Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, marcusSE napisał:

...nie mam szans zatankowac go w 5min jak robie to teraz. Narazie tego niewidze , ja bende zadowolony jak to dojdzie do poziomu max 40 min i auto jest na ful .

No dobrze, 40min tankowania, ale chyba co 2000km? Żeby to miało sens, to musi być maks 15min przy tealnym zasięgo 400km, czyli na nowych bateriach w teście elektryk musi swobodnie przekraczać 500km. Inaczej człowiek musi dostosowywać się do ułomności samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie tak! Elektryki będą, ale nie dlatego, że są lepsze, tylko komuś na tym zależy.

Co nie zmienia faktu, że autem elektrycznym jeździ się bardzo komfortowo. No i audio przyjemniej w elektryku posłuchać hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dancos napisał:

Co nie zmienia faktu, że autem elektrycznym jeździ się bardzo komfortowo. No i audio przyjemniej w elektryku posłuchać hehe

To trochę jak nie zwracając uwagi na brzmienie, wybrać te kolumny, które lepiej się zmieszczą w bagażniku i jeszcze zapłacić 150%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dancos napisał:

Zielona energi to Niemcy (wiatraki)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 minut temu, dancos napisał:

Co nie zmienia faktu, że autem elektrycznym jeździ się bardzo komfortowo. No i audio przyjemniej w elektryku posłuchać hehe

Wszystko pięknie ale co co z transportem ciężkim, rolnictwem, przemysłem? Przecież to wszystko napędza ropa.

Trudno mi sobie wyobrazić aby te gałęzie korzystały z energii odnawialnej. Jest to fizycznie niemożliwe, no chyba, że wirus pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

konkurentem Golfa nie jest Tesla a Leaf czy Prius

Głównym konkurentem Golfa jest obecnie ID.3

Prius to się nie bardzo gdzie miał z Golfem spotkać, bo 90% sprzedaży Priusa to Japonia i USA, a tam Golf jest raczej słabo znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zbig napisał:

Głównym konkurentem Golfa jest obecnie ID.3

Tak. Problem w tym, że sensowny ID3 kosztuje 1,5x sensownego Golfa, a nadal nie ma go gdzie i jak w 10minut zatankować. Ale skłamałbym gdybym nie przyznał, że jeśli na autostradach będą równie zaje...ste gniazdka, jak zaje...aty jest ID3... ale na razie ich nie ma.

16 minut temu, Zbig napisał:

Prius to się nie bardzo gdzie miał z Golfem spotkać, bo 90% sprzedaży Priusa to Japonia i USA, a tam Golf jest raczej słabo znany.

Jakby Prius mógł wygrać z Golfem, to by go do Europy pchali, a produkcję Corolli zakończyli. Nie za trudne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcusSE napisał:

Co do marek hybryd to te cenione i warte czegos to Audi , Volvo , Bmw , Porsche,

A oni w ogóle jakieś sensowne hybrydy produkują, poza pseudo plug-inami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

A oni w ogóle jakieś sensowne hybrydy produkują, poza pseudo plug-inami?

Czy to sensowne , trudno powiedziec znajomi ktozy jezdza takimi sa w niebo wzieci i zadowoleni , ale to malo miarodajne. Nowe auta z salonu kto by niebyl zadowolony , pogadac to mozna jak benda mialy po 5,6 lat (o ile na zlom nie trafia ) Moja zona uparta jest na Volvo xc40 t5 twin engine , wrazenia z jazdy Super cena mniej super, ale co tu mowic po 30 min. Bylem przerazony co siedzi pod maska tej T5, lepiej nie zagladac , zreszta konkurenci wcale nie lepiej. Nie zaluje ze kupila 2018 v60 cross country z awd ostatni 5cylidrowy disel volvo 220 km tez niezle smiga. To sa fajne auta szczegolnie t8 masakruje , to co laczy te rozne marki to ich nadmuchana cena. 

50 minut temu, Zbig napisał:

A oni w ogóle jakieś sensowne hybrydy produkują, poza pseudo plug-inami?

