Jump to content
Sign in to follow this  
kazior1975

CEC - POMOCY

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam problem z funkcją CEC , który powstał po zmianie dekodera tv ( przesyłam zdjęcia aby m Pan zerknąć jakie ustawienia mam obecnie ).

Przy starym dekoderze miałem tak że amplituner Marantz włączał się tylko z pilota od amplitunera ( i to mi pasowało ).

Natomiast po zmianie dekodera troszkę się do wszystko rozjechało

Chciałbym, tak jak już napisałem wyżej aby Marantz włączał się tylko i wyłącznie z pilota dedykowanego do amplitunera. 
Tymczasem mam tak że jak włączę amplituner z pilota dedykowanego ( przy włączonym dekoderze tv ) to amplituner wyłącza automatycznie dekoder od tv i odwrotnie przy wyłączeniu amplitunera włącza on dekoder od tv.

Zanim włączyłem po raz pierwszy, przy nowym dekoderze, amplituner miałem taki układ, że pilot od dekodera włączał dekoder i automatycznie wyłączał i wyłączał również tv ( i to mi pasowało )mam dwa piloty – od dekodera i tv ponieważ mojego pilota od LG nie może, póki co ze względu na zbyt zaawansowany dekoder, być z nim sparowany.

Muszę również nadmienić, że przed pierwszym uruchomieniem amplitunera na nowym dekoderze miałem również włączoną w ustawieniach TV  funkcję AUTO POWER SYNC. Niestety musiałem ją wyłączyć bowiem pozostawienie jej włączonej powodowało, że przy wyłączeniu marantza wyłączał się również tv i dekoder.

Reasumując dążę do tego , tak jak już pisałem wyżej,  aby pilot od dekodera włączał i wyłączał dekoder ale również tv i aby amplituner włączany i wyłączany był tylko i wyłącznie z pilota dedykowanego. Tv z Marantzem mam podłączony HDMI do wejścia ARC.

Funkcji CEC jako takiej w ustawieniach Marantza nie mam. Gdy ustawiam sterowanie HDMI na wyłącz to nadal amplituner przy włączeniu wyłącza dekoder tv a przy wyłączeniu amplitunera dekoder tv automatycznie się włącza.

Jestem niestety laikiem technicznym i kompletnie nie umiem sobie z tym poradzić

wiesz co, uważam, że cyc, jest dobry, ale w twoim przypadku, może włącz światło i obadaj co masz pd ręką?

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu Taczki