Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Raczej nie sprawdzisz, bo nawet w trybie manualnym, przy próbie wyprzedzenia jadącego na maksa Malucha, automat zredukuje bieg.

To tylko krok ku zrozumieniu, dlaczego dziś skrzynia ma 9 biegów, a raptem 15 lat temu miała 5. To kwestia świadomości, choć de facto jest bez znaczenia.

Źle mówią. Sam w sobie silnik wytrzyma, kaprysić będzie osprzęt.

-----

Mnie ciekawi taka rzecz: kiedyś modne były rajdy o kropelce, na których bez lomocy nowoczesnej technologii, seryjnymi autami osiągano rewelacyjne wyniki. Moc jest moc, więc 115KM dzięki nowoczesnej skrzyni szybciej nie pojedzie, może troszkę lepiej przyspieszy. A ile na codzień by palił taki zwykły 2.0 8V 115KM z lat 90, gdyby go zestroić znowoczesnym 9-cio biegowym automatem i doposażyć w start-stop? A jakie zużycie paliwa pokazałby testowany wg norm? 

Myślę ze to trochę bardziej skomplikowane - wpływ na spalanie ma bardzo wiele spraw z których nie zdajemy sobie sprawy. Np wielkość silnika w stosunku do masy samochodu. 

Kiedyś było tez mniej osprzętu do napędzenia, węższe opony ( teraz nawet taki Ford fiesta 1.2 ma opony o szerokości 195, gdzie kiedyś to był standard dla samochodu typu Opel vectra z silnikiem 1.8 ).

samochody były tez mniejsze i lżejsze - stara fiest z lat 90 ważyła pewnie z 950 kg, teraz 1200 kg. ( sprawdziłem i fiesta mk3 ważyła od 785 kg, a fiesta mk7 od 1135 kg ) 

Kilka lat wstecz mieliśmy w firmie kilka sztuk peugeota 208 z silnikami HDI 1.4 75 km i 1.6 100 km - zawsze 1.6 spalanie miał mniejsze.  

Mieliśmy też fiaty ducato i tutaj było odwrotnie - im większy silnik tym większe spalanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Masakov napisał:

Myślę ze to trochę bardziej skomplikowane - wpływ na spalanie ma bardzo wiele spraw z których nie zdajemy sobie sprawy.

Oczywiście. Głównym czynnikiem jest chyba człowiek. Kupując Zafirę B 1.6 nieco przestraszyły mnie opinie, że Astra z tym samym silnikiem na trasie pali 10-11. Jak się okazało, moja 200kg cięższa Zafira potrafiła zbliżyć się do 6, czyli blisko legendarnej Octavii 1.9TDI, a zawalidrogą nie jestem. Czasem człowiek potrzebuje pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 23:16, szymon1977 napisał:

Każdy automat w ramach oszczędności paliwa kręci znacznie niżej (np. mój około 1080). 

A co to ma do rzeczy?  Rozmawiamy o manuałach i spalaniu na różnych biegach przy podobnej prędkości.

9 godzin temu, Masakov napisał:

Kilka lat wstecz mieliśmy w firmie kilka sztuk peugeota 208 z silnikami HDI 1.4 75 km i 1.6 100 km - zawsze 1.6 spalanie miał mniejsze.  

HDI 1.4 miał 68 KM, 1.6 było w wersji 75 i 100 KM.   Widocznie 75 KM było za słabe i kierowcy je cisnęli na wysokich obrotach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę... w sumie, to niebywałe szczęście mnie spotkało. Akurat za 2-3lata zamienię aktualnego kloca na ostatni rocznik Zafiry: ostatniego na rynku Vana, z ostatnim na rynku wolnossącym silnikiem benzynowym, i ostatnią na rynku manualną skrzynią 5-cio biegową. Korzystając z bezaawaryjności prostej konstrukcji i nieosiągalnej dla obecnych konstrukcji praktyczności, będę wspominać uroki klasycznej motoryzacji, akurat do momentu aż dzieci dorosną. A później to już jakiś tęczowy elektromobil bez kierownicy.

2012-opel-zafira-tourer--ab29962.jpg

-----

7 minut temu, Zbig napisał:

A co to ma do rzeczy?  Rozmawiamy o manuałach i spalaniu na różnych biegach przy podobnej prędkości.