Czy to sensowne , trudno powiedziec znajomi ktozy jezdza takimi sa w niebo wzieci i zadowoleni , ale to malo miarodajne. Nowe auta z salonu kto by niebyl zadowolony , pogadac to mozna jak benda mialy po 5,6 lat (o ile na zlom nie trafia ) Moja zona uparta jest na Volvo xc40 t5 twin engine , wrazenia z jazdy Super cena mniej super, ale co tu mowic po 30 min. Bylem przerazony co siedzi pod maska tej T5, lepiej nie zagladac , zreszta konkurenci wcale nie lepiej. Nie zaluje ze kupila 2018 v60 cross country z awd ostatni 5cylidrowy disel volvo 220 km tez niezle smiga. To sa fajne auta szczegolnie t8 masakruje , to co laczy te rozne marki to ich nadmuchana cena. 

nowe teraz maja np b5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Że niby samochody spalinowe są winne zmianie klimatu. A tu emisja CO2 rośnie, podczas gdy samochody kopcą co raz mniej.

Liczba samochodów na świecie rośnie szybciej niż wpływ redukcji emisji w nowych autach.  Co roku na świecie przybywa ponad 80 milionów ludzi, a w większości krajów wzrasta nasycenie pojazdami, zapotrzebowanie jest wyższe niż produkcja, więc liczba aut złomowanych to nie więcej niż 30% wchodzących na rynek.

A klimat nie rozróżnia czy CO2 pochodzi z samochodu czy z pieca na ekogroszek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zbig napisał:

A klimat nie rozróżnia czy CO2 pochodzi z samochodu czy z pieca na ekogroszek

zapomniałeś dodać wiekopomne odkrycie, Pasatee TDI którą @szymon1977 wielbi pod niebiosa, a która ma przepał nie lada.

"No smoke no poke" 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hi_aro napisał:

...Pasatee TDI którą @szymon1977 wielbi...

Ja wielbię TDI? Skąd u Ciebie taki debilny pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcusSE napisał:

Czy to sensowne , trudno powiedziec znajomi ktozy jezdza takimi sa w niebo wzieci i zadowoleni , ale to malo miarodajne. Nowe auta z salonu kto by niebyl zadowolony , pogadac to mozna jak benda mialy po 5,6 lat (o ile na zlom nie trafia ) Moja zona uparta jest na Volvo xc40 t5 twin engine , wrazenia z jazdy Super cena mniej super, ale co tu mowic po 30 min. Bylem przerazony co siedzi pod maska tej T5, lepiej nie zagladac , zreszta konkurenci wcale nie lepiej. Nie zaluje ze kupila 2018 v60 cross country z awd ostatni 5cylidrowy disel volvo 220 km tez niezle smiga. To sa fajne auta szczegolnie t8 masakruje , to co laczy te rozne marki to ich nadmuchana cena. 

No właśnie, klienci których stać na Volvo, Audi, BMW czy Porsche, zazwyczaj są zadowolenie z samego faktu że ich stać, i w większości w ogóle się nie interesują szczegółami technicznymi. Zresztą wejdź na stronę Volvo i spróbuj tam znaleźć jakiekolwiek konkrety nt. ich palety hybryd plug-in.  A takie np. XC60 T8 ważące dobrze ponad dwie tony ma silniczek elektryczny 87 KM.

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jakby Prius mógł wygrać z Golfem, to by go do Europy pchali, a produkcję Corolli zakończyli. Nie za trudne?

Prius z Golfem nie ma nic wspólnego.  Klienci zainteresowani Priusem na Golfa nawet nie spojrzą, i vice versa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Ja wielbię TDI? Skąd u Ciebie taki pomysł?

Jak byś nie wielbił to byś "te TDI" które wiecznie nie odpala z rana, oddał na złom. A skoro wiecznie się godzisz się na udrękę, wielbisz "to", no chyba że jesteś masochistą.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zbig napisał:

No właśnie, klienci których stać na Volvo, Audi, BMW czy Porsche, zazwyczaj są zadowolenie z samego faktu że ich stać, i w większości w ogóle się nie interesują szczegółami technicznymi. Zresztą wejdź na stronę Volvo i spróbuj tam znaleźć jakiekolwiek konkrety nt. ich palety hybryd plug-in.  A takie np. XC60 T8 ważące dobrze ponad dwie tony ma silniczek elektryczny 87 KM.

Prius z Golfem nie ma nic wspólnego.  Klienci zainteresowani Priusem na Golfa nawet nie spojrzą, i vice versa.

Dziękuję za potwierdzenie bezsensu alternatywnych napędów.

