Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacz uniwersalny ,warsztatowy ,Diy ,Za grosze .


atmeg

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Muzg napisał:

Bez urazy Atmeg, ale po tych słowach myślałem, że powstanie coś ambitniejszego niż zasilacz na LM317

Podpisuje się obiema rekami. Zasilacz pokazany na LM317 nie jest ani dobry jako laboratoryjny, prosty do granic możliwości i niepraktyczny.  A powiniem być praktyczny.

Nie chce urazić tez forumowicza atmeg. Lecz żadną sztuką nie jest zrobić kilku takich samych najprostrzych "zasilaczków" z napięciami pod jedynie swoje zastosowania.

 

Podstawowym błędem jest tutaj, że pokazane założenia nawet w 10% NIE mają zastosowania jako zasilacz warsztatowy i pomocny dla początkujących.

Atmeg, podstawą w zasilaczu laboratoryjnym i uniwersalnym (bez wzgledu na prostoste jaki by on nie był), jest aby uruchomić na nim jakiś układ, czy go też potestować, a nie go nieświadomie zniszczyć, czy dopalić bardziej ! A tymi zasilaczami może sie to stać  od razu.

Czyli co zrobić ? Zbudować prosty zasilacz, ale z płynną regulacją prądu - jego ograniczenia.  To jest sedno. Dzięki temu mamy próg, który nie powoli za przepływ dużego prądu w układzie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiec tak .Jesli chodzi o sposob stabilizacji ,dokladnosci napiec albo kontroli napiec i pradow to niestety to co robie jest absolutna proscizna .

Przepraszam ze zawiodlem was pod tym wzgledem al zawsze Wy mozecie taki zasilacz zrobic i opisac .

Moja konstrukcja jako zalozenie ma posiac kilka kanalow ktore mozna pomiedzy soba konfigorowac .

Ten pierwszy schemat ktory zamiescilem jest obecnie zmodyfikowany mocno .

generalnie na dzis wykonalem obudowe w calosci i wykonalem w calosci czesc zasilacza ta niskopradowa  do 0.5 Ampera .nawet ostanio urzylem tego zasilacza do naprawy dosc zlozonego systemu pomiarowego posiadajacego na pokladze stabilizatory ,zeby zachowac prawdziwe warunki pracy tego naprawianego ukladu trzeba bylo zasilic to napieciem 15,9v i nie bylo problemu .naprawa ukladu odbyla sie i uklad pracuje .

 

=====================================

tu odpisze do kolegow elektronikow ,to nie jest zaden wysublimowany zasilacz !

to jest zasilacz uniwersany o wielu mozliwosciach konfiguracji .

 

jego zaletami nie jest idealna stabilizacja itp a mozliwosc uzyskania napiec zasilajacych w roznych konfiguracjach ukladow .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej :) to nie jest zasilacz do ukladow audio hi end :) spelniajacy normy tych co slysza szumy zasilacza !!!!

Tu nie oto chodzi ....

to jest zasilacz  umozliwiajacy uruchamianie rozbudowanych ukladow elektronicznych i oto tu chodzi .

====================

przedewszystkim tani !!!!!i prosty w zrobieniu ....

chcac uzyskac podobny efekt z kupnych zasilaczy warsztatowych trzeba by wydac na nie z ponad grubo tysiac zlotych i zajelyby cale biurko !!!!

JA CHCE  miec to w jednym niewielkim zasilaczu .

jak pisze ,obudowa ,radiatory i czesc zasilacza ukonczylem .

przedstawie  calosc .

narazie z tych uruchomionych mam jeden kanal o napieciach , 0v =   1-12v ,5v ,12v ,1-24v ,28v , -12v ,-1-24v.

=======================

ale witam elektronikow co tu krytycznie pisza o moich poczynaniach .witajcie :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 12:10, VIVAro napisał:

Podpisuje się obiema rekami. Zasilacz pokazany na LM317 nie jest ani dobry jako laboratoryjny, prosty do granic możliwości i niepraktyczny.  A powiniem być praktyczny.

