Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli ten sam rząd wielkości, co ćwierć wieku temu Polonez. Gdzie ten postęp?

Po pierwsze pamiętając zawieszenie i hamulce bałbym się nim z taką prędkością jechać.

Po drugie nie jestem pewien czy dałby się w ogóle do takiej prędkości rozpędzić.

Po trzecie gdyby się jednak dał to obawiam się że utrzymywanie takiej prędkości przez kilkaset kilometrów skończyło by się źle dla silnika.

Po czwarte zapewne spalił by tak ze 13-14 l/100 km

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tyle prawdy w Twoim poście. Po prostu nie wiesz o czym mówisz.

ja za to jestem pewien że z niego leń patentowy bo nawet nie sprawdził. Swoją osiągi zbliżone, ile lat i generacji różnicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fetek napisał:

Swoją osiągi zbliżone, ile lat i generacji różnicy ?

Biorąc pod uwagę, że silnik FSO to konstrukcyjnie lata 50... bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, fetek napisał:

po trasie klekotem miałem niższe gdzie prędkości 180-200kmh.

No to w ADACu albo nie umijom jeździć albo pierony niepatriotyczne, bo im 7,6 l/ 100 km wyszło przy 130 km/h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

No to w ADACu albo nie umijom jeździć albo pierony niepatriotyczne, bo im 7,6 l/ 100 km wyszło przy 130 km/h

dobre, ciekawe skąd wiesz który model i jaki motor... ale Ty wszystko zawsze wiesz. Ja nigdy nie miałem problemów z osiągnięciem deklarowanych wartości, po modyfikacjach często schodziłem niżej ale jak już mówiłem spalanie mnie nie interesuje pod warunkiem że nie przekracza 15L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, fetek napisał:

I co myślisz że z układami planetarnymi nie ma problemów ?

W skrzyniach mechanicznych z pewnością są.  W HSD nie ma skrzyni tylko jest prosta jak konstrukcja cepa przekładnia o stałym przełożeniu, wszystko jest realizowane elektronicznie, również symulacje "zmian biegów" w wersji 2.0 Dynamic Force dla tych co to muszą mieć skorelowany dźwięk silnika z prędkością.

Zajeździć można wszystko, w Uberze Aurisy i Corolle robią po 350-400 tys km w dwa lata, na ch.. wie jakim oleju i jak często wymienianym a potem Janusze to okazyjnie kupują z licznikami skręconymi o połowę i się zaczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak i nie ma sprzęgła ?

5 minut temu, Zbig napisał:

Zajeździć można wszystko, w Uberze Aurisy i Corolle robią po 350-400 tys km w dwa lata, na ch.. wie jakim oleju i jak często wymienianym a potem Janusze to okazyjnie kupują z licznikami skręconymi o połowę i się zaczyna.

nie no tak, marne 500km dziennie i zero dnia na serwis, odpoczynek kierowcy i czy prawdziwka przy drodze.

ale dobra niech będzie bo widzę płyniesz na całego, japońskie tico jest najospalsze na świecie !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Zbig napisał:

Po pierwsze pamiętając zawieszenie i hamulce bałbym się nim z taką prędkością jechać.

Po drugie nie jestem pewien czy dałby się w ogóle do takiej prędkości rozpędzić.

Po trzecie gdyby się jednak dał to obawiam się że utrzymywanie takiej prędkości przez kilkaset kilometrów skończyło by się źle dla silnika.

Po czwarte zapewne spalił by tak ze 13-14 l/100 km

Wyciągnąłem 170 licznikowe. Na ssaniu. Na drugi dzień przy odpalaniu wybuchł tłumik ?

Polonez nie schodził poniżej 11l, nie przekraczałem 120km/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fetek napisał:

no tak i nie ma sprzęgła ?

Stała przekładnia, układ szeregowo-równoległy silnik spalinowy - generator - silnik elektryczny, po cholerę tam sprzęgło?

13 minut temu, fetek napisał:

kolejna bujda

czterobrygadówka, co druga fabryka tak pracuje to niby czemu auta nie mogą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

...a potem Janusze to okazyjnie kupują z licznikami skręconymi o połowę i się zaczyna.

Aurisy i Corolle są tu jakimś wyjątkiem.

1 godzinę temu, przemak napisał:

Wyciągnąłem 170 licznikowe. Na ssaniu. Na drugi dzień przy odpalaniu wybuchł tłumik ?