55 minut temu, Zbig napisał:

Liczba samochodów na świecie rośnie szybciej niż wpływ redukcji emisji w nowych autach.  Co roku na świecie przybywa ponad 80 milionów ludzi, a w większości krajów wzrasta nasycenie pojazdami, zapotrzebowanie jest wyższe niż produkcja, więc liczba aut złomowanych to nie więcej niż 30% wchodzących na rynek.

A klimat nie rozróżnia czy CO2 pochodzi z samochodu czy z pieca na ekogroszek.

Przekombinowałeś, a rzecz jest prosta: choć elektryk nie kopci, to kopci wyprodukowanie i utylizacja elektryka a także wyprodukowanie energii elektrycznej, a kopci bardziej niż spalinowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hi_aro napisał:

...wiecznie nie odpala z rana...

Nie dość, że wymyślasz bzdury, to jeszcze sam w tych bzdurach się zagłębiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Przekombinowałeś, a rzecz jest prosta: choć elektryk nie kopci, to kopci wyprodukowanie i utylizacja elektryka a także wyprodukowanie energii elektrycznej, a kopci bardziej niż spalinowy

G.. prawda, co bardziej ogarnięty przedszkolak obali Ci tą tezę, lansowaną uparcie w internecie przez lobby nafciarzy, a zajmie mu to 5 minut.

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dziękuję za potwierdzenie bezsensu alternatywnych napędów.

To nie jest bezsens napędów tylko stara jak świat praktyka wielkich korporacji, które kurczowo trzymają się starych technologii bo im tak wygodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

G.. prawda, co bardziej ogarnięty przedszkolak obali Ci tą tezę...

No właśnie kolego, całe Twoje zachwyty nad elektrykami to podszkole i obelgi.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

To nie jest bezsens napędów...

Ale ja nie pisałem, że to jest bezsens napędów alternatywnych, tylko że to potwierdza bezsens napędów alternatywnych.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

...praktyka wielkich korporacji, które kurczowo trzymają się starych technologii bo im tak wygodniej.

Gdyby oddanie do sprzedaży Corollu kosztowało 150000, a Priusa 100000 i byłby on jeszcze lepszy, to by Toyota po prostu wywróciła rynek moto do góre nogami. Ale jak motoryzacja ma 120lat, tak od tych 120lat alternatywne napędy są gorsze i droższe. Więc obudź się przedszkolaku ze snu o świecie z reklam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

No właśnie kolego, całe Twoje zachwyty nad elektrykami to podszkole i obelgi

Ja się jedynie dopasowuję do Twojego poziomu, cóż poradzę, że Twoje prawdy są wyłącznie trzeciego rodzaju...

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ale ja nie pisałem, że to jest bezsens napędów alternatywnych, tylko że to potwierdza bezsens napędów alternatywnych.

Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie...

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Gdyby oddanie do sprzedaży Corollu kosztowało 150000, a Priusa 100000 i byłby on jeszcze lepszy, to by Toyota po prostu wywróciła rynek moto do góre nogami. Ale jak motoryzacja ma 120lat, tak od tych 120lat alternatywne napędy są gorsze i droższe. Więc obudź się przedszkolaku ze snu o świecie z reklam!

Alternatywnie kup sobie jakiś podręcznik gramatyki i ortografii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. No i co tu dużo mówić, zmiana przepisów sprawiła, że tego dość uroczego ale jednak g.nianego autka, nie tylko nie kalkulowało się utrzymywać, ale przede wszystkim rozwijać i inwestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 15:05, marcusSE napisał:

To nie tak Szymon ze sie ciesza ,  niemaja juz poprostu wyboru a to co innego

według mnie oboje macie racje, zmiana trendu jest idealnym moment do pozornie niezważalnej zmiany jakości. Problem nie dotyczy Zbig'a bo toyoty zawsze były gówniane a od niedawna dopiero zaczynają coś sobą reprezentować. ?

