Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

52 minutes ago, szymon1977 said:

Moda na crossovery, to tylko moda, i nic nie ma wspólnego z racjonalnym podejściem do tematu. A racjonalne to były 7-mio osobowe kloce. Tylko tak szybko osiągnęły fizyczną granicę możliwości dalszego rozwoju, że stanęły w miejscu. Więc ich miejsce zajęły crossovery. Za cenę Golfa, kupujesz auto z zewnątrz wielkości Golfa, a wewnątrz Polo. Ale możesz się pokazać na dzielnicy. To wszystko. Jeden z najgorszych trendów w dziejach motoryzacji.

7-osobowy kloc to jednak duża objętość i powierzchnia przenikania hałasu do budy. To był jeden z powodów dla których Mercedes Metris (robiony właśnie wg. idei kloca z 4-cylindrowym silnikiem) został totalnie zjechany przez Doug'a DeMuro.

Za to ludzie potrafią bardzo różnić się wrażliwością na oślepianie światłami z naprzeciwka. Nie wiem na czym to polega, ale znam takich, którzy narzekają na to strasznie. Dla nich każde 10cm podwyższenia jest cenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie.

Czy wyscie tymi dyskutowanymi Astonami, Bentleyami, Crosoverami, V8, SUV i innymi klocami juz jezdzili, czy to takie doswiadczenia oparte o kolorowe magazyny motoryzacyjne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, file-moon napisał:

Generalnie stan Amerykanskiej motoryzacje obrazuje doskonale jej stolica (Detroit).

Detroit, to modelowy przykład rządów Czarnych Socjalistów. Wszędzie gdzie rządzą Czarni Socjaliści, wszystko bankrutuje, wręcz ginie i jest zrujnowane, z całym szacunkiem dla wielu pozytywnych i uczciwych Black Brothers, ale jest jak jest i nie ma co owijać rzeczywistości w bawełne. Takim modelem wzorcowym jest Detroit. Chicago nie jest lepsze. Przykładów cała masa, nie tylko w USA ?

Widzę na ulicach dużo fajnych amerykańskich samochodów, które mógłbym spokojnie mieć i być zadowolonym - ale widzę też dużo koreańskich, japońskich, niemieckich, a i widok małych mydelniczek już nie dziwi - ludzie śmigają Fiucikami 500, Mini Mi i Smartami... i śmiesznie to wygląda, szczególnie w zestawieniu z jakimś amerykańskim smokiem F-250 na dużych kołach. Ale widzi się wyrażnie tendencje i zdecydowany krok w stronę napędów elektrycznych - coraz więcej tego jeżdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:


Jak chcesz wiedziec, jak KIA bedzie wygladac za 5 lat, to musisz popatrzec na dzisiejszego Mercedesa. Ich wzornictwo to o 5 lat spoznione zerzniete formy Mercedesa

A ja się nie przejmuję wzornictwem. Widzę bardzo wygodne i bardzo wypasione auto. Jeśli KIA woła za to rozsądne pieniądze, to gdzie jest problem?

Mnie to oczywiście nie dotyczy bo ja nowych aut sobie nie kupuję. Gdybym mógł,  to bym brał w leasing, a tak to kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Jedno proste pytanie.

Czy wyscie tymi dyskutowanymi Astonami, Bentleyami, Crosoverami, V8, SUV i innymi klocami juz jezdzili, czy to takie doswiadczenia oparte o kolorowe magazyny motoryzacyjne?

Od lat używam amerykana v8, miałem też inne v8. Nie wypowiadam się, bo co tu pisać. BMW, ople, Mercedesy też znam, miałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiomor napisał:

7-osobowy kloc to jednak duża objętość i powierzchnia przenikania hałasu do budy.

W praktyce? Bez znaczenia. Dla komfortu ważniejsza jest "nieograniczona przestrzeń", i ergonomiczna wyprostowana pozycja, niż cisza i bajery. To jakiś dowcip 120letniej historii motoryzacji, że nisko umieszczony fotel i pochylone oparcie, większość myli nie tylko z komfortem, ale nawet ze sportem.

1 godzinę temu, misiomor napisał:

Mercedes Metris

Ale to dostawczak na siłę zmuszony do wożenia rodziny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chicago napisał:

A ten opel, to w dobrym stanie? ?

