Skocz do zawartości
IGNORED

Różnica: wharfedale diamond 8.3 a 8.4


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytskich! Prosze o u udzielenie mi informacji jaka jest różnica pomiedzy wharfedale diamond 8.3 a 8.4. O tych pierwszych wiem wszystko. Dostały w róznych testach po 5 gwiazdek! Natomist o 8.4 nie wiem praktycznie nic. Wiem, że budowa tych kolumn jest inna. 8.4 maja dodatkowy głośnik basowy. Pytanie brzmi czy 8.4 odbiegaja od 8.3. Czy 8.3 są znacznie lepsze? Mam zamiar zakupic kino domowe DENON AVR1705, DVD1710, diamond 8.1, diamond center, no i teraz jest pytanie: diamond 8.3 czy 8.4. Sprzęt bedzie w pokoju o 12m w niedalekiej przyszlosci zamieni sie do 25m. Z powodów finansowych oraz na rzecz okablowania( 500zł) nie kupuje subwoofera. Ogladam duzo filmów ( dobre ma w kolekcji i patrze na nie wielokrotnie) lecz słucham jeszcze wiecej muzy ( elektro..depeche mode, house, big bit,.. itp.)Prosze o fachowe doradzenie czy przy tych warunkach kupic 8.3 gdyz sa lepsze a dadza mi dosc niskich tonów, które zadowolą mnie w zupełności pod wzgledem kina domowego, natomiast w przyszłosci w innym pomieszczeniu dokupic sub.., czy tez kupic 8.4 gdyz graja podobnie dadza mi wiecje basu co zastapi sub... w tak małym pomiszczeniu?? Dodaje, ze do tej pory słuchałem muzy na diorce 502 i dwóch kolumnach ( kupionych w erze diory) norsk audio model baltic 50. Jak wiec widac różnica bedzie ogromna. Osobiscie bardziej podobaja mi sie 8.4 lecz nie chce stracic na dzwieku ( bez przesady oczywiście).. bo mi sie inne bardziej podobaja! Dziekuje wszystkim z pomocna rade!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co.. nikt nic nie wie?ciekawe. Jak sie czyta rózne artykuły to odnosi sie wrażnie ze pisza tu ludzie, którzy doskonale sie zanją na sprzecie kazdej klasy i znalezienie róznicy miedzy zwykłymi budzetówkami to zaden problem! Kupuje lada dzien i musze podjąc decyzje. Prosze jeszcze raz wszytsich w temacie o pomoc! dziękuje z góry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Akurat słuchałem wczoraj serii 9 (także Crystali 40) z tymi Denonami. Jeśli słuchasz muzyki z "przytupem" to polecam ci 8.4, choć słuchałem ich jedynie u kolegi jakiś czas temu (w innej nieco konfiguracji). Dla mnie jak już do pomieszczenia w przyszłości 25 m2 bez wahania wziąłbym 8.4. Jednak najbardziej z tego pasują mi 9.5. Ale muszą się "rozbujać" (podobnie jak inne Wharfedale - serii 8 czy 9). Proponuję odsłuch jednoczesny - jak się da - 8.4 z 9.4 albo z 9.5. Inna metoda nie wchodzi po prostu w grę. W ciemno nie ma co kupować. Lepiej już trochę jeszcze pomęczyć na "starym" sprzęcie;)

 

Pozdrawiam

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adam_m

Witam. Czy mógł by kolega opisać również swoje wrażenia z odsłuchu Crystal 40? Mam zamiar zakupić zestaw DENON AVR-1905 i DVD-1910 z Wharfedale i tutaj dylemat: czy Crystal 40 jest wystarczające do takiego zestawu (pokój ok. 23 m2), czy też warto dopłacić niemal jeszcze raz tyle za Diamond 9.5?

 

pozdrawiam

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za odpowiedz...9.5 to juz jednak inna sprawa jesli chodzi o kase a tu musze miec granice..mimo wszytko posłucham twojej rade i jade na odsłuch. Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do DonVita

Jeśli chodzi o te Crystale - to dla mnie dźwięk był nieco przytłumiony, owszem basu sporo, soprany też niby ok, ale to tak jakby ktoś postawił między kolumnami a mną kartkę papieru. Brak było jakby szczegółowości tym kolumnom.

