Skocz do zawartości
IGNORED

Fyne Audio F501 kontra Audio Physic Classic 8


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 minut temu, S4Home napisał:

Osobiście te połączenie również przypada mi do gustu ale zależy co kto lubi, bo dla niektórych może być za jasno

Słyszałem AP Classic 8 i Fyne 502 z 6 DAC. Było świetnie. Takie maleństwo... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Balej napisał:

Słyszałem AP Classic 8 i Fyne 502 z 6 DAC. Było świetnie. Takie maleństwo... 

A na czym grasz teraz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Balej napisał:

 

Słyszałem AP Classic 8 i Fyne 502 z 6 DAC. Było świetnie. Takie maleństwo... 

Nie wiem, czy słyszałeś ale Cyrus też świetnie zgrywa się z PMC, Opera, Audiosymptom i Quadral.

Z tymi paczkami też świetnie zgrywają się piece Onkyo, Synthesis i Unison Research. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie wiem, czy słyszałeś ale Cyrus też świetnie zgrywa się z PMC, Opera, Audiosymptom i Quadral.

Z tymi paczkami też świetnie zgrywają się piece Onkyo, Synthesis i Unison Research. 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli mają znikać w pomieszczeniu i mam być szczery to celował bym po wyżej serii Classic.

A jak z przestrzenią wszerz i głąb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Prewwit napisał:

A jak z przestrzenią wszerz i głąb?

W słowach Ci tego nie opiszę, najlepiej było by posłuchać. Osobiście twierdzę że scenę budują na prawdę dobrą i warto się nimi zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

A jak z przestrzenią wszerz i głąb?

Audio Physiki ogólnie to wzorowa przestrzeń w danym przedziale cenowym. Classic to najniższa seria i przestrzeń w głąb oraz w szerz jest świetna, ale "sztuczek" góra - dół jeszcze nie potrafią. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2020 o 15:19, S4Home napisał:

warto się nimi zainteresować

mówisz o AP classic 8, czy połączeniu z Cyrus One

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 10:51, Robert 7800 napisał:

mówisz o AP classic 8, czy połączeniu z Cyrus One

Tak jak najbardziej, ale dodam że nadal mówimy tu o graniu bardziej technicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niewawna jestem posiadaczem AP classic 8. Graja z audiolab 8000a i micromega stage 4. Polecam te kolumny. W swoim przedziale ceniwym super. Fajna szczególowa góra ale łagidna, bez sybilantow. Mega bas jak na tak niewielkie kolumny. Poza tym nie jest jednostajny, ma wiele barw.  Grają jakby gdzieś schowany był sub. U mnie graja na 20m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2020 o 19:41, andyg74 napisał:

Od niedawna jestem posiadaczem AP classic 8

Gratuluję, ja na swoje czekam, zamówiłem, zapłaciłem i czekam, u mnie też na 20m2 będą grały tylko że z Cyrus One HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.06.2020 o 13:49, Adam 38 napisał:

Cyrus też świetnie zgrywa się z PMC, Opera,

słyszałem Cyrusa  z Opera Mezza, jakoś mnie nie porwało, ale za to z Secondo- petarda. Tylko ta cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się załatwić tak, iż miałem obie pary kolumn w domu? Fyne Audio f 501, i Audio Physic classic 8.

Przez tydzień cieszyłem się jak dziecko.

FA f 501- bardzo poprawne, fajny mięciutki bas, szczegółowe, nie męczące

AP classic 8- bas zupełnie inny, bardziej twardy, góra jeszcze bardziej szczegółowa niż w FA ale za to średnica, mega dużo powietrza, bardzo muzykalne, dźwięk lekki przestrzenny 

długo się nie mogłem zdecydować, FA grają bardziej dociążonym dźwiękiem, są bardzo fajne, lecz czegoś im brakowało, własnie tej muzykalności. 

