Skocz do zawartości
IGNORED

Do tych co pamiętaja stare dobre czasy


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O choroba, az mnie w dołku scisneło, wzruszyłem się :-) Przypomniały mi się czasy dzieciństwa :-) Pierwsza miłość , letnie kolonie i zimowiska itp itd ... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, mój stary magnetofonik Kapral... Pamiętam jak na tym Roxette i Italo Disco słuchałem... A za ścianą koleżanka miała srebrnego Kondora. Mamusiu, jaki to miało bas! Ehh ;-) Piękna sprawa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre z takich kaset jeszcze leżą w kartonie na strychu...chyba po nie pójdę i sprawdzę co na nich nagrywałem :))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jeszcze "Polskie BASFy" zdecydowanie lepsze (nośnikiem) od powyższego badziewia - kupowałem je w Salonie Muzycznym w K-cach na Młyńskiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne maszyny, moja siora miała tego ostatniego Grundiga z cz.2 - słuchała go na pełny regulator - ależ to charczało ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu był taki magnetofon kasetowy, jak ten trzeci o d góry w części pierwszej. W którym to było roku? Nie pamiętam już. Był w komplecie z mikrofonem i nagrywane były na nim próby wokalne moje i siostry. No i jeszcze przez ojca Sopot i Opole. Wszystko skasowała potem siostra w epoce niedoborów. I w jednym i drugim przypadku na całe szczęście ;-) Nie wiem co się w końcu stało z magnetofonem, natomiast mikrofon wygrzebałem skądś niedawno w czasie porządków i mam do dziś. Jakoś nie mogę się zebrać, by go wyrzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, mam jeszcze w piwnicy szpulaczka ZK140 (4 ścieżkowy) sentyment pozostanie ale raczej słuchać na nim już nie będę chyba, że jakieś archiwalia zwłaszcza z audycji radiowych :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym roadiomagnetofonem kasetowym jaki dostałm w spadku po dziadku była" Jola 2 ", którą dziadek zamienił na "Jowitę" ponieważ lepiej odbierała Radio Wolna Europa. Później dostałem od rodziców tego "Kasprzaka" na licencji Grundiga. Tak właśnie zaczynała się moja "choroba":))). Ten Kasprzaczek razem z śróbokręcikiem do "automatycznej regulacji głowicy" :)))) opykał nie jedną dyskotekę szkolną.

Moim zdaniem FerrumForte były jednymi z najlepszych kaset z tamtego okresu jakie udało się wyprodukować w Polsce. O kasecie SONY z Pewexu ( która pod koniec lat 90-tych kosztowała chyba z 2 pln) można było pomażyć, a jak się już uzbierało i kupiło to szkoda było rozpakować z pięknie opakowanej folii. Ach. jakie to były czasy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kolejności: MK 125, RM Wilga + Atena Stereo (wow!), RM DARIA (SuperB - pierwsze stereo z poszerzaczem bazy!!!! - godziny nagrywań audycji Fabiańskiego to właśnie te czasy), RM Klaudia 2 - wszystko fajnie, ale mechanizm fałszował aż "miło"(tam było to samo gówno co w RM Manuela), poza tym sygnał pilota nagrywał się wraz z audycją radiową - sux!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się że wielu z was miało coś takiego w domu :))))

Proszę przeczytajcie mój apel w dziale Analog - Udane polskie szpulowce.

[obrazekLUKASZ-251542_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->MarekG

jakie te początki bywają podobne ;)

u mnie kolejno:

-MK 232p;

-RM Wilga;

-RM Daria;

-RM Hania;

a potem to już ,,prawdziwy sprzęt" : magnetofon Finezja 3 , amplituner Tosca i korektor Diory o regulacji do 16kHz ( póżniejsze miał już tylko do 12,5 kHz ).To były czasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dla tych , co nie pamiętają jak wyglądała Finezja :

