Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wogole jakas gadka teoretykow raczej. Jesli ktos uwaza, ze suvy sa w czyms lepsze oprocz przestrzeni bagazowej albo wyzszego zawieszenia do jezdzenia po wsiach to chyba mu rozum odjelo albo sie nie zna. 200 km/h w suvie i w limuzynie klasy premium? jest cos do porownywania?, pewnosc prowadzenia itd. Jak place to chce miec samochod, ktory daje mi jakas przyjemnosc z jazdy, a tutaj dyskusja o suvach w dizlu. Rozumiem sam pomysl zeby bylo tanio i duzo i do 100 km na godzine, ale samochod sie zaczyna od 200/km na godzine, przeciez ludzie juz lataja w kosmos, swiat przyspieszyl....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, electro napisał:

lepsze oprocz przestrzeni bagazowej

przestrzeń bagażowa jest mniejsza, lepszy jest tylko dostęp (prezesi firm tego nie odróżniają)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wagi, osiągów, drogi hamowania i spalania. Dlatego fajny suv to drogi suv.
 
Fajne auta mają to do siebie ze są drogie bez względu na rodzaj nadwozia . Takie lambo np nie przewieziesz torebki żony bo za duża a ile hajsu se winszuja o komforcie wogole lepiej nie wspominać.
Nie, no x5 to nowe z salonu, ale uzywane a8 od szfajcara robi je jak chce w kazdej konkurencji oprocz wozenia mebli, x5 kupione w koszty, a a8 dla siebie, sam rozumiesz, nie wiem czy jakies cwiary bmw wspawuje, ale jest roznica miedzy jazda traktorem z 6,5 do setki, a samochodem w 6,3 do setki, przynajmniej ja na codzien zauwazam, a jak woża te wielkie fele na koleinach to juz inny temat....
Audi i BMW zmotoryzowalo Polska wieś, dobre fury są ale nowe,te sprowadzane do to szrot po wypadkach i różnych przygodach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb66 napisał:
15 minut temu, fetek napisał:
wagi, osiągów, drogi hamowania i spalania. Dlatego fajny suv to drogi suv.
 

Fajne auta mają to do siebie ze są drogie bez względu na rodzaj nadwozia . Takie lambo np nie przewieziesz torebki żony bo za duża a ile hajsu se winszuja o komforcie wogole lepiej nie wspominać.

Jest audi r8 np., moze byc samochodem na codzien wiec nie przesadzajmy, supercar, ale bez problemu do jazdy na codzien....

3 minuty temu, caleb66 napisał:

Fajne auta mają to do siebie ze są drogie bez względu na rodzaj nadwozia . Takie lambo np nie przewieziesz torebki żony bo za duża a ile hajsu se winszuja o komforcie wogole lepiej nie wspominać. Audi i BMW zmotoryzowalo Polska wieś, dobre fury są ale nowe,te sprowadzane do to szrot po wypadkach i różnych przygodach .

Mowie Ci czlowieku kolejny raz, ze bmw z salonu, tez podrobione, wez sie je.nij, nie wiem w co, audi tez oryginalny stan, wiesniakow sobie szukaj w swojej rodzine , a o motoryzacji to niewiele wiesz, albo nic...

 

Kto wogole wpuszcza jakichs lamerow do tematow motoryzacyjnych, rozmowa jak z niepełnosprytnym dzieckiem....jeszcze mi wmawia, ze szrotem jezdze...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz ze szrotem jezdzisz ,a jak masz sprowadzone a8 w gazie pewnie z 2004 to gratuluję, miałem kiedyś malucha więc się znam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, electro napisał:

Rozumiem sam pomysl zeby bylo tanio i duzo i do 100 km na godzine, ale samochod sie zaczyna od 200/km na godzine,

A ja rozumiem ideę SUV. Gdybym miał 25 lat mniej, małe dzieci, foteliki. Do wożenia jakieś zasrane nocniki i cały ten majdan to SUV byłby pierwszym wyborem. Albo kombi.

Na szczęście mam ten etap już za sobą i mogę podróżować w 2 osoby z minimalnym bagażem. Wesołe jest życie staruszka! Widziałem na YT jakiegoś mistrza intelektu co wziął w leasing Mustanga ale szybko dał spokój bo problemy z fotelikiem. No ludzieeeeeeeeee...

2017-C300-Coupe-Sport-Obsidian-Black.jpg

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, il Dottore napisał:

A ja rozumiem ideę SUV. Gdybym miał 25 lat mniej, małe dzieci, foteliki. Do wożenia jakieś zasrane nocniki i cały ten majdan to SUV byłby pierwszym wyborem. Albo kombi.