Polonez nie schodził poniżej 11l, nie przekraczałem 120km/h.

To efekt usterek i zużytych podzespołów, a nie konstrukcji. Polonez nie zakrzywiał praw fizyki i jeśli był sprawny technicznie, to miał osiągi i zużycie paliwa adekwatne do mocy, masy, współczynnika Cx..., czyli porównywalne np z Passatem B3 1.6. Niestety niesprawny technicznie wychodził już z fabryki, a często trup kupiony za 10000000, był porównywany z marzeniami o Golfie czy MB prosto z salonu.

Ps.

Skoro Twój był szybszy po zaciągnięciu ssania, to sprawny technicznie być nie mógł. Tym bardziej skoro wpier...lał ponad 11 przy 120.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Skoro Twój był szybszy po zaciągnięciu ssania, to sprawny technicznie być nie mógł. Tym bardziej skoro wpier...lał ponad 11 przy 120.

znawcą portka nie jestem ale z tego co widzę vmax mamy od 130 do 220kmh. O ile pamiętam mało kto potrafił dobrze ustawić gaźnik i one często dużo paliły i słabo jeździły.

 

 

9 godzin temu, Zbig napisał:

Stała przekładnia, układ szeregowo-równoległy silnik spalinowy - generator - silnik elektryczny, po cholerę tam sprzęgło?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, fetek napisał:

 

 

 

 

 

 

No brawo, potrafisz wkleić film z YT ?

Jeszcze tylko naucz się angielskiego i będzie pełnia szczęścia.

12:30 żebyś nie musiał za długo szukać.

Swoją drogą filmik bardzo pouczający, bo pokazuje jak jest różnica pomiędzy wagą i wielkością silnika spalinowego i elektrycznego - 80 konny elektryk można nosić w damskiej torebce ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

...filmik bardzo pouczający, bo pokazuje jak jest różnica pomiędzy wagą i wielkością silnika spalinowego i elektrycznego - 80 konny elektryk można nosić w damskiej torebce ?

To teraz porównaj jeszcze wagę, rozmiary, czas tankowania, dostępność stacji benzynowych zbiornika paliwa dla spalinowego i elektryka zdolnego przejechać jakieś 400km a wrócimy do punktu wyjścia.

-----

2 godziny temu, fetek napisał:

O ile pamiętam mało kto potrafił dobrze ustawić gaźnik i one często dużo paliły i słabo jeździły.

Marna jakość wykonania była głównym problemem Poloneza. Wadliwy gaźnik, ustawiany na zbyt ubogą mieszankę, wyjący tylny most, który oporami dodawał 2l/100km a odejmował 20km/h, zużyte panewki wału korbowego... no ale nie prównujmy uszkodzonego Poloneza do sprawnego czegokolwiek, bo jeśli mamy być uczciwi, to weźmy mojego VW w trybie serwisowym. A sprawny Polonez 1.6SLE czy 1.6GLI, pomimo fatalnie dobranych przełożeń w skrzyni, parametrami plasował się gdzieś obok Passata B3 1.6, Vectry A 1.6 czy Sierry 1.6 i nie ustępował innym pojazdom o podobnej masie i mocy. Choć SLE prowadził się marnie, a Caro i Plus tylko troszkę lepiej, przyznaję.

Ps.

Mało bym nie zapomniał o zwężeniu przepustnicy instalacją gazową wyregulowaną na oszczędność. Rekordzista miał problem przekroczyć 105 (z górki 120), a mało przy tym nie palił. Kolega go po dziadku dostał. Wymiana mostu, panewek, regulacja i na gazie dochodził do 170km/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szymon1977 napisał:

To teraz porównaj jeszcze wagę, rozmiary, czas tankowania, dostępność stacji benzynowych zbiornika paliwa dla spalinowego i elektryka zdolnego przejechać jakieś 400km a wrócimy do punktu wyjścia.

Ty cały czas jesteś w punkcie wyjścia a ja nie mam żadnego powodu aby tam wracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 13:21, Zbig napisał:

Ty cały czas jesteś w punkcie wyjścia a ja nie mam żadnego powodu aby tam wracać.

To Tobie po 200km kończy się prąd i szukasz ładowarki, a ja jadę aż mi się siusiu zachce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

Dodaj to sobie w podpisie to nie będziesz musiał ciągle powtarzać ?