Nie chce urazić tez forumowicza atmeg. Lecz żadną sztuką nie jest zrobić kilku takich samych najprostrzych "zasilaczków" z napięciami pod jedynie swoje zastosowania.

 

Podstawowym błędem jest tutaj, że pokazane założenia nawet w 10% NIE mają zastosowania jako zasilacz warsztatowy i pomocny dla początkujących.

Atmeg, podstawą w zasilaczu laboratoryjnym i uniwersalnym (bez wzgledu na prostoste jaki by on nie był), jest aby uruchomić na nim jakiś układ, czy go też potestować, a nie go nieświadomie zniszczyć, czy dopalić bardziej ! A tymi zasilaczami może sie to stać  od razu.

Czyli co zrobić ? Zbudować prosty zasilacz, ale z płynną regulacją prądu - jego ograniczenia.  To jest sedno. Dzięki temu mamy próg, który nie powoli za przepływ dużego prądu w układzie.

 

 

Ok atakujesz mnie ze w moim zasilaczu niema miejsca na np . kontrole pradu ,zabezpieczen ponad pradowych itp . ok rozumiem to doskonale ..........kup 7 sztuk zasilaczy posiadajacych te zalozenia i uruchamiaj potem uklad ktory ja uruchomie na swoim pojedynczym zasilaczu .

Ty zagracisz swoje cale biurko zasilaczami ja bede mial jeden .

Rozumiesz moja idee ? a ze zasilacz w swoich obwodach jest prosty to oczywiste jest !!!!i taki ma byc -prosty ...

----------

Dobra chlopaki ,ja na koniec pokaze foty i schematy jak to wyszlo i wyjasnie na ile jest to zasilacz uniwersalny .....jeden z kanalow juz mam uruchomiony ,ten 0,5Ampera bo jest dla mnie najwazniejszy .

Pozdrawiam wszystkich elektronikow !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam stabilizatory ,gniazda i potencjometry i pokretla aby dokonczyc ten zasilacz ......

Nie jestem zly na tych ludzi co nie zabardzo rozumieją idee takiego zasilacza .

PS .nawet na ukonczonym jednym kanale tego zasilacza juz bardzo szybko uruchomilem uklady co prawda proste o jednej masie ale o napieciach zasilania 5v 12v -12v i dodatkowym regulowanym napieciu a jest to jedynie przedsmak bardziej zaawansowanych zastosowan tego zasilacza ale

o tym Ci ludzie wam nie napisza ?

ale witam w tym temacie wszystkich elektronikow ,poczatkujacych i doswiadczonych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 28.05.2020 o 22:54, Muzg napisał:

Bez urazy Atmeg, ale po tych słowach myślałem, że powstanie coś ambitniejszego niż zasilacz na LM317. Bo wiesz, za 2000zł to można już sensowny zasilacz kupić.

witaj Stary ...Myślalem ze odszedłeś ........

Zle mnie zrozumialeć co do kwot . Ale z grubsza wiesz oco chodzi .

Nie robiłem ani nie przedstawiałem tu nigdy nic na sprzedaż i tak jest teraz .

zasilacz z modyfikacjami już złożyłem nie cały ale już w formie użytkowej i już z niego korzystam .

I nie jest na sprzedaż tylko opisany to jako wzór .Temu służy ten temat .

równolegle robie inne fajne układy ,ciekawe ....

Np.obecnie uruchamiam układ przetwornicy z paneli fotovoltaicznych na zasilanie grzałek do boliera .

Jak ktoś niema zlecen za kase może sie tym zainteresować ,jest to temat na czasie bardzo . Ja "żyje innej elektroniki ". to robie po koleżensku bez zarabiania dla dobrego kolegi .

zapodaje plytke pcb takiej przetwornicy o mocy od 500Wat do okolo 3 KW .

Na płycie pcb jest ...

- sterowanie impulsami przetwornicy indukcyjnej ,sterowanie tranzystorem mocy z plywajaca masą .