Ej! Jak opel do sprzedania, to ja wczoraj rezerwowałem prawo pierwokupu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii takimi vanami na 7 luda to głównie Murzyni jeżdżą.

Piszę to bez żadnej złośliwości. Oni po prostu potrzebują takich możliwości transportowych.

Mnie temat nie dotyczy. Nawet E-klasa  mi służyła właściwie  tylko do wożenia powietrza. Więc sprzedałem 8 lat temu.  Nie widzę sensu.

Teraz już C-klasa też mi się wydaje za duża. Pora odjąć 1 parę drzwi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, szymon1977 said:

W praktyce? Bez znaczenia. Dla komfortu ważniejsza jest "nieograniczona przestrzeń", i ergonomiczna wyprostowana pozycja, niż cisza i bajery. To jakiś dowcip 120letniej historii motoryzacji, że nisko umieszczony fotel i pochylone oparcie, większość myli nie tylko z komfortem, ale nawet ze sportem.

Woziłem samochodem osoby niepełnosprawne. Nie mogli się nachwalić nisko umieszczonego fotela. Zwłaszcza przy wsiadaniu. Do SUV-a często nie dawali rady wsiąść, nawet "dryndy" typu Berlingo były problematyczne.

Jeździłem na dłuższych trasach bardzo różnymi furami i pozycja "krzesłowa" męczy mnie dość szybko.

10 minutes ago, szymon1977 said:

Ale to dostawczak na siłę zmuszony do wożenia rodziny. 

Ale bardzo racjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chicago napisał:

A ten opel, to w dobrym stanie? ?

No i ile trzeba dać?

To już historia i do Opla nie chciałbym już wracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiomor napisał:

...osoby niepełnosprawne...

...mnie...

Wyjątki potwierdzają regółę, a regóła nie wyklucza istnienia wyjątków.

23 minuty temu, misiomor napisał:

Ale bardzo racjonalny.

Ale nadal dostawczak, a nie osobówka. Nie ma co marudzić, żeby dostawczak nie spełnia, wszystkich wymagań stawianych osobówce - należy się cieszyć, że spełnia choć część.

-----

22 minuty temu, il Dottore napisał:

Oni po prostu potrzebują takich możliwości transportowych.

Ja 7 miejsc potrzebuję tak samo, jak niektórzy koledzy V8. Różnica taka, że ja za te 7 miejsc na codzień niczym nie płacę ale czasem wykorzystuję, a kokedzy za V8 płacą codziennie, a wykorzystać nigdy* nie mogą.

-----

* - wykraczające poza granicę zdrowego rozsądku wyczyny na drodze dyplomatycznie pominę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, il Dottore napisał:

Teraz już C-klasa też mi się wydaje za duża. Pora odjąć 1 parę drzwi.

U mnie odwrotnie. Im jestem starszy, tym bardziej lubię duże samochody - najlepiej VAN - żeby wchodzić i wychodzić z kabiny prawie na stojąco. Obowiązkowy wygodny fotel, pokryty skórą i podgrzewany, fajny dashboard i fajne zegary, podświetlane na zielono, hi-end audio zainstalowane, i kino domowe również z ekranami w każdym zagłówku, silnik V8, może być 5.7L, tak z 500HP wystarczy; co jeszcze? Ciemne szyby, aluporządnefelgi i grube opony. I rury wydechowe stainless steel. Takie teraz lubię najbardziej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądac fajnie .ładne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chicago napisał:

...tak z 500HP wystarczy...

Kamaz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackk napisał:

Koreanskie????

Tak tak. Hyundai i Kia stworzyły luksusową markę Genesis  na rynek amerykański .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

Tak tak. Hyundai i Kia stworzyły luksusową markę Genesis  na rynek amerykański .