Zmień w swojej "Tesli" zamiast "kończy Ci się prąd" na "a szymon1977 jedzie aż mu się siusiu zachce", to może zrozumiesz, a ja nie będę musiał powtarzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wyglada codziennosc , pojazdy elektryczne  i hybrydy nikogo juz nie dziwia bo tylko to dostepne ?Co do marek hybryd to te cenione i warte czegos to Audi , Volvo , Bmw , Porsche, elektyki to caly czas Tesla zadzi. Jakies tanie hybrydy toyoty to kupuja ludzie zamiast biletu miesiecznego bo wygodej , choc sa i tacy ze i tak wybieraja  dalej autobus ?Opinia o tym to pojezdzic i na smieci ( takie ekologicznie podejscie) Cus takiego jak opel nieistnieje. Ogolnie to ciekawie niewyglada , auta niby ladne ( nowe audiki super ) ale w srodku pod maska  to czy volvo czy bmw podobne gowno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcusSE napisał:

Tak u mnie wyglada codziennosc...

I właśnie to jest smutne, że za wyższą cenę wciska się gorszy produkt, a klienci jeszcze się cieszą. Gdyby Prius kosztował 100000 a Corolla 150000, to też pewnie wybrałbym Priusa.

11 minut temu, marcusSE napisał:

Cus takiego jak opel nieistnieje.

A poza bohaterami pierwszego planu na przymusowym ładowaniu to widać same spalinowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

I właśnie to jest smutne, że za wyższą cenę wciska się gorszy produkt, a klienci jeszcze się cieszą.

To nie tak Szymon ze sie ciesza ,  niemaja juz poprostu wyboru a to co innego. Ja zawsze kochalem dzwiek poteznych v8  , dislelki kupowalem bo byly dla mnie praktyczniejszym wyborem ale w wiekszosci fajne ponad 200km autka . Ale zawsze mialem wybor a teraz co ?. Kupie to co jest, dlatego pomalutku przyzwyczajam sie z mysla o elektryku za jakies 5 lat. Co by niemowic jak mnie sasiad Tesla przewiozl to robi wrazenie?, jak dla mnie caly czas Tesla nr1 , mam nadzieje ze niedlugo pojade Polestarem bo niby tez fajny.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcusSE napisał:

To nie tak Szymon ze sie ciesza...

Poczytaj ten wątek.

7 minut temu, marcusSE napisał:

...jak mnie sasiad Tesla przewiozl...

Mojego kolegi lilkuletni Leaf już na Tobie takiego wrażenia nie zrobi, a ładowania wymaga co 100km. No ale jeśli kogoś podnieca wyższość elektro-moto-hi-end nad 20-to letnim Passatem TDI przytarganym z niemieckiego szrotu, czy wspomnieniem Poloneza kupionego za komuny za 5.000.000zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie troche martwi to jednak to ladowanie, niby super ladowarki sa ale jak sa potrzebne to ich niema. W miescie nie jest juz latwo sie podlaczyc ( bynsjmniej sasiad malo zadowolony) duzo miejsc zawsze zajetych bo elektrykow robi sie duzo duzo na drogach , a bedzie jeszcze wiecej ? 

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Poczytaj ten wątek.

Mojego kolegi lilkuletni Leaf już na Tobie takiego wrażenia nie zrobi, a ładowania wymaga co 100km. No ale jeśli kogoś podnieca wyższość elektro-moto-hi-end nad 20-to letnim Passatem TDI przytarganym z niemieckiego szrotu, czy wspomnieniem Poloneza kupionego za komuny za 5.000.000zł...

Mow co chcesz , lubie rozne autka , drogimi i szybkimi tez udalo sie pojezdzic ( tymi prawdziwimi  ?), a i tak Tesla robi na kazdym wrazenie co tym jechal . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcusSE napisał:

...Tesla robi na kazdym wrazenie co tym jechal . 

Tak, ale konkurentem Golfa nie jest Tesla a Leaf czy Prius, a te już nie robią takiego wrażenia, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę, jakiego za te same pieniądze można kupić Passata.

Sensem istnienia alternatywnych napędów są omijanie zakazów i wyciąganie dopłat, oraz kaprys ludzi bogatych. A obiektywnie rzecz biorąc żadnych zalet samochód z tego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcusSE napisał:

W miescie nie jest juz latwo sie podlaczyc ( bynsjmniej sasiad malo zadowolony) duzo miejsc zawsze zajetych bo elektrykow robi sie duzo duzo na drogach , a bedzie jeszcze wiecej ? 