W dniu 30.12.2020 o 19:19, dancos napisał:

Według prognoz w Polsce ze względu na idiotyczny pomysł : zakazu zakupu węgla tańszego i lepszego z Rosji bądź Ukrainy, Polskie elektrownie muszą palić rodzimym produktem. energia w przeciągu 5 - 8 lat może wzrosnąć o 700 %!!!! A może być jeszcze droższa, ze względu na coraz większe roszczenia od kopalń za szkody górnicze, wzrostu cen za zielone   certyfikaty, coraz bardziej drastycznych norm i kar za emisję. Za to  wszystko zapłacą użytkownicy energii. 

to chyba nie tak... obecnie emisja kosztuje KOSMICZNE pieniądze, jakimś wyjściem jest OZE ale to nie rozwiąże problemu. Polskie elektrownie węglowe są nie tentowane, zapuszczone a to że Niemcy banują węgiel plany modernizacji poszły się...  Tak prawdę mówiąc za bardzo nie ma jak produkować zielonej energii a opłaty z roku na rok będą coraz większe.

nawet jeśli ktoś ma pv 10kwp to niech sobie dokładnie policzy ile wyprodukuje energii, bo w ostatecznym rozrachunku na ładowanie auta po prostu nie starczy.

 

21 godzin temu, Zbig napisał:

A klimat nie rozróżnia czy CO2 pochodzi z samochodu czy z pieca na ekogroszek.

nie odróżnia i nie ma znaczenia czy syf generuje silnik spalinowy czy elektrownia by zasilić silnik elektryczny.

Wbij sobie do tego durnego łba że NIE MASZ ZIELONEJ ENERGII !

 

7 godzin temu, tomek6 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie jedyny przypadek, projektów było sporo a sytuacja anagogiczna do dzisiejszej. Wtedy zabiły koncerny, dzisiaj zabijają politycy. 

11 godzin temu, Zbig napisał:

To nie jest bezsens napędów tylko stara jak świat praktyka wielkich korporacji, które kurczowo trzymają się starych technologii bo im tak wygodniej.

? matoł do potęgi... to że przemysł olejowy zniszczył praktycznie każdy alternatywny transport pewno nie słyszałeś ?

 

20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Przekombinowałeś, a rzecz jest prosta: choć elektryk nie kopci, to kopci wyprodukowanie i utylizacja elektryka a także wyprodukowanie energii elektrycznej, a kopci bardziej niż spalinowy.

przesadzasz... produkcja elektryka to zaledwie 7 lat jazdy golfem 1.6 tdi

 

23 godziny temu, marcusSE napisał:

Nowe auta z salonu kto by niebyl zadowolony

ja... każdy sprzedawca z mojego rejonu o tym wie i żaden debil się niczego nie nauczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fetek napisał:

nie odróżnia i nie ma znaczenia czy syf generuje silnik spalinowy czy elektrownia by zasilić silnik elektryczny.

Jest dość zasadnicza ale dla Ciebie to nie do pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

Jest dość zasadnicza ale dla Ciebie to nie do pojęcia.

Dajesz, ogranicz się do konkretów bez zbędnego filozofowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jak poszukasz aktualnych danych to zobaczysz że liderami emisji są niedelektowanie, samoloty, ludzie i produkcja bydła a samochody to zaledwie dwadzieścia parę procent.

Tak Ci na CO2 zależy to przestań jeść i oddychać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomek6 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raczej szukanie taniej sensacji. GM zrobił eksperyment bo jak inaczej nazwać program na kilkaset aut i jak uzyskał wyniki to go zamknął, bo robienie komercyjnego BEV na NIMH nie wyglądało realnie.

8 minut temu, fetek napisał:

Dajesz, ogranicz się do konkretów bez zbędnego filozofowania.

 

obraz.thumb.png.18705fe32a842de9e3f7f4b7f61b0d4b.png

 

Chociaż byś napisał z którego kolorowego pisemka ta infograficzka ?

Czy elektrownia przejeżdża Ci co chwila pod domem, waląc w gębę pyłami i tlenkami azotu? Chyba że mieszkasz w jakimś wyjątkowo ch.... miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Zbig napisał:

Czy elektrownia przejeżdża Ci co chwila pod domem, waląc w gębę pyłami i tlenkami azotu?

Najpierw był brak zrozumienia tematu, później brak zrozumienia gramatyki oraz treści tekstu pisanego, a teraz jest zwykły egoizm. Zbysiu! W ekologii chodzi o ochronę ziemskiej atmosfery, nie o to czy sąsiad kopci swoim TDI na czubek Twojego nosa.