-kontrola napiecia z paneli fotovoltaicznych

-kontrola pradu grzalek

-kontrola napiecia grzalek

-kontrole temperatury boljera z woda

-załączanie grzałek ,trzech sekcji .

-

generator.jpg

Ta druga fota ,ta bez trasformatora ,wkleilem przez przypadek ale niech juz zostanie ,z tym ze to czesc innych projektow ......

Pcb do fotovoltaiki to ta plytka wieksza z transformatorem zasilania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------

jeszcze jedno wyjaśnienie .

Co do zasilacza .To niema być konstrukcja laboratoryjna a cześć osób tego nie zauważyła ...

To ma być w miare prosta modułowa konstrukcja która ma zastąpić w jednej niewielkiej obudowie kilka klasycznych zasilaczy .......Ma być tania i nie zajmować wiele miejsca .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 19:03, atmeg napisał:

Ok atakujesz mnie ze w moim zasilaczu niema miejsca na np . kontrole pradu  zabezpieczen ponad pradowych itp . ok rozumiem to doskonale .

Nie atakuje. Tylko zauważ sam fakt który ponad wszelka wątpliwość dyskwalifikuje tak prosty jak pokazałes zasilacz jak warsztatowy. To iż w przypadku uruchamiania na nim układu i problemów (obojątnie jakich) może doprowadzić do zniszczenia sprawdzanego dopiero układu. Po to jest tak istotna regulacja prądu obok napięcia.

W dniu 19.06.2020 o 19:03, atmeg napisał:

kup 7 sztuk zasilaczy posiadajacych te zalozenia i uruchamiaj potem uklad ktory ja uruchomie na swoim pojedynczym zasilaczu

Bez problemu, można ty wykonać na prostym scalaku LM723 plus kilka elementów dodatkowych i tranzystor mocy. Uwaga. Bedzie bardzo prosta konstrukcja i nie tak na łatwizne.  No i powielić kilka takich płytek. Bedzie fantastycznie w porównaniu do układu LM317/337. Polecam sprawdzić.  ;-)

18 minut temu, atmeg napisał:

p.obecnie uruchamiam układ przetwornicy z paneli fotovoltaicznych na zasilanie grzałek do boliera

Fajnie, ale co to ma do tego tematu i czy osobiście sprawdzałeś ten układ i masz jego parametry , że polecasz to komuś ?
To niezmiernie ważne. Tym bardziej zalecając do załączania urządzeń sieciowych pisząc "Jak ktoś niema zleceń za kase może się tym zainteresować"
Bardzo śmiałe twierdzenie. Lecz tutaj musimy mieć gwarancje pracy tego i sprawdzone podane parametry. Sugerując bezpośrednio, że to sprawdzone rozwiązanie dla innych "komuś to na zarobek".

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, VIVAro napisał:

Nie atakuje. Tylko zauważ sam fakt który ponad wszelka wątpliwość dyskwalifikuje tak prosty jak pokazałes zasilacz jak warsztatowy. To iż w przypadku uruchamiania na nim układu i problemów (obojątnie jakich) może doprowadzić do zniszczenia sprawdzanego dopiero układu. Po to jest tak istotna regulacja prądu obok napięcia.

Bez problemu, można ty wykonać na prostym scalaku LM723 plus kilka elementów dodatkowych i tranzystor mocy. Uwaga. Bedzie bardzo prosta konstrukcja i nie tak na łatwizne.  No i powielić kilka takich płytek. Bedzie fantastycznie w porównaniu do układu LM317/337. Polecam sprawdzić.  ;-)

Fajnie, ale co to ma do tego tematu i czy osobiście sprawdzałeś ten układ i masz jego parametry , że polecasz to komuś ?
To niezmiernie ważne. Tym bardziej zalecając do załączania urządzeń sieciowych pisząc "Jak ktoś niema zleceń za kase może się tym zainteresować"
Bardzo śmiałe twierdzenie. Lecz tutaj musimy mieć gwarancje pracy tego i sprawdzone podane parametry. Sugerując bezpośrednio, że to sprawdzone rozwiązanie dla innych "komuś to na zarobek".