Czyli nie do końca rozumiesz, bo do załatwiania takich spraw jest VAN.

8 minut temu, il Dottore napisał:

Na szczęście mam ten etap już za sobą i mogę podróżować w 2 osoby z minimalnym bagażem. Wesołe jest życie staruszka!

Ja już się zastanawiam, czy następne auto będzie 7 czy 2+2. Ale Mercedes to nie będzie, aż tak stary nie jestem.

-----

39 minut temu, electro napisał:

...samochod sie zaczyna od 200/km na godzine, przeciez ludzie juz lataja w kosmos, swiat przyspieszyl....

A średnie prędkości na trasie nie różnią się od osiąganych ćwierć wieku temu Dużym Fiatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon1977 napisał:

do załatwiania takich spraw jest VAN.

Zależy ile dzieci. Faktycznie wujas miał 4 dzieci do wożenia to kupił Voyagera. ?

19 minut temu, szymon1977 napisał:

A średnie prędkości na trasie nie różnią się od osiąganych ćwierć wieku temu Dużym Fiatem.

Bez przesady. Trudno negować wysiłki socjalistycznego rządu w budowie autostrad. Dzięki rządowi PiS ? na lotnisko jadę 30 minut krócej. Komfortowo i bezpiecznie. ?

20 minut temu, szymon1977 napisał:

Mercedes to nie będzie, aż tak stary nie jestem.

A ja żałuję że tak późno do Mercedesa wsiadłem. Człowiek powinien podróżować w ludzkich warunkach od momentu zrobienia prawa jazdy. Kolega na pierwszy wóz wziął sobie W123 i to rozumiem! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, il Dottore napisał:

Zależy ile dzieci.

Uwierz, auto 7 jest jak znalazł dla rodziny 2+2.

3 minuty temu, il Dottore napisał:

Trudno negować wysiłki socjalistycznego rządu w budowie autostrad.

Bardzo łatwo, wystarczy porównać czasy. BTW tu nie mówimy o szybkości dróg a samochodów, i okazuje się że w praktyce niewiele się to zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

tu nie mówimy o szybkości dróg a samochodów,

Nie przesadzaj. Szybkie drogi wymagają szybkich aut. Oczywiście są limity prędkości ale do odważnych świat należy! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, il Dottore napisał:

Nie przesadzaj.

Nie przesadzam, po prostu czasem średnią prędkość sobie liczę.

18 minut temu, il Dottore napisał:

Szybkie drogi wymagają szybkich aut

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie przesadzam, po prostu czasem średnią prędkość sobie liczę.

No ja też liczę i po oddaniu autostrady mam 30 minut zysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, il Dottore napisał:

...po oddaniu autostrady mam...

 

30 minut temu, szymon1977 napisał:

...tu nie mówimy o szybkości dróg a samochodów, i okazuje się że w praktyce niewiele się to zmienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj. Szybkie drogi wymagają szybkich aut. Oczywiście są limity prędkości ale do odważnych świat należy!
Policja ostatnio kupiła stingery i jakieś mocne beemki a łapówek za bardzo nie chcą już brać, także prawko z miejsca leci a samochod na lawetę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb66 napisał:

Policja ostatnio kupiła stingery i jakieś mocne beemki a łapówek za bardzo nie chcą już brać, także prawko z miejsca leci a samochod na lawetę.

Tak trzymać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 13:46, xajas napisał:

Zupelna bzdura, suv ze swoimi wysokoprzekrojowymi oponami i bardziej masywna karoserja/tapicerka sa o wielevcichsze i spokojniejsze.
czy ty juz kiedykolwiek jechales takim SUV?
Jak jade w SUV moge przy 180km/h spokojnie cicho rozmawiac z moim „kierowca“
W tym innym aucie (nie SUV) przy 180kmh nie ma spokojnej rozmowy. Szerokie opony i cienka izolacja powoduje wyzszy halas.

A Ty jechałeś czymś innym niż swoim suvem?  Spokojniejszy bo większy to może być pies typu bernardyn ale już niekoniecznie samochód.  Twoje Volvo w teście ADAC ma przy 130 km/h 67 dB.  To dobry wynik ale podobny osiąga wiele kompaktów.  Zresztą pisząc o masie nieresorowanej miałem na myśli nie tyle hałas co wibracje.