Trzeba jednak pamiętać ile kosztują (fronty bodajże za 1200 zł za parę).

 

Szczegółowiej i lepiej brzmiały Wharfedale Diamond'y, szczególnie do takiego pomieszczenia (23 m2) seria 9.5 nadawała by się najbardziej, 9.4 - mogły by być, ale niekiedy trzeba byłoby w stereo słuchać z pomocą subwoofera by "wydobyć" basy. Wszystko zależy od gatunku muzyki jakiej się słucha - do jazzu, klasyki, czy ogólnie stosunkowo spokojnej muzyki - 9.4 starczą, do innej - już nie. Warto sprawdzić przy okazji Diamondy 8.4 - może one będą ok. (niestety słuchałem ich tylko kiedyś u kolegi - całkiem, całkiem).

Poza tym Crystale - jako mebel - są nie najładniejsze;)

 

Natomiast najbardziej to odpowiadają mi Dali Concept - do spokojniejszej muzyki - bardzo dobre jak na tę cenę (3195 zł z sub.). Szczegółowe, zarówno tony niskie jak i basy ładnie podkreślone. Polecam ten zestaw - słuchałem go w porównaniu z Wharfedale'mi, o których mowa - i twierdzę, że grają rzeczywiście ładnie - również w kinie. Szkoda tylko, że oferowany jest 1 kolor kolumn (wiśnia) i subwoofera (czarny).

 

Oczywiście - to są jedynie moje wrażenia. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, nie potrafię operowac fachowym słownictwem zaawansowanego "audiofila". Po prostu, opisałem swoje wrażenia najlepiej, jak potrafię.

 

Zachęcam do bezpośrednich odsłuchów (najlepiej tych Crystali, Diamondów i Dali naraz) - nic innego, jak sądzę, Ciebie nie przekona;) Ważne, by znaleźć odpowiedni sklep i nie burczącego sprzedawcę.

 

Pozdrawiam

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz,

czy już dokonałeś zakupu ?

Jeśli tak to napisz co zakupiłeś i jak się kolunmny sprawują.

Stoję właśnie przed podobnym dylematem co Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podzielić się z szanownymi kolegami swoimi spostrzeżeniami na temat Wharfedale Diamondów 8.4. Wcześniej przez prawie 20 lat słuchałem różnego sprzętu, kolumny pozostawały jednak te same - ALTUS 140 (nieco zmodernizowane - kable, kondensatory, regeneracja głośników itp.). Wynikało to chyba z tego że grały w tamtym czasie nie najgorzej, a i z powodu wagi nie chciało mi się ich ruszać ;-). Jednak w końcu przyszedł czas na zmianę kolumn. Słuchałem różnych "budżetówek" w wielu miejscach i mój wybór po ponad 2 godzinnym odsłuchu w MM Marki (jeżeli sprzedawca to przypadkiem to czyta, to dziękuję mu za cierpliwość) padł na Wharfedale 8.4. Kupiłem je gdzie indziej, (o 400 zł mniej niż w MM) i podłączyłem do zestawu (DENON DCD-1560 + DENON PMA-720). I co! - poczułem się głupio . Stare ALTUSY brzmiały lepiej! W Diamondach nie było góry!. Te stare poczciwe kolumny, o których ktoś napisał na forum, że nadają się tylko to przechowywania ziemniaków, grały czyściej i ostrzej, a Diamondy tak, jakby koc ktoś na nie nałożył. Po co wydałem te 1100 zł !!!

No i nie wiedziałem, co jest grane. Za namową kolegi wygrzewałem przez parę dni kolumny na szumach UKF. Słychać było postęp, ale ciągle było nie tak. Gdzieś na forum przeczytałem, że Diamondy 8.4 wspaniale reagują na biwire'ing. No więc podłączyłem je w biwire'ingu.

 

ZMIANA KOLOSALNA !