52 minuty temu, Zbig napisał:

Raczej szukanie taniej sensacji. GM zrobił eksperyment bo jak inaczej nazwać program na kilkaset aut i jak uzyskał wyniki to go zamknął, bo robienie komercyjnego BEV na NIMH nie wyglądało realnie.

A dokładnie to pomimo zmuszania przez rząd producentów do wdrażania alternatywnych napędów, rzecz okazała się być pozbawiona sensu, więc temat zamknięto. To wszystko. Dziś rzecz jest równie bez sensu, tylko lobby mocniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

W ekologii chodzi o ochronę ziemskiej atmosfery, nie o to czy sąsiad kopci swoim TDI na czubek Twojego nosa.

Hoho, ekolog nam się narodził ?

Ekologia to jedno rak płuc to drugie.  Tylko widzisz Szymon, tak się składa, że wokół sami egoiści którzy uważają że jak generują tylko kilka czy kilkanaście procent to nie muszą nic robić bo kto inny powinien.  A najlepiej zwalić na wulkany i krowy pierdzące metanem.

17 minut temu, szymon1977 napisał:

lobby mocniejsze.

I dlatego Twoje wrzaski tutaj i gdziekolwiek indziej są stratą czasu.  A od ustalania co jest z sensem a co bez też jest kto inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 20:27, Amator 2b napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko pięknie ale co co z transportem ciężkim, rolnictwem, przemysłem? Przecież to wszystko napędza ropa.

Trudno mi sobie wyobrazić aby te gałęzie korzystały z energii odnawialnej. Jest to fizycznie niemożliwe, no chyba, że wirus pomoże.

Przemysl ciezki ostro pracuje nad elektryfikacja. Tzn. z moich zrodel robia juz wstepne projekty na elektryfikacja pojazdow. 

Zobacz sobie takie wozki widlowe. Podladujesz przez noc i wytrzymuja caly dzien pracy. 

Przemysl ciezki ma takiego plusa, ze nikogo ptaktycznie nie obchodzi to, ze bedzie pol tony lub tone ciezszy od spalinowki. A wielkim atutem bedzie to ze ze masz do dyspozycji ogromna moc. 

Dzisiaj ciagnik o mocy 260 koni to koszt okolo pol miliona.  "glupia" tesla z silnikami wielkosci arbuza ma moc ponad 700 koni i momenty ponad 1000

 

Zreszta juz od kilku lat Fendt czy John Deere wprowadzaja elektryki. Kwestia szybkiego ladowania czy tez powerbankow aby podjechac na pole i szybko podladowac (obie te technologie sa juz dostepne). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Zbig napisał:

A od ustalania co jest z sensem a co bez też jest kto inny.

Nie ma nic do ustalania, skoro elwkteyk pod wszelkim istotnymi względami jest gorszy.

14 godzin temu, Zbig napisał:

I dlatego Twoje wrzaski tutaj i gdziekolwiek indziej są stratą czasu.

Ale ja nie walczę z lobby a ludzką głupotą, ale ta jest dla mnie nie do pokonania.

14 godzin temu, Zbig napisał:

...wokół sami egoiści którzy uważają że jak generują tylko kilka czy kilkanaście procent...

Nie zauważyłem, aby ktoś postulował o usunięcia katalizatorów z TDI, za to egoistów co podbudowują ego zakupem gówna, co niby samo nie kopci, ale pomijają ile kopci cała jego infrastruktura jest pełno.

-----

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Dzisiaj ciagnik o mocy 260 koni to koszt okolo pol miliona.  "glupia" tesla z silnikami wielkosci arbuza ma moc ponad 700 koni i momenty ponad 1000

Nie mydl oczu osiągnięciem mocy, bo problemem jest, że zwykłym autem staje tam, gdzie zachce mi się siusiu, i tankuję do pełna w 5 minut. Ciekawe ile km przejedzie Tesla wykorzystując te swoje 700KM? P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Zreszta juz od kilku lat Fendt czy John Deere wprowadzaja elektryki. Kwestia szybkiego ladowania czy tez powerbankow aby podjechac na pole i szybko podladowac (obie te technologie sa juz dostepne). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem czy kolega czytał coś poza tytułem artykułu - chyba nie. Ale zostawmy maszyny rolnicze na boku, bo w samochodzie osobowym ani wymiana akumulatora, ani ładowanie przez całą noc co 300km w grę nie wchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.