposobie odtwarzania dźwięku.

Tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same warunki by się zagotować, więc też do odsłuchu identyczne bo u Ciebie moze zagrać albo i nie ?. Pzdr

Ps

W najgorszym wypadku tylko się zagotuje HAHA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Heh, i kto tu jest zartownisiem ? A14 to dobre i precyzyjne granie, trochę po chłodniejszej stronie, dobry dac, w sumie to co szukasz w Heglach ?. @PrewwitAtoll vs Hegel to całkowite przeciwieństwa. Ale nagrania z koncertów na Atollu brzmią jak na żywo, jest ogień, dynamika, ekspresja... Jeżeli naturalność polega na wygaszeniu emocji i zmatowieniu przekazu, to ja wolę koloryzowanie... A w wątku 2 osoby na 3 wybierające bezpośrednio miedzy H a A wybrały Atolla... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

A w wątku 2 osoby na 3 wybierające bezpośrednio miedzy H a A wybrały Atolla...

Znaczy, że 2 osoby wolą cieplejsze granie niż neutralne(nie mylić z zimnym)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marcinmarcin napisał:

A14 to dobre i precyzyjne granie, trochę po chłodniejszej stronie, dobry dac, w sumie to co szukasz w Heglach ?.

Dzięki. A jak byś odniósł granie mojego Cyrusa 8.2 do A14? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Prewwit napisał:

Znaczy, że 2 osoby wolą cieplejsze granie niż neutralne(nie mylić z zimnym)?

Tak jak jest pełno zwolenników lampy która mistrzem neutralności nie jest

17 minut temu, Adam 38 napisał:

Dzięki. A jak byś odniósł granie mojego Cyrusa 8.2 do A14? 

Nie wiem jak 8,2 akurat, ale wszystkie Cyrusy brzmiały dla mnie podobnie i grały średnica. Aż dziwne że nigdy nie miałem żadnego... Idąc charakterem brzmienia (nie jakością) to na moje ucho H80/90, A14, Cyrusy ogólnie, Atoll. Generalnie A14 to takie techniczne granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło a z czasem człowiek chyba bardziej dojrzalszy i jakby więcej dostrzega...

Był Atoll ale na dłuższą metę zawodnik mnie zmęczył więc jego miejsce zajął Hegel H80 😋

Myślę, że szkoda tu rozkminiać pitu pitu, Hegel to po prosty półka wyżej.

Szybkie porównania nie są jednak miarodajne, trzeba dłuższego obycia by rzetelne wnioski wyciągnąć.

Funkcjonalność i uniwersalność Hegla bije tu niestety Atolla, mam wrażenie, że Hegel potrafi grać niemal z każdymi kolumnami a Atoll tylko z niektórymi...

Nie ma sensu zamykać się tylko na jedną markę, życie jest po to aby ciągle próbować czegoś nowego i już się zastanawiam co będzie po Heglu 😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, giagi napisał:

Był Atoll ale na dłuższą metę zawodnik mnie zmęczył więc jego miejsce zajął Hegel H80 😋

Myślę, że szkoda tu rozkminiać pitu pitu, Hegel to po prosty półka wyżej.

Jak możesz skrobnij trochę więcej, jakie spostrzeżenia dokładnie po dłuższym czasie słuchania Atoll vs Hegel, sam jestem ciekaw🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 10:51, marcinmarcin napisał:

Nie wiem jak 8,2 akurat, ale wszystkie Cyrusy brzmiały dla mnie podobnie i grały średnica. Aż dziwne że nigdy nie miałem żadnego... Idąc charakterem brzmienia (nie jakością) to na moje ucho H80/90, A14, Cyrusy ogólnie, Atoll. Generalnie A14 to takie techniczne granie

Hmmm i po roku czasu się skończyło na 8.2... A Atolla który tak mi się zgrał z Bowersami po zmianie kolumn na inne zastąpił Cyrus One. Ktoś wyżej napisał że Atoll gra z wybranymi kolumnami i pod tym się mogę podpisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, giagi napisał:

 

Nie ma sensu zamykać się tylko na jedną markę, życie jest po to aby ciągle próbować czegoś nowego i już się zastanawiam co będzie po Heglu 😁

 

Czyli Hegel to też nie to 🤣

Zmiana dla zmiany , ale to też jakiś sposób na życie 😁 .Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości już parokrotnie mówiłem sobie, że to sprzęt do emerytury... po roku dwóch czegoś chciało mi się więcej 😋

Taka widać choroba.

Co do Atolla, z pewnością zachwyca na początku, taki z ekspresją i szybki ale nienaturalny. Hegel gra bardziej wyrafinowanie a jednocześnie z większą szczegółowością a co najważniejsze nie męczy słuchu. Atoll lubi tępe kolumny bo w sumie wychodzi to znośnie ale przy metalowych tweeterach krew może lać się z uszu, basik niby szybki ale tego najniższego jakby brak. W heglu bas potrafi zejść nisko i nie ma tu przesytu czy subwooferowego buczenia, przestrzeń większa w Heglu, generalnie Hegel ma lepszą kontrolę. H80 nawet po dłuższym słuchaniu nie nagrzewa się a Atoll może robić za farelką, Hegel z bliska cichutki jak myszka, Atoll jednak delikatnie brumi. Kolejna ciekawa rzecz, przy mocno wycofanych górą pasma kolumnach Hegla wystarczy wspomóc jaśniejszym kabelkiem i nadal jest miodzio, przy Atollu zmiana kabli robi jakby mniejsze różnice.

Moim zdaniem, tezy o suchości i innych zimnych fiordach w Heglu to wina nieodpowiedniego kabelka, Hegel lubi czystą miedź, wówczas góra jest soczysta a żeńskie wokale zapierają dech w piersiach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll ma swoje wady , Ty piszesz o 80tce , 100 i 200 grają inaczej i maja swoje + i - do wyboru do koloru.

Metalowa kopułka w czym to masz? 

Pzdr

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 09:17, giagi napisał:

Moim zdaniem, tezy o suchości i innych zimnych fiordach w Heglu to wina nieodpowiedniego kabelka, Hegel lubi czystą miedź, wówczas góra jest soczysta a żeńskie wokale zapierają dech w piersiach.

Potwierdzam 🙂 miałem swojego czasu h80 i jest to bardzo dobry wzmacniacz, warto zadbać o resztę toru a na pewno się odwdzięczy fantastycznym i na pewno nie męczącym dźwiękiem :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.