Pozdrawiam.

 

Oki spoko co do zasilacza to własnie sprowadza sie do tego czy bazować na czymś prostrzym czy okladać sie kilkoma kupnymi zasilaczami . Mamy inne zdania .

moge odbić piłeczke np. tak . Jak ktoś nie umie uruchamiać układów to potrzebuje zabezpieczeń żeby mu ścieżek nie popaliło nie piszac już i samych elementach elektronicznych ale ....pamietaj to jest tylko zwykle odbicie piłeczki do ciebie .Nie jakiś atak .

----

Co do układu do fotovoltaiki jest mojego projektu układ i pcb i obecnie koncze go uruchamiać .

Wkleiłem to dla ludzi ,poprostu .....mozna kopiować .Można siem wzorować .

Czy sprawdzony jest , a ty chcesz tylko układow sprawdzonych sam nic?

PS można też krytykować ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bede beszczelny nieco . Projektuje układy w programie Diptrace .........i napisalem to nie mając żadnych profitów z tego tytułu .....:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atmeg napisał:

Oki spoko co do zasilacza to własnie sprowadza sie do tego czy bazować na czymś prostrzym czy okladać sie kilkoma kupnymi zasilaczami . Mamy inne zdania .

Nie mamy, czytaj ze zrozumieniem.
Ja nie zaproponowałem do kupienia gotowców fabrycznych. Tylko wykonania również czegoś samemu i tyle.

Czegoś Lepszego, praktycznego i dosyć prostego.  Dałem ci takie wskazówki nawet uzasadniajac.

Schematów mam kilka w głowie. Układ LM317 jest nawet nie dla początkujących, a dla raczkujących w elektronice i dzieci w szkole na zajęciach fizyka/technika.  Dwa rezystory i dwa kondensatory - cała już aplikacja. Gotowca można nawet mieć na płytce za 6zł.

 

Godzinę temu, atmeg napisał:

Jak ktoś nie umie uruchamiać układów to potrzebuje zabezpieczeń żeby mu ścieżek popaliło.

Nie musi od razu palić ścieżek, nie bierz tego tak ponad miarę. Jak ktoś jest elektronikiem, to wie z doświadczenia że źle wlutowany tranzystor czy mała dioda czy sama aplikacja też niepewna, spowoduje uszkodzenie elementów, bez żadnych ścieżek. Co to za twierdzenie w ogóle ? Gdy zamiast 50mA pójdzie, wystarczy 200ma, a z takiego LM317 i ponad 1000mA. I to należy z czystej życzliwości początkującym radzić jaki zasialcz, aby nie popalili sobie układu.

Godzinę temu, atmeg napisał:

Wkleiłem to dla ludzi ,poprostu .....mozna kopiować .Można siem wzorować

To żart.  Zalecasz innym coś, co ci nie tylko nie wiadomo jak działa, ale i jeszcze w praktyce nim nie wiesz ?

 

Godzinę temu, atmeg napisał:

Co do układu do fotovoltaiki jest mojego projektu

Twojego projektu ? I nie wiesz jak działa i czy w ogóle dobrze ? Jak spisuje się w praktyce, tylko uruchamiasz ? I radzisz innym "Jak ktoś niema zleceń za kase może się tym zainteresować"

Projektujesz rzekomo urządzenia elektroniczne - tak teraz napisałeś.
A wcześniej o tym samym (obecnie uruchamiam układ przetwornicy z paneli fotovoltaicznych)  Czyli jak to jest na prawdę ?

A nie chcesz przedstawić jakiegokolwiek bardziej zaawansowanego zasilacza. W swoim wątku a innym by się przydał. I fajnie by było. Tego to niemal każdy niezaznajomiony z elektronika wykona, a w sieci jest multum schematów i ciągle tego samego, nic innego nie wymyślisz do tego 3-nożkowego gotowca. Ja pracuje w elektronice, gdzie przed uruchomieniem trzeba mieć kompletny projekt z opisem i już ze sprawdzonym działaniem aby to zastosować. A sam projektuje urządzenia, tak niektóre aplikacje nawet się nie wzoruje tylko też sam wymyślam. I co ?
I nawet jak bym ja był pewny działania układu, nie poleciłbym komuś, dopóki nie wykonam działającego prototypu. A i w działajacym od początku często są jakieś korekty.