Im niższe obroty - tym mniejsze spalanie. Koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

A ile na codzień by palił taki zwykły 2.0 8V 115KM z lat 90, gdyby go zestroić znowoczesnym 9-cio biegowym automatem i doposażyć w start-stop? A jakie zużycie paliwa pokazałby testowany wg norm? 

Pewnie nadal by palił dużo, zwłaszcza po mieście, ze względu na proste mechaniczne wtryski i brak zmiennych faz rozrządu...

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Im niższe obroty - tym mniejsze spalanie. Koniec.

I w tym momencie na forum hybryd zabili by Cię śmiechem.

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

ostatnią na rynku manualną skrzynią 5-cio biegową

Lubisz ja Ci wyje na autostradzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zbig napisał:

Pewnie nadal by palił dużo, zwłaszcza po mieście, ze względu na proste mechaniczne wtryski i brak zmiennych faz rozrządu...

Dużo to paliły 2.0 na gaźniku, nawet na wtrysku jednopunktowym paliły przyzwoicie. W skrócie to 2.0 jadąc w tempie 1.4, palił tyle co 1.4... no dobrze, troszkę więcej.

23 minuty temu, Zbig napisał:

I w tym momencie na forum hybryd...

Nie jesteśmy na forum hybryd.

24 minuty temu, Zbig napisał:

Lubisz ja Ci wyje na autostradzie?

W UK jest ograniczenie do 112km/h, a Europę bez problemu na 5-ciu biegach przejechałem, bo benzyna na wysokich obrotach brzmi przyjemniej, niż klekot diesla na niskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dużo to paliły 2.0 na gaźniku, nawet na wtrysku jednopunktowym paliły przyzwoicie. W skrócie to 2.0 jadąc w tempie 1.4, palił tyle co 1.4... no dobrze, troszkę więcej.

Dobrze pamiętam ile paliły... zresztą niedawno miałem okazję sobie przypomnieć jeżdżąc Valvematicem 1.6 - po mieście ponad 10 l/100 km

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie jesteśmy na forum hybryd.

Nie da się nie zauważyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbig napisał:

Dobrze pamiętam ile paliły... zresztą niedawno miałem okazję sobie przypomnieć jeżdżąc Valvematicem 1.6 - po mieście ponad 10 l/100 km

To tyle, co 2.0tdi+dsg w moim klocu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, szymon1977 napisał:

ostatni rocznik Zafiry:

Po facelifcie poprawili trochę ten okropny kokpit wzięty z Astry J.  Jakbym musiał kupować vana sh to bym szukał S-Maxa, ale co kto lubi...

6 minut temu, szymon1977 napisał:

To tyle, co 2.0tdi+dsg w moim klocu. 

Trochę dużo jak na diesla.  Kiedyś jeździłem parę dni zastępczym Mondeo IV 2.0 tdci, to mi spalił troszkę ponad 8 ale traktowałem go bardzo brutalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak sobie myślę... w sumie, to niebywałe szczęście mnie spotkało. Akurat za 2-3lata zamienię aktualnego kloca na ostatni rocznik Zafiry:

A ja naiwny myślałem, że to Mercedes jest miarą wszechrzeczy. ?

15 minut temu, Zbig napisał:

to bym szukał S-Maxa

Nie polecam. Siostra ma od nowości. Awaryjny fhui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, il Dottore napisał:

Nie polecam. Siostra ma od nowości. Awaryjny fhui.

W każdym razie u mnie w firmie towarowe Transity nie były bardziej awaryjne od osobowych Opli, pomimo że robiły tak ze 3 razy większe przebiegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, szymon1977 napisał:

benzyna na wysokich obrotach brzmi przyjemniej, niż klekot diesla na niskich.

Przy 130 km/h będziesz w nim miał 3800 obr/min, nie wiem czy to takie przyjemne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

Trochę dużo jak na diesla.

Masa 1,8-2,5T, do tego automat, wyłączony start-stop i... w mieście wyszło 10. Średnio wychodzi 7-8, czyli dokładnie tyle co benzyna.

Godzinę temu, Zbig napisał:

Przy 130 km/h będziesz w nim miał 3800 obr/min, nie wiem czy to takie przyjemne...

