Skocz do zawartości
IGNORED

Moje stereo gra źle


Mirek Mirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Mam problem z moim stereo, na początek trochę danych:

 

Salon 35m2 

amplituner Tandberg tr-1014 - na internecie można spotkać pozytywne opinie o tym modelu

Monitory Acoustic Reserch SRT 260 

Źróło dzwięku niestety TV i muzyka z Youtube, połączone z ampli przewodem "robionym/lutowanym" 

 

 

Nie umiem dokładnie opisać dzwięku, ale własnymi słowami w utworach muzycznych głos muzyków wysuwa się na prowadzenie, jest już głośny a reszta - czyli instrumenty pozostają z tyłu i jest tego zdecydowanie za mało . Brakuje mi trochę ciepła w dzwięku i efektowości - po prostu dzwięk z tego zestawu nie porusza. Myślałem, że sprawę może załatwiłby częściowo korektor graficzny ?, ew. jakiś cieplejszy wzmacniacz - cos z Hartman Kardon ? co byście wymienili w zestawie na początku ? 

 

 

dodam jeszcze link z youtube z odsłuchu tych monitorow, może Wam to jakoś pomoże 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze aż tak bardzo nie zmienią sygnatury grania.. miałem kiedyś Skart 100 i z każdym napędzidłem wokale były na pierwszym planie... btw całkiem ładne..

Zmień kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek szukał winowajcy ? a wydaje się, że można na początek sprawdzić

pojemności w kolumnach ( zgłaszane jako studyjne - więc liniowe ) szczególnie ten idący

do papierowego tweetera. Wymiana ( gdyby to był elektrolit ) na MKP też byłaby wskazana.

Ale jeszcze szybciej ( tu nie mam wiedzy, bo nie znalazłem nawet foto ) byłoby słuchawkami

- czy to jest dźwięk zadowalający.

Kabel łączący do wzmacniacza  jeśli ma powyżej 1/4 metra należy  zrobić z drutu solid 0,5

- nie psuje barwy a do tego zachowuje naturalną agresję muzyki. Mam z niego głośnikowe.

Woofer jest spory, ale metraż też, więc te kolumny mogą się okazać za małe do pokoju.

Chyba, że basu Ci wystarcza. Ciekawe, czy chęci i czasu na grzebanie ? 

Jak nie - zawsze możesz szukać nowych gratów - najważniejsze są i tak kolumny.

Korektor owszem, pomaga, ale najczęściej więcej popsuje, niż poprawi.

Trzeba też mieć rozeznanie, czy zwykła korekcja we wzmacniaczu, czyli bass czy treble dużo zmienia.

To podstawa do decyzji o korektorze, który bas mocno psuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaprosił kogos do siebie do domu ze swoją elektroniką, źródłem i kablami żeby sprawdzić jak mogą zagrać Twoje kolumny z innym towarzystwem. Może się okaże, że dużo zabiera początek toru??

 

Ewentualnie w drugą stronę i zabrać swój system do kogoś. Oczywiście zeby to się sprawdziło to ten ktoś musi mieć granie, które Ci się podoba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mirek Mirek napisał:

Źróło dzwięku niestety TV i muzyka z Youtube

Gra adekwatnie do źródła .

30 minut temu, Mirek Mirek napisał:

dodam jeszcze link z youtube z odsłuchu tych monitorow, może Wam to jakoś pomoże 

Lepiej sobie odpuścić  "odsłuch" ? tego materiału (w każdym razie ja sobie odpuściłem) . Jak grają głośniczki w moim laptopie, wiem bez tego filmu. Chyba, że nagranie przy dokonane przy pomocy profesjonalnego sprzętu i w odpowiednich warunkach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych kawałków ? a pierwsze, co się nasuwa, to zdejmij kolumny

na podłogę i ustawiaj stabilnie na próbę w różnych odległościach od ściany.

Czy to gra liniowo, czy z ulepszaczami ? - jest dość sucho ... jakby góra była dodana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Gra adekwatnie do źródła .

I to by było na tyle.