Nie zrozum że sie czepiam prze złość. Ale ja mam z tym do czynienia. I chce dobrze, i też odpowiedzialnie dla innych.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat stosuję zasilacze laboratoryjne korad-ka3005d. Kosztowały coś około 200-300 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 01:45, daris666 napisał:

Od lat stosuję zasilacze laboratoryjne korad-ka3005d. Kosztowały coś około 200-300 zł. 

muszisz miec ich kilka sztuk .....prawda ?

ja zrobilem jeden ,twu,,, jeszcze go nie ukonczylem w calosci ......

======================

dlaczego jest to takie cieżkie do zrozumienia że chce miec w jednym niewielkim pudelku kilkutorowy zasilacz z możliwosciami konfiguracji torów .

Nie chce kupować czterech  czy pieciu zasilaczy ,baryl po 300 zeta  ......niechce tyle gratow na biurku.tak cieżko to zrozumieć ....Wole mieć jeden .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te fajnie świecą i ten za 50 zł też:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atmeg napisał:

muszisz miec ich kilka sztuk .....prawda ?

ja zrobilem jeden ,twu,,, jeszcze go nie ukonczylem w calosci ......

======================

dlaczego jest to takie cieżkie do zrozumienia że chce miec w jednym niewielkim pudelku kilkutorowy zasilacz z możliwosciami konfiguracji torów .

Nie chce kupować czterech  czy pieciu zasilaczy ,baryl po 300 zeta  ......niechce tyle gratow na biurku.tak cieżko to zrozumieć ....Wole mieć jeden .

Mam jedną sztukę na jednym stanowisku a dwie sztuki na drugim. 

Rozumiem Ciebie ale ja w pracy nie mam czasu na dłubanie DIY. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ja nie w temacie, wtrącę tylko, że ze swojego zasilacza na LM317/337 wyciągam dokładnie 2,3 A, całym zakresie napięć, tj. 1,22 - 37 V. Przełączane uzwojenia trafa no i LM-y w TO-3. Nie ma problemu wyciągnąć też więcej V,  tylko trzeba uważać na różnicę napięć we - wy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez terminus

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 18:54, Grzegorz7 napisał:

Ale te fajnie świecą i ten za 50 zł też:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to prawda ,swiecidelka przyciagaja ,nie trzeba podlaczac voltomierza i nawet prad wyswietlaja i ja to polecam jak najbardziej ,innym .Ja potrzebuje czegos innego :)

W dniu 30.07.2020 o 19:05, daris666 napisał:

Mam jedną sztukę na jednym stanowisku a dwie sztuki na drugim. 

Rozumiem Ciebie ale ja w pracy nie mam czasu na dłubanie DIY. 

Moze inaczej kolego .Moze w swoich konstrukcjach nie potrzebujesz kilku napiec odizolowanych od siebie galwanicznie ,moze dla tego nie chwytasz idei tego zasilacza .Poprostu nie dzialasz na takich ukladach ,moze z tego powodu jest  ta nasza roznica zdan .

W dniu 30.07.2020 o 23:19, terminus napisał:

Trochę ja nie w temacie, wtrącę tylko, że ze swojego zasilacza na LM317/337 wyciągam dokładnie 2,3 A, całym zakresie napięć, tj. 1,22 - 37 V. Przełączane uzwojenia trafa no i LM-y w TO-3. Nie ma problemu wyciągnąć też więcej V,  tylko trzeba uważać na różnicę napięć we - wy.

Spoko Nowy ....:)  fajnie ze cos napisales ,witaj . ale tu chodzi o cos innego .znaczy tez ze zastosowalem typowe tanie uklady i ok ,dzialaja .