Tak jak już pisałem, sens mają największe suvy, takie jak XC90 czy Landcruiser, bo  już są tak monstrualnie duże, że nie mają konkurencji w autach klasycznych. Jednak to jest margines bo przecież przeważająca większość to klasa średnia i kompaktowa a tam to już sensu nie widzę.

Znajomi kupili nową X5. Długie to na prawie 5 metrów szerokie na prawie 2, a w środku za bardzo tego nie widać.  Kabina obszerna głównie dzięki temu że szeroka ale już na wysokość i długość z przodu nie ma wielkiej różnicy.  W X5 na siedzeniu kierowcy zakresy regulacji 84-109 cm i 95-102 cm a u mnie odpowiednio 82-107 i 94-101.  A już bagażnik to pusty śmiech, nieco ponad 400 litrów a pod podłogą tylko wąska wnęka na dojazdówkę i koniec. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb66 napisał:
42 minuty temu, il Dottore napisał:
Nie przesadzaj. Szybkie drogi wymagają szybkich aut. Oczywiście są limity prędkości ale do odważnych świat należy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Policja ostatnio kupiła stingery i jakieś mocne beemki a łapówek za bardzo nie chcą już brać, także prawko z miejsca leci a samochod na lawetę.

Dokladnie...  strach szybko jezdzic w jeden dzien mozna prawko stracic. 

 

IMG-20200910-182652.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Czyli nie do końca rozumiesz, bo do załatwiania takich spraw jest VAN.

Babcia która zajmie się gówniarstwem na czas urlopu wychodzi taniej ?

W dniu 18.09.2020 o 13:14, Lolo2 napisał:

Porazka... 

Dla malych silnikow tak, ale jak zamontujesz taka skrzynie w pozadnym silniku to nie ma zadnego wycia.

 

To bylo fenomenalne auto i mega skrzynia jak na 2008 roku. Meras czy Bmw tylko plakali ze sa 5 lat do tylu za toyota. 

Tylko że tam nie ma skrzyni bo to jest eCVT.  Jest tylko dwustopniowy Power Split Device aby zwiększyć sprawność układu ale odpowiedni moment uzyskuje się nie dzięki mechanicznej zmianie przełożenia tylko przez transfer nadwyżki obrotów jednostki spalinowej przez generator na silnik elektryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A Ty jechałeś czymś innym niż swoim suvem?  Spokojniejszy bo większy to może być pies typu bernardyn ale już niekoniecznie samochód.  Twoje Volvo w teście ADAC ma przy 130 km/h 67 dB.  To dobry wynik ale podobny osiąga wiele kompaktów.  Zresztą pisząc o masie nieresorowanej miałem na myśli nie tyle hałas co wibracje.
Tak jak już pisałem, sens mają największe suvy, takie jak XC90 czy Landcruiser, bo  już są tak monstrualnie duże, że

Tak, nowym SUVem. Volvo bylo juz 15 lat stare i juz dawno sprzedane. Nowsza generacja jest o wiele cichsza

I tak, czyms innym niz SUVem tez jezdze, jest ZNACZNIE GLOSNIEJSZE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zbig napisał:

 ?

Tylko że tam nie ma skrzyni bo to jest eCVT.  Jest tylko dwustopniowy Power Split Device aby zwiększyć sprawność układu ale odpowiedni moment uzyskuje się nie dzięki mechanicznej zmianie przełożenia tylko przez transfer nadwyżki obrotów jednostki spalinowej przez generator na silnik elektryczny.

Lexus / Toyota tak eCVT.

Odnosnie skrzyn 8 i 9 biegowych pisalem o innych autach. 

 

Lexus ls600hl to byla swietna frajda. Ludziom sie mowilo ze to hybryda a co drugi pytal siez gdzie to Tankowac. 

Skrzynia eCVT czyli zadnej zmiany biegow, obroty na maksa i caly czas ciagnal. 

Tylko te spalanie ponad 20 litrow na autostradzie. Meczace to bylo, jak sie jechalo po niemczech. Co chwila na CPN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Tylko te spalanie ponad 20 litrow na autostradzie. Meczace to bylo, jak sie jechalo po niemczech. Co chwila na CPN. 