Nie mówię, że jakieś przyjemne, ale zjeździłem tak Europę i nie jest to problemem.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

Po facelifcie poprawili trochę ten okropny kokpit wzięty z Astry J.  Jakbym musiał kupować vana sh to bym szukał S-Maxa, ale co kto lubi...

Ja lubię ten "okropny kokpit wzięty z Astry J", gdzie każda funkcja ma swój przycisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

Przy 130 km/h będziesz w nim miał 3800 obr/min, nie wiem czy to takie przyjemne...

Zależy. Jak miałem Alfę Romeo, to do 3500obr/min silnika nie było słychać w ogóle. Ładnie zaczynał brzmieć tak od 5000obr/min, odcięcie było na 7200obr/min. ? Dobrze wspominam. Dźwięk silnika znaczy, bo poza tym Alfa to ostatnie padło.

3 godziny temu, Zbig napisał:

W każdym razie u mnie w firmie towarowe Transity nie były bardziej awaryjne od osobowych Opli, pomimo że robiły tak ze 3 razy większe przebiegi.

Mamy służbowe Kugi w Dieslu 4x4 w robocie. Tragedia. Mamy 3, używamy 2 a 1 stoi zawsze w rezerwie, bo nie wiadomo która Kuga akurat padnie. A musimy mieć 2 zawsze na drodze. Na szczęście w styczniu przechodzimy na nowiutkie Tucsony. Głównie pada układ elektryczny. Nie ma miesiąca bez kontrolki CHECK ENGINE. No i engine oczywiście OK, tylko pada jakiś czujnik, pierdoła. Ale jest to cholernie upierdliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford się w tańcu nie szczypie! ? Puma ST! ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, il Dottore napisał:

Zależy. Jak miałem Alfę Romeo, to do 3500obr/min silnika nie było słychać w ogóle. Ładnie zaczynał brzmieć tak od 5000obr/min, odcięcie było na 7200obr/min

W Lexusach ponoć też tak jest że brzmią audiofilsko ale może to po prostu kwestia solidnego wyciszenia które wycina wyższe składowe.

3 godziny temu, il Dottore napisał:
6 godzin temu, Zbig napisał:

Przy 130 km/h będziesz w nim miał 3800 obr/min, nie wiem czy to takie przyjemne...

Zależy. Jak miałem Alfę Romeo, to do 3500obr/min silnika nie było słychać w ogóle. Ładnie zaczynał brzmieć tak od 5000obr/min, odcięcie było na 7200obr/min. ? Dobrze wspominam. Dźwięk silnika znaczy, bo poza tym Alfa to ostatnie padło.

7 godzin temu, Zbig napisał:

W każdym razie u mnie w firmie towarowe Transity nie były bardziej awaryjne od osobowych Opli, pomimo że robiły tak ze 3 razy większe przebiegi.

Mamy służbowe Kugi w Dieslu 4x4 w robocie. Tragedia.

Teraz to raczej bez gwarancji rozszerzonej na cały okres użytkowania lepiej do niczego nie podchodź.  I dlatego jak ktoś chce używanego vana klasy c z naciskiem na bezawaryjność to proponuję nie Opla i nie Forda tylko Priusa Plus.  Oczywiście pod warunkiem że ktoś preferuje spokojną jazdę bo tam nie ma wersji Dynamic Force.

Z tym że może być kłopot z pozyskaniem bo wszystko na pniu wykupują węgierscy taryfiarze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Teraz to raczej bez gwarancji rozszerzonej na cały okres użytkowania lepiej do niczego nie podchodź.  I dlatego jak ktoś chce używanego vana klasy c z naciskiem na bezawaryjność to proponuję nie Opla i nie Forda tylko Priusa Plus. 

Ciekawe auto, nawet nie wiedziałem, że istnieje. Ale za najtańszego, a więc mocno już dojechanego Priusa+, można mieć prawię nową Zafirę C 1.8b, w której nic się nie zepsuje, bo nie ma się co zepsuć.

-----

5 godzin temu, il Dottore napisał:

Dobrze wspominam. Dźwięk silnika znaczy...

 

Godzinę temu, Zbig napisał:

W Lexusach ponoć też tak jest że brzmią audiofilsko

O Oplu nie da się tego powiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, xajas napisał:

Jak bylem w Barcelonie (juz pare lat temu) WSZYSTKIE taksowki byly Priusy

W Tiranie tylko Mercedesy. ?

