Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fetek napisał:

tia. elektryków wlokących się najlepiej za tirem też nie brakuje. Auta elektryczne w niektórych sytuacjach mogą być rozwiązaniem wręcz idealnym ale w każdym innym są zwykłym zakładem karnym.

Zakład karny to i tak będziesz miał niedługo.  Pojedź np. na Słowację i spróbuj przekroczyć dozwoloną prędkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Zakład karny to i tak będziesz miał niedługo.  Pojedź np. na Słowację i spróbuj przekroczyć dozwoloną prędkość.

Najbardziej mnie bawi jak jadę 50 po Słowacji, a wyprzedza mnie 120-150 wesoły ziomek, bez zębów, w nie zarejestrowanym aucie, zapewne bez prawka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

nie będą bo ceny prądu cały czas idą do góry, kalkulacja zakłada stawkę 33gr/kwh, większość płaci 65gr/kwh więc nie mając PV relacja wygląda jeszcze gorzej.

Nie zauważyłem tam żadnej kalkulacji, jedynie porównywanie cen bez ładu i składu.

Prąd za 65 groszy zapewni mi jakieś 95% przebiegu, powiedzmy że resztę załaduję na szybkich ładowarkach po 2,20 zł to przejechanie 25000 km wyjdzie po 14,50 zł za 100 km

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne elektrogówno na irlandzkich drogach z zasięgiem 200 lub nieco ponad 300km bo tak trzeba interpretować dane WLTP. Cena - oczy z głowy + extrasy.

Ale bez obaw! Dobre państwo socjalistyczne da każdemu bogaczowi 5000€ z moich podatków na jego nową zabawkę.

Rzygać się chce! ?

Dlaczego nie ma państwowych dopłat do Merola w dieslu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Najbardziej mnie bawi jak jadę 50 po Słowacji, a wyprzedza mnie 120-150 wesoły ziomek, bez zębów, w nie zarejestrowanym aucie, zapewne bez prawka ?

Ale za to być może z ukrytym wideorejestratorem ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Zbig napisał:

Zakład karny to i tak będziesz miał niedługo.  Pojedź np. na Słowację i spróbuj przekroczyć dozwoloną prędkość.

a co mnie obchodzi Słowacja ?

18 godzin temu, Zbig napisał:

Prąd za 65 groszy zapewni mi jakieś 95% przebiegu, powiedzmy że resztę załaduję na szybkich ładowarkach po 2,20 zł to przejechanie 25000 km wyjdzie po 14,50 zł za 100 km

to też nie jest żadna kalkulacja, krytykujesz innych a sam odstawiasz jeszcze większy cyrk. Po za tym wyraźnie napisano że mowa o jeździe autostradowej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:
20 godzin temu, Zbig napisał:

Prąd za 65 groszy zapewni mi jakieś 95% przebiegu, powiedzmy że resztę załaduję na szybkich ładowarkach po 2,20 zł to przejechanie 25000 km wyjdzie po 14,50 zł za 100 km

to też nie jest żadna kalkulacja, krytykujesz innych a sam odstawiasz jeszcze większy cyrk. Po za tym wyraźnie napisano że mowa o jeździe autostradowej.

To podaj swoją, jeśli potrafisz.

Pan pseudo dziennikarz szukając sensacji używa przykładów kompletnie bez sensu.  Przecież jak będę potrzebował pojechać np. do Poznania i wrócić tego samego dnia, co mnie zmusi do skorzystania z szybkiej ładowarki, to przecież w jedną stronę dojadę na "swoim" prądzie, więc pisanie, że kWh podczas jazdy autostradowej w elektryku kosztuje 2,2 zł jest kompletnie bez sensu.

2 godziny temu, fetek napisał:

a co mnie obchodzi Słowacja ?

Hmm, jakby Ci to wytłumaczyć?

Ciepło, ciepło... Blisko, coraz bliżej... Winter is coming... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Winter is coming

Jeżeli u nas planują ludziom spieprzyć zimowe biznesy, to myślisz że na Słowacji nie? Przecież tam pandemiopsychoza jeszcze większa jak w PL. Widziałeś jak brutalnie pałowano tam protestujących ostatnio?

Zapomnij o narciętach w tym sezonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zbig napisał:

Hmm, jakby Ci to wytłumaczyć?

Ciepło, ciepło... Blisko, coraz bliżej... Winter is coming... ?

Nie zrozumie, elekteykiem na narty nie dojedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie zrozumie, elekteykiem na narty nie dojedzie.

  

6 godzin temu, il Dottore napisał:

Jeżeli u nas planują ludziom spieprzyć zimowe biznesy, to myślisz że na Słowacji nie? Przecież tam pandemiopsychoza jeszcze większa jak w PL. Widziałeś jak brutalnie pałowano tam protestujących ostatnio?

Zapomnij o narciętach w tym sezonie.