Pozostałe porady można zastosować ale dopiero po zmianie źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Kompletnie nie ma znaczenia bo tego typu "filmik" nie mówi nic o tym, jak gra "system" lub poszczególne jego komponenty. Jest tylko dowodem na to, że przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu można nagrać film, który "coś zarejestruje" i wrzucić to do Internetu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Mirek Mirek said:

amplituner Tandberg tr-1014 - na internecie można spotkać pozytywne opinie o tym modelu

 

 

czy aby na pewno? sprawdź numerki bo prawdopodobnie piszesz o TR1040

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audioburak napisał:

...jest dość sucho ... jakby góra była dodana.

Proponuję do nagrywania używać komórki, któtej mikrofon doda dołu - będzie mokro... ale tematem wątku nie jest dobór komórki do nagrywania filmików.

-----

1 godzinę temu, iro III napisał:

...porady można zastosować ale dopiero po zmianie źródła.

Bzdura! Opisane przez autora mankamenty brzmienia, nie są efektem niższej jakości YT niż FLAC, ani nawet kiepskiej jakości DAC wbudowanego w laptop.

-----

3 godziny temu, audioburak napisał:

...zdejmij kolumny

na podłogę i ustawiaj stabilnie na próbę w różnych odległościach od ściany.

Wady brzmienia z opisu wydają się być dość konkretne, więc zacząć trzeba od akustyki i kolumn. Osobiście to:

1. Pojeździłbym kolumnami po pokoju i poszukał optymalnego miejsca.

2. Pożyczyłbym od kumpla jakiś konkretny wzmacniacz. Może być i tak, że wzmacniacz nie daje sobie rady z kolumnami.

3. Ewentualnie pożyczyłbym od kumpla fajnie grające kolumny, ale tu uważaj, żeby ich nie spalić.

PS.

A jak chcesz grać z laptopa, to zarezerwuj kasę na DAC i abonament Spotify/Tidal/Deezer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytargaj jakikolwiek CD do domu i podłącz kablem za 20 zł z marketu (czort wie coś tam sam spłodził). 

Płyta jaką lubisz i wówczas oceniaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mirek Mirek napisał:

Salon 35m2

To i wielkość kolumn może mieć znaczenie, ale można na próbę posłuchać z mniejszej odległość. Z bliska musi pojawić się bas i góra. Warto podłączyć inne kolumny...może te już nie grają jak nówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz jakis podstawowy streamer typu auralic aires mini lub CD i sprawdź czy coś się poprawie.

Wokal z przodu to zasługa najbardziej kolumn, potem dopeiro wzmaka i źrodła (tzn wszystko moze grac do porzodu, ale jak graja tak kolumny to bedzie to najtrudniej zmienic) 

Moze byc tak, ze z YT masz za mało rozdzielczosci, detalu  i wszystko się zlewa. A może byc tak, że kolumny mają taką vintageową prezentacje, ktora sie lubi lub nie lubi...

Filmik brzmi jakbys miał raczej przewalony bas i za ciepły dźwięk , sklejony, pozbawiony powietrza. 
Poza tym na 35m to kolumny stoją do D bo ile jest miedzy nimi  ? z metr? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TV jest bardzo słaby sygnał, może jakieś inne źródło by rozwiązało problem ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie twoim zmartwieniem są kolumny.wiem bo miałem doczynienia z tą marką.Nazwa brzmi ambitnie ale to straszny szajs...(gorsze od tonsila)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek z największą sympatią muszę napisac ze porostu nie masz w tym systemie źródła.  Jak masz komputer , laptop to zainstaluj foobar-a kup najtańszy kabel i polacz to . Mysle ze juz wtedy odtwarzajac nawet mp3 albo tidal/spotify uzyskasz lepszy dzwiek . Wtedy szukaj ustawienia kolumn itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kine napisał:

Prawdopodobnie twoim zmartwieniem są kolumny.

Na 90 % !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. A ten tv jak jest połączony z wzmacniaczem ? Jeśli przez wyjście słuchawkowe to sprzęt nawet za kupę kasy nie pomoże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również obstawiam kolumny, lub ich złe ustawienie a do tego akustyka pomieszczenia, miałem podobnie, zmiana kolumn i przemeblowanie pomieszczenia znacząco wpłynęła na poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.