Na Teneryfie bardzo różnie ale coraz częściej Dacie. NIe pamiętam nazwy modelu ale taki a'la van.

A propos Daćki. Szef designu Grupy Renault, pan Laurens van den Acker, zamieścił pierwsze fotki nowej Sandero Stepway.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Mamy też fotkę i film z wnętrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ciekawe auto, nawet nie wiedziałem, że istnieje. Ale za najtańszego, a więc mocno już dojechanego Priusa+, można mieć prawię nową Zafirę C 1.8b, w której nic się nie zepsuje, bo nie ma się co zepsuć.

W jakiej cenie ta Zafira i który rocznik?

5 godzin temu, xajas napisał:

Jak bylem w Barcelonie (juz pare lat temu) WSZYSTKIE taksowki byly Priusy

Ja byłem ostatnio w 2011 to jeszcze jeździły głównie Skody i Seaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

W jakiej cenie ta Zafira i który rocznik?

£10.000/2018

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie sądzidz, że będę dopłacać za jakieś zbędne bzdety? BTW w UK to same golasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Zbig napisał:

A co to ma do rzeczy?  Rozmawiamy o manuałach i spalaniu na różnych biegach przy podobnej prędkości.

HDI 1.4 miał 68 KM, 1.6 było w wersji 75 i 100 KM.   Widocznie 75 KM było za słabe i kierowcy je cisnęli na wysokich obrotach.

to dosyć dynamicznie chyba się zmieniało, moim zdaniem były też 1.6 chyba 110 km czy tam nawet 120 km, ale niedostępny w polsce i to ze skrzynią 6 biegów

 

18 godzin temu, Zbig napisał:

Po facelifcie poprawili trochę ten okropny kokpit wzięty z Astry J.  Jakbym musiał kupować vana sh to bym szukał S-Maxa, ale co kto lubi...

Trochę dużo jak na diesla.  Kiedyś jeździłem parę dni zastępczym Mondeo IV 2.0 tdci, to mi spalił troszkę ponad 8 ale traktowałem go bardzo brutalnie...

ja zdecydowane brałbym mercedesa vito - mamy 2 firmowe i moi zdaniem bajka. A spalanie śmieszne ja na tą masę i osiągi. Jakieś 8/9 litrów cykl miasto + autostrada i to przy prędkościach około 140/150 km/h.

 

9 godzin temu, il Dottore napisał:

W Tiranie tylko Mercedesy. ?

Na Teneryfie bardzo różnie ale coraz częściej Dacie. NIe pamiętam nazwy modelu ale taki a'la van.

A propos Daćki. Szef designu Grupy Renault, pan Laurens van den Acker, zamieścił pierwsze fotki nowej Sandero Stepway.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Mamy też fotkę i film z wnętrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak dobrze to rozegrają, to za kilka lat z dacią może być jak ze skodą.

Mnie ciągle dziwi że nie reanimują saaba w formule skody lub daci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Masakov napisał:

Mnie ciągle dziwi że nie reanimują saaba w formule skody lub daci.

Kto ma reanimować? Saaba chyba kupili Chińczycy i mają robić u siebie w formie tylko elektrycznej.

Także jak grasz w golfa to se kupisz Melexa marki Saab. ?

11 minut temu, Masakov napisał:

za kilka lat z dacią może być jak ze skodą.

Za kilka lat to Skoda będzie w cenie Bentleya. ?

Już teraz Auto z Kurom jest niedorzecznie drogie. I zobacz jak kombinują z wymiarami i projektami, żeby tylko broń Boże nie wejść w drogę Felcwagenowi.

A Daćka - zobacz! Siermiężna, prosta - ale tania! I sprzedaje się jak wściekła... Cena Czyni Cuda!

A propos Bentleya. Na obwodnicy rano Bentayga mnie mijała. Robi wrażenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

No chyba nie sądzidz, że będę dopłacać za jakieś zbędne bzdety? BTW w UK to same golasy.

 Z tego co widzę to nawet najbardziej podstawowa wersja kosztowała w salonie 19-20 tys GBP.  Trochę dziwne że tyle traci na wartości w 2 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.