Zostały AP,  przypadły mi do gustu, lecz to nie znaczy, że FA są gorsze, akurat mi bardziej się spodobały AP 

niech każdy  nie zdecydowany odsłucha obie propozycje- nie sugeruje się moim wpisem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Robert 7800 napisał:

AP classic 8- bas zupełnie inny, bardziej twardy, góra jeszcze bardziej szczegółowa niż w FA ale za to średnica, mega dużo powietrza, bardzo muzykalne, dźwięk lekki przestrzenny 

Takie jest właśnie firmowe granie AP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Robert 7800 napisał:

słyszałem Cyrusa  z Opera Mezza, jakoś mnie nie porwało, ale za to z Secondo- petarda. Tylko ta cena

Dwa totalnie inne brzmienia. Mezza ma spokojny ten dół, za to Seconda gra ciepło i ten dół jest mocno wyczuwalny.
Grand Mezza gra świetnie z Naim XS3. Do Second świetnie pasował Cyrus 82DAC, Roksan Caspian M2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S4Home napisał:

Do Second świetnie pasował Cyrus 82DAC

Tak, 8.2 dac może kiedyś. Mimo, że od kilku lat mam Cyrus One HD, to często myślę nad  Audiolab np 6000a teraz 6000a Play, czy warto go odsłuchiwać gdy  ma się Cyrusa? Wiem że to zupełnie inna technologia i klasa, no i na papierze mniej wydajny od Cyrusa, ale nie to się liczy przecież. Co możecie napisać porównując oba wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Robert 7800 napisał:

Tak, 8.2 dac może kiedyś.

Może kiedyś... może być szybciej. Jak jesteś zainteresowany 8.2 ale tylko w komplecie z psxr2 to zapraszam na priv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Może kiedyś... może być szybciej. Jak jesteś zainteresowany 8.2 ale tylko w komplecie z psxr2 to zapraszam na priv. 

Zasilacz obowiązkowo ? 

13 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Tak, 8.2 dac może kiedyś. Mimo, że od kilku lat mam Cyrus One HD, to często myślę nad  Audiolab np 6000a teraz 6000a Play, czy warto go odsłuchiwać gdy  ma się Cyrusa? Wiem że to zupełnie inna technologia i klasa, no i na papierze mniej wydajny od Cyrusa, ale nie to się liczy przecież. Co możecie napisać porównując oba wzmacniacze?

Ta zmiana nie wiele wniesie, jeśli chcesz iść do przodu to zmienił bym koncepcje i skupił się na czymś lepszym. Taka używka 82DAC może być w zasięgu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4ncer napisał:

A ja zapytam, jak gra seria Classic w porównaniu do poprzednich "słupków" AP, Yar, Sparków, Tempo et

Słyszałem classic 5 i 8 i jako posiadacz poprzedniej generacji Scorpio 2 (większy brat tempo 6) stwierdzam ze ósemki totalnie nie mają startu. Hasło firmowe "dont lose any detail " nie przeniosło się na nowe przynajmniej "tańsze" serie. Ta plecionka w nowych głośnikach za bardzo je ociepliła i stłumiła, to przekłada się też na przestrzeń. Oczywiście na tle innych nowych kolumn brzmi ok, ale to już nie ten wyrafinowany dźwięk co kiedyś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli to komuś pomoże to ja porównywałem w salonie AP Classic 8 i Fyne 501. Salka odsłuchowa była mocno wygłuszona, więc w domu wrażenia byłyby z pewnością inne.  Słuchałem na wzmacniaczu Arcama. Bas w AP był szybszy, bardziej punktowy i mięsisty. W Fyne bas wybrzmiewał głębiej i niżej ale miał taki lekki nalot jak ze studni i nie miał takiego mięsistego i sprężystego kopa, kontrola też była mniejsza -  ten lekko "studzienny" pogłos to pewnie efekt rozwiązania bass refleksu i dyfuzorów pod spodem kolumny. Bardzo ciekawe brzmienie i inne niż zwykłych bas refleksów - kwestia gustu. Mi bardziej przypadł bas w AF.  Na średnicy AP były bardziej matowe ale wg mnie szlachetniejsze.  Góra pasma była w obu jak trzeba, nie drażniła ani nie było jej za mało. Do domu wybrałem AF. Słuchałem tam jeszcze kilku innych propozycji ale wybrałem te AF.