Chyba zbyt dosłownie zrozumieliście moją odpowiedź ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzukuje i zapytam ?, czy ktos moze wie dlaczego do lampki w bagazniku ida trzy przewody ?, kupilem zestaw osram do oswietlenia bo moja orginalna lampka to jak swieci to gu....o  widac. Problem jak to podpiac zeby dobrze dzialalo , osram ma dwa przewody moja lampka az trzy. 

Moze ktos cos podpowie abo wie czemu ida tam trzy przewody. Za wskazowki typu zebym sobie latarke kupil dziekuje ,juz taka posiadam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia , trzy sa podpiete po jedna lampke , ja podpielem sie dwoma kablami niby swieci i dziala , tyle ze do momentu jak startuje auto to juz po otwarciu bagaznika nie swieci , potem jak auto stoi i zapalam oswietlenie to znow swieci ?, mysle ze musza byc podpiete wszystkie trzy ale jak to zrobic do 2 przewodow ?

lapka w bagazniku ta orginalna to led z trzema nozkami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Zbig napisał:

To podaj swoją, jeśli potrafisz.

a co ma piernik do wiatraka ?

22 godziny temu, Zbig napisał:

Hmm, jakby Ci to wytłumaczyć?

Ciepło, ciepło... Blisko, coraz bliżej... Winter is coming... ?

i ? jak na narty to do Turcji albo Grecji

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

a co ma piernik do wiatraka ?

Rżnij głupa dalej.

Godzinę temu, fetek napisał:

i ? jak na narty to do Turcji albo Grecji

Nie wiem, z zasady nie marnuję urlopu w sezonie zimowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcusSE napisał:

nie mam pojecia , trzy sa podpiete po jedna lampke , ja podpielem sie dwoma kablami niby swieci i dziala , tyle ze do momentu jak startuje auto to juz po otwarciu bagaznika nie swieci , potem jak auto stoi i zapalam oswietlenie to znow swieci ?, mysle ze musza byc podpiete wszystkie trzy ale jak to zrobic do 2 przewodow ?

lapka w bagazniku ta orginalna to led z trzema nozkami .

Weź miernik i sprawdź, który jest plusem, a który minusem i kiedy który ma napięcie. W swoim tryplu zrobiłbym to napałę, ale Twojego samochodu spuścić z dymem nie chcę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Weź miernik i sprawdź, który jest plusem, a który minusem i kiedy który ma napięcie. W swoim tryplu zrobiłbym to napałę, ale Twojego samochodu spuścić z dymem nie chcę.

 

Ok sprawdze miernikiem tez , jeden ma kolor nibieski z bialym paskiem , ten 2i 3 ma kolor bialy i brazowy. Jak podpielem sie pod niebieski i bialy niby swieci, podpiecie niebieskiego z brazowym nic swieci  . A musze podpiac trzy razem ?Zachcialo mi sie ulepszania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Rżnij głupa dalej.

? i przerosło idiotę

Godzinę temu, Zbig napisał:

Nie wiem, z zasady nie marnuję urlopu w sezonie zimowym.

tam masz bardzo dobre warunki narciarskie a rodzinkę możesz wysłać plaże albo zasuwać w rajtuzach.

36 minut temu, marcusSE napisał:

Ok sprawdze miernikiem tez , jeden ma kolor nibieski z bialym paskiem , ten 2i 3 ma kolor bialy i brazowy. Jak podpielem sie pod niebieski i bialy niby swieci, podpiecie niebieskiego z brazowym nic swieci  . A musze podpiac trzy razem ?Zachcialo mi sie ulepszania ?

jak led ma elektronikę to trzeci jest "bus"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

? i przerosło idiotę

Poziom twojego IQ jest mi obojętny, natomiast to, że spaliny się kończą, niewątpliwie Cię przerasta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcusSE napisał:

Ok sprawdze miernikiem tez , jeden ma kolor nibieski z bialym paskiem , ten 2i 3 ma kolor bialy i brazowy. Jak podpielem sie pod niebieski i bialy niby swieci, podpiecie niebieskiego z brazowym nic swieci  . A musze podpiac trzy razem ?Zachcialo mi sie ulepszania ?

Na mój gust wygląda to tak, jakbyś miał jeden minus i dwa plusy, z których każdy działa w innych warunkach. Ale ja się nie znam i tylko gdybam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Poziom twojego IQ jest mi obojętny, natomiast to, że spaliny się kończą, niewątpliwie Cię przerasta ?

Mnie to przeraża, obecny trend nie jest ekologiczny, nie jest dobry dla klienta biznesowego ani konsumenta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Na mój gust wygląda to tak, jakbyś miał jeden minus i dwa plusy, z których każdy działa w innych warunkach. Ale ja się nie znam i tylko gdybam.

 

Mysle podobnie , ale nie mam pewnosci , podsuneles mi jednak pomysl jak to sprawdzic.

Dziekuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fetek napisał:

Mnie to przeraża, obecny trend nie jest ekologiczny, nie jest dobry dla klienta biznesowego ani konsumenta.