Innym siem to niepodoba i ok .

Juz mi sie niechce poraz kolejny pisac ze buduje zasilacz modulowy z naprostrzych podzespolow .

Modulowy czyli taki gdzie mozna dowolnie skonfigurowac 3 glowne moduly zasilacza .

kazdy z tych trzech modulow ma miec kilka podstawowych napiec .

Sorki Panowie i Panie ale odnosze wrazenie ze to was przerasta ,nie wszystkich oczywiscie .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa jest juz ,radiatory z ukladami sa .uruchomilem pierwszy czlon zasilacza ten najbardziej uniwersalny i odlozylem to na razie bo....musze dla kolegi zrobic ten sterownik z fotovoltaiki do grzania wody ,boliera 200litrow i inn e .....

Zasilacz dokoncze i przedstawie schemat . jednego zasilacza zamiast czterech .czy nawet szeciu .

Juz w pierwszym uruchomionym kanale zasilacza mam dostepnych 7 napiec

PS dalem na poczatku tematu schemat .on oddaje jedynie idee ale jest bledny .Nie jest to docelowy schemat zasilacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do uwag kolegi Muzga  głównie ,znalazlem ciekawy i niedrogi zasilacz fabryczny .  Przy okazji rozpatrywania zmiany mojego leciwego oscyloskopu DS1052E który posiadam juz kilka lat i chcialbym go wymienić na nowszy .

Tu drobna uwaga do ludzi co mnie tu krytykują a w zamian zabardzo alternatywy nie daja .pierwszy oscyloskop Rigola zakupiłem w 2007 roku ,po 5 latach sprzedalem go .zakupilem nowy DS1052E w okolicach 2011,super sprzet .....

Sam ten typ oscyloskopu nadal jest aktualny i sprzedawany nadal ale chce zmienic na nieco lepszy ,4 kanalowy ,

Poco to pisze ? :)niema to sensu ? pozornie ,ale dla was  dla odpowiedzi :)

najlepsza prawdopodobnie oferta na rynku na zasilacze wielo kanalowe .waga 9 kg Wymiary 252 x 155 x 305 mm.cena 770zl

Potrzebowałbym dwa takie albo trzy  ale moj zasilacz za darmoche ma i tak podobne mozliwosci jak trzy  te kupne .za wielkie kloce jak dla mnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy tak cieżko przebić sie tu do innych elektroników ze jest to projekt malego i taniego zasilacza kilkutorowego ?

Mój zasilacz jest mniejszy niz pojedynczy taki kloc i tanszy i tak dalej ............

 

a nowy oscyloskop zamawiam :)

a zasilacza nie kupuje tylko robie .

w sumie to zamawiam teraz , znaczy nie zasilacz tylko oscyloskop 4 kanalowy ,bo czasem brakowalo dodatkowego kanalu ....

I pozdrawiam rozmowcow ....

A wyszlo tak ze pochwalilem siem projektem pcb do fotowoltaiki 1kw  ,wlasnie rusza i co mam bic siem w piers ze powstal calkowicie z "glowy " .Nawet bez wczesniejszego schematu ideowego ? Tylko od razu PCB .Mam sie tlumaczyć z tego ze to umiem ?

:) Pytanie brzmi ? czy jestem na forum elektroników czy jestem na forum nienawistnikow ?

wybierzcie sobie swoją opcje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmeg pijesz do mnie, a ja dyskutowałem z jednym Twoim argumentem. W cenie którą wtedy podałeś można nabyć GPD-3303S GW INSTEK którego na co dzień użytkuje i powiem Ci jedno: rozdzielczość nastaw i pomiaru cyfrowego na poziomie 1mV i 1mA  daje multum nowych możliwości. Zmierzyłem jego błąd i wynosi on dokładnie +0.5mV i +0.5mA dla całego zakresu. Oczywiście trzeba mieć w głowie, że kable mają rezystancję. ?