Cechą tych AF jest taka, że te kolumny nie mają fajerwerków a po prostu siada się i ich słucha i nie wnika w ich niedostatki. Wszystkiego jest tyle ile trzeba, żadna część pasma nie przykuwa większej uwagę a mimo to one nie są nijakie a produkują wciągającą muzykę. W odsłuchach można je łatwo niedocenić kosztem tych kolumn, które są zestrojone bardziej efektownie. Ale właśnie w AF to zestrojenie pasm i  ich średnica wciąga w muzykę i po prostu się zapomina o tym czego brakuje. 

W domu wybrzmiały lepiej niż w tej wygłuszonej w salce. Góra połyskuje bardziej a średnica nie straciła tego charakteru co w salce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kwiryniusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kwiryniusz napisał:

Jeśli to komuś pomoże to ja porównywałem w salonie AP Classic 8 i Fyne 501. Salka odsłuchowa była mocno wygłuszona, więc w domu wrażenia byłyby z pewnością inne.  Słuchałem na wzmacniaczu Arcama. Bas w AP był szybszy, bardziej punktowy i mięsisty. W Fyne bas wybrzmiewał głębiej i niżej ale miał taki lekki nalot jak ze studni i nie miał takiego mięsistego i sprężystego kopa, kontrola też była mniejsza -  ten lekko "studzienny" pogłos to pewnie efekt rozwiązania bass refleksu i dyfuzorów pod spodem kolumny. Bardzo ciekawe brzmienie i inne niż zwykłych bas refleksów - kwestia gustu. Mi bardziej przypadł bas w AF.  Na średnicy AP były bardziej matowe ale wg mnie szlachetniejsze.  Góra pasma była w obu jak trzeba, nie drażniła ani nie było jej za mało. Do domu wybrałem AF. Słuchałem tam jeszcze kilku innych propozycji ale wybrałem te AF.

Cechą tych AF jest taka, że te kolumny nie mają fajerwerków a po prostu siada się i ich słucha i nie wnika w ich niedostatki. Wszystkiego jest tyle ile trzeba, żadna część pasma nie przykuwa większej uwagę a mimo to one nie są nijakie a produkują wciągającą muzykę. W odsłuchach można je łatwo niedocenić kosztem tych kolumn, które są zestrojone bardziej efektownie. Ale właśnie w AF to zestrojenie pasm i  ich średnica wciąga w muzykę i po prostu się zapomina o tym czego brakuje. 

W domu wybrzmiały lepiej niż w tej wygłuszonej w salce. Góra połyskuje bardziej a średnica nie straciła tego charakteru co w salce.

Gratuluje zakupu, faktycznie Fyne Audio  f 501 to ciekawe kolumny. Z jakim wzmacniaczem grają u Ciebie , i na ilu metrach? 

Przez rok miałem FA f 501 u siebie na 20m2 z Cyrus One HD. Było dobrze, poprawnie, szczegółowo.

Od dwóch miesięcy mam Audio Physic classic 8, i muszę przyznać że lepiej wypadają ( w/g mnie ), mają więcej przestrzeni, są bardziej muzykalne, graj leciutko i przyjemnie

Obie konstrukcje grają zupełnie innym basem, AP takim mechanicznym, twardym, FA okrąglutki, mięsisty 

FA to dobra konstrukcja, jeszcze raz gratuluję 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem ze skrótami we wpisie, zamiast AP napisałem AF, co mogło sugerować, że chodziło o Fyne, zdecydowałem się i wybrałem oczywiście Audio Physic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
10 minut temu, Hmmm 7 napisał:

A jak Waszym zdaniem zestroją się AP8 z Audiolabem 6000a Play? Planuję taki zestaw do pokoju 22 m^2.

Jak pójdziesz na odsłuch, sprawdziłbym jeszcze kombinację AP z Musical Fidelity M3si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.