Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze


luzaczek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może zacznę od tego że do niedawna słuchałem na denonie dra 800h plus electrino 250.Po jakimś czasie poczułem spory niedosyt. Wypożyczyłem na testy denona pma 800 i już wiem że potrzebuję wzmacniacz. Kolumny już sprzedałem nie pasowało mi w nich że góra strasznie kuła w uszy... Pomieszczenie to ok 25m. Rodzaj muzyki wszelaki,dance, pop, cantry i nawet jakieś spokojne kawałki. O ile z odsłuchem kolumn nie ma problemu bo zaliczyłem odsłuchy  na dra800h co i tak nic praktycznie nie dało bo na wzmacniaczu będzie inaczej. Gorzej z elektroniką bo chciałem posłuchać np z onkyo 9150 i w okolicach tylko na zamówienie. Szukam ciepłego dźwięku. Moje typy na wzmacniacz to onkyo 9510,marantz 6006 bo denon miał trochę za dużo basu. Dlatego te wzmaki bo fundusz już ograniczony i zależy mi na wejściu optycznym. Kolumny jakie wstępnie wybrałem po odsłuchu to heco aurora 700 albo pylon opal 30 do tego będzie yamaha wxad10. Tylko które wzmaki dopasować pod kolumny i wtedy coś wypożyczyę sobie do domu. Będę wdzięczny za jakieś sugestie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć sobie jeszcze do tej listy co najmniej dwa, trzy wzmacniacze, które powinny Ci zaimponować:

-Nad C356

-Audilab 6000

-Yamaha AS701

Każdy inny, z pewnością znacznie lepszy a niż Denon którego miałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad c356 miałem kiedyś na testy bo znajomy sprzedawał ale z electrino 250 nie zgrało się to. Jamaha wydaje mi się że może być za ostra jak dla mnie. Audiolab cena już wyższa niż zakładam. Ale dzięki za odzew. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz wzmacniacz o cieplejszym charakterze brzmienia to warto koniecznie zwrócić uwage na NAD C356BEE, Cyrus One lub Audiolab 6000a, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Pozdrawiam
Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę to każdy z wymienionych wyżej przez kolegów pieców będzie grał lepiej od Denona 800. Ja bym jeszcze do listy dorzucił coś z Rotela. Pytanie czy potrzebujesz wejść cyfrowych, czy lepiej tandem np Rotel A10 nawet podstawowy w zestawie z streamerem Audio Pro Link 1. To zagra zdecydowanie lepiej. Tak samo można połączyć takiego Nada czy Yamahę. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, luzaczek82 napisał:

Jamaha...

Dżamaha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki  nie zauważyłem że słownik mi zmienił yamahe ? Jeśli chodzi o rotel A10 to potrzebuje wejście optyczne żeby podpiąć tv. Wiem że wszystko zagra lepiej to co koledzy podali ale muszę też patrzeć na ceny. Jeśli mieli byśmy coś wybrać z tych co podałem? Jadę dzisiaj z ciekawości posłuchać denona pma800 z heco 700 i pylona opal 30, chociaż pewno będzie walić za bardzo basem no zobaczymy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luzaczek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj posłuchać muzy w salonie. Słuchałem denona pma800 oraz marantza 6006. Poprosiłem o podpięcie heco 700 oraz pylon opal 30 i słuchałem w ciemno. Z denonem oraz marantzem wytypowałem  pylona opal 30. Dźwięk był dla nie taki bardziej przyjazny dla ucha,spokojniejszy. Później podpięliśmy polk audio signature s55e kontra opal 30  i tu już był remis. A jeśli miałbym wybrać między marantzem a denonem to z tymi kolumnami o dziwo bardziej spasował mi denon. Czekam jeszcze bo będą mieli onkyo 9150 oraz yamahe 701 i porównam sobie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance xi75 nie wiem jak z opalami ale,z Monitor Audio pasuje idealnie .Do listy możesz dorzucić. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 21:31, Soomi napisał:

Yamaha as701 może przypaść ci do gustu jeżeli chcesz łączyć to z heco aurora 700. 