A Rigol DS1054Z przy swojej cenie uważam za świetny zakup. Doskonały, tani oscyloskop na start. Sam nawet myślę co by sobie nie sprawić jednego, żeby swojej kobyły nie męczyć prostymi pomiarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2020 o 23:26, Muzg napisał:

Atmeg pijesz do mnie, a ja dyskutowałem z jednym Twoim argumentem. W cenie którą wtedy podałeś można nabyć GPD-3303S GW INSTEK którego na co dzień użytkuje i powiem Ci jedno: rozdzielczość nastaw i pomiaru cyfrowego na poziomie 1mV i 1mA  daje multum nowych możliwości. Zmierzyłem jego błąd i wynosi on dokładnie +0.5mV i +0.5mA dla całego zakresu. Oczywiście trzeba mieć w głowie, że kable mają rezystancję. ?

A Rigol DS1054Z przy swojej cenie uważam za świetny zakup. Doskonały, tani oscyloskop na start. Sam nawet myślę co by sobie nie sprawić jednego, żeby swojej kobyły nie męczyć prostymi pomiarami.

Witaj Muzg  .Mnie ciekawi dlaczego na wstępie użyłeś określenia że Ja Pije do Ciebie ?

Czy myslisz o mnie żle? albo czy wpadleś w schemat że aby być super to trzeba innych atakowac ?Wyjaśnij mi to kolego mój Muzg?

Ja podtrzymuje swoja osoba idee powstania takiego zasilacza .

Niestety na razie ukonczylem tylko jeden kanal tego zasilacza bo mam inne wazniejsze prace .

Jeden kanal ukonczylem  , posiada siedem ,liczbowo 7 napiec ,tak jeden uruchomiony kanal tego mojego zasilacza posiada siedem wyjsciowych pinow . 5 sztuk o napieciach dodatnich i 2 piny o naipeciach ujemnych .w tym 3 z tych 7 napiec sa to wyjscia regulowane .

to dla pierwszego kanalu uruchomionego .

Kolego Muzg ,nadal ciebie szanuje ....ale delikatnie to topnieje ,delikatnie .

naprawde jestem zdziwiony co do Ciebie Muzg ze gadasz takim jezykiem .

A moze to Ja ciebie przecenilem ? Moze trzeba Na ciebie normalnie patrzec ?

Moze to ze kiedys dales tu dobry wzmacniacz sluchowkowy ,znaczy pilotowales plytki i czesci i za to ciebie szanuje to powinienem zapomniec o tym?

 

PS co do prostych pomiarow to nie kupuj tego rigola DS1054Z Plus ........ i nie dziekuj mi za porade .

on w prostych pomiarach wypada kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oscyloskop typowy pod systemy cyfrowe ,w analogu wypada srednio . Ja go kupiem bo sporo robie z cyfrowki .

dlaczego kolesiu Muzg stales sie takim dupkiem ?Moze zmienisz siem ?Nadal lubie Ciebie .

PS heh jakich to prostych pomiarow ? Naprawde lubie ciebie Muzg : )

Nie rob z siebie zapyzialego znawcy !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

co do tego rigolaka ds1104 taka ciekawostka , aby przeniesc zapis ekranu z oscyloskopu na kompa bez instalacji specjalistycznego oprogramowania wystarczy wlozyc pamiec USB w gniazdo potem kliknac na jeden przycisk i jest ....doslownie jedno kliniecie .To fajnie zrobili .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przebieg jeden z wielu sterownika do czego tam .do nagrzewnicy akwariom dla drogich rybek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartuje z tymi rybami .........To jest jeden z przebiegow napiec wyjsciowych z procesora sygnalow ,zasyfiony troche sygnalami z otoczenia .taki test : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================

zasilacz kilku torowy nie musi być drogi dlatego podałem ceny tanich zasilaczy kilkutorowych dla odniesienia .

Co do zastosowanych regulatorów to stwierdze jednoznacznie ,walcie sie . .

Scierwojady co myślą że zasilacz odpowiada za wszystko . ,bzdury na kaczych lapach .

