Skocz do zawartości
IGNORED

Do tych co pamiętaja stare dobre czasy


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

DUDIVAN

Ty zbrodniarzu tym się nie czyści głowic tylko przewód pokarmowy do czyszczenia głowic obecnie jest Video 90 [Kontakt Chemie] a wtedy dawno dawno temu za górami lasami kiedy jeszcze w zamkach mieszkały dziewice lub

kurewny albo i takie niewiasty co piękne z pożytecznym umiały połączyć stosowano eter etylowy wyżebrany u znajomego aptekarza.Był jeszcze Fettlosungsmittel [wstaw umlaut nad "o"] drogi i cuchnący [Agfa, Basff,Orwo]

Stare piękne czasy.

pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fettlo:sungsmittel - ależ to brzmi ! Zupełnie jak "ostateczne rozwiązanie" (problemu brudnych głowic).

Kocham niemiecki. A propos kurewien: pamiętam w jaki zachwyt popadłem znajdując w jakiejś instrukcji niejaki "Kurvenblatt", po naszemu krzywka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Niby jaki ? Alkohol to alkohol 96-98%, reszta woda i ew. ślady benzenu. To nie rosół.

 

Rosół nie rosół ale biały nalot i woda zostaje - jak ktoś lubi to "czemu nii"

Co do zalewania głowicy spirytem to nie ta głowica nie ta :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabrudzonych głowic to pamiętam, że unikałem jak ognia wszelkich niemarkowych "bazarkowych" kaset. Po jednym przebiegu takiej kasety zanikały soprany i główkę trzeba było czyscić... Najmilej wspominam chwile rozpakowywania nowych niebieskich Sony EF z Pewexu po 1$...Te kasety były wieczne, mam je do dzisiaj w świetnym stanie. Kasprzak M9115 z podkręconym biasem nagrywał na nich fantastycznie. Brakowało tylko dolby C, ale słyszałem, że podobno można było wstawić ten układ. Włączany był bezużytecznym klawiszem od filtra MPX. Mam pytanie: Czy ktoś z Was słyszał o wstawianiu dolby C do tych Kasprzaków ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzylo >fabrycznie chyba nie było (poza prototypami i wersjami specjalnymi produkowanymi jednostkowo) ale modyfikacja o której mówisz została zaproponowana przez czasopismo "Praktyczny Elektronik" redukcja szumów Dolby B/C na układzie TEA0665 był to nr8/94, ten upgrade był pomyślany właśnie z myślą o deckach Kasprzaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics SA-C07, czy Wam to coś przypomina ;-)) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna maszyna. Jakby Condor :) Unitra Lubartów, nigdy nie miałem ale widziałem w jednym z ojcowych numerów Audio-Video na zrastrowanym czarno-białym zdjęciu wydrukowanym na okropnym papierze. A propos, czy ktoś z was posiadał może takie małe, zamknięte kolumnienki Tonsila, całe z aluminium ?

Były one "do kompletu" z mini-wieżami w dwu wielkościach i chyba kolorach - srebrnym i czarnym. Małe, dwudrożne pudełeczka. Jak grały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Technics też ma aluminiowe kolumny ( cięzkie jak niewiem co...). Grało to bardzo dobrze jak na swą wielkośc.

Pamiętam, że wszystkim kiedyś opadała szczęka jak usłyszeli tyle "basu" z tak małych kolumienek. ( kumpel kilka lat temu kupił na Wolumenie właśnie te kolumny ). Po gruntownym tuningu ( nowe zwrotnice, wytłumienie, gniazda, czarny lakier fortepianowy ! ) grają teraz w sypialni pewnego audiofila. Jest nimi zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Condora, to właściwie na jakiej licencji lub na wzór czego on powstał w Unitrze. Ten Technics właśnie jest łudząco podobny...

Wie ktoś jak to było z Condorem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mialem takiego kolege w czasach szkoly sredniej co lunbil bawic sie elektronika - postrawil go w klozecie i w chwili wiadomej sluchal Modern Talking... Dzis smieje sie z tego a w jego plytotece jest kilka plyt MT. Slucha ich w salonie na Pioneerze PD 93.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę miał to cudo w domu to znaczy Pioneera CT-S740S i pożyczą mi aparat cyfrowy to wstawię tutaj zdjęcie ale nie jego tylko modelu starszego o lat przynajmniej kilkanaście jest absolutnie piękny po odlutowaniu

silnika będzie mi służył jako doskonały przedwzmaczniacz i niewątpliwa ozdoba lokalu, w CT-S740S czeka mnie jeszcze niewątpliwa przyjemność to jest ustawianie głowic czytaj kilka do kilkunastu godzin z życiorysu.

Pozdrawiam

Piotr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wstawić zdjęcie Condora, bo coś nie mogę znaleźć?

Chętnie porównam go sobię z tym Technicsem powyżej.

Zapomniałem już jak ten Condor dokładnie wyglądał. Pamiętem tylko, że się cholernie psuł :-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapożyczone z allegro ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja czarnogałczasta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A ja chcialem Wam opowiedziec o pewnym wynalazku wpinanym miedzy MDS 410 S Etiuda a WS 301 S Trawiata... Nazywalo sie "toto" dosc wdziecznie "hitlerek". Nie wiem kto to tak nazwal ale jednego jestem pewien: czyste DIY:):):) Wygladalo jak kwadratowe pudelko z galkowym obrotowym potencjometrem. W moim bardzo laickim jesli chodzi o elektronike wowczas domu (mialem 11 lat) zrobilo ogromna furore. Zaopatrzone w dwa gniazda - meskie i zenskie podbijalo najnormalniej w swiecie soprany przy nagrywaniu czyniac dzwiek ze sprzetu - ktory sopranami nie gral bo nie mogl - bardziej (czy aby na pewno?) przyjaznym dla uszu niedoswiadczonych audiofilow (?). Zaleznie od preferencji uzytkowinika dzwiek byl zly lub bardzo zly (czytaj: podbity niebezpiecznie lub podbity do bolu). Z czasem (1984) "hitlerka" zastapil korektor graficzny FS 011 D - Sudety (brrrr:(:(:(). Tak to zaczynal w wieku jeszcze dzieciecym stary dzis juz chlop - niejaki discomaniac71.... Jak jeszcze dodam ze wtedy mialem Altusy z tuba podkrecona na + to zrozumiecie dlaczego nienawidze korektorow loudnessow i tym podobnych wynalazkow. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.