[obrazekLUKASZ-251563_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dopiero (aż?) 23 wiosny, ale pamiętam taka finezję3. Rodzice taką mieli - zawsze zwalniała, nie ważne ile razy była w naprawie:)) Ale do dziś pamiętam te kolorowe żaróweczki na panelu i suwaki. Miałem jakieś 8 lat wtedy. I jeszcze jedno - srebrny radmor 5102TE. Teraz mam 5102, ale magnetofon jeszcze w planie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynałem na Radiomagnetofonu Maja :) Taki leżący, z drewnianą "maskownicą" na głośniku .... Ile on mi kaset zjadł .....Wszystko mu wybaczyłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście , pierwsze co zrobiłem po odkupieniu Finezji od kolegi , to zmodernizowałem nieco mechanizm - skończyły się kłopoty z przesuwem taśmy , oraz zmieniłem głowice - oryginalnie były montowane jakieś węgierskie , niezbyt rewelacyjne , polska , produkcji ZR Kasprzaka ( symbol 104.2 - pamiętam do dziś ) sprawowała się o wiele lepiej .Po tych zmianach moja Finezja konkurowała brzmieniem (często wygrywała) ze wszystkimi ,,szufladami" Diory w okolicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pamietam, pamietam. Super czasy, musialo grac glosno, żeby wszyscy w bloku slyszeli. Im wiecej sopranów tym było lepiej, musiało cykać. Ja zaczynałem od radiomagnetofonu Marta. Miał wbudowany mikrofon i nagrywało sie z telewizora. Wszyscy w domu musieli być cicho. Następnie awans na szpulowca ZK-147 z przezroczystą szybka. Pewnego dnia w domu pojawił sie ZODIAK z kolumnami, to dopiero była zabawa. Wszyscy kumple sie zlecieli i słuchalismy caly dzien, a sopranów bylo dużo. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Czym skorupka za młodu.. A zamiast tego Zodiaka miał być 5102 ale nie było w sklepach :-( Mogło byćtakie fajne zdjęcie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tomektoon

Ten Zodiak ma przynajmniej podłączoną parę głośników , bo mój szwagier miał kiedyś Zodiaka , którego kupił bez głośników , więc odczepił jeden od innego amplitunera stereo ( Duet - poprzednik Amatora ) i miał dwa odbiorniki stereo , a w każdm grający jeden kanał :-))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić pierwszy magnetofon MK125 tyrałem u rolnika 4 tygodnie po 12 godzin i jeszcze mama musiała mi dołożyć. Miał kiepski głośnik i od razu podłączyłem głośnik od gramofonu. To już był Hi-End. Pierwsze stereo to Duet i oczywiscie zaraz dołożyłem wysokotonowce do kolumn. Na duecie przeżyłem pierwszą nirwanę koncertową. Nie pamietam kto "zapuszczał", ale audycja to był Koncert Koncertów i poleciała płyta Ocscara Petersona. To było objawienie odbioru stereo. Głębia, przestrzeń, dynamika i barwa. Nigdy już tak nie było. Od tamtej chwili jestem zgubiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

oj pamietam stare czasy i czasem do nich tesknie

moj pierwszy sprzet to zk 120 t i tak sie zaczelo, tasmy mam chyba do dzis!w stanie tragicznym ale moze kiedys to przegram na cdr.

potem był AMPLITUNER HALKA! czy ktos to jeszcze pamieta całe w okleinie drewnopodobnej i z oddzielnymi kolumnami z maskownicami na tzw rzep! to był sprzet na lampach i kapitalnym wskaznikiem dostrojenia tez lampa.

Potem era kaseciaka - emilia taka jak na stronie podanej wczesniej, i te same kasety. Milo sie wspomina. Szkoda ze dzis tylko manipulacja i sama komercja... Czy ktos wie gdzie mozna nabyc remixy puszczane kiedys przez Fabiańskiego - te noce na korytarzu z mds chyba 442 i ww HAlką! Prosze o ew namiar, jesli ktos posiada te remixy, ja mam tylko kilka przegrałem z tasm kolegi, milo tego czasem posłuchać. Z tej nostalgii kupilem ostatnio rsb 765 od pierwszego własciciela stan idealny! od kumpla i czasem sie bawie nim.

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od tego płaskiego kaseciaka na licencji Thomsona. Wcześniej był tylko adapter siostry, na którym słuchałem bajek z winylowych singli.

Unitra-Thomson poprzez mikrofon był "podłączony" do głośnika radia kuchennego "Ślązak" - i tak nagrywałem piosenki z Listy przebojów Trójki jeszcze w latach 1982-1983.

A w 1984 rodzice kupili mi ten nawiekszy radiomagnetofon mono Kasprzaka na licencji Grundiga. To już był istny HiEnd. Aż do 1989 roku miałem tylko ten radiomagnetofon. A ile radości sprawiało bieganie szybko prosto ze szkoły, żeby zdążyć o 14-tej czekać z palcem na "zapisie" na "Romantyków..." Beksińskiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa....jeszcze pamiętam cenę tego Kasprzaka ;) 19 tysięcy starych złotych w kwietniu 1984, majątek na tamte czasy. A kaseciak był załatwiany po znajomości spod lady ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , jak kiedyś w PEWEXIE chciałem kupić kasetę Maxell XL i brakło mi 3 centy , a kasjerka powiedziała ,, to przy okazji " i podbiła paragon , że zapłaciłem!Nie wierzyłem swojemu szczęściu!Darowała mi 3 centy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.