No bez przesady, miał zbiornik 84 litry, nawet jadąc ile fabryka dała to na trochę musiało starczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbig napisał:

No bez przesady, miał zbiornik 84 litry, nawet jadąc ile fabryka dała to na trochę musiało starczyć.

v8 biturbo od AMG miało chyba 120litrów na cpn prawie mieszkałem a paliwo to nie jedyny płyn który konsumował. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

sens mają największe suvy, takie jak XC90

W nowym XC90 świetnie się czułem. Wygoda i przestronność. Także w drugim rzędzie fantastycznie przestronny. Szkoda, że nie lubię wozić powietrza, bo jeździłbym. ? Nowe XC60 - miejsca w sam raz, wcale nie jest ciasny. Ale wciąż za wielki jak na moje potrzeby. XC40 - śliczny jak cukiereczek ale wewnątrz już ciasnawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W nowym XC90 świetnie się czułem. Wygoda i przestronność. Także w drugim rzędzie fantastycznie przestronny. Szkoda, że nie lubię wozić powietrza, bo jeździłbym. Nowe XC60 - miejsca w sam raz, wcale nie jest ciasny. Ale wciąż za wielki jak na moje potrzeby.

Ano, wlasnie.
Z wieku „dziecinnego“ juz wyroslismy. 95% jazd to 1 osoba, pozostale 5% to 2 osoby. Nie przypominam sobie kiedy ostatni raz wozilem z tylu trzecia osobe.
Dla mnie argumenty o „wiecej miejsca albo wiecej osob“ odpadaja, nie sa zadnymi argumentami, nie potrzebuje ani autobusu ani ciezarowki. To co chce zabrac na 2 osoby miesci sie bez problemu w SUV.
Siedzenia zarowno w XC90 jak i XC60 sa (jak zwykle) bezkonkurencyjne, tak ze wszystkie limuzyny, VANy itp odpadaja. Mozesz przejechac/przesiedziec w kawalku 700km i wysiadasz odpoczety, nie polamany. To zadkosc. Do tego dochodzi dobra widocznosc na boki i do tylu. To tez zadkosc. W midzy czasie wiele nowych limuzyn, kombi, SUV i VAN ma tak szerokie B i C slupki, waskie boczne i tylne okna, ze G... przez nie widac (skrecanie w prawo w miescie to zgadywanka czy ktos nie przechodzi albo rowerem przejezdza). Katastrofa pod tym wzgledem byl GLC i GLE, nic nie widac! Volvo bylo „przejzyste“.
Haptyka wnetrza tez byla super, ale wzornictwo troche jak w Amerykanskich ciezarowkach, wiec niestety odpadlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

No bez przesady, miał zbiornik 84 litry, nawet jadąc ile fabryka dała to na trochę musiało starczyć.

no, okolo 300 - 350km

Na autobanie to jakies maks 3h godz jazdy. Jaszcze jak wjechales na polnocna autostrade nad berlinem, a tam cpn-ow jak na lekarstwo.  Doslownie super. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

no, okolo 300 - 350km

Na autobanie to jakies maks 3h godz jazdy. Jaszcze jak wjechales na polnocna autostrade nad berlinem, a tam cpn-ow jak na lekarstwo.  Doslownie super. 

 

No ale co tam są za odległości?  Z Berlina do Hamburga jest niecałe 300 km.  Jak chcesz jechać z dużą prędkością to jest to bardzo męczące i koniecznie trzeba robić przerwy maksymalnie co 2-2,5 godziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Mozesz przejechac/przesiedziec w kawalku 700km i wysiadasz odpoczety, nie polamany.

Do tego wystarczy Zafira A, bo to efekt przestrzeni oraz stosunkowo wysokiej i wyprostowabej pozycji. Moda sprawiła, że sprzedają się SUV-y, a Vany znikają, dlatego u Audi, BMW czy Volvo odpowiednika Golfa Plus nie znajdziesz. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje szpetnych aut. A to tez (dla mnie) wazne kryterium
I to nie jest efekt przestrzeni i wysokiej wyprostowanej pozycji.
Jest wiele aut z wysoka wyprostowana pozycja, a mimo tosiedzi sie dupiato

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zbig napisał:

No ale co tam są za odległości?  Z Berlina do Hamburga jest niecałe 300 km.  Jak chcesz jechać z dużą prędkością to jest to bardzo męczące i koniecznie trzeba robić przerwy maksymalnie co 2-2,5 godziny.

No ja mam 1000km w jedna strone. Nie usmiecha mi sie robic przerw co 300km.

Teraz mam dizla, po 600km jedna przerwa i jestem na miejscu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

No ja mam 1000km w jedna strone. Nie usmiecha mi sie robic przerw co 300km.

Teraz mam dizla, po 600km jedna przerwa i jestem na miejscu. 

To nie lepiej pociąg albo samolot?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.