Te zestawienie również dobrze się zgrywa. W szczególności basowo gdzie Yamaha jest szybsza z dobrym zejściem ale krótsza w uderzeniu, a Heco cieplejsze i bardziej poluzowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się zaskoczyłem po odsłuchu yamaha as 701 plus heco aurora 700. Właśnie testuje ten zestaw w domu do wtorku mam czas na podjęcie decyzji. Opal 30 nie zgrał się tak fajnie jak heco z yamaha. Myślałem że dźwięk będzie jakiś taki bez wyrazu i płaski...nie brałem as701 wcale pod uwagę z tego że się na czytałem o niej że jazgot itp zresztą kiedyś miałem ampli kina domowego tej firmy i szału nie było. Z heco jest spoko uzupełniają się na wzajem... Zastanawiam się jeszcze czy nie posłuchać w domu opala 30 z denonem pma800 ponieważ też na odsłuchu grało to fajnie,ale to chyba będzie słabsze granie. Miałem też przyjemność podpiąć onkyo 9150 do wyżej wymienionych kolumn i jak dla mnie szału nie było. Musieliśmy odkręcić na godzinę 11 żeby coś było głośniej tak jak by mocy było mało... Z mojej strony mogę polecić sklep Akustyka z Będzina... Fajne ceny i spoko obsługa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, luzaczek82 napisał:

Miło się zaskoczyłem po odsłuchu yamaha as 701 plus heco aurora 700. Właśnie testuje ten zestaw w domu do wtorku mam czas na podjęcie decyzji. Opal 30 nie zgrał się tak fajnie jak heco z yamaha. Myślałem że dźwięk będzie jakiś taki bez wyrazu i płaski...nie brałem as701 wcale pod uwagę z tego że się na czytałem o niej że jazgot itp zresztą kiedyś miałem ampli kina domowego tej firmy i szału nie było. Z heco jest spoko uzupełniają się na wzajem... Zastanawiam się jeszcze czy nie posłuchać w domu opala 30 z denonem pma800 ponieważ też na odsłuchu grało to fajnie,ale to chyba będzie słabsze granie. Miałem też przyjemność podpiąć onkyo 9150 do wyżej wymienionych kolumn i jak dla mnie szału nie było. Musieliśmy odkręcić na godzinę 11 żeby coś było głośniej tak jak by mocy było mało... Z mojej strony mogę polecić sklep Akustyka z Będzina... Fajne ceny i spoko obsługa. 

bo akurat ta Yamaha ma charakter yamahowy, ale w życiu bym nie powiedział, że gra jazgotliwie... 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2020 o 21:57, CivisRK napisał:

Posłuchaj jeszcze Cambridge Audio CXA60 z Dynaudio Emit 20 naprawdę dobre połączenia.

 

jak jżz to CXA61, CXA60 słabiutki jest niestety ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro oddaje heco 700 i yamaha 701 nie moje granie, zabieram na testy opal 30 plus denon pma800 albo onkyo 9150 sam jeszcze nie wiem który ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem do domu pylon  opal 30 i marantza 6006 i już tego nie oddam ?Miałem jeszcze przetestować z denonem ale on dołoży dołu i pewnie wyostrzy górę...zobaczę czy go przywozić. Narazie to jestem zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, luzaczek82 napisał:

Yamaha wxad10 i muzyka że Spotify ? Chyba dzisiaj nie pujde spać bo z żoną tak cieszy się nam micha że hej ?

To dobrze wróży ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, luzaczek82 napisał:

Yamaha wxad10 i muzyka że Spotify

Jak nie grasz przez minijack z laptopa/komórki/TV to już jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze porównaj Spotify z Tidal Hifi i do Spotify nie wrócisz ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, luzaczek82 napisał:

Miałem Tidal hifi ale bardziej intuicyjny jak dla mnie jest Spotify jakiś przyjemniejszy... 

fakt w obsłudze jest bardziej przyjemny, tym bardziej z poziomu Music Cast Tidal średnio się obsługuje, jednak można to obejść AirPlay lub zewnętrzną apką mcoonect na przykład. Spotify ma bardziej inteligentne wyszukiwanie i podpowiadanie, a Tidal gra lepiej. Coś za coś ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje właśnie w domu opal 30 vs sapphire 25 i jest to jak na moje ucho bardzo podobne granie. Sapphire ma względem opala wycofaną średnicę i raczej pójdę w tą stronę, bo jak słucham opali głośno to jak dla mnie wokale są trochę za głośne. Zobaczymy po weekendzie podejmę decyzję które z nich wybrać  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2020 o 11:49, luzaczek82 napisał:

Miałem Tidal hifi ale bardziej intuicyjny jak dla mnie jest Spotify jakiś przyjemniejszy... 

No niestety, jeśli chodzi o obsługę Tidal to tylko z poziomu apki MusicCast lub pozostaje Airplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.