Nie rozśmieszaj mnie. Kia to może być luksusowa w PL a Hyundaiowi tez jeszcze brakuje do lexusa o BMW czy MB nawet nie wspomnę (Genesis). Dobrze zarabiający Amerykanin nawet nie spojrzy na te samochody. Podkreślam ‘dobrze’

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie spojrzeć, to design nowego Mercedesa Vision jest ponadczasowe.
mercedes-vision-van-concept-3d-model-max-obj-3ds-fbx-c4d-lwo-lw-lws.jpg
 
 

Zaloz kolpaki z i3 albo z Tesli na Vito, to dostaniesz ta Wizje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2906.pngIMG_2904.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skynyrd napisał:

Ja jak wchodzę do samochodu, to najpierw się rozglądam, czy mnie nikt nie widzi.

Jeździsz maluchem ?

3 godziny temu, jackk napisał:

Nie rozśmieszaj mnie. Kia to może być luksusowa w PL a Hyundaiowi tez jeszcze brakuje do lexusa o BMW czy MB nawet nie wspomnę (Genesis). Dobrze zarabiający Amerykanin nawet nie spojrzy na te samochody. Podkreślam ‘dobrze’

Genesis nie jest oferowana w Polsce .To są auta na poziomie Lexusa czy Infiniti .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Infiniti obecnie jest w stanie agonalnym. Kupują to tylko wypożyczalnie (bo tanio jak na nominalną klasę), żeby jak zabraknie im tańszych samochodów, klienci cieszyli się że dostali premium w zastępstwie. Brak nowych pomysłów i inwestycji, ta marka ma duże szanse zniknąć w ciągu kilku lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczalnie sa w stanie agonalnym tez ;)

Z Amerykanskich polciezarowek mi saiem Doge Ram podobal. Ale zdaje sie Fiat wykupil i juz jest tylko Ram.

Zastanawiajace jest jak to mozliwe ze Amerykanie z lidera motoryzacji stoczyli sie tak bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, file-moon napisał:

Zastanawiajace jest jak to mozliwe ze Amerykanie z lidera motoryzacji stoczyli sie tak bardzo.

Ford samych model F sprzedał w 2019 roku 896,526 sztuk. Dodge RAM sprzedało się 633.694, Chevy Silverado sprzedali 576,600 sztuk. To tylko pickup truck.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiomor napisał:

Akurat Infiniti obecnie jest w stanie agonalnym. Kupują to tylko wypożyczalnie (bo tanio jak na nominalną klasę), żeby jak zabraknie im tańszych samochodów, klienci cieszyli się że dostali premium w zastępstwie. Brak nowych pomysłów i inwestycji, ta marka ma duże szanse zniknąć w ciągu kilku lat.

Infiniti wycofało się z Europy, zostali chyba tylko w Bułgarii. Co i tak jest bez znaczenia, bo sprzedaż była żenująco słaba. Konstrukcyjnie byli co najmniej 10 lat za liderami branży.

Co do wypożyczalni - taki gigant jak Hertz ogłosił upadłość.

11 minut temu, Chicago napisał:

Ford samych model F sprzedał w 2019 roku 896,526 sztuk. Dodge RAM sprzedało się 633.694, Chevy Silverado sprzedali 576,600 sztuk. To tylko pickup truck.

Ale piszecie o liderowaniu w sensie ilościowym, bo chyba nie jakościowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Genesis nie jest oferowana w Polsce .To są auta na poziomie Lexusa czy Infiniti .

To prawda, ale Equus jest najwyższym modelem H i trochę i ich śmiga po amerykańskich drogach. Genesis był kiedyś top modelem firmy. W przypadku Equusa w najlepszej wersji mówimy o $70 tys, co i tak jest połową w porównaniu do odpowiednika MB klasy S.

8934011.jpg 49945401.jpg

 

Za luksusowe pickupy trzeba się przygotować na wydatek rzędu 60 ty$ięcy. Oczywiście takie kwiatki jak F-150 Shelby Super Snake, Raptor lub inne podobne, to 100 ty$ięcy. GMC Denali Sierra top modele, to 60-65 ty$ięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Allmr napisał:

Ale piszecie o liderowaniu w sensie ilościowym, bo chyba nie jakościowym?

Ilościowo Amerykanie są na 2 miejscu - produkują 2,5 raza mniej samochodów niż Chińczycy i mniej więcej tyle ile Japończycy (3 miejsce).

cbbc8d0ebf5b.jpg

http://www.oica.net/category/production-statistics/2019-statistics/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.