 

Skąd my to znamy ?

"Po protestach dorożkarzy, działalność przewozowa została wstrzymana[7]. Kolejne próby zastosowania pojazdów Gurneya do przewozu pasażerów w Glasgow (1831), Londynie (1833) i na trasie od Plymouth do Devenportu (1837) nie powiodły się wobec oporu obywateli, którzy oskarżali nowe środki transportu o dewastację dróg i mostów, emisję gryzących dymów i straszenie koni[7]."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Skąd my to znamy ?

"Po protestach dorożkarzy, działalność przewozowa została wstrzymana[7]. Kolejne próby zastosowania pojazdów Gurneya do przewozu pasażerów w Glasgow (1831), Londynie (1833) i na trasie od Plymouth do Devenportu (1837) nie powiodły się wobec oporu obywateli, którzy oskarżali nowe środki transportu o dewastację dróg i mostów, emisję gryzących dymów i straszenie koni[7]."

heh, tym porównaniem pokazujesz tylko że jesteś durnym konsumentem,który nie dość że nie rozumie problemu to jeszcze się zgadza by wszystkie koszty przerzucić na niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, fetek napisał:

heh, tym porównaniem pokazujesz tylko że jesteś durnym konsumentem,który nie dość że nie rozumie problemu to jeszcze się zgadza by wszystkie koszty przerzucić na niego.

Z czego wysnułeś tę genialną tezę, pytam z czystej ciekawości?

Równie interesujące jest źródło twierdzenia, że konsument nie pokrywa wszystkich kosztów tego co konsumuje.

A problem jest dość prosty - od czasów kryzysu naftowego liczba ludożerki wzrosła dwukrotnie, a produkcja ropy tylko o 60%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zbig , puki co to koncerny motoryzacyjne uznały raczej elektryki w dzisiejszej formie za ślepą uliczkę, ponieważ intensyfikują prace nad ogniwami wodorowymi i pozostałą część napędów kompatybilną z wodorem.

Prawdopodobnie jest to związane z kosztami produkcji , eksploatacji ,  utylizacji i całokształtu użytkowania dzisiejszych akumulatorów w elektrykach i ich prognoz rozwoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, stench napisał:

Zbig , puki co to koncerny motoryzacyjne uznały raczej elektryki w dzisiejszej formie za ślepą uliczkę, ponieważ intensyfikują prace nad ogniwami wodorowymi i pozostałą część napędów kompatybilną z wodorem.

Prawdopodobnie jest to związane z kosztami produkcji , eksploatacji ,  utylizacji i całokształtu użytkowania dzisiejszych akumulatorów w elektrykach i ich prognoz rozwoju.

Tak? A możesz podać źródła tych rewelacji?

Bo nie ma miesiąca aby kolejny koncern nie wypuścił nowego modelu BEV/PHEV a o autach na wodór raczej cisza.  Druga generacja Mirai, Hyundai Nexo i to już w zasadzie koniec.

Wodór pozyskuje się z paliw kopalnych, średnia cena w Europie to 9,5 EUR za kilogram, który wystarczy na przejechanie autem klasy średniej 100 km, czyli niespecjalnie tanio, a trzeba pamiętać, że gdyby zaczęto masowo produkować auta na wodór, to szybciutko wystrzeliła by w kosmos.  Produkcja wodoru z elektrolizy jest energetycznie bardzo kosztowna, co w połączeniu z również wysokimi kosztami transportu i składowania czyni go paliwem mało atrakcyjnym ekonomicznie.  Póki co wodór to rozwiązanie niszowe, dobre np. do zasilania autobusów miejskich, gdzie nie trzeba tworzyć rozległych sieci tankowania i serwisu.  Oczywiście prowadzone jest szereg badań nad produkcją wodoru bądź gazu syntezowego metodą sztucznej fotosyntezy, ale o żadnym przełomie nie słychać.  Daniel Nocera z MIT już wiele lat temu obiecywał rewolucję, jak dotychczas nic z tego nie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wyszukiwac/przytaczac detali, ale przynajmniej na Niemieckim rynku, objetnie gdzie zagladam, ciagle jestem „bombardowany“ informacjami, ze niemiecki przemysl samochodowy nagle daje gazu, eliminuje silniki spalinowe, a przyszlosc widzi w wodorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebiegi 200-300tys km znosi VW 1.0 (zwykły bez turbo z modelu Up)? Jest to solidna i bezproblemowa konstrukcja, czy omijać szerokim łukiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jak przebiegi 200-300tys km znosi VW 1.0 (zwykły bez turbo z modelu Up)? Jest to solidna i bezproblemowa konstrukcja, czy omijać szerokim łukiem?

W sumie to nie ma znaczenia,nabywca nowego auta dojeżdża do tych/teoretycznie/ 100-150tys km i wymienia samochód na nowy

Twoje pytanie mam wrażenie powinno być skierowane do nabywców z "drugiej ręki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.