 

Kolumny ożyły, pojawiła się ładna czysta aczkolwiek nie nachalna góra. Wzrosła ilość szczegółów, zdecydowanie poprawiła się ogólna stereofonia. W konfiguracji o której wspomniałem trochę wcześniej, dźwięk przy ustawieniu toru na CD DIRECT jest wyrównany, może lekko przebasowany. Czasami włączam korekcję i zdejmuję trochę niskich. Ale poza tym malina. Słucham dużo jazzu i dla tej muzyki te kolumny są chyba niezłe, wokal jest czysty, góra teraz już też :-) Pokój około 15 m, trochę mebli, dywan, kilimy na ścianach. Wydaje mi się, że przed założeniem kolców rezonowała nieco podłoga z paneli MDF. Robiłem jeszcze próby z różnymi kablami, ale moim zdaniem zastosowanie biwire'ingu to 95% z ogólnej poprawy dźwięku, reszta to kable. W/g mnie zwykłe 2.5 mm OFC w kwadracie wystarczy, szkoda kasy na odlotowe drogie firmówki. Przepraszam kolegów za nieco przydługi tekst. Moim zamiarem było jedynie zachęcenie użytkowników tych kolumn do podłączenia ich w biwire'ingu. W/g mnie w przypadku tych kolumn po takim zabiegu odczujecie zdecydowaną poprawę.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w poprawie brzmień!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! sorrki, że sie odzywałem sie tak długo ale byłem całkowicie pochłoniety oddsłuchem zakupionego sprzętu...dokonałem zakupu tak jw wspomniałem decydujac sie na diamond 8.4..coż mogę powiedziec...rożnica w tym co do tej pory miałem a to co mam teraz jest ogromna!!!..nie wiem jak wyglada sprawa innego podlączenia...nie mam też doświadczenia przy odsłuchaniu wielu koncepcji..ale wiem jedno....jesli chcecie dokonac podobnego wyboru, a słuchacie bardziej technicznej muzy z dobrymi dzwiękami czystym wokalem nizeli rocka to polecam gorąco!..przy rocku jest róznie...nie mówie że źle..lecz wydaje mi sie ze najlepiej słychac czystosci przy innej działce..cieżkie granie nie zdązyłem jeszcze dobrze przetestować ...lecz eletro, sythopop, gitara wyostrzony wokal przy nastrojowej muzie w kombinacją ustawień na "0" oraz róznych trybach odsłuch Dolby Pro daje amatorowi tematu pełna satysfakcje!!..dodaje, że na przód dałem kableSONIC LINK AST 200, reszta SONIC LINK AST75, COAXIAL za 50 zł..Teraz moje kawałkii depeche mode cykaja az miło słuchać! dzwięki dotad nie słyszane cięszą ucho, gitara martina jest tak czysta, że słychac jak z nią pracuje, "dream on", "personal jesus..acustic"słychac każdy chwyt, słychać każdy szczegól i wiel innych których nie było poprostu słychać!!!!!Jeśli lubisz bassowe uderzenie w technicznym stylu, chcesz ucieszyć swe ucho i oko w pełni na długi czas i....nie jestes "wymagajacym" słuchaczem to polecam ten zestaw!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Procz, z czym grają u Ciebie diamenty, miałem KODY i Y450, ale Depesze jakoś mi nie podpasowali, wszystko pchnąłem. Jeśli Gore i spólka fajnie brzmia na waflach może się tym zainteresuję

Pozdrawiam

Depesz od Music for tha Masses

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj!

denon AVR 1705, denon DVD 1710....jesli słuchasz DM bedziesz zadowolony!!!..najlepiej wypadł w moim teście VIOLATOR, cała płytka a w szczegolności: halo, world in my eyes...EXCITER...cała płytka!..dremon on.. no i solówka martina CONF...w trybie dolby pro poprostu zaskakuje!niektóre kawałki onoszą wrażenie nagrania w 5.1..poezja!!jak sie zastanawisz powaznie do idz do sklepu na odsłuch..wez w/w płytki, pożycz sobie film PEARL HARBOR odsłuchaj muze a szczególnie zwróci uwage na wyminenione przeze mnie kawałki ..a potem włacz sobie film od momentu nalotu na zatoke..sprawdz cenowo jak wyglada reszta sprzetu...i powiniens byc zadowlony!!...Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super Procz, widze że czujemy podobne klimaty. Niestety u mnie do dostania sąjużtylko Wafle serii 9, a w tej cenie to można juz rozejrzeć sie wyżej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.