Typowy hi endowy belkot bez podstaw i bez potwierdzen !!!!

To że  szerzy sie tu utopijne kłamstwa to wiem od dawna  .......sorki ja tych kłamstw nie łykam ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szamanów tu nie brakuje  ........co zakliniaja elektronike  ,szumy zasilacza i itp ......zapominają wam napisać prawde  .......

dlaczego jedne układy grają a inne nie i jaki ma to zwiazek z zasilaczami ? ano zaden zwiazek z zasilaczami to niema !!!!!!!!

ale  paru ludzi chce być znawcami i chce pieprzyć o tym  .......

zrobcie sobie doswadczenie  ,wezcie jakiś dobry wzmacniacz do sluchawek a potem zaslajcie go z różnych układów zasilacza i opiszcie to !!!!zrobcie to !!!!!!

im gorszy wzmacniacz tym bardziej wrazliwy na zasilanie  ,im lepszy wzmacniacz tym mniejsze wplywy zasilacza wrecz do znikomych .....

=============================

sorki panowie i panie .zupełnie nie kumacie idei powstania takiego zasilacza ,wasz problem nie mój .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----------------------------------------

A Ja Atmeg spokojnie dokoncze sobie te zasilacz  .

a zdania innych  .......moge z nimi dyskutować tylko że oni nie zechcą pewnie przyjać argumentów .

dla nich koło nie jest kołem tylko wykladnią matematyki .

Wspaniale brzmiące urzadzenia sa tylko dziełem przypadku i bez ich wiedzy napewno nikt tego nie powtórzy  .....

samowolnych zjadaczy wiedzy tu nie brakuje  ,ten tekst dedykuje koledze mojemu Muzgowi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==================

nie chce takich tematow ale to trzeba wyjaśnić sobie  ,jak kolega Muzg zarobi coś i kupi sobie oscyloskop to wtedy może znowu bedzie moim kolegom .

==============================================

Muzg nie kupuj tego ds 1104  to oscyloskop typowy pod cyfrowke  i nie dziekuj mi za porade ...

=======

typ nie podziekuje tylko zaatakuje  ,tak maja tu pewne typy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... To jakieś “alkoposty“?

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoposty, nawet nie z doczepką do kogoś w takim przypadku, ale z wyzywaniem wszytkich od ścierw ?

 

W dniu 7.10.2020 o 19:12, atmeg napisał:

dlaczego kolesiu Muzg stales sie takim dupkiem ?Moze zmienisz siem ?

Wyzwiska, zaczepki  i  do tego "siem"? A co na to moderacja ? Śpi...

W dniu 7.10.2020 o 19:53, atmeg napisał:

Zartuje, z tymi rybami .........To jest jeden z przebiegow napiec wyjsciowch z procesora sygnalow

z sygnalami z otoczenia .taki test : )

Ludzie, że   co ?  To jest ta wiedza ?

2 godziny temu, atmeg napisał:

ale paru ludzi chce być znawcami i chce pieprzyć o tym   

Typowy hi endowy belkot bez podstaw 

szamanów tu nie brakuje  ........co zakliniaja elektronike  ,szumy zasilacza i itp ......zapominają wam napisać prawde

Za to tych co mają "wiedzę", którą nie potrafią nic , a nic wyjaśnić, a nawet skonstruować najprostszego dowolnego zasilacza na elementach dyskretnych i pomóc innym, zaproponować coś fajnego (tylko dla siebie najprostszą scaloną zabaweczkę na 3 nóżkach z sieci i podkreślając jeszcze to) A chwalić się. A potem nieładnie tylko ubliżać innym? Widać tutaj...

2 godziny temu, atmeg napisał:

Co do zastosowanych regulatorów to stwierdze jednoznacznie , walcie sie . .

Scierwojady co myślą że zasilacz odpowiada za wszystko

Za takie prowokowanie, bute i pisanie wręcz pogardliwą mową nienawiści dla forumowiczów powinna zainterweniować moderacja i nie poprzez usunięcia wpisów. A podjąć dalsze kroki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.