To dziwnie biorąc pod uwagę, jak często fani elektryków podkreślają, że wystarczy raz w tygodniu podpiąć się na noc pod 220V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

To dziwnie biorąc pod uwagę, jak często fani elektryków podkreślają, że wystarczy raz w tygodniu podpiąć się na noc pod 220V.

Moze i wystarczy tego niewiem jeszcze nie jezdze elektrykiem, problemem jest ze w miastach jeszcze nie wszystkie miejsca parkingowe maja ladowarki , jest ich faktycznie duzo duzo wiecej i ciagle pojawiaja sie nowe ,ale i tak z tego co mowia uzytkownicy to niewystarcza aby niekiedy znalezsc bez problemu wolna ladowarke ?. Chca sprzedawac elektryki musza cos z tym zrobic . Zobaczymy za pare lat jak to bedzie wygladalo bo elektryki to juz nie science fiction.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcusSE napisał:

...niewystarcza aby niekiedy znalezsc bez problemu wolna ladowarke ?.

Nasi forumowi fani elektromobili wyczytali w ulotkach reklamowych, że jest coraz lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marcusSE napisał:

Moze i wystarczy tego niewiem jeszcze nie jezdze elektrykiem, problemem jest ze w miastach jeszcze nie wszystkie miejsca parkingowe maja ladowarki , jest ich faktycznie duzo duzo wiecej i ciagle pojawiaja sie nowe ,ale i tak z tego co mowia uzytkownicy to niewystarcza aby niekiedy znalezsc bez problemu wolna ladowarke ?. Chca sprzedawac elektryki musza cos z tym zrobic . Zobaczymy za pare lat jak to bedzie wygladalo bo elektryki to juz nie science fiction.

Myślę, że za parę lat elektryki odejdą do lamusa. Będę, są świetną bazą do rozwoju, ale nadal ich emisyjność tlenku azotu, dwutlenku węgla przewyższa auta spalinowe w ogólnym bilansie,, produkcja - eksploatacjia - utylizacja,, 

Dodatkowo realny  koszt przjejechania np nissanem lifem to 20kw x 0,55 zł = 11 zł 

Według prognoz w Polsce ze względu na idiotyczny pomysł : zakazu zakupu węgla tańszego i lepszego z Rosji bądź Ukrainy, Polskie elektrownie muszą palić rodzimym produktem. energia w przeciągu 5 - 8 lat może wzrosnąć o 700 %!!!! A może być jeszcze droższa, ze względu na coraz większe roszczenia od kopalń za szkody górnicze, wzrostu cen za zielone   certyfikaty, coraz bardziej drastycznych norm i kar za emisję. Za to  wszystko zapłacą użytkownicy energii. 

Trochę niefortunne porównanie, ale dla przykładu nowa Dacia Duster z LPG kosztuje połowę ceny wspomnianego lifa, koszt 100 km na lpg to poniżej 20 zł 

Auta typu Dacia Duster lpg hybryd to był by złoty środek na czas rozwoju aut wodorowych. 

Ale jednak interes jest zupełnie inny. 

Gaz to Rosja, Zielona energi to Niemcy (wiatraki) 

Dlatego między innymi promuje się tak zwane : ekologiczne auta elektryczne 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

Nasi forumowi fani elektromobili wyczytali w ulotkach reklamowych, że jest coraz lepiej.

Szymon dla mnie lepiej oznacza duzy wybor, to co sie dzieje obecnie to wymuszenie na mnie kupna elektryka ( predzej czy pozniej , mam nadzieje ze pozniej)  i polubienie go na sile bo tak ma byc. Widze wszystkie zmiany dokola siec ladowarek itp, ale to co mnie martwi to ze nawet gdy juz kupie tego wymazonego mojego elektryka za te 5 lat to i tak nie mam szans zatankowac go w 5min jak robie to teraz. Narazie tego niewidze , ja bende zadowolony jak to dojdzie do poziomu max 40 min i auto jest na ful .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Elektryki będą, ale nie dlatego, że są lepsze, tylko komuś na tym zależy.

Martwi totalne odmóżdżenie i bezrefleksyjne pidejście do propagandy. Że niby samochody spalinowe są winne zmianie klimatu. A tu emisja CO2 rośnie, podczas gdy samochody kopcą co raz mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

A tu emisja CO2 rośnie, podczas gdy samochody kopcą co raz mniej.

Das Auto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.